Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

'ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???'‏


Recommended Posts

Μπραβο Ελενακι μου ολα καλα πανε και θα τα ξεπερασετε ολα εχει και ηλιο τωρα οποτε βαλτον στο παραθυρο να σας φυγει και ο ικτερος και θα παρει τα πανω του ο αρχοντας....

Φιλακια πολλα...


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελενακη μου ολο και καλυτερα τα πατε με τον γιγαντα ε? Τελειααααααααααααααα. Τωρα που ανοιξε και ο καιρος θα ξεπεταχτει και θα αναρρωσει τελειωσεις χωρις να το καταλαβεις.

Αstage μου τι τραβηξατε με το αγορακι σας μωρε αμαν αυτα τα δοντια και η κληρονομικοτητα. Απο δω και περα να πανε ολα καλα. Τι γινεται με σενα ποτε δεν περιμενεις? Δε θυμαμαι sorry

Η Μαγδα που ειναι?

Geni εσυ τι εγινε τελικα?

Εγω τρεχω αλλα δεν προλαβαινω με τα παιδακια μου. Τελικα η μικρη μου αρχισε φυσιοθεραπειες και θα μπουμε κανονικα και σε προγραμμα σε λιγες μερες. Προς το παρον μου εδειξε τροπους να την κραταω να την κανω μπανιο καποιες ασκησουλες για να δυναμωσει η ραχη της και το κεφαλακι της. Καθε μερα τρωει ολο και καλυτερα τρωμε 80γρ πια!!!! Αλλα ο καθηγητης στο νοσοκομειο που την πηγα μια εβδομαδα μετα που την πηρα δεν εμεινε ευχαριστημενος με το βαρος της και μου εγραψε καποια φακελακια να της τα βαζω στο γαλα αλλα πολυ ακριβα ρε κοριτσακια............ τι να κανουμε ομως ολα για τα παιδια μας!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

pontikaki να σου ζησουν τα παιδακια σου.να μην αγχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα.

αυτα τα εχω ζησει με τη μικρη της αδελφης μου,ξερω ειναι ζορι αλλα ολα θα φτιαξουν.

εγω τπτ ακομα.περιμενω την παρασκευη και ειμαι σε συγχυση..

δεν ξερω αν θα πρεπει να κανω τεστ η χοριακη.καλα την χοριακη ετσι κ αλλιως δεν θα τη γλυτωσω αν ειμαι ,αλλα γιατι να φαω τσιμπια στα καλα καθουμενα.

εχω θρομβοφιλια.ειμαι ετεροζυγωτης κ πρεπει απο την ωρα που θα μαθω οτι ειμαι εγκυος να αρχισω ενεσεις ηπαρινης.

εν τω μεταξυ εχω αρχισει ..πιανω το στηθος μου,το κοιταω να δω αν εχει μαυρισει η θηλη κ αλλα..μεχρι να ερθει η παρασκευη θα μου βγει η ψυχη..


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

pontikaki να σου ζησουν τα παιδακια σου.να μην αγχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα.

αυτα τα εχω ζησει με τη μικρη της αδελφης μου,ξερω ειναι ζορι αλλα ολα θα φτιαξουν.

εγω τπτ ακομα.περιμενω την παρασκευη και ειμαι σε συγχυση..

δεν ξερω αν θα πρεπει να κανω τεστ η χοριακη.καλα την χοριακη ετσι κ αλλιως δεν θα τη γλυτωσω αν ειμαι ,αλλα γιατι να φαω τσιμπια στα καλα καθουμενα.

εχω θρομβοφιλια.ειμαι ετεροζυγωτης κ πρεπει απο την ωρα που θα μαθω οτι ειμαι εγκυος να αρχισω ενεσεις ηπαρινης.

εν τω μεταξυ εχω αρχισει ..πιανω το στηθος μου,το κοιταω να δω αν εχει μαυρισει η θηλη κ αλλα..μεχρι να ερθει η παρασκευη θα μου βγει η ψυχη..

geni μου η ταπεινη μου γνωμη λεει να πας να κανεις κατευθειαν χοριακη και να μην περιμενεις να κανεις το τεστ αφου ουτως η αλλως η χοριακη φαινεται πρωτα στο αιμα και μετα στα ουρα... εγω απλα να ξερεις οταν εμεινα εγκυος στον μπεμπη μου ειχα κανει χοριακη 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και βγηκε θετικη αλλα πολυ χαμηλη λογο που ηταν πολυυυυυ νωρις οταν την ειχα κανει.....


