Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

καλημερα κορες!!!

Τι κανουνε τα μπουμπουκια σας?Μεγαλωνουν και θεριευουν?Ελπιζω να ειστε ολες καλα και πιο πολυ τα μικρα σας αγγελουδια!!!

Τα δικα μας νεα στασιμα...Η θεραπεια μου τελειωσε τον Μαιο μου ηρθε και η πρωτη περιοδος και απο τοτε κανενα νεο μονο ο κυκλος εγινε αστα να πανε μια μου ερχεται πιο νωρις και μια πιο αργα...Ισως να φταινε τα μπανια τι να πω....Εχω αρχισει και πιστευω πως ενα μωρακι μου εστειλε ο Θεος και με αυτο θα μεινουμε γιατι το αδερφακι του χλωμο το κοβω να ερχεται.Τι να κανουμε ΥΠΟΜΟΝΗ...

Σας φιλω ολες σας και να μην ξαναχαθουμε ετσι....


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα! Εχει μείνει καμία σε αυτη την ενότητα ή μιλάω μονη μου; Είμαι καινουρια στο φόρουμ! Να σας πω κι εγω τον πόνο μου... Είχα τον τελευταίο χρόνο δυο παλλινδρομες κυησεις και απο την τριτη ο γιατρός μου είπε πως θα ξεκινήσω κλομιφαινη. Εσείς έχετε πάρει; Σας έκανε παρενέργειες; Μείνατε έγκυες; Πείτε μου γιατι είμαι αγχωμένη. Σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κορίτσια καλησπέρα! Εχει μείνει καμία σε αυτη την ενότητα ή μιλάω μονη μου; Είμαι καινουρια στο φόρουμ! Να σας πω κι εγω τον πόνο μου... Είχα τον τελευταίο χρόνο δυο παλλινδρομες κυησεις και απο την τριτη ο γιατρός μου είπε πως θα ξεκινήσω κλομιφαινη. Εσείς έχετε πάρει; Σας έκανε παρενέργειες; Μείνατε έγκυες; Πείτε μου γιατι είμαι αγχωμένη. Σας παρακαλω.

Παίρνεις ακόμα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι Αναιντα μου δεν παίρνω γιατι με την πρωτη φορα έμεινα εγκυος! Εσυ σε τι φάση είσαι;

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!

Ποσών μηνών είσαι τώρα;;;;

Με serpafar το επιασες το σπορακι σου;;; Πες μου πες μου!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ! Είμαι 1,5 τωρα. Πήρα κλομιφαίνη απο την 4η εώς την 9η μερα του κύκλου μου και μετα ξεκίνησα επισκέψεις στον γιατρο για έλεγχο ωορυξιας. Οταν ήταν έτοιμα τα ωοθυλακια έκανα διπλή ένεση πρεγκνιλ και έτσι έγινε το θαύμα!

Εσυ σε τι φάση είσαι; Παίρνεις; Θα πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ! Είμαι 1,5 τωρα. Πήρα κλομιφαίνη απο την 4η εώς την 9η μερα του κύκλου μου και μετα ξεκίνησα επισκέψεις στον γιατρο για έλεγχο ωορυξιας. Οταν ήταν έτοιμα τα ωοθυλακια έκανα διπλή ένεση πρεγκνιλ και έτσι έγινε το θαύμα!

Εσυ σε τι φάση είσαι; Παίρνεις; Θα πάρεις;

αρχικά σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Εγω ειμαι στον 2ο μήνα με serpafar...και δεν ξέρω γιατί έχω πολυ καλο ενστικτο ;)

Έχω ήδη ένα παιδάκι 3 1/2 ετών, το οποίο τον "έπιασα" στον 3ο μήνα προσπάθειας!!

Τώρα " παλεύω" εδω και ένα χρόνο+ να πιάσω το δεύτερο σπορακι... Και δεν πιάνεται με τίποτα!!!!!:oops:

Βέβαια ψάχνοντας έμαθα ότι έχω την αριστερη σαλπιγγα βουλωμενη...και ίσως αυτο να επιρεαζει... γμτ:evil:

Τον προηγούμενο μήνα είχα ένα ωοθυλακιο 21χιλ απ την αριστερη :| και δυο ωοθυλακια 21 και 22χιλ απ την δεξια!!! Αλλα δεν έγινε κάτι, ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μου!!!! Λες;;;;:oops:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και σ΄ευχαριστώ πολυ για τις ευχές.

Να εμπιστεύεσαι ΠΑΝΤΑ το ένστικτο σου! Είμαι σίγουρη οτι αυτος θα ειναι ο μήνας σου! Θα βγει κι ωραίο ζωδιο: Τοξοτης.

Ποτε περιμένουμε τα ευχάριστα;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ! Είμαι 1,5 τωρα. Πήρα κλομιφαίνη απο την 4η εώς την 9η μερα του κύκλου μου και μετα ξεκίνησα επισκέψεις στον γιατρο για έλεγχο ωορυξιας. Οταν ήταν έτοιμα τα ωοθυλακια έκανα διπλή ένεση πρεγκνιλ και έτσι έγινε το θαύμα!

Εσυ σε τι φάση είσαι; Παίρνεις; Θα πάρεις;

Ευχαριστώ και με το καλο και το δικό σου!!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν μεταφράζεται σε ενστικτο η' ελπίδα-επιθυμία...

Αλλα μακαρι!!! Τοξοτης ε;;; Εεεε εντάξει! Βέβαια αν ήταν και σκορπιος (όπως εγω) θα ήταν τέλεια!!! Αχαχα πλάκα κανω!!!!!!!!! ΕΣΥ ποτε έχεις τελευταία ημερομηνία τοκετού;;;;; Γιατί πήρες serpafar, τι είχες;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι όχι σταματα! Θα σου στείλω τη θετική μου σκέψη!

Γιατι δεν ζητάς απο τον γιατρο σου να σου κανει μια παρακολούθηση ωορυξιας και με βάση αυτη να κανεις και μια ένεση ώστε να σιγουρευτεις πως όλα πήγαν όπως έπρεπε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι σταματα! Θα σου στείλω τη θετική μου σκέψη!

Γιατι δεν ζητάς απο τον γιατρο σου να σου κανει μια παρακολούθηση ωορυξιας και με βάση αυτη να κανεις και μια ένεση ώστε να σιγουρευτεις πως όλα πήγαν όπως έπρεπε;

Κάνουμε παρακολούθηση ωορηξιας, φαντασου ότι τον προηγούμενο μήνα έγινε 11-12η μερα! Ένεση μου είπε ότι δεν ήταν απαραίτητο να κανω γιατί είχα καλα ωοθυλακια και ήταν θέμα ωρών να σπασουν:? επίσης είχα κάνει και μια εξέταση (αίματος) τον Ιανουάριο, η οποία απ τους δείκτες φάνηκε ότι κανω καλη ωορηξια... οπότε βάσει αυτού πήρα serpafar τον επόμενο μην (δηλ Φεβρουάριο) για να κανω α)περισσοτερα β) ίσως πιο καλής ποιότητας και γ) να κανω και απ τις 2 σαλπιγγες για μεγαλύτερες πιθανότητες!

Υγ: λες τελικά να του πω να κανω την ένεση; Δεν το είχα σκεφτει:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, δεν ξερω αν ειναι απαραίτητη σε σένα αφού κανεις καλη ωορυξια... Πάντως μια ερώτηση δεν βλάπτει. Εγω δεν είχα καλές γι'αυτο κι έκανα.

Θα δεις... Θα δεις... Δεν θα χρειαστείς άλλο γύρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...