Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Κορίτσια πως πάτε από χιόνι;
Εδώ μου μένω στην Αθήνα έχει ρίξει παρα πολύ! Νομίζω είναι το περισσότερο που έχω δει στη ζωή μου!!

Είμασταν 2 ώρες έξω με τον μικρό και παίζαμε! το ευχαριστήθηκε και δε μπορούσα να τον μαζέψω!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Martinaa είπε:

Κορίτσια πως πάτε από χιόνι;
Εδώ μου μένω στην Αθήνα έχει ρίξει παρα πολύ! Νομίζω είναι το περισσότερο που έχω δει στη ζωή μου!!

Είμασταν 2 ώρες έξω με τον μικρό και παίζαμε! το ευχαριστήθηκε και δε μπορούσα να τον μαζέψω!!!!!!!!

Εμείς πάντως εδώ Χαλκιδική δεν έχουμε τίποτα!! Μόνο πάρα πολύ κρύο κάνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

                ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022.                    

 @Dimi84              1/7 αγορι

 @VDald                2/7 αγορι

 @Evaki19             4/7 αγορι

 @enjoy                 8/7 αγορι

 @Vasso87          10/7 κοριτσι

 @khaleesi           12/7

 @marilia35         14/7 αγορι 

 @mariak12.        16/7 κοριτσι

 @Ele1.                18/7

 @iwanna24        19/7 κοριτσι

 @Emmi@           22/7

 @Polly1              24/7 κοριτσι

 @Martinaa         27/7 αγορι

 @Aria89             27/7

 @Xrisaaaaaa       1/8 κοριτσι  

 @Elenaki30         4/8

 @electra2021       ?/8

 @Μαρία Φ         16/8

 @Dream85           ?/8

 

Καλώς ήρθαν τα νέα μέλη με το καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

Κορίτσια με τον κοβιντ ακομα δεν είχα το.μπεμπε.. από 29/12 Έχω ραντεβού 2/2!! 

Σκέφτομαι θετικά ή κοιλιά είναι μαλακή δεν σκληραίνει και ανεβαίνει σιγά σιγά προς αφαλό (καταλαβαίνω την διαφορά λόγω προηγούμενων πτήσεων αν ήμουν στην πρώτη ούτε που θα το αντιλαμβανομουν) οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη ότι μεγαλώνει και κυλάνε όλα φυσιολογικά!!

Β Μεγάλο υπέρηχο, έχω αρχές Μαρτίου η 3/3 η 10/3.. καμία άλλη που να έκλεισε Ραντεβού? 

Οποιες απολαύσατε χιονακι σας ζηλεύω εμείς μόνο ψόφο έχουμε θεσσαλονικη (κεντρικα - γτ περιφερειακά παίζει να χιονίζει εδω καιρο Τώρα ). τσαμπα κρυο τρωμε τουλαχιστον να χιονιζε να το ευχαριστιομασταν και εμείς!! 

Φιλάκια σε Όλες!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

                ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022.                    

 @Dimi84              1/7 αγορι

 @VDald                2/7 αγορι

 @Evaki19             4/7 αγορι

 @enjoy                 8/7 αγορι

 @Vasso87          10/7 κοριτσι

 @khaleesi           12/7

 @marilia35         14/7 αγορι 

 @mariak12.        16/7 κοριτσι

 @Ele1.                18/7

 @iwanna24        19/7 κοριτσι

 @Emmi@           22/7

 @Polly1              24/7 κοριτσι

 @Martinaa         27/7 αγορι

 @Aria89             27/7

 @Xrisaaaaaa       1/8 κοριτσι  

 @Elenaki30         4/8

 @electra2021       ?/8

 @Μαρία Φ         16/8

 @Dream85           ?/8

 

Καλώς ήρθαν τα νέα μέλη με το καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

Κορίτσια με τον κοβιντ ακομα δεν είχα το.μπεμπε.. από 29/12 Έχω ραντεβού 2/2!! 

Σκέφτομαι θετικά ή κοιλιά είναι μαλακή δεν σκληραίνει και ανεβαίνει σιγά σιγά προς αφαλό (καταλαβαίνω την διαφορά λόγω προηγούμενων πτήσεων αν ήμουν στην πρώτη ούτε που θα το αντιλαμβανομουν) οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη ότι μεγαλώνει και κυλάνε όλα φυσιολογικά!!

