Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

τωρα τι να πω παλι?Απο τη μια χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου και απο την αλλη μου κοπηκαν τα ποδια...Να σου ζησουνε ποντικακι μου και οι 2 οι κορακλες σου και μην αγχωνεσαι ολα καλα θ απανε και για την μικρουλα σου.Θα μεινει μεσα για λιγο καιρο για να ινει δυνατο κοριτσι και να μεγαλωσει και μετα θα την τρελανετε στις αγκαλιες!!!!Ολα καλα θα πανε και ολοι θα ειστε μια τελεια τρελη και μεγαλη οικογενεια!!!Εννοειτε πως θα μπειτε στις προσευχες μας και να μπαινεις να μας λες τα νεοτερα

Σας φιλω γλυκα ολους σας.....


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πηγε ο αντρας μου να δει τη μπεμπα η αλλη κοιμαται και η μαμα μου παιζει με το γιο μου και βρηκα ευκαιρια να μπω.

Σημερα πρωτη φορα την ειδα να ανοιγει τα ματακια της και εχει τελεια ματακια η μπεμπουλα μου!!!!! Ηρθε μια νοσηλευτρια και της αλλαξε θεση οταν ειμασταν εκει και τρομαξε το καημενουλη ανοιξε και τα ματακια της κουνηθηκε λιγο και εμεις χ........ απο τη χαρα μας λες και τι ειδαμε.

Της εχουνε κανει εξετασεις αιματος, την ειδανε οι ορθοπεδικοι, της κανανε και υπερηχο εγκεφαλου ολα ειναι καθαρα. Τη Δευτερα ξεκινησανε και μια σειρα απο αλλες εξετασεις και τωρα απλα περιμενουμε τα αποτελεσματα.

Αν επιανε μπιμπερο θα ητανε μια αρχη μωρε μου φαινεται τοοοοοοοοοοοοσο περιεργο που δεν κανει την κινηση για να φαει καποια πραματα τα θεωρεις δεδομενα αλλα............ Ζητησα και απο τη γιατρο να με αφησει να την χαιδεψω λιγο σημερα αλλα δε με αφησε ειναι πολυ σκληρο να βλεπεις το μωρο σου και να μη μπορεις να το ακουμπησεις.........

Χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω εσεις εχετε τον καημο σας που ειστε στην προσπαθεια για μωρο και γω σας λεω τον πονο μου αλλα δε θελω να μπω σε σελιδες με μανουλες που εχουν ιδιο προβλημα με το μωρο μου θελω να κρατησω οσες δυναμεις εχω και να μη νοιωθω οτι το μωρακι μου εχει κατι θελω να πιστευω αυτο που μου ειπε χθες ο παιδιατρος μας οτι υπαρχει μια ατονια η οποια λεγεται καλοηθης νεογνικη ατονια η οποια θελει πολυ χρονο 3-4μηνες και πολυ υπομονη μεχρι το μωρο να παρει τα πανω του και να κανει θηλαστικες κινησεις αλλα και γενικα να ειναι ενα ''φυσιολογικο'' μωρο να κανιε κινησεις γενικοτερα μακαρι να ειναι αυτο που εχει το κοριτσακι μου και ας της κανουν οτι εξεταση θελουνε αρκει να βγαινουν ολες καθαρες.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλες Ελενακη μου πολυ χαρηκα με το γιγαντα μακαρι να σας πανε σε δωματιο και να τα ξεχασετε οοοοοοοοολα πολυ πολυ γρηγορα και απο δω και περα μονο να χαμογελατε.

