Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

Κοίταξε, δεν ξερω αν ειναι απαραίτητη σε σένα αφού κανεις καλη ωορυξια... Πάντως μια ερώτηση δεν βλάπτει. Εγω δεν είχα καλές γι'αυτο κι έκανα.

Θα δεις... Θα δεις... Δεν θα χρειαστείς άλλο γύρω!

Με γεμίσες αισιοδοξία!!!!! Μακαρι, γιατί να σου πω την αλήθεια το λαχταρω πολυ αυτο το παιδάκι... Όσο για την ένεση, ναι θα τον ρωτήσω!

Να σε ρωτήσω και κάτι ;;; Με τα χάπια είχες καμία παρενεργεια; Εγω απλά μετα την ωορηξια μέχρι και να αδιαθετησω είχα πονακια περιοδου... συνέχεια (αφού φαντασου νόμιζα ότι ήταν συμπτωμα εγκυμοσυνης και καταχαιρομουν!!!! αφού ακριβώς τα ίδια είχα και στην 1η μου εγκυμοσύνη:( ) ΕΣΥ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ για όσο τα έπαιρνα -παρ'ολο που είχα διαβάσει το αντίθετο- δεν είχα καμία απολύτως παρενεργεια. Εσυ είχες;

Κι εγω το λαχταρω πολυ! Μέσα σε ένα χρόνο ειναι η τριτη φορα που μένω έγκυος και το περιμένω πως και πως να το κρατησω. Εμένα βέβαια ειναι το πρώτο μου αλλα θεωρώ πως το συναίσθημα θα'ναι το ίδιο και στο πρώτο και στο δεύτερο κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για όσο τα έπαιρνα -παρ'ολο που είχα διαβάσει το αντίθετο- δεν είχα καμία απολύτως παρενεργεια. Εσυ είχες;

Κι εγω το λαχταρω πολυ! Μέσα σε ένα χρόνο ειναι η τριτη φορα που μένω έγκυος και το περιμένω πως και πως να το κρατησω. Εμένα βέβαια ειναι το πρώτο μου αλλα θεωρώ πως το συναίσθημα θα'ναι το ίδιο και στο πρώτο και στο δεύτερο κτλ!

Τι έγινε στις προηγούμενες εγκυμοσυνες;; Παλλινδρομησαν;;; Γιατί;;;

Εσυ δεν είχες πονακια;;;;; πριν κανεις τεστ εγκυμοσυνης;;

Εννοείται ότι το συναίσθημα είναι κάθε φορα ξεχωριστό!!!!!

Όσο για το σκορπινακι θα είναι τέλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Αμην Παναγία μου! Τι να πω!

Ναι, δυστυχώς είμαι θρομβοφιλικη κι εξαιτίας αυτού τα έχασα.

Ο γιατρός μου έκανε μια τσαχπινια. Δεκαπέντε μέρες μετα την ένεση και την τελευταία επαφή μου έδωσε ουτροτζεστάν(μη ρωτήσεις γιατι... Δεν ξερω) και αμέσως για β χοριακη όπου και έδειξε την εγκυμοσύνη... Σκέψου οτι εγω έμαθα οτι είμαι έγκυος μια εβδομάδα + πριν αδιαθετησω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα! Αμην Παναγία μου! Τι να πω!

Ναι, δυστυχώς είμαι θρομβοφιλικη κι εξαιτίας αυτού τα έχασα.

Ο γιατρός μου έκανε μια τσαχπινια. Δεκαπέντε μέρες μετα την ένεση και την τελευταία επαφή μου έδωσε ουτροτζεστάν(μη ρωτήσεις γιατι... Δεν ξερω) και αμέσως για β χοριακη όπου και έδειξε την εγκυμοσύνη... Σκέψου οτι εγω έμαθα οτι είμαι έγκυος μια εβδομάδα + πριν αδιαθετησω.

δηλ ποια μερα του κύκλου έκανες χοριακη και έδειξε θετική;;; Είχες μεγάλο κύκλο τύπου 35+ μερες και το έμαθες 28η πχ;;

Το ουτροζεσταν είναι προγεστερονη που είναι απαραίτητη για να γίνει κυηση, νομίζω ότι ενδυναμώνει το ενδομητριο !!

(και γω τα έπαιρνα στην 1η μου εγκυμοσύνη προληπτικά!!! θαυματουργα!!):-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Κορες τι κανετε? Χαθηκα για πολυ καιρο αλλα τωρα ξαναηρθα!!!!! τα παλια κοριτσια τι κανετε? τα καινουργια πως ειναι?

