Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Θα μπορούσατε να διαφωτίσετε κ εμένα σε Κάποια θέματα εξωσωματικής?


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Βάσω Σιμα είπε:

Είμαι 46 ετών κ θα ξεκινήσω τώρα διαδικασία εξωσωματικής τι παίρνω από το ικα? Κ εννοώ:αν δικαιούμαι το επιδομα, φάρμακα κ τι άλλο ακόμα? Ευχαριστω

Βασω γραψε στο καφε εξωσωματικης να το δουνε τα κοριτσια που ξερουν να σε βοηθησουν ,δυστυχως δε πηγα με επιτροπη κ δε γνωριζω..ευχομαι να πανε ολα καλά και να εχεις γρηγορα αποτελεσματα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βάσω Σιμα είπε:

Είμαι 46 ετών κ θα ξεκινήσω τώρα διαδικασία εξωσωματικής τι παίρνω από το ικα? Κ εννοώ:αν δικαιούμαι το επιδομα, φάρμακα κ τι άλλο ακόμα? Ευχαριστω

Θα πας με δικά σου ωάρια; Κανονικά φτιάχνεις τα χαρτιά σου για την επιτροπή της εξωσωματικής , περνας απο την επιτροπή και σου εγκρίνουν τα φαρμακα που ειναι ενα αξιοσέβαστο ποσο. Αφου ολοκληρωθεί η διαδικασία και ωοληψια και εμβρυομεταφορά ανεξάρτητα αν πέτυχε ή όχι παιρνεις 360 ευρώ περιπου.

 Απλα στην ηλικία σου ενδυκνυνται οι φυσικοί κύκλοι χωρις φαρμακα γιατι πλεον το απόθεμα ειναι ήδη μειωμένο και τζάμπα θα καταπονήσεις τον οργανισμό σου.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2020 at 9:46 ΜΜ, Καντι είπε:

Θα πας με δικά σου ωάρια; Κανονικά φτιάχνεις τα χαρτιά σου για την επιτροπή της εξωσωματικής , περνας απο την επιτροπή και σου εγκρίνουν τα φαρμακα που ειναι ενα αξιοσέβαστο ποσο. Αφου ολοκληρωθεί η διαδικασία και ωοληψια και εμβρυομεταφορά ανεξάρτητα αν πέτυχε ή όχι παιρνεις 360 ευρώ περιπου.

 Απλα στην ηλικία σου ενδυκνυνται οι φυσικοί κύκλοι χωρις φαρμακα γιατι πλεον το απόθεμα ειναι ήδη μειωμένο και τζάμπα θα καταπονήσεις τον οργανισμό σου.

Έχω την αίσθηση ότι επιτροπή περνάς ως τα 45 χωρίς όμως να ναι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Έχω την αίσθηση ότι επιτροπή περνάς ως τα 45 χωρίς όμως να ναι σιγουρη

Δεν εχω ιδέα ως προς αυτο.

 Που εισαι ; Διακοπαρεις ασταμάτητα; Μας λείπεις!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 said:

Έχω την αίσθηση ότι επιτροπή περνάς ως τα 45 χωρίς όμως να ναι σιγουρη

Ισχύει το είδα και τώρα στον ΕΟΠΥΥ. Βέβαια είχε βγει μια ανακοίνωση για το όριο των 50 ετών γενικά για εξωσωματική στη χώρα ότι λόγω πανδημίας θα γίνει πιο ελαστικό, δε ξέρω αν θα ισχύσει κάτι ανάλογο για το όριο των 45 της επιτροπής. Αλλά δεδομένου ότι σε αυτή την ηλικία μάλλον ο καλύτερος τρόπος θα είναι οι φυσικοί κύκλοι ίσως η επιτροπή είναι τσάμπα ταλαιπωρία τελικά, δίνεις και πόσα χρήματα για να μαζέψεις τις εξετάσεις, τρως χρόνο κ αν τελικά δεν έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα όπως έγινε στη περίπτωση μου το μόνο όφελος είναι τα 352 ευρώ που δίνουν πίσω. Οκ κάτι είναι κ αυτό μεν αλλά αμελητέο στο 4-5μηνο που έχασα συνολικά συν το συνολικό κόστος της εξωσωματικής.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mareva είπε:

Ως τα 50. 

Ως τα 50 είναι η εξωσαρικη..εγώ μίλησα για την επιτροπή...

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν εχω ιδέα ως προς αυτο.

 Που εισαι ; Διακοπαρεις ασταμάτητα; Μας λείπεις!

Αρνούμαι να επιστρέψω χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2020 at 9:06 ΜΜ, Βάσω Σιμα είπε:

Είμαι 46 ετών κ θα ξεκινήσω τώρα διαδικασία εξωσωματικής τι παίρνω από το ικα? Κ εννοώ:αν δικαιούμαι το επιδομα, φάρμακα κ τι άλλο ακόμα? Ευχαριστω

Το καλύτερο θα είναι να πάρεις τηλέφωνο στο γραφείο της επιτροπής στην περιοχή σου και να ρωτήσεις.

Εγώ πέρυσι που ήθελα να περάσω έψαχνα στο ιντερνετ και έβλεπα το όριο των 45, αλλά όταν πήρα τηλέφωνο για πληροφορίες  μου είπαν ότι μπορούσα να πάρω φάρμακα όπως και πήρα. Είχα κλείσει τα 45..

Παίρνεις φάρμακα και κάνεις τροποποιημένους φυσικούς ή μίνι πρωτόκολλα , όπως τα λένε , χωρίς να παίρνεις μεγάλες δόσεις. Βέβαια εγώ αποφάσίσα μόνη μου να πάω με δωρεά...γιατί δεν ήθελα να απογοητεύομαι πια...με τους φυσικούς κάθε μήνα. Τα φάρμακα τα έδωσα στη δότρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...