Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

καλημερα και χρονια πολλα .

την μεγαλη πεμπτη πηγα να κανω την pregnyl.και το huhner test.

και προς μεγαλη μου απογοητευση ολα τα σπερματοζωαρια ηταν ακινητα.

ο γιατρος μας ειπε να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου.

τον ρωτησα εαν η ποιοτητα και ποσοτητα της τραχηλικης μου βλεννας παιζει ρολο και μου ειπε ,σημαντικοτατο.

εγω απο τον 1ο μηνα που ξεκινησα τα σερπαφαρ η βλεννα μου ηταν σαν τυρογαλο ξυνισμενο.[νομιζω τοτε το ειχα γραψει κ εδω]και πριν και μετα την ωορηξια.

τοτε το ειχα διαβασει στις παρενεργειες αλλα ηταν στις σπανιες και δεν του πολυ εδωσα σημασια..

ο γιατρος, μου σταματησε τα χαπια και θα ξανακανουμε το τεστ σε φυσικο κυκλο.

μου ειπε και κατι για αντισπερμικα αντισωματα.που το εψαξα λιγο στο νετ ειναι μικροβιο στον τραχηλικη βλεννα που σκοτωνει τα σπερματοζωαρια.

το θεμα ειναι οτι απο την πεμπτη ειμαι χαλια.

ηθελα να ρωτησω μηπως ειχε καμια απο εσας αυτη την παρενεργεια με την κλομιφαινη.

Τζενακι μου Χρονια πολλα χριστος ανεστη.

Μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου γλυκο και μην σε παιρνει απο κατω. δεν υπαρχει περιπτωση να μην γινεις μανουλα, απλα ισως να σου παρει λιγο χονο παραπανω.. εγω δεν εχω να σου πω κατι να σε βοηθησει διοτι τα πηρα μονο ενα μηνα..


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας και χρόνια πολλά σε όλες...

αν και καιρό μέλος τώρα το πήρα απόφαση να γράψω :)

ξεκινάω με κλομιφαίνη για πρώτη φορά σε αυτό το κύκλο...2 χαπάκια ημερησίως για 5 μερούλες!

τι να περιμένω απο παρενέργειες?είναι σύνηθες να εμφανίζονται παρενέργειες?

λίγο με αγχώνει γιατί όσο να ναι ειναι φάρμακο..

όσες το έχετε πάρει είχατε πρόβλημα με την ωορρηξία σας ή απλά το πήρατε για πιο καλή παραγωγή??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρόνια πολλά σε όλες...

αν και καιρό μέλος τώρα το πήρα απόφαση να γράψω :)

ξεκινάω με κλομιφαίνη για πρώτη φορά σε αυτό το κύκλο...2 χαπάκια ημερησίως για 5 μερούλες!

τι να περιμένω απο παρενέργειες?είναι σύνηθες να εμφανίζονται παρενέργειες?

λίγο με αγχώνει γιατί όσο να ναι ειναι φάρμακο..

όσες το έχετε πάρει είχατε πρόβλημα με την ωορρηξία σας ή απλά το πήρατε για πιο καλή παραγωγή??

ninoula καλησπερα και χρονια πολλα..

κλομιφαινη ξεκινησα κ εγω πριν 3 κυκλους,και συγκεκριμενα σερπαφαρ.

δεν ξερω αν διαβασες πιο κατω αλλα εμενα μου δημιουργησαν προβλημα στην τραχηλικη βλεννα το εχει στις παρενεργειες αλλα δεν περιμενα αυτο το χαλι.τα σταματησα και ο θεος βοηθος.

εγω τα πηρα γιατι ειχα προβλημα με τον κυκλο.μεγαλος και αστατος.ο γιατρος μου ειχε πει οτι στο 90 τοις εκατο οφειλεται σε κακη ωορηξια η ανωορηξια..

σου ευχομαι τον επομενο μηνα να μπεις και να μας πεις για τη χοριακη σου..


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρόνια πολλά σε όλες...

αν και καιρό μέλος τώρα το πήρα απόφαση να γράψω :)

ξεκινάω με κλομιφαίνη για πρώτη φορά σε αυτό το κύκλο...2 χαπάκια ημερησίως για 5 μερούλες!

