Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!! Καλή σαρακοστη να εχουμε!!!!

Ελενακι μου ευχομαι αυτη την εβδομαδα που ερχετε να παρετε τον γιγαντουλη σπιτι!!!

Ποντικακι μου καλυτερα που θα τον δει ο γιατρος που του εκανε την εγχειρηση!!! Καλα οι γιατροι οταν πας εξω στο ιατρειο τους σου φερονται αριστα οταν πας στο νοσοκομειο σε εχουν γραμμένο(οχι παντα)!!! Θα δεις που η μικρη θα ειναι η πιο ζωηρη!!!

Και εμενα στιν 1η παλλιδρομη που ειχα ενω νοσηλευομουν σε νοσοκομειο εκανα την αποξεση εκει με αποτελεσμα να μου βουλωσουν την σαλπιγγα και να μου χαλασουν το ενδομητριο!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσακια μου

Αντε ολα καλα θα πανε ποντικακι μου και ελενακι και θα τα ξεχασετε ολα τα ασχημα σε λιγο καιρο γιατι οπως παντα τα καλυτερα ερχονται!!!!

Μαγδα μου καλα ειμαι αν και λιγο αγχωμενη με τις δουλειες αλλα ευτυχως ετσι περναει και ο καιρος...Εμενα η θεραπεια μου θεωρητικα τελειωνει στις 16 Μαρτιου γιατι πρακτικα τελειωνει οταν θα μου ερθει περιοδος που μπορει και να μην ερθει και να εχω μεινει μεσα στον Απριλιο Μαιο και να σας πω καλυτερα ετσι που δεν θα ξερω ποτε θα εχω γονιμες μερες μπας και ειμαι πιο χαλαρη αυτη την φορα.Ο γιατρος μου παντως ειναι αισιοδοξος και αυτο μου φτανει προς το παρον...

Αυτα απο μενα και μακαρι να ακουσουμε τα δικα σου ευχαριστα μετα τις 13 του Μαρτη να κανουμε ολες ΠΑΡΤΙ!!!!!!!


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Χάθηκα τον τελευταίο καιρό λόγω πίεσης στη δουλειά, και σήμερα βρήκα χρόνο να διαβάσω επιτέλους τα νέα σας!

Πωπω περιπέτειες και για το Ελενάκι και για το ποντικάκι... :-( Κουράγιο βρε κορίτσια, σίγουρα όλα θα ξεπεραστούν σύντομα και θα πάνε καλά!

Ασταζάκι καλό ξεκίνημα πάλι, Μάγδα, Αναστασία και Maria hope καλή επιτυχία! ;)

Εγώ είμαι στον 7ο μήνα με κλομιφέν, τους 2 τελευταίους και με pregnyl. Αν δεν πετύχει και τώρα, θα γίνει διάλειμμα 2-3 μήνες, και μετά πρέπει να δούμε άλλες μεθόδους...

Φιλιά σε όλες!


l4Cxp2.png

Gfv9p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κουκλες... μπηκα τελειως στα κλεφτα τωρα που βγαζω γαλα και εχω λιγο χρονο... βγηκαμε απο το νοσοκομειο και ειμαστε σπιτι απο εχθες. βεβαια ο μικρος εχει αναγκη απο οξυγονο οταν κοιμαται γιατι πεφτει ο κορεσμος του, αλλα εχω νοικιασει συμπιεστη οξυγονου και αγορασα και ενα οξυμετρο(240 ευρωπουλα, μου εφυγε το κεφαλι) και τον εχουμε συνεχεια υπο παρακολουθηση

φιλια πολλα


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβοοοοοοοοο Ελενακι που γυρισατε σπιτι σας και επιτελους θα ηρεμησετε λιγακι...Μια χαρα τον κοβω τον γιγαντα παιρνει και το οξυγονακι του και σε λιγο καιρο θα γινει παλικαρακι μεγαλο.

Τωρα αντε να μπει και το ποντικακι να μας πει τα νεα της για την μικρουλα της και ελπιζω να ειναι και απο εκει τα νεα καλα να εχουν βγει και αυτες απο το νοσοκομειο και μακαρι να τρεχει και να μην φτανει το ποντικακι απο τα τοσα μωρα στο σπιτι....

Τα δικα μας νεα ειναι στασιμα αλλα ελπιζω απο τον αλλον μηνα να εχω κι εγω κατι να γραψω...

Φτανω αισιως στο τελος της θεραπειας και ελπιζω για θετικα αποτελεσμετα...

