Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι. Πόσο μηνών είναι τώρα; ποτέ μπήκατε σε πρόγραμμα;; εμένα κάνει συνέχεια κακά υγρά κίτρινα. Μπορεί και 6 φορές.. Και μένα πολύ λαιμαργη. Είναι 1 μηνών τωρα

Ειναι μικρουλι ακομη μωρε.. Ειμαστε 2,5 μηνων.. Αφου επαθα μαστιτιδα και αφου πηγα να τρελαθω,  καθως δεν μπορουσα ουυε να φαω ουτε να παω τουαλετα,  ουτε να ασχοληθω εστω με μια δουλεια του σπιτιου.. Κ πηγα να παθω καταθλιψη.. Πριν τις 40 μερες το εφαρμοσα.. Τωρα εχει εδραιωθει η παραγωγη το μωρο τρωει στανταρ ωρες.. (αντε λιγο να ξεφυγουμε) και το στηθος μου εχει ρυθμιστει σε αυτο το προγραμμα. Η παιδιατρος μου,  μου ειπε οτι αν συνεχιζα με το μωρο συνεχεια στηθος θα ειχα αποθηλασει απο καταθλιψη.. Και να τονισω οτιστηριζει το θηλασμο.μου ειπε οτι το μωρο θα κλαιει εννοειται καθως το στηθος ειναι σαν πιπιλα εκτος απο τροφη.. Οντως το περναμε αγκαλιτσα στο ρηλαξ τον παιζαμε κ συνηθισε.. Οποτε επιανε το στηθος κατεβαζε πολλλυυυυ γαλα, και τον κραταγε μεχρι την επόμενη.

Επισης γουλιες ειχαμε πολλες οταν τον ταιζα συνεχομενα. Τωρα εχουμε 2 τη μερα το πολυ.  Βεβαια μετα το γευμα εχουμε ενα 10λεπτο περπατημα ορθιος.. Πολλες φορες επισης δεν ρευεται καν. 

Ο μπεμπης εκανε στις αρχες καθε 7 μερες,  τωρα κανει καθε 4.χρωμα μουσταρδι και υφη σαν παστα.. Εσυ οταν λες υγρα κακα εννοεις σαν νερο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Klegeo είπε:

Ειναι μικρουλι ακομη μωρε.. Ειμαστε 2,5 μηνων.. Αφου επαθα μαστιτιδα και αφου πηγα να τρελαθω,  καθως δεν μπορουσα ουυε να φαω ουτε να παω τουαλετα,  ουτε να ασχοληθω εστω με μια δουλεια του σπιτιου.. Κ πηγα να παθω καταθλιψη.. Πριν τις 40 μερες το εφαρμοσα.. Τωρα εχει εδραιωθει η παραγωγη το μωρο τρωει στανταρ ωρες.. (αντε λιγο να ξεφυγουμε) και το στηθος μου εχει ρυθμιστει σε αυτο το προγραμμα. Η παιδιατρος μου,  μου ειπε οτι αν συνεχιζα με το μωρο συνεχεια στηθος θα ειχα αποθηλασει απο καταθλιψη.. Και να τονισω οτιστηριζει το θηλασμο.μου ειπε οτι το μωρο θα κλαιει εννοειται καθως το στηθος ειναι σαν πιπιλα εκτος απο τροφη.. Οντως το περναμε αγκαλιτσα στο ρηλαξ τον παιζαμε κ συνηθισε.. Οποτε επιανε το στηθος κατεβαζε πολλλυυυυ γαλα, και τον κραταγε μεχρι την επόμενη.

Επισης γουλιες ειχαμε πολλες οταν τον ταιζα συνεχομενα. Τωρα εχουμε 2 τη μερα το πολυ.  Βεβαια μετα το γευμα εχουμε ενα 10λεπτο περπατημα ορθιος.. Πολλες φορες επισης δεν ρευεται καν. 

Ο μπεμπης εκανε στις αρχες καθε 7 μερες,  τωρα κανει καθε 4.χρωμα μουσταρδι και υφη σαν παστα.. Εσυ οταν λες υγρα κακα εννοεις σαν νερο? 