Εγω γεννησα στις 3/2 με καισαρικη οι κορακλες μλου ητανε τελικα πολυ μικροτερες απο οτι τις εβγαζε ο υπερηχος 1900 η πρωτη και 2280 η δευτερη και τις βαλανε στην θερμοκοιτιδα σε αλλα νοσοκομειο, αυτο ειναι το λιγοτερο με τη δευτερη πηραμε μαζι εξιτηριο την τριτη και πηγαμε σπιτι ειναι πολυ καλη ησυχη τρωει σχετικα με το ζορι τις περισσοτερες φορες αλλα τα καταφερνουμε. Την αλλη δεν την εχω αγγιξει ακομη.......... την εχουν ακομη μεσα και μαλλον θα μεινει για πολυ ακομη, ειναι ενα ατονο μωρο δηλ δεν κουνιεται και ειναι αδυνατον να φαει με το μπιμπερο, την προσπαθουνε καθε μερα αλλα δεν κανει τις θηλαστικες κινησεις κουνιεται ελαχιστα ενω θα επρεπε να ειναι πιο ζωηρη της δινουνε χρονο λογω οριακης προωροτητας αλλα συχρονος εχουνε ξεκινησει και καποιες εξετασεις για να δουμε οτι δεν ειναι κατι παθολογικο η κληρονομικο η γονιδιακο κτλ η ψυχολογια μας ειναι στα πατωματα προσπαθουμε να χαμογελαμε για τον μεγαλο γιατι πολλα του ηρθανε και αυτουνου του καημενουλη αλλα και για τι μικρη που εχουμε στο σπιτι. Φυσικα τα δακρυα τρεχουνε ποταμι και ανεξελεγκτα...... Παμε 2 φορες τη μερα και τη βλεπουμε (εγω παω μονο το μεσημερι ) και μας ενημερωνουν και οι γιατροι και πλεον καταλαβα οτι θα κανουμε μηνες να την παρουμε αγκαλια γιατι τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις που εχουν ξεκινησει κανουν απο 10 εως και 1 μηνα να βγουνε οποτε καταλαβαινετε.....

Οποτε μπορεσω να ξαναμπω θα σας πω τα νεα μου

φιλακια σε ολες και ηρθε η ωρα να ζητησω να μας βαλετε και μας στην προσευχη σας........ :(

ολες οι ευχες μου να βγει γρηγορα η κορακλα σου απο το νοσοκομειο και να την λιωσετε στις αγκαλιες και τα φιλια......ολες οι ευχες μου για ολα σου τα αγγελουδια να εχουν παντα υγεια και να τα χαιρεσαι!!!!!!!!! ολα θα πανε καλα......θα δεις...λιγο υπομονη και σε λιγο καιρο που θα εχεις και αυτο το αγγελουδι στα χερια σου δεν θα θυμασαι τιποτα!!!!!!!!!!:P:p:p:p

σου ευχομαι τα καλυτερα απο τα βαθη της καρδιας μου!!!!!!


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποντικάκι μου ειμαστε εδω οποτε θες να μας τα λες!!!! Να δεις που όλα θα πανε καλά!!! Ειναι μικρουλα και λεει δεν ξεκουραζομαι τωρα που μπορώ!!! Να σκεφτεσαι αισιοδοξα και να τις μιλάς!!!!!

Μπραβο Ελενακι μου, ο γιγαντουλης σε λιγο καιρο θα ειναι σπιτάκι!!!!

Κορίτσια μου η Παναγιά να σας βοηθαει και να προσεχει τα μικρα σας!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω τα νεακια μου!!! Ξεκινησα παλι τα κλομιφαιν και ευχομαι η Παναγια να κανει και ενα θαυματακι και σε εμενα!!!Και αυτη την φορά να πάνε όλα καλά!!!

Σε όλες σας υπομονη όλα θα φτιαξουν!!!!!Θα πάνε όλα καλά!!!

Σας στελνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!((((()))))


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μου.....