Σας φιλω γλυκα ολες


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενακη μου μπραβο σε σενα αλλα πιο πολλα μπραβο στο γιγαντα μας! Ολα καλα θα πανε με το οξυγονο να σας βοηθαει και το γιγαντα να γινεται καλα θα ξεχασεις ολα τα ευρωπουλα που εχεις δωσει και σου ευχομαι να μη δωσεις αλλα σε καλταλαβαινω παντως εδωσα 100 ευρω στον παιδοκαρδιολογο και αλλα 100 σε ενα ιδιωτικο κεντρο για κατι εξετασεις της μπεμπας και το πηγαινε ελα καθε μερα στο νοσοκομειο ειναι πολυ δυσκολα αλλα τι να καννουμε........

Αstage μου σιγουρα τον επομενο μηνα θα εχεις νεα να μας πεις θετικη σκεψη πανω απ ολα!

Εγω δεν την πηρα την μικρη μου ακομη απο την προηγουμενη εβδομαδα μπορουσαμε να την παρουμε αλλα περιμενουμε καποια αποτελεσματα και ειπε η διευθυντρια καλυτερα να την κρατησουν μου ειπανε τελος αυτης της εβδομαδας αντε να δουμε....

Εχει κανει προοδο το κοριτσακι μου ομως κουνιεται αντιδραει στον πονο αναπτυσεται φυσιολογικα τρωει πολυ καλα την ταιζω εγω καθε πρωι μονο δυστυχως και καμια φορα το μεσημερι γιατι δε μπόρω να παω αλλη ωρα δεν προλαβαινω με την αλλη μπεμπα μωρε.

Μαγδα μοπυ κοντευει η μερα που θα κανουμε παρτυ ε?

φιλακια πολλα πολλα σε ολες!! και καλο σαβ/κο!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ειμαι γειτονισα,γραφω στις παλλινδρομες.

ηθελα να σας ρωτησω ..

αρχισα σερπαφαρ στον προηγουμενο κυκλο λογω ακανονιστης κ μεγαλης περιοδου.35 -45 μερες.

στον πρωτο κυκλο,πηγα την 9ατη μερα κ ειδαμε μονο ενα ωοθυλακιο.αλλα ηταν αρκετα μεγαλο.18,5.την 11ατη μερα εκανα την πρεγκνυλ και δυστηχως στην 26η μερα του κυκλου αδιαθετησα.το καλο ειναι οτι μειωθηκε πολυ ο κυκλος.

τωρα ειμαι στο 2 κυκλο.πηρα τα χαπια κ πηγα στο γιατρο κατευθιαν την 11ατη μερα να μου κανει την ενεση.ειδαμε 2 ωοθυλακια,αλλα προς εκπληξη μου μικρα.11 χιλλιοστα.

πως γινεται αυτο ρε κοριτσια;

τα χαπια τα πηρα να μου σταθεροποιησουν τον κυκλο.τωρα γιατι κανει παλι σκαμπανεβασματα..

τουλαχιστον το ενδομητριο μου ειπε ο γιατρος ειναι σουπερ,7.κ μεχρι την παρασκευη που ειναι να ξαναπαω θα εχει φτασει 9 τουλαχιστον.

επισης ηθελα να ρωτησω για τις παρενεργειες .ισχυει οτι κανει κατακρατηση υγρων και οτι παχαινει;για τις αλλες παρενεργειες δεν ρωταω γιατι φοβαμαι.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Geni και μακαρι να σου πανε ολα καλα...

Εμενα οι μονες παρενεργειες που θυμαμαι ειναι οτι ειχα καποιους πονοκεφαλους και λιγα πονακια την ημερα της ωορηξιας που αυτα θα μπορουσα να τα εχω και χωρις τα χαπια... κατακρατηση δεν θυμαμαι και σιγουρα οχι κιλα αυτο θα το θυμομουνα σιγουρα!!!εμενα παντως ο κυκλος μου ειχε μεγαλωσει σταδιακα στους 3μηνες που πηρα τα χαπια απο26μερες πηγε30και μετα 32...εμενα δυστυχως δεν με βοηθησαν τα χαπια γιατι ηταν αλλου το προβλημα αλλα αλλες κοπελες τα καταφεραν μετα τον 2ο μηνα.

Σου ευχομαι τα καλυτερα για αυτον τον μηνα και καλως μας ηρθες:wink:;-):wink:


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Geni και μακαρι να σου πανε ολα καλα...