Καλησπέρα!! Για τις παλιές δεν ξέρω...εγω όταν μπήκα δεν βρήκα κάποια στην ίδια φάση με μένα...μάλλον ήταν παλλιες και τώρα γράφουν σε άλλο τοπικ:P

Όσο για τις καινούργιες (εγω δηλ:tongue:) ειμαι στον αγώνα!!!

Εσυ;; :-P

Link to comment
Share on other sites

Anaida μου καλη επιτυχια!!!!! Εγω τελειωσα με τις εγκυμοσυνες......... χαχαχαχαχαχαχα πηγαιναμε για δευτερο και ητανε διδυμη κυηση πηρα και στις δυο εγκυμοσυνες μου σερπαφαρ και εμεινα εγκυος στο δευτερο μηνα!!!! να πανε οοοοοοοοοοοολα καλα σου ευχομαι


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Anaida μου καλη επιτυχια!!!!! Εγω τελειωσα με τις εγκυμοσυνες......... χαχαχαχαχαχαχα πηγαιναμε για δευτερο και ητανε διδυμη κυηση πηρα και στις δυο εγκυμοσυνες μου σερπαφαρ και εμεινα εγκυος στο δευτερο μηνα!!!! να πανε οοοοοοοοοοοολα καλα σου ευχομαι

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και ήταν πολυ συγκινητική... Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να τα δεις όπως επιθυμείς!!

Ήσασταν πολυ καλη παρέα, κρίμα εάν χαθηκατε! Κάντε προσπάθειες να ξαναβρεθειτε!!!

Όσο γιατις ευχές, σ ευχαριστω πολυ! Ήδη έχω έναν γιο και πάω για το 2ο ...ειμαι στον δεύτερο μήνα προσπάθειας με σερπαφαρ, ελπίζω να ειμαι τόσο τυχερή όσο και εσυ! Φιλία πολλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είμαι κι εγώ μια από τις παλιές σ'αυτο το θέμα στην ουσία είμαι εγώ που το άνοιξα στο parents.gr....

Ποντικάκι με θυμάσαι φαντάζομαι!!!Τι κάνουν οι ζουζουνες σου και το παλικάρι σου;;

Εγώ όπως θα δεις είμαι ακομα με ένα,έκανα λαπαροσκόπηση τον Σεπτέμβριο του 2011,μου βρήκε ενδομητρίωση μου έκοψε την περίοδο μέχρι τον Μάιο του 12 αρχίσαμε μόνοι μας το καλοκαιρι-τίποτα.Εκανα 3 σπερματεγχυσεις με κλομιφαινη-ΜΕΓΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ και τώρα το Σ/Κ αρχιζω τις ενέσεις για εξωσωματική γιατί μου ξαναβρηκαν ενδομητρίωση οπότε τα περιθώρια μου στενεψαν τραγικά αλλα όχι και η επιμονή μου!!!

Αnaida είσαι πάνω κατω στην ίδια φάση μαζί μου,κι εγώ τον γιο μου τον έπιασα στον μήνα,γέννησα Αύγουστο και τώρα το δεύτερο με παιδεύει παααααρα πολύ!

Σας εύχομαι τα καλύτερα!!!


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

είμαι κι εγώ μια από τις παλιές σ'αυτο το θέμα στην ουσία είμαι εγώ που το άνοιξα στο parents.gr....

Ποντικάκι με θυμάσαι φαντάζομαι!!!Τι κάνουν οι ζουζουνες σου και το παλικάρι σου;;

Εγώ όπως θα δεις είμαι ακομα με ένα,έκανα λαπαροσκόπηση τον Σεπτέμβριο του 2011,μου βρήκε ενδομητρίωση μου έκοψε την περίοδο μέχρι τον Μάιο του 12 αρχίσαμε μόνοι μας το καλοκαιρι-τίποτα.Εκανα 3 σπερματεγχυσεις με κλομιφαινη-ΜΕΓΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ και τώρα το Σ/Κ αρχιζω τις ενέσεις για εξωσωματική γιατί μου ξαναβρηκαν ενδομητρίωση οπότε τα περιθώρια μου στενεψαν τραγικά αλλα όχι και η επιμονή μου!!!

Αnaida είσαι πάνω κατω στην ίδια φάση μαζί μου,κι εγώ τον γιο μου τον έπιασα στον μήνα,γέννησα Αύγουστο και τώρα το δεύτερο με παιδεύει παααααρα πολύ!

Σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

Χαχα και γω Αύγουστο γεννησα!!! Ειμαι σίγουρη ότι η υπομονη σου και οι προσπάθειες σου θα φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα άμεσα!!

Για μένα ήταν ο δεύτερος μήνας σερπαφαρ, ο οποίος και αυτός αποδείχθηκε ακαρπος... Οπότε τα σταματαω...τώρα θα το αφήσω στην τύχη του μέχρι και το καλοκαίρι και μετα θα κινηθώ λιγο πιο δραστικά...

Αν θέλεις βρες με και στο τοπικ ( συμπτωματα εγκυμοσυνης) πέφτει πολυ γέλιο εκει (εεεε και λίγα κλάματα που και που:rolleyes:),,,

Αυτα, φιλια πολλα:-P

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και ήταν πολυ συγκινητική... Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να τα δεις όπως επιθυμείς!!

Ήσασταν πολυ καλη παρέα, κρίμα εάν χαθηκατε! Κάντε προσπάθειες να ξαναβρεθειτε!!!

Όσο γιατις ευχές, σ ευχαριστω πολυ! Ήδη έχω έναν γιο και πάω για το 2ο ...ειμαι στον δεύτερο μήνα προσπάθειας με σερπαφαρ, ελπίζω να ειμαι τόσο τυχερή όσο και εσυ! Φιλία πολλα!

θα εισαι βρε κοριτσακι θα το δεις αλλα διαβασα παρακατω οτι σταματας τα χαπια γιατι? σου ειπε ο γιατρος? αν παρεις το μυαλο σου απο το θεμα θα δεις θα ερθει το σπορακι σου το δευτερο!!!

είμαι κι εγώ μια από τις παλιές σ'αυτο το θέμα στην ουσία είμαι εγώ που το άνοιξα στο parents.gr....

Ποντικάκι με θυμάσαι φαντάζομαι!!!Τι κάνουν οι ζουζουνες σου και το παλικάρι σου;;

Εγώ όπως θα δεις είμαι ακομα με ένα,έκανα λαπαροσκόπηση τον Σεπτέμβριο του 2011,μου βρήκε ενδομητρίωση μου έκοψε την περίοδο μέχρι τον Μάιο του 12 αρχίσαμε μόνοι μας το καλοκαιρι-τίποτα.Εκανα 3 σπερματεγχυσεις με κλομιφαινη-ΜΕΓΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ και τώρα το Σ/Κ αρχιζω τις ενέσεις για εξωσωματική γιατί μου ξαναβρηκαν ενδομητρίωση οπότε τα περιθώρια μου στενεψαν τραγικά αλλα όχι και η επιμονή μου!!!

Αnaida είσαι πάνω κατω στην ίδια φάση μαζί μου,κι εγώ τον γιο μου τον έπιασα στον μήνα,γέννησα Αύγουστο και τώρα το δεύτερο με παιδεύει παααααρα πολύ!

Σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

Astage μου πολυ λυπηθηκα ρε γμτ νομιζα οτι θα ησουνε εγκυουκα τωρα πια. Πολυ σε παιδευει το δευτερο ζουζουνι σου αλλα οταν γεννηθει θα δει τι θα παθει θα το ''τυραννας'' εσυ.

εμεις ειμαστε καλα αν θυμασαι ειχα ενα θεμα με τη μια μου μικρη αλλα ολα καλα εχει καλη εξελιξη!!!!!!

ειμαστε ολη η οικογενεια μαζι απο τα χρστουγεννα μετα απο ενα χρονο και ειναι τελεια!!!

φιλιαααα


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοπελιές!

Ασταζάκι μου για σένα μπήκα κυρίως...έχω πολύ καιρό να μπω, κι αναρωτιόμουν τι απέγινε... κι εμενα ενδομητρίωση μου βρήκαν...έκανα λαπαροσκόπηση, 6 μήνες κόψιμο περιόδου, και όπως κι εσύ ξανά τρεις σπερματεγχύσεις μετά και τίποτα...τον Ιούνιο ξεκινάω εξωσωματική κι εγώ...γιατί τον Οκτώβρη κλείνει ένας χρόνος από την επέμβαση και θα αρχίσει να υπάρχει πάλι η ενδομητρίωση...αν δεν έχει ήδη αρχίσει...:?

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!


l4Cxp2.png

Gfv9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΨΑΧΝΩ ALTERMON ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...