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες, ο μπεμπακος μου παει καλυτερα ομως εχει θεματα ακομα. του καναμε εξετασεις αιματος και εχει πολυ χαμηλο αιματοκριτη(24,1) και ο παιδιατρος μας εδωσε σιδηρο προς το παρον και μετα βλεπουμε

Ποντικακι μου πολυ χαρηκα που πηρες την δευτερη μικρουλα σου σπιτι......ολα καλα θα πανε και θα γινει και αυτη μια κουκλα και μελλοντικα οταν θα θυμωνει μαζι σου θα σου λεει: και εσυ τι εκανες για μενα???

Astage μου εσυ τι εγινε??? κανα νεο???

τα υπολοιπα κοριτσια μας?? νεα?

φιλια πολλα


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pontikaki να σου ζησουν τα παιδακια σου.να μην αγχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα.

αυτα τα εχω ζησει με τη μικρη της αδελφης μου,ξερω ειναι ζορι αλλα ολα θα φτιαξουν.

εγω τπτ ακομα.περιμενω την παρασκευη και ειμαι σε συγχυση..

δεν ξερω αν θα πρεπει να κανω τεστ η χοριακη.καλα την χοριακη ετσι κ αλλιως δεν θα τη γλυτωσω αν ειμαι ,αλλα γιατι να φαω τσιμπια στα καλα καθουμενα.

εχω θρομβοφιλια.ειμαι ετεροζυγωτης κ πρεπει απο την ωρα που θα μαθω οτι ειμαι εγκυος να αρχισω ενεσεις ηπαρινης.

εν τω μεταξυ εχω αρχισει ..πιανω το στηθος μου,το κοιταω να δω αν εχει μαυρισει η θηλη κ αλλα..μεχρι να ερθει η παρασκευη θα μου βγει η ψυχη..

Θα συμφωνησω με την Ελενη να κανεις χοριακη μιας και εχεις και το θεμα με τη θρομβοφιλια. Μην τρελενεσαι ολα καλα θα πανε η Παρασκευη θα ερθει πολυ γρηγορα ασε το στηθος σου στην ησυχια του και ολα τα συμπτωματα χαλαρωσε κανε καμια βολτα τωρα που ανοιξε ο καιρος ασχολησου με κατι ασχετο και οταν εχεις τα καλα νεα μπες να μας τα πεις!!!

εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες, ο μπεμπακος μου παει καλυτερα ομως εχει θεματα ακομα. του καναμε εξετασεις αιματος και εχει πολυ χαμηλο αιματοκριτη(24,1) και ο παιδιατρος μας εδωσε σιδηρο προς το παρον και μετα βλεπουμε

Ποντικακι μου πολυ χαρηκα που πηρες την δευτερη μικρουλα σου σπιτι......ολα καλα θα πανε και θα γινει και αυτη μια κουκλα και μελλοντικα οταν θα θυμωνει μαζι σου θα σου λεει: και εσυ τι εκανες για μενα???

Astage μου εσυ τι εγινε??? κανα νεο???

τα υπολοιπα κοριτσια μας?? νεα?

φιλια πολλα

Και μενα εχει χαμηλο αιματο κριτη η μικρη και της δινω σιδηρο. δεν ξερω ποσο αιματοκριτη εχει δεν εχω τις εξετασεις θα τους ρωτησω ομως αυριο που θαπαω να παρω καποια αποτελεσματα που περιμενουμε. οταν τηνπηρα σπιτι ητανε τοσο ασπρη που ειχα τρομαξει ελεγα στη μαμα μου κατι εχει η μπεμπα ειναι πολυυυυυυυυυυυυυ ασπρη δεν δικαιολογειται αλλα τωρα εχουν κοκκινισει τα μαγουλακια της.

Να σε ρωτησω βρε Ελενη μου εσυ καθε ποσες ωρες αντλεις και ποσο βγαζεις? Εγω δεν προλαβαινω και αντλω καθε 4 ωρες περιπου και βγαζω ποτε 100 γρ ποτε 120γρ καμια φορα και 40γρ και 150γρ εχω βγαλει και 200. ακανονιστα τελειως.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

eleni k pontikaki σας ευχαριστω πολυ.οσο να ναι με ηρεμησατε.

το στηθος βεβαια δεν μπορω να μην το κοιταζω..εχω μεταλλαχθει σε μπανιστηρτζη με τα ολα του..

μαλλον θα παω για χοριακη την παρασκευη..θα μπω να σας πω.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω βρε Ελενη μου εσυ καθε ποσες ωρες αντλεις και ποσο βγαζεις? Εγω δεν προλαβαινω και αντλω καθε 4 ωρες περιπου και βγαζω ποτε 100 γρ ποτε 120γρ καμια φορα και 40γρ και 150γρ εχω βγαλει και 200. ακανονιστα τελειως.

