Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια.

θηλαζω αποκλειστικά...από την αρχή το μωράκι μου με δυσκολία και με χίλια ζόρια έπιανε το δεξί στήθος.

Τωρα 3 μήνες μετά κλαίει κάθε φορά που τον βάζω με αποτέλεσμα να πίνει μόνο από το αριστερό και να έχει μειωθεί αρκετά η παραγωγή από το δεξί.

Εν το μεταξύ σε 1 μήνα ξεκινάω δουλειά κ ήθελα να συνεχίσω θηλασμό αλλά δύσκολο τελικά.

Να ξεκινησω κενό λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολες! Δευτερο εμβολιοστις 20/4 εχουμε.. Κλεισαμε κ μεις χτες 3 μηνες:x

@Marialena123700gr πολυ καλα! Εμεις αγορακι εχουμε κ παιρνει περιπου 1kg τον μηνα. Απο το δεξι μονο? Το χεις ψαξει? 

Μπορεις να αντλεις κ να κρατας σακουλακια στην καταψυξη/ψυγειο.. Εγω θα προσπαθησω να αντεξω το εξαμηνο και αυτο γιατι εχουμε εξαρτηση γκρινια πολυ πεινα καθε τρεις κ λιγο.. Κ φυσικα πολυ κουραση για μας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλησπερα σε ολες! Δευτερο εμβολιοστις 20/4 εχουμε.. Κλεισαμε κ μεις χτες 3 μηνες:x

@Marialena123700gr πολυ καλα! Εμεις αγορακι εχουμε κ παιρνει περιπου 1kg τον μηνα. Απο το δεξι μονο? Το χεις ψαξει? 

Μπορεις να αντλεις κ να κρατας σακουλακια στην καταψυξη/ψυγειο.. Εγω θα προσπαθησω να αντεξω το εξαμηνο και αυτο γιατι εχουμε εξαρτηση γκρινια πολυ πεινα καθε τρεις κ λιγο.. Κ φυσικα πολυ κουραση για μας.. 

Εσένα ποσά κιλά είναι τώρα;

Αρχικα στόχος μου ήταν 4,5 μήνες μέχρι να επιστρέψω στην δουλειά αλλά τελικά είπα να συνεχίσω καθώς θα πάρω μειωμένο ο πόστα στις 14:30 θα είμαι σπίτι και μου είπε η παιδίατρος να συζητήσουμε μήπως ξεκινησω την κρέμα από τον 4ο ώστε όταν λείπω μα πίνει μια φορά γάλα κ την κρεμα.

Εχω ξεκινήσει να βάζω σακουλάκια στην κατάψυξη αλλά φοβάμαι μην μου κοπεί το γάλα τώρα π δεν πολύ πιάνει τ ένα στηθος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Εσένα ποσά κιλά είναι τώρα;

Αρχικα στόχος μου ήταν 4,5 μήνες μέχρι να επιστρέψω στην δουλειά αλλά τελικά είπα να συνεχίσω καθώς θα πάρω μειωμένο ο πόστα στις 14:30 θα είμαι σπίτι και μου είπε η παιδίατρος να συζητήσουμε μήπως ξεκινησω την κρέμα από τον 4ο ώστε όταν λείπω μα πίνει μια φορά γάλα κ την κρεμα.

Εχω ξεκινήσει να βάζω σακουλάκια στην κατάψυξη αλλά φοβάμαι μην μου κοπεί το γάλα τώρα π δεν πολύ πιάνει τ ένα στηθος

Εμεις ηρθαμε σπιτι 3.070 και τωρα ειναι 6kg..νομιζω δεν θα χεις προβλημα παραγωγης αν αντλεις κ σχολας και στις 14:30. Θα πρεπει να δεις γιατι γκρινιαζει.. Μηπως μια συμβουλος θηλασμου βοηθησει? Μου κανει εντύπωση.. Προσπαθησες να αλλαξεις σταση θηλασμου? Τυπου ραγκμπι η ξαπλωμενοι κ οι δυο στο πλαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Εμεις ηρθαμε σπιτι 3.070 και τωρα ειναι 6kg..νομιζω δεν θα χεις προβλημα παραγωγης αν αντλεις κ σχολας και στις 14:30. Θα πρεπει να δεις γιατι γκρινιαζει.. Μηπως μια συμβουλος θηλασμου βοηθησει? Μου κανει εντύπωση.. Προσπαθησες να αλλαξεις σταση θηλασμου? Τυπου ραγκμπι η ξαπλωμενοι κ οι δυο στο πλαι? 