Β Μεγάλο υπέρηχο, έχω αρχές Μαρτίου η 3/3 η 10/3.. καμία άλλη που να έκλεισε Ραντεβού? 

Οποιες απολαύσατε χιονακι σας ζηλεύω εμείς μόνο ψόφο έχουμε θεσσαλονικη (κεντρικα - γτ περιφερειακά παίζει να χιονίζει εδω καιρο Τώρα ). τσαμπα κρυο τρωμε τουλαχιστον να χιονιζε να το ευχαριστιομασταν και εμείς!! 

Φιλάκια σε Όλες!!!

Χιόνι πολυ αποκλειστηκαμε εμείς αθηνα θρακομακεδονες βόρεια . Όμορφα πολυ είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, enjoy said:

                ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022.                    

 @Dimi84              1/7 αγορι

 @VDald                2/7 αγορι

 @Evaki19             4/7 αγορι

 @enjoy                 8/7 αγορι

 @Vasso87          10/7 κοριτσι

 @khaleesi           12/7

 @marilia35         14/7 αγορι 

 @mariak12.        16/7 κοριτσι

 @Ele1.                18/7

 @iwanna24        19/7 κοριτσι

 @Emmi@           22/7

 @Polly1              24/7 κοριτσι

 @Martinaa         27/7 αγορι

 @Aria89             27/7

 @Xrisaaaaaa       1/8 κοριτσι  

 @Elenaki30         4/8

 @electra2021       ?/8

 @Μαρία Φ         16/8

 @Dream85           ?/8

 

Καλώς ήρθαν τα νέα μέλη με το καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

Κορίτσια με τον κοβιντ ακομα δεν είχα το.μπεμπε.. από 29/12 Έχω ραντεβού 2/2!! 

Σκέφτομαι θετικά ή κοιλιά είναι μαλακή δεν σκληραίνει και ανεβαίνει σιγά σιγά προς αφαλό (καταλαβαίνω την διαφορά λόγω προηγούμενων πτήσεων αν ήμουν στην πρώτη ούτε που θα το αντιλαμβανομουν) οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη ότι μεγαλώνει και κυλάνε όλα φυσιολογικά!!

Β Μεγάλο υπέρηχο, έχω αρχές Μαρτίου η 3/3 η 10/3.. καμία άλλη που να έκλεισε Ραντεβού? 

Οποιες απολαύσατε χιονακι σας ζηλεύω εμείς μόνο ψόφο έχουμε θεσσαλονικη (κεντρικα - γτ περιφερειακά παίζει να χιονίζει εδω καιρο Τώρα ). τσαμπα κρυο τρωμε τουλαχιστον να χιονιζε να το ευχαριστιομασταν και εμείς!! 

Φιλάκια σε Όλες!!!

Και γω Β επιπέδου έχω στις 9/3 :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

                ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022.                    

 @Dimi84              1/7 αγορι

 @VDald                2/7 αγορι

 @Evaki19             4/7 αγορι

 @enjoy                 8/7 αγορι

 @Vasso87          10/7 κοριτσι

 @khaleesi           12/7

 @marilia35         14/7 αγορι 

 @mariak12.        16/7 κοριτσι

 @Ele1.                18/7

 @iwanna24        19/7 κοριτσι

 @Emmi@           22/7

 @Polly1              24/7 κοριτσι

 @Martinaa         27/7 αγορι

 @Aria89             27/7

 @Xrisaaaaaa       1/8 κοριτσι  

 @Elenaki30         4/8

 @electra2021       ?/8

 @Μαρία Φ         16/8

 @Dream85           ?/8

 

Καλώς ήρθαν τα νέα μέλη με το καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

Κορίτσια με τον κοβιντ ακομα δεν είχα το.μπεμπε.. από 29/12 Έχω ραντεβού 2/2!! 

Σκέφτομαι θετικά ή κοιλιά είναι μαλακή δεν σκληραίνει και ανεβαίνει σιγά σιγά προς αφαλό (καταλαβαίνω την διαφορά λόγω προηγούμενων πτήσεων αν ήμουν στην πρώτη ούτε που θα το αντιλαμβανομουν) οπότε προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη ότι μεγαλώνει και κυλάνε όλα φυσιολογικά!!