Ποντικακι μου γλυκο εγω να σου πω οτι ξεκινησα να τραβαω καθε τεσσερεις ωρες και μετα με την ιστορια του μπεμπακου μου τραβαγα καθε 6 ωρες και ορισμενες φορες εφτανα και 8(σπανια βεβαια) απλα ειμαι απο τις τυχερες που ουτε μου κοπηκε ουτε μου μειωθηκε και βγαζω περιπου απο 1100 εως 1300 την ημερα... τωρα που ειμαι σπιτι τραβαω παλι περιπου στο 6ωρο μπορει και στο 5ωρο αναλογα και βγαζω περιπου απο 300 μεχρι 350 ml εξαρταται ποσα υγρα εχω πιει και αν εχω φαει τραχανα, και το πρωι που θα σηκωθω τραβαω στο 8ωρο και βγαζω απο 420 μεχρι 500 ml..... σε γενικες γραμμες με χαρτι και μολυβι που εβαλα και εγραφα μια εβδομαδα ποσο αντλουσα το 24ωρο ειδα οτι φτανω απο 1100 μεχρι 1300 ml. και φυσικα εχω αγορασει καλο θηλαστρο, εχω της ameda....... ελπιζω να σε βοηθησα φιλια πολλα


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

eleni k pontikaki σας ευχαριστω πολυ.οσο να ναι με ηρεμησατε.

το στηθος βεβαια δεν μπορω να μην το κοιταζω..εχω μεταλλαχθει σε μπανιστηρτζη με τα ολα του..

μαλλον θα παω για χοριακη την παρασκευη..θα μπω να σας πω.

θα περιμενουμε νεα σου!!!!

Ποντικακι μου γλυκο εγω να σου πω οτι ξεκινησα να τραβαω καθε τεσσερεις ωρες και μετα με την ιστορια του μπεμπακου μου τραβαγα καθε 6 ωρες και ορισμενες φορες εφτανα και 8(σπανια βεβαια) απλα ειμαι απο τις τυχερες που ουτε μου κοπηκε ουτε μου μειωθηκε και βγαζω περιπου απο 1100 εως 1300 την ημερα... τωρα που ειμαι σπιτι τραβαω παλι περιπου στο 6ωρο μπορει και στο 5ωρο αναλογα και βγαζω περιπου απο 300 μεχρι 350 ml εξαρταται ποσα υγρα εχω πιει και αν εχω φαει τραχανα, και το πρωι που θα σηκωθω τραβαω στο 8ωρο και βγαζω απο 420 μεχρι 500 ml..... σε γενικες γραμμες με χαρτι και μολυβι που εβαλα και εγραφα μια εβδομαδα ποσο αντλουσα το 24ωρο ειδα οτι φτανω απο 1100 μεχρι 1300 ml. και φυσικα εχω αγορασει καλο θηλαστρο, εχω της ameda....... ελπιζω να σε βοηθησα φιλια πολλα

μακαρι να εβγαζα και γω τοσο θα εφτανε και για τις δυο αλλα και τοσο που βγαζω παλι καλα λεω με τοσα που μας τυχανε και εγω λεω παλι καλα που δεν μου κοπηκε. και γω προσπαθω να πινω πολλα υγρα.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα τα νεα πολλα αλλα ασχημα ευτυχως δεν εχει να κανει με υγεια...Μολις εμαθα οτι ο λογιστης μου εφαγε 5000 ευρω απο το φροντιστηριο και τωρα εχω τρεχαματα με το ικα και ειμαι να σκασω ειμαι....Εχω αφησει και το θεμα μωρου πισω γιατι εχω τωρα αλλα στο μυαλο μου

Μπραβο σας κοριτσια που ειναι ενταξει τα μπεμπακια σας και αλλο κακο να μην μας βρει οποιας φυσης κι αν ειναι αυτο

Ποντικακι μου μακαρι να ηξερα ποτε περιμενω θεωρητικα καπου στον Μαιο πρεπει να μου ερθει περιοδος αν οχι εγκυμοσυνη αλλα καλυτερα τοτε γιατι τωρα απο τα νευρα που εχω.....

Φιλακια


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αρνητικη η χοριακη[σιγα μην ηταν θετικη..]κ απο τις 12 εχω καφε αιμα...οχι πολυ,αλλα...

πηρα το γιατρο.τη δευτερα θα παω απο εκει για να κανω υπερηχο.αν ολα ειναι ενταξει θα μου δωσει κλομιφαινη .