Ναι σαν πάστα εννοώ.. Αλλα έχω δει ότι μαζί με αέρια μπορεί να βγάλει και πιο νερουλα. Ούτε εμένα ρρευεται και τρώει πάρα πολύ.. Γι αυτό ίσως το βγάζει από πίσω.. Εμείς ανά 2 ώρες αλλά μπορεί και ανά μια.. Όντως το έχει σαν πιπίλα.. Κάποιες φορές όταν έχει γκρίνια και θέλει να κοιμηθεί με το που τη βάζω κοιμάται αμέσως... Κάθε 7 μέρες ε;;;; εμένα 7 φορές τη μερα:Pόντως εγώ ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω.. Πάω 1 φορά στις 3,4 μέρες πλέον εξαιτίας αυτού... Ούτε μαγείρεμα, ένα στα γρήγορα, δεν το συζητάω για ύπνο.. 

Τα αέρια σας είναι θορυβοδη;;; 

Έκοψα γαλακτομικα από μόνη μου γιατί φοβάμαι μην έχει αλλεργία.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ναι σαν πάστα εννοώ.. Αλλα έχω δει ότι μαζί με αέρια μπορεί να βγάλει και πιο νερουλα. Ούτε εμένα ρρευεται και τρώει πάρα πολύ.. Γι αυτό ίσως το βγάζει από πίσω.. Εμείς ανά 2 ώρες αλλά μπορεί και ανά μια.. Όντως το έχει σαν πιπίλα.. Κάποιες φορές όταν έχει γκρίνια και θέλει να κοιμηθεί με το που τη βάζω κοιμάται αμέσως... Κάθε 7 μέρες ε;;;; εμένα 7 φορές τη μερα:Pόντως εγώ ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω.. Πάω 1 φορά στις 3,4 μέρες πλέον εξαιτίας αυτού... Ούτε μαγείρεμα, ένα στα γρήγορα, δεν το συζητάω για ύπνο.. 

Τα αέρια σας είναι θορυβοδη;;; 

Έκοψα γαλακτομικα από μόνη μου γιατί φοβάμαι μην έχει αλλεργία.. 

Τα αερια του μωρου ειναι θορυβωδη και μυριζουν και πολυ.. Εγω εφαγα λιγη φακη μετα απο 2,5 μηνες κ καταλαβα οτι τον πειραζει. Γαλακτοκομικα μονο κατσικισια. Ειναι φυσιολογικο λενε σε μωρα που θηλαζουν η να κανουν μετα το γευμα η μεχρι κ δεκα μερες.  Μου πε η γιατρος μονο αν δω αιμα στα κακα η σκληρα κοπρανα να την παρω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2021 at 1:20 ΠΜ, Τουτουνι είπε:

Εννοείται ότι είμαστε!!! Πόσων μηνών είστε τώρα,???

Εμείς χθες κοιμηθήκαμε όλο το βράδυ!!! Πρώτη φορά!! Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!!! Και είμαστε μόλις 2,5 μηνών!!! Εσείς πόσο είστε??

Ειμαστε 2 μηνών και 16 ημερών 

On 20/3/2021 at 7:09 ΜΜ, Klegeo είπε:

Ποσο ζηλευω τα 6ωρα υπνου!!! Εμεις ακομα το παλευουμε! Απο τις 9:30 μεχρι τις 2 το ξημερωμα.. Μετα τρωει μεχρι 2:30-3:00 και μετα λαγοκοιμαται.. 

Σιγά θα το φτιάξετε όταν είναι έτοιμα τα μωρά δεν θα ξυπνούν το βραδυ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2021 at 6:23 ΠΜ, enjoy είπε:

Μαρια μαρια απο ποτε σ τρωει 180??

Ποτε γεννησες??

Εμενα ειναι πανω απο 6κιλα αλλα τρωει μονο 120... κοιμαται τα βραδυα αλλα ξυπναει ανα 3ωρο για μαμ..  μας ειπε παιδιατρος οταν παει 150 τοτε θα αρχισει να κοιμαται χωρις γευμα... που να παει και 180...  αλλα και αυτος εκανε αναγωγες και παιρνει το AR  αλλα δεν αυξανει ποσοτητα με τπτ κολλησε η βελονα.. ενω στη αρχη αυξανε συνεχεια....