Ποντικακι μου γλυκο σου ευχομαι ολοψυχα να παρεις συντομα και την δευτερη κουκλα σου αγκαλια και με το καλο και στο σπιτι σας..... Κανενα μωρο δεν πρεπει να ειναι μακρια απο τους γονεις του και τα αδερφακια του.... σε καταλαβαινω απολυτα που ειπες ποσο στεναχωριεσαι που δεν σε αφηνουν να την χαιδεψεις γιατι και εμενα δεν με αφηναν για πολλες μερες και εγω συνεχως εκλαιγα...

Μαγδα μου ελπιζω να μην σε επισκεφτει η ακατανομαστη αυτον τον μηνα και να γεμισει η κοιλιτσα σου με σπορακι.....

Astagaki μου τι κανεις εσυ καλο μου?

Εγω κοριτσια μου δεν ειμαι καλα σημερα.... ηταν να βγουμε απο την εντατικη σημερα μετα απο 22 μερες, αλλα εχθες το βραδυ ο μικρος μου υποτροπιασε παλι.. Εκανε πυρετο και η ακτινογραφια που του κανανε σημερα δειχνει την εστια που ειχε στον πνευμονα οτι χειροτερεψε... Μου ειπαν οτι ισως δεν επρεπε να του κοψουν την αντιβιωση τοσο νωρις και οτι μαλλον δεν εξαλειφθηκε το μικροβιο και ξαναεμφανιστηκε.. Τι να πω δεν ξερω...

Εγω αυτο που θελω ειναι να γινει το παιδι μου καλα και να γυρισω σπιτι μου.... ενα μωρο 47 ημερων πρεπει να ειναι σπιτι του στην αγκαλια της μαμας του και οχι στην εντατικη.... και με αυτα που εχουν δει τα ματια μου τοσες μερες στο παιδων εχω τρομοκρατηθει.... τρια παιδακια εχουν χαθει στο διαστημα αυτο που ειμαι εκει... '

σορυ ρε κοριτσια αλλα εχω πεσει πολυ ψυχολογικα και ολο κλαιω... δεν εχω προλαβει να χαρω το παιδι μου και η αγκαλια μου ειναι μισοαδεια, και λεω μισοαδεια γιατι εχω και ενα αλλο παιδι, απο το οποιο παιρνω πολυ δυναμη...

Αχ ρε ποντικακι εσυ νεογνικη ατονια εγω νεογνικη σηψαιμια..... το λαχειο πιασαμε και οι δυο μας??????


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

ολες οι ευχες μου να βγει γρηγορα η κορακλα σου απο το νοσοκομειο και να την λιωσετε στις αγκαλιες και τα φιλια......ολες οι ευχες μου για ολα σου τα αγγελουδια να εχουν παντα υγεια και να τα χαιρεσαι!!!!!!!!! ολα θα πανε καλα......θα δεις...λιγο υπομονη και σε λιγο καιρο που θα εχεις και αυτο το αγγελουδι στα χερια σου δεν θα θυμασαι τιποτα!!!!!!!!!!:P:p:p:p

σου ευχομαι τα καλυτερα απο τα βαθη της καρδιας μου!!!!!!

Να σαι καλα Μαρακι μου αυτη τη στιγμη περιμενω το ποτε θα την παρω στην αγκαλια μου

Να σας πω και εγω τα νεακια μου!!! Ξεκινησα παλι τα κλομιφαιν και ευχομαι η Παναγια να κανει και ενα θαυματακι και σε εμενα!!!Και αυτη την φορά να πάνε όλα καλά!!!

Σε όλες σας υπομονη όλα θα φτιαξουν!!!!!Θα πάνε όλα καλά!!!

Σας στελνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!((((()))))

Μαγδα μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα και να μας πεις τα ευχαριστα συντομα.

Γεια σας κοριτσακια μου.....

Ποντικακι μου γλυκο σου ευχομαι ολοψυχα να παρεις συντομα και την δευτερη κουκλα σου αγκαλια και με το καλο και στο σπιτι σας..... Κανενα μωρο δεν πρεπει να ειναι μακρια απο τους γονεις του και τα αδερφακια του.... σε καταλαβαινω απολυτα που ειπες ποσο στεναχωριεσαι που δεν σε αφηνουν να την χαιδεψεις γιατι και εμενα δεν με αφηναν για πολλες μερες και εγω συνεχως εκλαιγα...