τι να περιμένω απο παρενέργειες?είναι σύνηθες να εμφανίζονται παρενέργειες?

λίγο με αγχώνει γιατί όσο να ναι ειναι φάρμακο..

όσες το έχετε πάρει είχατε πρόβλημα με την ωορρηξία σας ή απλά το πήρατε για πιο καλή παραγωγή??

Καλησπερα εγω πηρα και στις δυο μου εγκυμοσυνες (serpafar) και μαλιστα η δευτερη λογω των χαπιων ητανε διδυμη.

Να μη σε αγχωνει τπτ και να μη σκεφτεσαι τπτ η καθεμια μας θα σου πει και κατι διαφορετικο γιατι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εγω τα πηρα για πιο σιγουρη οωρηξια το ξερω χαζομαρα μου αλλα ηθελα τη σιγουρια. Καλη επιτυχια και ολα θα πανε καλα! ;)

Γεια σας κοριτσια και απο μενα τα νεα πολλα αλλα ασχημα ευτυχως δεν εχει να κανει με υγεια...Μολις εμαθα οτι ο λογιστης μου εφαγε 5000 ευρω απο το φροντιστηριο και τωρα εχω τρεχαματα με το ικα και ειμαι να σκασω ειμαι....Εχω αφησει και το θεμα μωρου πισω γιατι εχω τωρα αλλα στο μυαλο μου

Μπραβο σας κοριτσια που ειναι ενταξει τα μπεμπακια σας και αλλο κακο να μην μας βρει οποιας φυσης κι αν ειναι αυτο

Ποντικακι μου μακαρι να ηξερα ποτε περιμενω θεωρητικα καπου στον Μαιο πρεπει να μου ερθει περιοδος αν οχι εγκυμοσυνη αλλα καλυτερα τοτε γιατι τωρα απο τα νευρα που εχω.....

Φιλακια

Αμαν βρε κοριτσι μου τι ητανε και αυτο............

Μπορει τωρα που το ξεχασες να ερθει το μπεμπακι χαχαχαχαχαχα

αρνητικη η χοριακη[σιγα μην ηταν θετικη..]κ απο τις 12 εχω καφε αιμα...οχι πολυ,αλλα...

πηρα το γιατρο.τη δευτερα θα παω απο εκει για να κανω υπερηχο.αν ολα ειναι ενταξει θα μου δωσει κλομιφαινη .

ρε κοριτσια..ο κυκλος μου ηταν 28αρης.λογικα θα επρεπε να κανω ωορηξια τη 14η μερα.εγω πηγα κ μου εκανε την ενεση τη 15η κ εκανα λογικα ωορηξια[αν εκανα τελικα]τη 16η.γιαυτο το ωοθυλακιο ηταν γιγας.επρεπε μαλλον να κανω νωριτερα την ενεση.θα του πω αυτο το μηνα να κανουμε κ εναν υπερηχο μετα να δουμε αν εσπασε το ωαριο.αυτα..

astage κοριτσι μου,εγω απο λογιστη εχω καει.

οι καλοι λογιστες ειναι δυσευρετοι..

Μη τρελενεσαι προχωραμε μπροστα και ολα θα πανε καλα!

Γεια σας κουκλεςςςς!!!! Πω πω χαθηκαμε ρε γαμωτο..... τι κανετε???

Εγω σπιτι ειμαι με την κορουλα μου την γλυκεια που οτι της λειπει σε βαρος το εχει σε γλωσσα, και με τον μπεμπεκο που εχει μαθει αγκαλιτσες και θελει σεργιανι!!!! Ααααα ξεχασα να σας πω οτι επεσε και η γλυκεια μου πεθερουλα και τσακιστηκε, εσπασε την επιγονατιδα της και εκανε χειρουργιο, σκεφτηκα να πω του γιατρου ποσα θες να μην ξυπνησει απο την ναρκωση(χαχαχα) αλλα μετα λεω αστην μωρε, δεν πειραζει,(χαχαχα) και τωρα την εχω σπιτι της με μια γυναικα και ολο μου λεει οτι την παρατησα και τα σχετικα, και σκεφτητε οτι 10 μερες που εμεινε μεσα ολο περα δωθε ημουνα για να την βοηθησω.Τεςπα εγω δεν μπορουσα να εχω και τον μπεμπη μου που ακομα εχει προβληματα το μαναρι μου ( αιματοκριτη 24 και λευκα 4000) πολυ χαμηλα και το ενα και το αλλο με το οξυγονο του δεν μπορουσα να την κρατησω σπιτι μου... απο την μια να βαζω παπια στην πεθερα και απο την αλλη να βγαζω γαλοα του μπεμπη.. ε αυτα δεν συμβαδιζουν....