Ναι τα κάνω όλα αυτά αλλά γκρινιάζει,το βράδυ που τρώει μισό κοιμισμένος θα το πιάσει.Εμεις ήρθαμε 3160 και είναι 5.860

Κάτι άλλο τώρα.Ο μικρουλησ μου εχει ξεκινήσει κ πιάνει αντικείμενα κ λέει αγκου,δεν του αρέσει καθόλου το μπρούμυτα δεν κάθεται καθόλου...μόνο σ γυμναστήριο κάθεται αλλά κ αυτό τ βαριέται μετά από λίγη ώρα...εσείς τι κάνετε μέσα στην ημέρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/4/2021 at 8:49 ΜΜ, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Ειχα χάσει τους κωδικούς κορίτσια και δεν μπορούσα να συνδεθώ τόσο καιρό!! Εμενα το μικρό μου είναι 3ων μηνών και 2 ημερών και σήμερα κάναμε το δεύτερο εμβολιο.Μεσα σε έναν μήνα έχει πάρει 700γτ με αποκλειστικό θηλασμό.Εσας κορίτσια;

Καλημέρα εμείς την άλλη εβδομάδα γινόμαστε 3 μηνών και κάνουνε το δεύτερο εμβόλιο..εμείς τν προηγούμενο μήνα που πήγαμε μας είχε πει ότι είχαμε πάρει 1,5 κιλό αλλά πίνουμε φόρμουλα.Εμεις ήρθαμε στο σπιτι 2480 και τν προηγούμενο μήνα ήμασταν 5 κιλά.θα σας πω την Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2021 at 4:44 ΜΜ, Marialena123 είπε:

Ναι τα κάνω όλα αυτά αλλά γκρινιάζει,το βράδυ που τρώει μισό κοιμισμένος θα το πιάσει.Εμεις ήρθαμε 3160 και είναι 5.860

Κάτι άλλο τώρα.Ο μικρουλησ μου εχει ξεκινήσει κ πιάνει αντικείμενα κ λέει αγκου,δεν του αρέσει καθόλου το μπρούμυτα δεν κάθεται καθόλου...μόνο σ γυμναστήριο κάθεται αλλά κ αυτό τ βαριέται μετά από λίγη ώρα...εσείς τι κάνετε μέσα στην ημέρα;

Μαριαλενα,  ο μικρος λεει:οοο και μμ μμ, γελαει,  εχει αναγκη να μας κοιτα να του μιλαμε,  δεν του αρεσει να χανομαστε απο το οπτικο του πεδιο,  πιανει τα χερακια του,  τις μπλουζες μας,  τρωει τις μπουνιτσες που κανει στα χερακια του. Αλλα ακομη δεν πιανει παιχνιδακια κουκλακια.. Επισης γυρναει στο πλαι μονος του κ κανει κινησεις μπροστα να σηκωσει το κορμι του οταν τον εχουμε αγκαλια στα ποδια μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Μαριαλενα,  ο μικρος λεει:οοο και μμ μμ, γελαει,  εχει αναγκη να μας κοιτα να του μιλαμε,  δεν του αρεσει να χανομαστε απο το οπτικο του πεδιο,  πιανει τα χερακια του,  τις μπλουζες μας,  τρωει τις μπουνιτσες που κανει στα χερακια του. Αλλα ακομη δεν πιανει παιχνιδακια κουκλακια.. Επισης γυρναει στο πλαι μονος του κ κανει κινησεις μπροστα να σηκωσει το κορμι του οταν τον εχουμε αγκαλια στα ποδια μας. 