ρε κοριτσια..ο κυκλος μου ηταν 28αρης.λογικα θα επρεπε να κανω ωορηξια τη 14η μερα.εγω πηγα κ μου εκανε την ενεση τη 15η κ εκανα λογικα ωορηξια[αν εκανα τελικα]τη 16η.γιαυτο το ωοθυλακιο ηταν γιγας.επρεπε μαλλον να κανω νωριτερα την ενεση.θα του πω αυτο το μηνα να κανουμε κ εναν υπερηχο μετα να δουμε αν εσπασε το ωαριο.αυτα..

astage κοριτσι μου,εγω απο λογιστη εχω καει.

οι καλοι λογιστες ειναι δυσευρετοι..


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλεςςςς!!!! Πω πω χαθηκαμε ρε γαμωτο..... τι κανετε???

Εγω σπιτι ειμαι με την κορουλα μου την γλυκεια που οτι της λειπει σε βαρος το εχει σε γλωσσα, και με τον μπεμπεκο που εχει μαθει αγκαλιτσες και θελει σεργιανι!!!! Ααααα ξεχασα να σας πω οτι επεσε και η γλυκεια μου πεθερουλα και τσακιστηκε, εσπασε την επιγονατιδα της και εκανε χειρουργιο, σκεφτηκα να πω του γιατρου ποσα θες να μην ξυπνησει απο την ναρκωση(χαχαχα) αλλα μετα λεω αστην μωρε, δεν πειραζει,(χαχαχα) και τωρα την εχω σπιτι της με μια γυναικα και ολο μου λεει οτι την παρατησα και τα σχετικα, και σκεφτητε οτι 10 μερες που εμεινε μεσα ολο περα δωθε ημουνα για να την βοηθησω.Τεςπα εγω δεν μπορουσα να εχω και τον μπεμπη μου που ακομα εχει προβληματα το μαναρι μου ( αιματοκριτη 24 και λευκα 4000) πολυ χαμηλα και το ενα και το αλλο με το οξυγονο του δεν μπορουσα να την κρατησω σπιτι μου... απο την μια να βαζω παπια στην πεθερα και απο την αλλη να βγαζω γαλοα του μπεμπη.. ε αυτα δεν συμβαδιζουν....

φιλακια πολλα σε ολες


eNortjKzUjI0Mzc0tlSyBlwwFZsC2A,,66.png

eNortjKzUjI0Mzc0MVGyBlwwFZAC1A,,42.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Ελενακη να εδω ειμαι εγω τουλαχιστον.Κριμα για την πεθερα σου (λεω εγω τωρα) ελπιζω να ειναι ολα καλα με ολους σας.Τα δικα μου νεα ειναι οτι περιμενω πλεον περιοδο πως και πως για να δω οτι το συστημα δουλευει.Την προηγουμενη Πεμπτη ειδα κατι σαν ροζ στο σερβιετακι που μου εκανε τοσο εντυπωση οταν το ειδα που φωναξα και τον αντρα μου να δει(τι τραβανε και αυτοι οι δολιοι...) και εκ τοτε τιποτα μονο κατι πονακια ποτε δεξια ποτε αριστερα ποτε δεξια αλλα αραια και που.Καπου καπου εχω και καμια εξαψη αρα λεω πως ακομα δεν θα μου ερθει...

Αυτα απο μενα αντε περιμενω να ακουσω και τα δικα σας νεα...


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα .

την μεγαλη πεμπτη πηγα να κανω την pregnyl.και το huhner test.

και προς μεγαλη μου απογοητευση ολα τα σπερματοζωαρια ηταν ακινητα.

ο γιατρος μας ειπε να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου.

τον ρωτησα εαν η ποιοτητα και ποσοτητα της τραχηλικης μου βλεννας παιζει ρολο και μου ειπε ,σημαντικοτατο.

εγω απο τον 1ο μηνα που ξεκινησα τα σερπαφαρ η βλεννα μου ηταν σαν τυρογαλο ξυνισμενο.[νομιζω τοτε το ειχα γραψει κ εδω]και πριν και μετα την ωορηξια.

τοτε το ειχα διαβασει στις παρενεργειες αλλα ηταν στις σπανιες και δεν του πολυ εδωσα σημασια..

ο γιατρος, μου σταματησε τα χαπια και θα ξανακανουμε το τεστ σε φυσικο κυκλο.

μου ειπε και κατι για αντισπερμικα αντισωματα.που το εψαξα λιγο στο νετ ειναι μικροβιο στον τραχηλικη βλεννα που σκοτωνει τα σπερματοζωαρια.

το θεμα ειναι οτι απο την πεμπτη ειμαι χαλια.

ηθελα να ρωτησω μηπως ειχε καμια απο εσας αυτη την παρενεργεια με την κλομιφαινη.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...