Αχ ρε ποντικακι εσυ νεογνικη ατονια εγω νεογνικη σηψαιμια..... το λαχειο πιασαμε και οι δυο μας??????

Λες και το πηραμε απο τον ιδιο βρε φιλεναδα τι να πω.......... Μακαρι να ειναι τα πρωτα και τα τελευταια που παθαινουν τα παιδακια μας να μη ξαναδουν γιατρο ποτε..........

Τι κανει ο γιγαντας?

Τα νεα μου ειναι οτι την Πεμπτη το μεσημερι μας αφησαν και χαιδεψαμε τη μπεμπουλα μας και το απογευμα επιασε μπιμπερο και αφαγε 30γρ. τυχαιοοοοοοοοοοοο? δε νομιζω!!!!

την χαιδευουμε καθε μερα εχει αρχισει να εχει καποια δραστηριοτητα αλλα πρεπει περισσοτερη, καθε μερα που τη βλεπουμε κανει μικρα βηματακια αλλα για τους γιατρους δεν ειναι αρκετα ποτε πινει με το μπιμπερο ποτε με το σωληνακι. κανουμε υπομονη και ελπιζουμε..........

της εχουν κανει και μαγνητικη το μαναρακι μου και ευτυχως ειναι καθαρη δεν εδειξε τπτ. περιμενουμε και αλλες εξετασεις αλλα δεν ξερουμε ποτε ακριβως θα βγουνε τα αποτελεσματα.

Και το κερασακι στην τουρτα πριν γεννησω ο αντρας μου ειχε κατι σαν σπυρακι πανω απο το ματι και το πειραξε και μεγαλωσε και ευτυχως πηγε και του το αφαιρεσανε αλλα την παρασκευη βγηκανε τα αποτελεσματα και πρεπει να παει ξανα να το δει ξανα να του το ανοιξουνε γιατι ειναι καρκινωμα εχουμε τρελαθει δε ξερουμε τι να σκεφτουμε τι να κανουμε και τι πουμε μεταξυ μας απο τη μια η μικρη στο νοσοκομειο και απο την αλλη ο αντρας μου ο καημενος εχει χασει τη γη κατω απο τα ποδια του. θα παε την τριτη να δουμε τι θα γινει του ειπανε οτι θα του κανουνε και αξονικη μακαρι να δειξει καθαρη γιατι αν εχει κατι δεν ξερω αν θα μπορεσω να το αντεξω. δε μπορω να παω μαζι του και αυτο με κανει χειροτερα θα πανε οι δικοι του ομως αλα δε μου φτανει ρε κοριτσια θελω να ειμαι μαζι του αλλα τι θα γινει με τα παιδακια μας δυο στο σπιτι και ενα στο νοσοκομειο.......


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε ποντικακι μου ολοστο μυαλο μου σε εχω και λεω αντε σημερα θα μαθω και κατι καλο αλλα αντε παλι....Μπραβο στην μικρουλα σου σιγα σιγα θα παρει τα πανω της και αυτη και θα γινει κοπελαρα!!!!Αυτο παλι με τον αντρα σου τι κουλο ηταν?Και μια θεια μου ειχε ενα τετοιο σπυρακι στο ποδι δεν το εδινε σημασια σε καποια φαση το εξυσε και το εκανε πληγη και πηγε να της το αφαιρεσουν και εκει της ειπαν οτι ηταν καρκινωμα αλλα ευτυχως μετα απο τις εξετασεις ηταν ολα καθαρα και την γλυτωσε και την θεραπεια και ολα οπλα τωρα θα κανει ελεγχο καθε εξι μηνες.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!που δεν θα ειναι απλα ειναι μια ακομα ταλαιπωρια.Μην μασατε ποντικακι μου οοοοοοοοοολα θα γινουν κανε λιγο ακομα υπομονη ναι???

