Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Έφαγα μισό κιλό...:oops:

Ωωωω ρε που τα βάζεις με τόσα που τρως?? Μπράβο σου!! Εγώ πάλι που δεν τρώω σχεδόν καθόλου χαζά και πάλι βάζω κιλά...που να έτρωγα κιόλας δλδ πως θα γινομουν!! χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ωωωω ρε που τα βάζεις με τόσα που τρως?? Μπράβο σου!! Εγώ πάλι που δεν τρώω σχεδόν καθόλου χαζά και πάλι βάζω κιλά...που να έτρωγα κιόλας δλδ πως θα γινομουν!! χαχαχα

Μα έχω πάρει βρε κιλαααα...Και στην κόρη μου έτσι έτρωγα...

Πεινάω πολύ και δεν σταματώ...χάνονται τα κιλά...εγώ μέχρι πριν μείνω έγκυος ήμουν ανορεκτικο...όλοι μου έλεγαν να τρώω...μιλάμε για καχεκτικό.

 

3 ώρες πρίν, mariak12 είπε:

Ναι ναι Ιουλίου είμαι έχω ΠΗΤ 16/7.. ο εμβρυολογος μου είπε κοριτσάκι αλλά ο γυναικολόγος μου μου είπε να μην το δένω και να περιμένω τον επόμενο υπέρηχο για σίγουρα.. 

 

Εμένα στην αυχενική μου οι πιθανότητες για προεκλαμψία ήταν στο όριο για αυτό μου το δίνει προληπτικά.. εσύ γτ να πάρεις αν δεν χρειάζεσαι?? Δεν είναι καλό χάπι μωρέ.. κάνει το αίμα πιο ρευστό και μπορεί να φέρει αιμορραγίες αν χτυπήσεις κάπου πχ.

Καλώς μας ήρθες λοιπόν και με το καλό το κορίτσι σου ❤️

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mariak12 είπε:

Ναι ναι Ιουλίου είμαι έχω ΠΗΤ 16/7.. ο εμβρυολογος μου είπε κοριτσάκι αλλά ο γυναικολόγος μου μου είπε να μην το δένω και να περιμένω τον επόμενο υπέρηχο για σίγουρα.. 

 

Εμένα στην αυχενική μου οι πιθανότητες για προεκλαμψία ήταν στο όριο για αυτό μου το δίνει προληπτικά.. εσύ γτ να πάρεις αν δεν χρειάζεσαι?? Δεν είναι καλό χάπι μωρέ.. κάνει το αίμα πιο ρευστό και μπορεί να φέρει αιμορραγίες αν χτυπήσεις κάπου πχ.

Καλημέρα και γω εχω πητ 18/7 ,και εγώ έχω ένδειξη για προεκλαμψια μου παν  να αρχίσω τα σαλοσπιρ αλλά η αιματολογος μου πε και αντιπηκτικες .

Ο γυναικολόγος  μου θεωρεί ότι δν χρειάζονται αφού οι εξετάσεις μου για θρομβοφιλια ήταν εντάξει.Σου χουν προτείνει και εσένα αντιπηκτικες για την προεκλαμψια? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μα έχω πάρει βρε κιλαααα...Και στην κόρη μου έτσι έτρωγα...

Πεινάω πολύ και δεν σταματώ...χάνονται τα κιλά...εγώ μέχρι πριν μείνω έγκυος ήμουν ανορεκτικο...όλοι μου έλεγαν να τρώω...μιλάμε για καχεκτικό.

 

Καλώς μας ήρθες λοιπόν και με το καλό το κορίτσι σου ❤️

Εγώ ευτυχώς ακόμα δεν έχω τρελή πείνα, μην σου πω κιόλας ότι τρώω γιατί πρέπει αλλά και πάλι βάζω ρε γαμωτο.. αλλά όλα στην κοιλιά πήγαν!! Ωωω ρε μια κοιλαρα που θα κάνω είμαι και μικροκαμωμένη!! Να δω πως θα την κουβαλάω... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ ευτυχώς ακόμα δεν έχω τρελή πείνα, μην σου πω κιόλας ότι τρώω γιατί πρέπει αλλά και πάλι βάζω ρε γαμωτο.. αλλά όλα στην κοιλιά πήγαν!! Ωωω ρε μια κοιλαρα που θα κάνω είμαι και μικροκαμωμένη!! Να δω πως θα την κουβαλάω... Χαχαχα

Η μεσουλα σου θα το ξέρει...η κοιλιά είναι ιδιαίτερο πρόβλημα στο τρίτο τρίμηνο...τουλάχιστον στην κόρη μου θυμάμαι αλήθεια, κουραζομουν να γυρίσω πλευρό...