Ποια ειπε οτι.πηγε για έλεγχο ακοης?? Τι εξεταση εκανε?? Πως?? Εμας ειπε να το τρεναρουμε λογω κορονοιου.   Και εμβολιο γαστρεντερίτιδας δεν μας εκανε να μην μας φορτωσει αλλα ειπε θα το κανουμε αλλη στιγμη..

Τουτουνι ναι εμας κανει ολα αυτα που ειπες και ξετρελενεται και για πινακες που ειπε κλεγεο καρφωνεται μονιμως... 

Και εχει 2 μερες ξεκινησε να γυρναει ο ατιμος... χαμπαρι δεν τον παιρνω... εχει τοση δυναμη στα ποδια κανει γεφυρα το κορμι  και γυρναει.. αλλα δρν μπορει να κουμανταρει τα χερια του γυρναει ατσαλα... και παγιδεύονται τα χερια του στην κοιλια... αχαχα

Θα ξεκινησουν ολα σιγα σιγα το καθε παιδι θελει το δικο του χρονο... ενα μηνα κατω ενα πανω στην αναπτυξη δεν παιζει ρολο.... μολις σ ξεκινησει τα χαμογελα και τα αγκου θα κολλησεις σαν βεντουζα μιλαμε δεν υπαρχει καλυτερο... 

Οι υπολοιπες κανα νεο??

Εμείς έχουμε 25 ημέρες σίγουρα που τρώμε 180(το λιγότερο που τρώει είναι 170 γρμ)Ειμαστε και εμείς σχεδόν 2,5 μηνών.Εμεις κάναμε ωοτοακουστικές εκμπομπες(φαντασου σαν κινητό και στην άκρη είναι σαν αυτο που βλέπουν το αυτί έχει ήχους και γεμίζει κουτάκια εμάς γέμισαν όλα τα κουτάκια..Μας ειπε ακούει σαν λύκος χαχαχ.50€ πληρώσαμε και αφού δεν θέλαμε απόδειξη μας έκανε και ακουοραμα

On 22/3/2021 at 1:05 ΜΜ, valentina23 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! Όλα αυτά τα τηρώ. Την έχω όρθια να ρευτει για μισή ώρα την παίρνει ο ύπνος και όταν τη βάζω Κάτω-να πάω μια τουαλέτα η γυναίκα-τότε μετά από λίγο βγάζει και τη σηκώνω αναστατωμενη μην μου πνίγει!! Τη παιδίατρο την έχω 12 χρόνια απ το γιο μου της έχω τυφλή εμπιστοσύνη σε όσα μου χε πει στο πρώτο μου πότε δεν είχε πέσει έξω, παρ όλα αυτά το θηλασμό τον αντιμετωπίζει καθαρά παιδιατρικα, εννοώ με την τυπική μορφη δεν δέχεται τους σύμβουλος θηλασμού κτλ. Το κακό είναι ότι τώρα που θα πάμε σε καμία εβδομάδα και της πω τους προβληματισμούς μου φοβάμαι μην μου πει κανένα αντιαναγωγικο γάλα... Τέλος να πω ότι η μπέμπα έχει άρχισει και δεν σηκώνεται!! Έχει βαρύνει και πονάνε τα χέρια μου!! Οπωυα από βάρος πρέπει να ναι πάνω απ το κανονικό όπως τη κόβω.. Και η κοιλιά της είναι φουσκωμένη.. 

Βαλεντίνα ότι σου ειπε η Παιδίατρος σου για το καλό τς μπέμπας και εγω θηλαζα και σταμάτησε και πίνει αντιαναγωγικο  γάλα το Humamna Ar και είναι μια χαρά το μωρό και ήρεμο γιατί είχε πάθει παλινδρόμηση όποτε θα λες ότι καλυτερο για την Μπέμπα σου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Maria mariaa τι συμπτώματα είχε η δική σου; Σταμάτησε από μόνη της να μην θέλει γάλα; έχω ακούσει ότι το μητρικό είναι ότι καλύτερο για γοπ. Πιο εύπεπτο. Για τα αντιαναγωγικα έχω ακούσει ότι έγιναν χειρότερα. Τώρα και γω δεν ξέρω ότι διαβάζω απ το φορουμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2021 at 6:46 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Maria mariaa τι συμπτώματα είχε η δική σου; Σταμάτησε από μόνη της να μην θέλει γάλα; έχω ακούσει ότι το μητρικό είναι ότι καλύτερο για γοπ. Πιο εύπεπτο. Για τα αντιαναγωγικα έχω ακούσει ότι έγιναν χειρότερα. Τώρα και γω δεν ξέρω ότι διαβάζω απ το φορουμ