φιλακια πολλα σε ολες

Καλα βρε φιλενεδα ποιος μαςεχει φτυσει και τα τραβαμε οοοοοοοοοοοολα αυτα ηθελα να ηξερα ποτε θα ηρεμησουμε?

Καλο κουραγιο κλεισε τα αυτια σου και κανε οτι ειναι καλυτερο για σενα τον αντρουλη σου και τα παιδακια σου!

καλημερα και χρονια πολλα .

την μεγαλη πεμπτη πηγα να κανω την pregnyl.και το huhner test.

και προς μεγαλη μου απογοητευση ολα τα σπερματοζωαρια ηταν ακινητα.

ο γιατρος μας ειπε να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου.

τον ρωτησα εαν η ποιοτητα και ποσοτητα της τραχηλικης μου βλεννας παιζει ρολο και μου ειπε ,σημαντικοτατο.

εγω απο τον 1ο μηνα που ξεκινησα τα σερπαφαρ η βλεννα μου ηταν σαν τυρογαλο ξυνισμενο.[νομιζω τοτε το ειχα γραψει κ εδω]και πριν και μετα την ωορηξια.

τοτε το ειχα διαβασει στις παρενεργειες αλλα ηταν στις σπανιες και δεν του πολυ εδωσα σημασια..

ο γιατρος, μου σταματησε τα χαπια και θα ξανακανουμε το τεστ σε φυσικο κυκλο.

μου ειπε και κατι για αντισπερμικα αντισωματα.που το εψαξα λιγο στο νετ ειναι μικροβιο στον τραχηλικη βλεννα που σκοτωνει τα σπερματοζωαρια.

το θεμα ειναι οτι απο την πεμπτη ειμαι χαλια.

ηθελα να ρωτησω μηπως ειχε καμια απο εσας αυτη την παρενεργεια με την κλομιφαινη.

πρωτη φορα ακουω γι αυτη την παρενεργεια τι εγινε τελικα εκανε το σπερμοδιαγραμμα ο αντρας σου ολα καλα? ποτε ειναι να κανεις το τεστ σε φυσικο κυκλο?

Φιλακια πολλα σε ολες σας! εγω τρεχω και δεν προλαβαινω........... η μια μου εινια γκρινιαρα και απαιτητικη η αλλη θελει δουλεια που κανω εγω στο σπιτι και ο φυσιοθεραπευτης ο γιος μου εχει γινει πολυυυυυυυυυυυυυυ κακομαθημενο και παλιοπαιδο και δεν μπορω να τον κανω καλα εγω τον μαλωνω και τον βαζω τιμωρια και οι γονεις μου τον περνουν και αμα κανει ζαβολιες οταν ειναι κοσμος τους κακοφαινεται........... δε μπορω αλλο νομιζω φτανω στα ορια μου μη σας πω οτι τα εχω ξεπερασει...........


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπερα τσουπρες!!!

Τι κανετε?Εμεις ειμαστε καλα αν εξαιρεσετε το γεγονος οτι ακομα περιοδος να μου ερθει:(:(:( Εχουν περασει 90 μερες απο την ενεση την τελευταια και ακομα τιποτα.Στην συνυφαδα μου που καναμε μαζι την θεραπεια και τελειωναμε μαζι της ηρθε την πιο περασμενη Κυριακη!!!

Εκανα και ενα τεστ την Δευτερα αλλα αρνητικοτατο παρακαλω.Αντε να μου ερθει να δουμε τι θα κανουμε βαρεθηκα πια θελω λιγο να ηρεμησω.

Τα παιδια στο φροντιστηριο ειναι αλλου για αλλου και εχουμε και εξετασεις και αντε να τα μαζεψεις...