Είχα και εγώ μια τεράστια κοιλιά που φαινόταν πάντα πρώτη και όλοι με έλεγαν ετοιμογεννη από τον 7ο...

Σήμερα έμαθα για μια φίλη που προσπαθούσε καιρό ότι έμεινε έγκυος...να στείλουμε όλες μπόλικη θετική ενέργεια κατά κει...να της πάνε όλα καλά ❤️

  • Μου αρέσει 8

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Η μεσουλα σου θα το ξέρει...η κοιλιά είναι ιδιαίτερο πρόβλημα στο τρίτο τρίμηνο...τουλάχιστον στην κόρη μου θυμάμαι αλήθεια, κουραζομουν να γυρίσω πλευρό...

Είχα και εγώ μια τεράστια κοιλιά που φαινόταν πάντα πρώτη και όλοι με έλεγαν ετοιμογεννη από τον 7ο...

Σήμερα έμαθα για μια φίλη που προσπαθούσε καιρό ότι έμεινε έγκυος...να στείλουμε όλες μπόλικη θετική ενέργεια κατά κει...να της πάνε όλα καλά ❤️

Ωωω τέλεια!! Με το καλό στην φίλη σου όλα καλά και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχει!! Και εμένα ήδη άρχισε κάποιες φορές να με πονάει η μέση!! Κουράγιο σε όλες μας!! Αλλά είναι η πρώτη φορά που δεν παραπονιεμαι ιδιαίτερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ele1 είπε:

Καλημέρα και γω εχω πητ 18/7 ,και εγώ έχω ένδειξη για προεκλαμψια μου παν  να αρχίσω τα σαλοσπιρ αλλά η αιματολογος μου πε και αντιπηκτικες .

Ο γυναικολόγος  μου θεωρεί ότι δν χρειάζονται αφού οι εξετάσεις μου για θρομβοφιλια ήταν εντάξει.Σου χουν προτείνει και εσένα αντιπηκτικες για την προεκλαμψια? 

Ο γυναικολόγος μου είπε φτάνει το σαλοσπιρ.. βέβαια μου είπε ότι ειναι πολύ κοντά στο όριο οι πιθανότητες για προεκλαμψία κοντά στο 1/300 που είναι το όριο.. ότι δλδ είναι μικρές οι πιθανότητες μου και ναην αγχώνομαι.

Βέβαια εγώ έκλεισα ραντεβού την Πέμπτη και σε μια αιματολογο γιατί δεν έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας ως τώρα. Να δω τι θα μου πει και αυτή.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Η μεσουλα σου θα το ξέρει...η κοιλιά είναι ιδιαίτερο πρόβλημα στο τρίτο τρίμηνο...τουλάχιστον στην κόρη μου θυμάμαι αλήθεια, κουραζομουν να γυρίσω πλευρό...

Είχα και εγώ μια τεράστια κοιλιά που φαινόταν πάντα πρώτη και όλοι με έλεγαν ετοιμογεννη από τον 7ο...

Σήμερα έμαθα για μια φίλη που προσπαθούσε καιρό ότι έμεινε έγκυος...να στείλουμε όλες μπόλικη θετική ενέργεια κατά κει...να της πάνε όλα καλά ❤️

Ωωω τέλεια!! Με το καλό στην φίλη σου όλα καλά και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχει!! Και εμένα ήδη άρχισε κάποιες φορές να με πονάει η μέση!! Κουράγιο σε όλες μας!! Αλλά είναι η πρώτη φορά που δεν παραπονιεμαι ιδιαίτερα!!