Τα δικα μας τα νεα για να αλλαξουμε λιγο το κλιμα το βαρυ ειναι τα ιδια...Απο τις 16 Φεβρουαριου μετραω αντιστροφα γιατι μεχρι τις 16 περιπου Μαρτιου θα εχει φυγει η επιδραση απο τις ορμονες και θα περιμενω να εμφανιστει η περιοδος....που μακαρι να μην ερθει ή αν ερθει να ερθει νωρις να βρουμε ρυθμους....

Αλλα τι να λεμε τωρα ο κοσμος εχει σοβαρα προβληματα και εγω καθομαι και λεω τα δικα μου.

Αντε κοριτσαρες μου με τους γιγαντες(Ελενακι)και με τους κοριτσαρους και αγοραρους μην το βαζετε κατω...Σας σκεφτομαι και προσευχομαι για ολους σας...

Φιλακια...;);)


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και γω στο μυαλο μου εχω οτι δεν ειναι τπτ οτι θα βγουνε ολα καθαρα και απλα θα το ελεγχουμε καθε χρονο, 6 μηνες οοτε μας πουνε δεν επιτρεπω στον εαυτο μου ουτε μια στιγμη να σκεφτω οτι μπορει κατι να εχει ο αντρας μου οτι κατι θα παει οτι δε θα μεγαπωσουμε μαζι τα παιδακια μας που παλεψαμε να κανουμε στην τελικη νομιζω οτι μας αξιζει να ειμαστε μαζι για πολλα πολλα χρονια ακομη, εξαλλου ειμαστε μαζι μονο 7 χρονια εχουμε πολυ μελλον ακομη.

Η μικρη μας σημερα που πηγαμε μολις τη χαιδευαμε τεντωνοτανε οπως ολα τα φυσιολογικα παιδακια αντεδρουσε σε καθε χαδι μας και ανοιξε και τα ματακια της και ειχες καθαρο βλεμα το τι χαρα πηραμε......... το χαμογελο δεν εφευγε απο τα χειλη μας.

Αstage μου λιγο ακομη υπομονη και μετα τσουπ θα ερθει το σπορακι και θα φουσκωσει η κοιλιτσα σου!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοοοοοοοο στην κοπελα μας!!!!!!!!αντε και κατι καλο σημερα...Και φυσικα θα ειστε πολλα χρονια μαζι βρε χαζο.Θα ειστε σαν εκεινους τους γερους που τρωγονται μεταξυ τους γιατι μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε....

Καληνυχτα μικρο μου δυνατο ποντικακι και αυριο περιμενω πολλα και ομαρφα νεοτερα σας...


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον δεν ξερω να χαρω να λυπηθω να βρισω να φωναξω τι να κανω το παιζω τρελλιτσα δυνατη και πιο ψυχραιμη απ ολους αλλα να δω ποσο θα αντεξω ακομη........... Πηγε χθες στη Θεσ/κη ο αντρας μου στο νοσοκομειο (στρατιωτικο) και ο γιατρος τον εδιωξε και του ειπε οτι του το καθαρισε πολυ καλα ο πρωτος γιατρος οποτε δεν υπαρχει λογος να του το ξαναανοιξει αυτος και εγραψε μαλιστα και στο χαρτι οτι δεν χρηζει περαιτερω αντιμετωπιση και του ειπε να το βγαλει απο το μυαλο του και οτι δεν εχει τπτ.

Ευτυχως του ειπα και πηρε τηλ τον πρωτο γιατρο και του το ειπε και του ειπε να γυρισει με το καλο και να παει απο κει και οτι ειναι να κανουνε θα του το κανει αυτος.