Βαλεντίνα εμένα ο μπεμπης μου το έκανε όλο εμετό με το που έτρωγε το δικό μου,μετα έτρεμε.Δεν είναι αλλεργικός στη λακτόζη Κοριτσιαδεν ξέρω πως πάτε από ύπνο αλλά έχουμε από την Τρίτη τρώμε 10:30 το βράδυ και ξυπναμε 8:30 το πρωί.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Βαλεντίνα εμένα ο μπεμπης μου το έκανε όλο εμετό με το που έτρωγε το δικό μου,μετα έτρεμε.Δεν είναι αλλεργικός στη λακτόζη Κοριτσιαδεν ξέρω πως πάτε από ύπνο αλλά έχουμε από την Τρίτη τρώμε 10:30 το βράδυ και ξυπναμε 8:30 το πρωί.

Και γιατί το πάθαινε αυτό;; σου είπε η παιδίατρος; μημπως ειχες υπερφόρτωση;; ποπό ζηλεύω τον ύπνο σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Πως πατε? :wink: ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα μωρακια μας?? 

Απο υπνο αστα να πανε.. Κοιμομαστε απο τις 9 το βραδυ μεχρι 1-2 το βραδυ.. Μετα στις 4:30 και μετα 8 το πρωι.. Αυτο το σπαστο με εχει καταπονησει.. 

Τις τελευταιες μερες που εφαγα σκορδαλια τον πειραξε τον μικρο.. Γκρινια.. Κλαμα.. Πορδουλες.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια. Εμείς είμαστε 37 ημερών σήμερα. Το βράδυ έχουμε το ωράριο που ξυπνάει 12, μετα 03,μετα 05,μετα 7.αλλα δεν είναι πάντα στάνταρ. Απ ότι βλέπω από σας που είστε μαγαλυτεροι θ αργήσω να κοιμηθώ σερί το βραδι:neutral:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κοιμάται συνήθως  κατά τις 12 το βράδυ 3-4 ώρες κ μετά ξυπνάει ανά δύο τρεις ώρες συνεχως. Πχ χτες κοιμήθηκε 12-3:30 και 8-9:30 το πρωί. Τίποτα άλλο. :-/ 

@Klegeo κι εγώ έφαγα μπόλικη σκορδαλιά 25 Μαρτίου χωρίς να τον σκεφτώ κ μάλλον τον ξετιναξα τον καημένο. Έκλαιγε φουλ...

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2021 at 6:10 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Εμένα κοιμάται συνήθως  κατά τις 12 το βράδυ 3-4 ώρες κ μετά ξυπνάει ανά δύο τρεις ώρες συνεχως. Πχ χτες κοιμήθηκε 12-3:30 και 8-9:30 το πρωί. Τίποτα άλλο. :-/ 

@Klegeo κι εγώ έφαγα μπόλικη σκορδαλιά 25 Μαρτίου χωρίς να τον σκεφτώ κ μάλλον τον ξετιναξα τον καημένο. Έκλαιγε φουλ...

Εχω σημειωσει τι τον πειραζει.. Τα λαχανικα τυπου πρασο σελερι,  φακη,  ωμο σκορδο εχρι στιγμής. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Maria mariaa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...Καλό μήνα ποτέ έχετε το δεύτερο εμβόλιο;

 

Καλησπέρα σε όλες!Ειχα χάσει τους κωδικούς κορίτσια και δεν μπορούσα να συνδεθώ τόσο καιρό!! Εμενα το μικρό μου είναι 3ων μηνών και 2 ημερών και σήμερα κάναμε το δεύτερο εμβολιο.Μεσα σε έναν μήνα έχει πάρει 700γτ με αποκλειστικό θηλασμό.Εσας κορίτσια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...