Εμενα οι μονες παρενεργειες που θυμαμαι ειναι οτι ειχα καποιους πονοκεφαλους και λιγα πονακια την ημερα της ωορηξιας που αυτα θα μπορουσα να τα εχω και χωρις τα χαπια... κατακρατηση δεν θυμαμαι και σιγουρα οχι κιλα αυτο θα το θυμομουνα σιγουρα!!!εμενα παντως ο κυκλος μου ειχε μεγαλωσει σταδιακα στους 3μηνες που πηρα τα χαπια απο26μερες πηγε30και μετα 32...εμενα δυστυχως δεν με βοηθησαν τα χαπια γιατι ηταν αλλου το προβλημα αλλα αλλες κοπελες τα καταφεραν μετα τον 2ο μηνα.

Σου ευχομαι τα καλυτερα για αυτον τον μηνα και καλως μας ηρθες:wink:;-):wink:

σε ευχαριστω πολυ,astage.πονοκεφαλο εχω κ γω.δεν ηξερα ομως οτι οφειλεται στα χαπια.

ηθελα να ρωτησω κ κατι αλλο.κατεβασα 2 αυγα.εγω ομως ποναω μονο απο τη δεξια ωοθηκη.αυτο παει να πει οτι μεγαλωνει μονο το ενα;απο την αριστερη μονο κατι ανεπαισθητα τσιμπιματακια εχω.

εν τω μεταξυ απο υγρα ωορηξιας τιποτα.μηπως δεν γινεται καλη ωορηξια;

τι να πω..εχω χιλλιομπερδευτει κ χιλλιοαγχωθει.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κανετε?χαθηκαμε νομιζω...

Ελπιζω οι καινουργιες μαμαδες να ειναι πλεον σπιτι τους χωρις προβληματα και να ειναι ολα καλα πλεον...

Εμεις την Παρασκευη που μας περασε μπηκαμε χειρουργειο να φτιαξουμε τα δοντακια του μικρου μας γιατι ηταν χαλια απο τα 20 δοντια τα 17 ηθελαν σφραγισματα και τελικα δεν αποφυγαμε την εξαγωγη απο 2!!!Και ειναι μολις 3.5 χρονων ε?Εμ ολα τα καλα του πατερα του πηρε απο την φατσα μεχρι και τα δοντια!!!Εγω ειμαι 33 και ουτε σφραγισμα δεν εχω αλλα η πεθερα μου λεει και τα πρωτα δοντια του αντρα μου ετσι ηταν μονο που τοτε δεν μπορουσαν να τα φτιαξουν οπως τωρα και ευτυχως τα δευτερα τα σωσαμε και θα ειναι ενταξει.3 ωρες με ολικη ναρκωση τον ειχαν γιατι σιγα μην καθοταν να του κανουν ξυπνιο σφραγισμα και εξαγωγη!!!Μας ειχαν πει για καμια ωρα και οταν φτασαμε στις 3 ειχα τρελαθει αλλα ευτυχως ξυπνησε μονος του και τωρα ολα καλα εγινε το παιδι της κρεστ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μαγδα μου τι εγινε αδιαθετησες ή εχεις ευχαριστα?

Αντε να παρουμε λιγο μπροστα καιρο εχω να ακουσω κατι καλο!!!!

Φιλακια και περιμενω νεα σας...


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?χαθηκαμε νομιζω...

Ελπιζω οι καινουργιες μαμαδες να ειναι πλεον σπιτι τους χωρις προβληματα και να ειναι ολα καλα πλεον...

Εμεις την Παρασκευη που μας περασε μπηκαμε χειρουργειο να φτιαξουμε τα δοντακια του μικρου μας γιατι ηταν χαλια απο τα 20 δοντια τα 17 ηθελαν σφραγισματα και τελικα δεν αποφυγαμε την εξαγωγη απο 2!!!Και ειναι μολις 3.5 χρονων ε?Εμ ολα τα καλα του πατερα του πηρε απο την φατσα μεχρι και τα δοντια!!!Εγω ειμαι 33 και ουτε σφραγισμα δεν εχω αλλα η πεθερα μου λεει και τα πρωτα δοντια του αντρα μου ετσι ηταν μονο που τοτε δεν μπορουσαν να τα φτιαξουν οπως τωρα και ευτυχως τα δευτερα τα σωσαμε και θα ειναι ενταξει.3 ωρες με ολικη ναρκωση τον ειχαν γιατι σιγα μην καθοταν να του κανουν ξυπνιο σφραγισμα και εξαγωγη!!!Μας ειχαν πει για καμια ωρα και οταν φτασαμε στις 3 ειχα τρελαθει αλλα ευτυχως ξυπνησε μονος του και τωρα ολα καλα εγινε το παιδι της κρεστ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μαγδα μου τι εγινε αδιαθετησες ή εχεις ευχαριστα?