Ο Γιωργακης μου παντως εχει γινει το τελειο παιδακι.Υπακοθο καλο και αγαπησιαρικο.Εκει που ηταν και παραμενει μπαμπακιας τωρα ερχεται στα ξαφνικα και μου παταει κατι φιλια μα τι φιλια!!!!Και ολο λεει το καημενο αντε ρε μαμα κανε ενα μωρακι να παιζω και εκει ειναι που με λιωνει κυριολεκτικα.

Παντως εμεις τις προσπαθειες τις συνεχιζουμε με τον αντρα μου γιατι το καλο με αυτες τις θεραπειες ειναι πως τιποτα δεν ειναι σιγουρο αφου και ο γιατρος ειχε πει οτι βαρατε και οτι γινει ασχετα με το τεστ....

Αυτα απο μενα για πειτε κορες τα δικα σας νεα τι κανουν τα μικρα και τα μεγαλα σας παιδακια????


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου βουρρρρρρρρρρρρ και οτι γινει!!! Ποτε δεν ξερεις.

Τι καλα που ο Γιωργακη σου εγινε καλο παιδακι αντιθετα μετο δικο μου.................

Θελω να γυρισω καποια στιγμη και στο σπιτι μου οσο δυσκολο και να ειναι οση βοηθεια και να χρειαζομαι δε μπορω αλλο βρε κοριτσια κουραστικα.......δεν ειμαι εγωιστρια ουτε αχαριστη αλλα..........

Η μαμα μου εχει κουραστει πολυ και εχει αρχισει να καταρρεει μαλωνει τον Παυλο και γενικα φωναζει πολυ παρεξηγει τα παντα θυμωνει ευτυχως εχω το μπαμπα μου που κρατα τις ισορροπιες...

εγω τρεχω και δε φτανω ισα που προλαβαινω και αντλω το γαλα για τη μπεμπα και μερικες φορες λεω μεχρι εδω σταματαω........... Αχ! ποση υπομονη ακομη??????????


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε ποντικακι μου τι κανεις?Μαλλον οχι τι κανεις αλλα βαστα γερα ΜΑΝΑ!!!ελα μην στεναχωριεσαι ο γιος σου τα κανει αυτα γιατι σιγουρα ζηλευει και ετσι το δειχνει.Οσο για την μανουλα σου αστην να φωναζει δεν πειραζει γι αυτο υπαρχουν και αυτες για να φωναζουν να γκρινιαζουν και στο τελος να κανουν τα παντα για να μας βοηθανε.Τι κανουν οι κουκλες σου?ολα καλα με την μικρη?

Εμεις εννοειται πως ειμαστε βουρ στο ψητο και οτι γινει αλλα και αυτο το πραγμα παραπαει βρε παιδι μου τουλαχιστον με την περιοδο ηξερες πανω κατω ποτε να κανεις και ποτε να περιμενεις τωρα στην δικη μου φαση ειναι ατα να πανε...κεθε τρεις και λιγο ειμαι στην τουαλετα να δω ηρθε δεν ηρθε.Απο την μια χαιρομαι και απο την αλλη σκαω...Αλλα ξερω αμα δω αιμα θα παθω λιγο:|:neutral::|

Αυτα απο μας τα αλλα κοριτσια που ειναι???????


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες!!!! Τι κανετε??????

Astage μου τι κανεις??? Πολυ καιρο εχουμε να μιλησουμε και μου λειψατε κοριτσακια μου!!! Ετσι μπραβοοοοο.... αντε να μας πεις τα ευχαριστα περιμενουμε.... Ειδες ευκαιρια για πολυ γυμναστικη... θα δεις τι κοιλιακους θα κανεις... χαχαχα

Ποντικακι μου σε καταλαβαινω απολυτα... και εμενα η κορη μου εχει γινει ενα θηριακη μικρο..... καμια σχεση με το παιδι που ειχα πριν γεννησω.... ειναι ο τροπος να αντιδρασουν αυτος και να τραβηξουν προσοχη.... Σκαρφιζονται τα πιο απιθανα πραγματα.. κατα τ'αλλα..τι κανουν οι ζουζουνες σου? ειναι ησυχες?

Εμεις καλα ειμαστε. ο μπεμπης εχει ξεπερασει σχεδον ολα του τα προβληματα σιγα σιγα,ειναι φαγανουλης και ησυχος το μαναρι μου.. το μονο που πρεπει να κανουμε τωρα ειναι εξετασεις για κυστικη ινωση. ελπιζω να βγουν και αυτες αρνητικες. και μετα θελει μια σχετικη προσοχη και με τον καιρο θα τα αφησουμε ολα πισω μας!!!!