Ρωτησε η νυφη μου και δυο δερματολογους στο νοσοκομειο και της ειπανε οτι οντως δεν χρειαζεται να το ξαναανοιξει γιατι οπως λεει και η διαγνωση εχει καθαριστει καλα αλλα για σιγουρια να κανει μια αξονικη τραχηλου και επαναληψη σε 1 χρονο αλλα να ρωτησει και καποιον πιο ειδικο γιατρο για να ησυχασει ο ιδιος.

Εφυγε σημερα ο καημενουλης πηγε σπιτι μας θα παει για δουλεια αυριο και θα δει ποτε μπορει να παει στο γιατρο να κανει οτι ειναι να κανει εκει αν και μονος του ολα τα δυσκολα τα περναει ρε γμτ.............

Μακαρι να μην ειναι τπτ και ολα θα τα ξεχασουμε............

Η μικρη μου σημερα εφαγε 4 γευματα με μπιμπερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το ποσο χαρουμενη ειμαι δε λεγετε το ενα γευμα το εφαγε οταν ημουνα εκει μια χαρα εφαγε το κοριτσακι μου σαν προωρακι δεν το ηπιε αμεσως ουτε με δυσκολια φυσιολογικα μου φανηκε εμενα πολυ καλυτερα απο μια αλλη φορα που την ειχα δει και ολη την ωρα κουναγε το μπιμπερο η νοσηλευτρια σημερα εκανε πιπιλα απο μονη της! Εχει αρχισει και ζωηρευει αντιδραει οταν την χαιδευουμε, κουνιεται και μονη της το κεφαλακι της δε στηριζει καλα ακομη αλλα ας ελπισουμε με τον καιρο να φτιαξουν οοοοοοοοοοολα απο μονα τους και να μην ειναι κατι αλλο......... αλλα να ηθελε χρονο το μωρακι μου γιατι ητανε μικρο και ανωριμο ηθελε να μεινει λιγο περισσοτερο στην κοιλισα της μανουλας αλλα συχρονος ειχε παρει θεση και βιαζοντουσαν κιολας!

Ελενακη μου τι γινεται τι κανει ο γιγαντας?

Αstage μου ολα καλα?

Μαγδα? Μαρακι? τι μου κανετε?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου συγνωμη που δεν μπαινω συχνα για να σας γραφω νεα μου.. αλλα απο την προηγουμενη παρασκευη κατεβασανε τον μπεμπη μου στην μονωση και απο τοτε με εχει χασει το σπιτι μου γιατι τωρα το μωρο μου θελει ατομο 24 ωρες διπλα του... Δεν μπορω να σας περιγραψω την χαρα μου που ειμαι διπλα στο αντρακι μου....

Του εχουν ακομα οξυγονο γιατι ο ομορφαντρας μου δεν μπορει να αναπνευσει μονος του διοτι η εισροφηση που επαθε(αναρροφηση την λεω εγω) του εκανε επιπλοκη πνευμονια.... ναι ναι πνευμονια. Μην αφησουμε και τιποτα που να μην το περασουμε.... και ο πυρετος που εκανε στην εντατικη την πρωτη φορα που ηταν να βγουμε να σας πω απο τι ηταν!!! Δεν ξερω αν ακουσατε στην τηλεοραση για τον νεο ιο που ειναι ξαδερφακι της νεας γριπης και για ενα αγορακι 5χρονο που πεθανε απο τον ιο αυτο? ε ηταν το τριτο παιδακι που ειδα να χανετε και το ειχαν στην εντατικη διπλα απο τον μπεμπη μου, και κολλησε και ο μικροσ μου και ενα αλλο κοριτσακι που νοσηλευοταν στην εντατικη αλλα τους χορηγησαν αμεσως αντιβιωση.. το αγορακι που πεθανε ειχε και μια διδυμη αδερφουλα η οποια κολλησε και εκεινη αλλα ευτυχως το ξεπερασε σαν μια απλη ιωσουλα...νοσηλευτικε και το κοριτσακι αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα.... αυτη την μανα την συμπονεσα παρα πολυ... διοτι πριν απο δυο χρονια εχασε τον αντρα της και τωρα το ενα απο τα δυο παιδια της... τελοςπαντων