Είμαι από μανουλες μαρτιου.απορια προς τις πιο παλιές καραβανες.τωρα που γυρνάει πως είναι στην αλλαξιερα;πρέπει να τον προσέχεις;κ στο κρεββάτι;γενικώς όπου τον αφήσεις;

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2021 at 6:41 ΜΜ, Maria mariaa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...Καλό μήνα ποτέ έχετε το δεύτερο εμβόλιο;

 

Καλησπέρα!εμείς στους 2 μήνες κάναμε μαζί δύο εμβόλια. Το επόμενο το έχουμε στους 4 μήνες.

On 7/4/2021 at 4:44 ΜΜ, Marialena123 είπε:

Ναι τα κάνω όλα αυτά αλλά γκρινιάζει,το βράδυ που τρώει μισό κοιμισμένος θα το πιάσει.Εμεις ήρθαμε 3160 και είναι 5.860

Κάτι άλλο τώρα.Ο μικρουλησ μου εχει ξεκινήσει κ πιάνει αντικείμενα κ λέει αγκου,δεν του αρέσει καθόλου το μπρούμυτα δεν κάθεται καθόλου...μόνο σ γυμναστήριο κάθεται αλλά κ αυτό τ βαριέται μετά από λίγη ώρα...εσείς τι κάνετε μέσα στην ημέρα;

Ούτε στον δικό μου πολυαρεσει το μπρούμυτα. Ούτε 5 λεπτα δεν κάθεται. Γενικά έχουμε ένα ψιλοπρογραμμα. Τρώει κάθε 3 ώρες. Καμία ώρα θηλάζει. Μετά κάθεται λίγο στο ρηλαξ κ τα λέμε η στα πόδια μου. Αν έχει κέφι μπαίνει κ λίγο γυμναστήριο. Κάπως έτσι περνάει μια μιάμιση ώρα. Μετά συνήθως αρχίζει γκρίνια οπότε τον κοιμιζω κι όταν ξυπνήσει είναι πάλι ώρα για φαι.

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Είμαι από μανουλες μαρτιου.απορια προς τις πιο παλιές καραβανες.τωρα που γυρνάει πως είναι στην αλλαξιερα;πρέπει να τον προσέχεις;κ στο κρεββάτι;γενικώς όπου τον αφήσεις;

 

Δεν γυριζει ακομα μπρουμυτα μονος του.. Αλλα στο πλαι.. Τελευταια φορα που το εκανε ηταν στην αλλαξιερα του παρκοκρεββατου.. Κ τωρα τον αφηνω μεσα στο Παρκοκρεβατο  για ασφαλεια.. Του κανω ασκησουλες που εχω δει στο ιντερνετ για να γυρισει μπρουμυτα.. Ακομη ειναι νωρις για μας.. :wink:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα!εμείς στους 2 μήνες κάναμε μαζί δύο εμβόλια. Το επόμενο το έχουμε στους 4 μήνες.

Ούτε στον δικό μου πολυαρεσει το μπρούμυτα. Ούτε 5 λεπτα δεν κάθεται. Γενικά έχουμε ένα ψιλοπρογραμμα. Τρώει κάθε 3 ώρες. Καμία ώρα θηλάζει. Μετά κάθεται λίγο στο ρηλαξ κ τα λέμε η στα πόδια μου. Αν έχει κέφι μπαίνει κ λίγο γυμναστήριο. Κάπως έτσι περνάει μια μιάμιση ώρα. Μετά συνήθως αρχίζει γκρίνια οπότε τον κοιμιζω κι όταν ξυπνήσει είναι πάλι ώρα για φαι.

 

1 ώρα θηλάζει ε;εμένα 10λεπτα το πολύ αλλά τρώει κάθε 2 ώρες.

Εγω τώρα έβαλα το γυμναστήριο μέσα στο πάρκο για μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Εμείς είμαι 2 μηνών και 12 ημερών.. Και εμένα λέει εδώ και μέρες αγκου και μουρμουριζει πολυ εδώ και καιρό.. Γενικά η μέρα μας είναι ότι ξυπνάει τρώει (δεν θηλάζω) και μετά αφού ρευτει παίζουμε.. Την βάζω στα πόδια μου και λέμε τραγούδια ή προσπαθεί σιγά σιγά να τιθασεψει τα χέρια της αλλά νωρίς είναι ακόμα.. Και μετά κάθεται στο γυμναστήριο και όταν κουραστεί την κάνω μια βόλτα και κοιμάται.. Και πάλι από την αρχή όταν ξυπνήσει... Γενικά χαμογελάει πολύ.. Και όταν χαμογελάω εγώ μου ανταποδίδει συνήθως χαμόγελο.. Α και δεν θέλει τους γιατρούς με τπτ.. Και υπερηχους που κάναμε και στο εμβόλιο σπαραξε στο κλάμα.. Το δεύτερο εμβόλιο έχουμε να το κάνουμε αρχές Μαΐου... Μπρουμητα να κάτσει περίπου 5 λεπτά μετά κλαίει.. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2021 at 10:15 ΜΜ, Klegeo είπε:

Μαριαλενα,  ο μικρος λεει:οοο και μμ μμ, γελαει,  εχει αναγκη να μας κοιτα να του μιλαμε,  δεν του αρεσει να χανομαστε απο το οπτικο του πεδιο,  πιανει τα χερακια του,  τις μπλουζες μας,  τρωει τις μπουνιτσες που κανει στα χερακια του. Αλλα ακομη δεν πιανει παιχνιδακια κουκλακια.. Επισης γυρναει στο πλαι μονος του κ κανει κινησεις μπροστα να σηκωσει το κορμι του οταν τον εχουμε αγκαλια στα ποδια μας. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!
εμενα δεν θέλει καθόλου γυμναστικές κινήσεις...θες γυρνάει και δεν θέλει ούτε μπρούμυτα καθόλου .Τι ασκησούλες κάνετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κορτισια εμενα μου ειπε η παιδίατρος να τν βάζω μπρούμυτα  περιπου μια ώρα κάθε ημέρα πήγαμε λοιπόν τζάμπα πήραμε τα παζλ από σφουγγάρια και πολλά παιχνίδια και καθόμαστε μας αρεσει γελάει.Την Δευτέρα θα κάνουνε το δεύτερο εμβόλιο..Βγαίνετε βόλτες με τα μωράκια;;Εμείς από υπνο ήμαστε πολυ τυχεροί τρώει το τελευταίο γεύμα 9:30 ή 10:30 και ξυπνάμε το πρωί από 9:00 έως 10:30  τρώμε και μετά πάλι τον κανένα 2 ωρο.Καθε απογευμα τν έβγαζα βόλτες και τώρα λες και έχει ρολοι.Εμας φούσκωσαν 4 δοντάκια το ένα έχει σκάσει τα βραδυα έχουμε γκρίνια και πολλά σάλια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Καλημερα Κορτισια εμενα μου ειπε η παιδίατρος να τν βάζω μπρούμυτα  περιπου μια ώρα κάθε ημέρα πήγαμε λοιπόν τζάμπα πήραμε τα παζλ από σφουγγάρια και πολλά παιχνίδια και καθόμαστε μας αρεσει γελάει.Την Δευτέρα θα κάνουνε το δεύτερο εμβόλιο..Βγαίνετε βόλτες με τα μωράκια;;Εμείς από υπνο ήμαστε πολυ τυχεροί τρώει το τελευταίο γεύμα 9:30 ή 10:30 και ξυπνάμε το πρωί από 9:00 έως 10:30  τρώμε και μετά πάλι τον κανένα 2 ωρο.Καθε απογευμα τν έβγαζα βόλτες και τώρα λες και έχει ρολοι.Εμας φούσκωσαν 4 δοντάκια το ένα έχει σκάσει τα βραδυα έχουμε γκρίνια και πολλά σάλια 

Τόσο πολύ ε;εγώ πριν μια εβδομάδα που πήγα της είπα πτι Δρν κάθεται πάνω από 1-2λεπτα κ είπε οκ αλλά στο βιβλιάριο έγραψε στηρίζει καλά το κεφαλάκι.

Θελω όμως να μάθει ν παίζει  κ μπρούμυτα γιατί θα το βοηθήσει ν δυναμώσει τα χεράκια κ ν καθίσει αργότερα...σκέφτηκα κ εγώ να πάρω το πάτωμα παζλ αλλά σιγά μην κάθεται...τι παιχνίδια του βάζω τι καθρεφτάκια ,τίποτα γκρινιαζει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...