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αstage μου ενα θα σου πω κανε πολυ μα παρα πολυ σεξ τωρα γιατι εγω εχω να κανω απο τοτε μου εμαθα οτι ειμαι εγκυος και ειναι αγνωστο ποτε θα ξανακανω ειναι και αυτος ενας λογος που ειμαι καπως........ Κανε και για μενα σου λεω και εσε την τουαλετα αν ερθει που σου ευχομαι ολοψυχα να μην ερθει θα το καταλαβεις!

Ελενακη μου θα δεις και αυτες οι εξετασεις θα βγουν καθαρες θα προσεχετε και θα πανε οοοοοοοοοοοοοοοοοοολαααααααααααααααααααααα μα ολα καλα και θα ειναι για σενα ενα κακο ονειρο, ευτυχως ο γιγαντας δε θα θυμαται τπτ.

Εμενα οι μικρες μου ειναι η μερα με η νυχτα η μικρη μου γουγουλιζει, γελαει ολη μερα δεν κομαται πολυ αλλα εχει φτιαξει λιγο την καημενουλα την αφηνω πολυ στο ριλαξ τη μερα εκει κοιμαται αν τη βαλω στην κουνια ξυπναει και φυσικα στο σαλονι οταν την παω στο δωματιο παλι ξυπναει.

Η αλλη μου η μεγαλη κανει προοδο γυρναει το κεφαλακι της δεξια αριστερα οταν την εχω μπρουμητα απο το πλαι γυρανει ανασκελα και παλι στο πλαι οταν κοιμαται κανουμε τις ασκησεις μας κανει τις θεραπειες της και ελπιζουμε για το καλυτερο. Της πηρα και ενα μαξιλαρι στρογγυλο και μια σφινα μεγαλη να τη βαζω πανω ετσι μου ειπε ο θεραπευτης.

Δε θυμαμαι αν σας το ειχα πει αλλα τον προηγουμενο μηνα ητανε και μια ακομη θεραπευτρια και της κανανε ενα τεστ (το κανει σε ολα τα παιδακια μια φορα το μηνα σχεδον) και τους εξεπληξε ευχαριστα η μπεμπουλα μου μου ειπανε συγκεκριμενα οτι εχει μια κρυφη δυναμη!!!! Με εκανε περηφανη το κοριτσακι μου και νομιζω μου εδωσε αλλο ενα σημαδι οτι οοοοοοοοοοολα θα πανε καλα και θα το παλεψουμε μαζι και θα τα καταφερουμε!!! Εμεις θα νικησουμε οχι η ατονια.

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!!!

Χαθηκαμε πολυ αλλα μαλλον εσεις ειστε πλεον πολυασχολες με τα πολλα μωρακια σας γιατι εγω ενα ισον κανενα και τωρα που μεγαλωσε ειμαστε πολυ χαλαροι...

Τελικα περιοδος μου ηρθε χθες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!ξεπρηστηκα η χριστιανη...

Απο την μια στεναχωρεθηκα αλλα απο την αλλη ανακουφιστηκα γιατι ενταξει απο τον Σεπτεμβριο ειχα να την δω.Τωρα ενταξει τουλαχιστον ξερω οτι ο οργανισμος επανηλθε και παμε για αλλα!!!

Ο αντρας μου βασικα στεναχωρεθηκε πιο πολυ γιατι λεει τσαμπα βαρουσαμε τωρα 2 μηνες αλλα θα του περασει...

Καλοκαιρακι ερχεται το φροντιστηριο κλεινει στις 31 και επιτελους θα κατσω να ξεκουραστω και να χαλαρωσω.

Τι σχολικη χρονια και αυτη!!!Τα παιδια τρελαμενα και η δασκσλα φουλ στην ορμονη!!!


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αstage μου τωρα πια ξερεις τι σου γινεται και πολυ πολυ συντομα θα ερθει και το σπορακι! Παντα ο ενας ειναι πιο ψυχραιμος στη δικη σας περιπτωση εισαι εσυ πες του αντρουλη σου οτι ειναι ευκαιρια να βαραει για ακομη ενα μηνα!!! :)


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...