Το καλο ειναι οτι ο μπεμπης μου τρωει και τρωει πολυ.... και επισης να σας πω οτι πινει μονο δικο μου γαλα... ακομη και οταν ηταν στην εντατικη διασωληνομενο του δινανε το γαλα μου με το σωλινακι που του ειχανε στην μυτη.. και εγω καθομουν στο σαλονακι της μ.ε.θ. και με το θηλαστρο εβγαζα το γαλα και τους το πηγαινα μεσα.. αποστειρωνα στο σπιτι τα παντα και τα κουβαλουσα ολα μαζι μου.

Καλος εχοντων των πραγματων θελω να πιστευω οτι σε μια εβδομαδα απο σημερα θα ειμαστε σπιτι μας... ηδη εχουν ξεκινησει οι γιατροι απο προχτες να τον αφηνουν χωρις το οξυγονο στην μυτη και καθε μερα καθετε και περισσοτερη ωρα χωρις αυτο... για να δουμε


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

Ποντικακι μου καλο πολυ στεναχωρεθηκα με τον αντρουλη σου αλλα θα σου πω το εξης... πριν απο 4 χρονια μια φιλη μου εβγαλε στο κουτελο ενα σπυρακι μεγαλο χωρις μυτη και πηγε στον γιατρο να το δει... της ειπαν λοιπον οτι ηταν καρκινωμα και η κοπελια τρελαθηκε, σημειωτεον οτι εχει και δυο παιδια.. τελικα της το αφαιρεσαν και το καθαρισαν καλα, και ειναι μια χαρα και εχουν περασει 4 χρονια απο τοτε... για αυτο σου λεω μην σταναχωριεσαι, μαζι με το αντρακι σου θα μεγαλωσετε τα παιδακια σας και θα γερασετε μαζι...

Astage μου εσυ ολα καλα???? Αντε να αδιαθετησεις μονο για μια φορα και μετα να εξαφανιστει η ακατανομαστη για 9 μηνες!!!

Μagda ts ελπιζω να μην χρειαστεις αλλον κυκλο με κλομιφαιν και να εχει βρει το σπορακι τον δρομο για την κοιλιτσα σου και σε 9 μηνες να το εχεις στην αγκαλια σου

Μaraki hope και σε σενα ευχομαι το ιδιο... να μην σου ερθει η ξεδιαντροπη και να χασει τον δρομο της και να τον βρει το σπορακι σου!!

ελπιζω να μην ξεχασα καμια και αν ξεχασα συγνωμη.....

φιλια πολλα σε ολες


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες καλες αποκριες σε ολες καλα να περασετε και καλα κουλουμα!!!!

Ελενακη τι κανει ο γιγαντας?

Εμενα το κοριτσακι μου τρωει μονο με το μπιμπερο ανα τριωρο και μαλιστα σημερα μου ειπανε οτι τα καταφερνει πολυ καλα και εχει αρχισει να ειναι λιγο πιο δραστηρια.

Τα ποδαρακια της ειναι πολυ καλα τα χερακια της και το κεφαλακι της να δυναμωσουν λιγο ακομη και να το παρουμε το κοριτσακι μας στο σπιτι μας δε μπορω αλλο θελω να την παρω μια αγκαλια δε μου φτανει μονο να τη χαιδευω για 30 λεπτα τη μερα.

Τις δυο επομενες εβδομαδες να βγουν οι εξετασεις που της εχουν κανει να ειναι καθαρες και αυτες παναγιτσα μου και να μη χρειαστει να κανουμε τπτ αλλο να θελει απλα χρονο η μικρουλα μας μονο αυτο παρακαλαω την παναγιτσα.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...