Κορίτσια έφαγα λίγο ωμή ζύμη από κέικ που έκανα αλλά δεν έβαλα μέσα αυγά! Μόνο χυμό πορτοκαλιού ζάχαρη λάδι και αλεύρι.. μήπως και αυτό δεν κάνει.. έχει φοβηθεί το μάτι μου τίποτα δεν κάνει πια έλεος... Μόλις διάβασα ότι και το ωμό αλεύρι δεν κάνει καλό!! Αχχχ θεέ μου δεν μπορώ άλλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ωωω τέλεια!! Με το καλό στην φίλη σου όλα καλά και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχει!! Και εμένα ήδη άρχισε κάποιες φορές να με πονάει η μέση!! Κουράγιο σε όλες μας!! Αλλά είναι η πρώτη φορά που δεν παραπονιεμαι ιδιαίτερα!!

Κορίτσια έφαγα λίγο ωμή ζύμη από κέικ που έκανα αλλά δεν έβαλα μέσα αυγά! Μόνο χυμό πορτοκαλιού ζάχαρη λάδι και αλεύρι.. μήπως και αυτό δεν κάνει.. έχει φοβηθεί το μάτι μου τίποτα δεν κάνει πια έλεος... Μόλις διάβασα ότι και το ωμό αλεύρι δεν κάνει καλό!! Αχχχ θεέ μου δεν μπορώ άλλο

Δν νομίζω απ' αυτά τα υλικά να πειράζει!μην στεναχωριέσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , marilia35 είπε:

Δν νομίζω απ' αυτά τα υλικά να πειράζει!μην στεναχωριέσαι!

Και εγώ έτσι λέω ρε γαμωτο αλλά τώρα διάβασα ότι ούτε το ωμό αλεύρι κάνει γιατί μπορεί να περιέχει ένα βακτήριο που μολύνει ηλικίες κάτω από 6 ετών

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ωωω τέλεια!! Με το καλό στην φίλη σου όλα καλά και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχει!! Και εμένα ήδη άρχισε κάποιες φορές να με πονάει η μέση!! Κουράγιο σε όλες μας!! Αλλά είναι η πρώτη φορά που δεν παραπονιεμαι ιδιαίτερα!!

Κορίτσια έφαγα λίγο ωμή ζύμη από κέικ που έκανα αλλά δεν έβαλα μέσα αυγά! Μόνο χυμό πορτοκαλιού ζάχαρη λάδι και αλεύρι.. μήπως και αυτό δεν κάνει.. έχει φοβηθεί το μάτι μου τίποτα δεν κάνει πια έλεος... Μόλις διάβασα ότι και το ωμό αλεύρι δεν κάνει καλό!! Αχχχ θεέ μου δεν μπορώ άλλο

Σε παρακαλώ...τι ακριβώς δεν κάνει;

Η κόρη μου από 1 που φτιάχνουμε κέικ τρώει ωμή ζύμη...ελαααααα ..δεν παθαίνεις τίποτα καλέ ..τι είναι τα έμβρυα...εδώ γεννάνε γυναίκες σε περίοδο πολέμου...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σε παρακαλώ...τι ακριβώς δεν κάνει;

Η κόρη μου από 1 που φτιάχνουμε κέικ τρώει ωμή ζύμη...ελαααααα ..δεν παθαίνεις τίποτα καλέ ..τι είναι τα έμβρυα...εδώ γεννάνε γυναίκες σε περίοδο πολέμου...

Ναι ρε με το ίντερνετ πραγματικά θα σαλταρω! Στο τέλος θα φοβάμαι και το νερό που πίνω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι ρε με το ίντερνετ πραγματικά θα σαλταρω! Στο τέλος θα φοβάμαι και το νερό που πίνω!!

Μην τα ψάχνεις πολύ ...

Αν το ψάχνεις πιο πιθανό είναι να πέσει μάνας γαλαξίας σπιτι σου παρά να πάθεις κάτι από το αλευρι :razz:

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ έτσι λέω ρε γαμωτο αλλά τώρα διάβασα ότι ούτε το ωμό αλεύρι κάνει γιατί μπορεί να περιέχει ένα βακτήριο που μολύνει ηλικίες κάτω από 6 ετών

Στο ίντερνετ αν το διάβασες ότι θες γράφουν!ίσως το λένε ότι δν είναι κ το καλύτερο να το καταναλώνουν τα παιδακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...