Αντε να παρουμε λιγο μπροστα καιρο εχω να ακουσω κατι καλο!!!!

Φιλακια και περιμενω νεα σας...

astage,τι κληρονομικοτητα ειναι αυτη ρε παιδακι μου..ποσο χρονων ειναι το παιδακι σου;κ πως του τα φτιαξανε ολα μαζι..ανατριχιασα..:confused:

εγω τελικα επεσα μεσα..

μονο το ενα ωοθυλακιο μεγαλωσε.παραμεγαλωσε μπορω να πω.26 χιλλ.

ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν κανουμε τπτ κ αυτο το μηνα θα μου αλλαξει τα σερπαφαρ με τα κλομιφαιν ,μηπως εχω καλυτερη αντιδραση κ θα μου αυξησει τη δοση απο 2 σε 3 την ημερα.

η προαισθηση μου μου λεει οτι δεν εχουμε κανει τπτ κ αυτο το μηνα.

1ον γιατι δεν ειχα τα συμπτωματα[υγρα,στηθος κλπ]

2ον γιατι το ωοθυλακιο ηταν πολυ μεγαλο κ εχω διαβασει οτι ανω των 23 χιλλ,γινεται κυστικο.τον γιατρο βεβαια δεν ειδα να τον ενοχλει ιδιεταιρα..αυτα.

η μαγδα εχει χαθει ρε γμτ..δεν την πετυχαινω πουθενα..


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Ασε Geni ο μικρος ειναι κοντα στα 4 και ναι οντως αμαν με αυτη την κληρονομικοτητα ιδιος παιδι μου με τον μπαμπα του!!Ευτυχως ολα καλα με τα δοντακια του και το καλυτερο ειναι οτι και δεν θυμαται τιοτα αρα θα μπορουμε να ξαναπαμε σε γιατρο και του α εφτιαξε με την μια φορα και εκανε και καλη δουλεια γιατι ακριβως ηταν κοιμισμενος και δεν χτυπιοταν!!!

Τωρα για το θεμα σου...εγω κλομιφαινη επαιρνα και θυμαμαι οτι εκανα πολλα ωαρια καμια 6-7 θυμαμαι που τα 3 μεγαλωναν σιγουρα οχι ομως τοσο πολυ αλλα βεβαια εγω ειχα το θεμα της ενδομητριωσης και δεν μπορουσαν να προχωρησουν σε εμφυτευση:(:(

Μην πρωδικαζεις τιποτα ολα ειναι πιθανα ακομα και χωρις κανενα συμπτωμα εκει που δεν το περιμενεις να σου ερθει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Οι υπολοιπες που ειστε καλεεεεεε


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααα!!!!!!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου γλυκα.....

Εχω καιρο να μπω, συγνωμη βρε κοριτσια μου αλλα ο μπεμπακος μου θελει πολυ περιποιηση, εχω και την μεγαλη μου στο σπιτι γιατι την εκοψα προς το παρων απο τον παιδικο και δεν καταλαβαινω πως περναει η μερα. το βραδυ δεν καλοκοιμαμαι γιατι εχω συνεχεια στο μυαλο μου να ρυθμιζω το οξυγονο του μπεμπη ετσι ωστε να του δινω το οξυγονο που χρειαζεται. περιττο βεβαια να σας πω οτι η κορη μου εχει ξεφυγει παντελως.... με τρελαινει ολη μερα δεν κοιμαται καθολου αλλα το βραδυ μετα τις εννια ξερενεται στον υπνο. ο μπεμπακος ειναι καλοβολος το μαναρι μου...

Εγω την εχω την στεναχωρια μου παντως... να μην ξεχνιομαστε. Μας κλεισανε ραντεβου οι γιατροι του παιδων να κανει ο μικρος για κυστικη ινωση... Την καναμε την εξεταση (τεστ ιδρωτα)αλλα δεν εδειξε αποτελεσμα και πρεπει να την επαναλαβουμε.. Ραντεβου μας εκλεισαν τον ιουνιο....

Και επισης εχει κανει ικτερο, αυριο παλι θα παμε για εξετασεις στο μητερα να δουμε που βρισκεται...

σας φιλω ολες


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...