Β Μεγάλο υπέρηχο, έχω αρχές Μαρτίου η 3/3 η 10/3.. καμία άλλη που να έκλεισε Ραντεβού? 

Οποιες απολαύσατε χιονακι σας ζηλεύω εμείς μόνο ψόφο έχουμε θεσσαλονικη (κεντρικα - γτ περιφερειακά παίζει να χιονίζει εδω καιρο Τώρα ). τσαμπα κρυο τρωμε τουλαχιστον να χιονιζε να το ευχαριστιομασταν και εμείς!! 

Φιλάκια σε Όλες!!!

Χανιά μόλις ξεκίνησε το χιόνι...αύριο αργία εδώ...αγκαλιά όλη η οικογένεια και παιχνίδι φουλ!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά που είστε... Εδώ βόρεια Ελλάδα τίποτα!! Είχε ήλιο με παγωνιά μαζί.. 

Πως είστε με τους εμετούς και τις αναγούλες; εγώ ένα χαλι πάλι έχω όλη μέρα αυτήν την πικρη γευση που κάποια στιγμή δεν την αντέχω και μου προκαλεί εμετό.. Νομίζω πως δεν θα φύγει ποτέ :(

Αύριο θα ξεκινήσω τα primperan και ο Θεός βοηθός.. Εύχομαι να κανουν δουλειά γιατί ειλικρινά η υπομονή μου έχει τελειώσει 2 μήνες έτσι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Αχ τι καλά που είστε... Εδώ βόρεια Ελλάδα τίποτα!! Είχε ήλιο με παγωνιά μαζί.. 

Πως είστε με τους εμετούς και τις αναγούλες; εγώ ένα χαλι πάλι έχω όλη μέρα αυτήν την πικρη γευση που κάποια στιγμή δεν την αντέχω και μου προκαλεί εμετό.. Νομίζω πως δεν θα φύγει ποτέ :(

Αύριο θα ξεκινήσω τα primperan και ο Θεός βοηθός.. Εύχομαι να κανουν δουλειά γιατί ειλικρινά η υπομονή μου έχει τελειώσει 2 μήνες έτσι.. 

Αχ καλό μου ..πόσο είσαι;

Σταμάτησαν πριν ελάχιστες μέρες...είμαι στην 15η ...

Σε καταλαβαίνω... λυπάμαι...πάρε αυτά τα υπόθετα και εύχομαι να σου κάνουν δουλειά.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Χανιά μόλις ξεκίνησε το χιόνι...αύριο αργία εδώ...αγκαλιά όλη η οικογένεια και παιχνίδι φουλ!

Και γω Χανιά που βρίσκεσαι?εγώ είμαι και ξαπλωμενη βέβαια εδώ τώρα χαλάζι που ειμαι ακούω να ριχνει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki30 είπε:

Αχ τι καλά που είστε... Εδώ βόρεια Ελλάδα τίποτα!! Είχε ήλιο με παγωνιά μαζί.. 

Πως είστε με τους εμετούς και τις αναγούλες; εγώ ένα χαλι πάλι έχω όλη μέρα αυτήν την πικρη γευση που κάποια στιγμή δεν την αντέχω και μου προκαλεί εμετό.. Νομίζω πως δεν θα φύγει ποτέ :(

Αύριο θα ξεκινήσω τα primperan και ο Θεός βοηθός.. Εύχομαι να κανουν δουλειά γιατί ειλικρινά η υπομονή μου έχει τελειώσει 2 μήνες έτσι.. 

Αχχχα και εγώ αυτό ετοιμάζουν να γράψω! Δεν έχω συνέλθει ακόμα και εκνευρίζομαι. Και εγώ έχω αυτή την πικριλα και αναγουλες έχω λίγο! Λέω δεν θα περάσουν ποτέ!!! Θα βγάλουμε μαλλιαρά παιδιά!! Έτσι λένε χαχαχα.. τι είναι αυτά που θα πάρεις? Για τις αναγουλες? Και μένα μου είχε γράψει κάτι υπόθετα αλλά δεν τα πήρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ καλό μου ..πόσο είσαι;

Σταμάτησαν πριν ελάχιστες μέρες...είμαι στην 15η ...

Σε καταλαβαίνω... λυπάμαι...πάρε αυτά τα υπόθετα και εύχομαι να σου κάνουν δουλειά.

Είμαι 13η βδομάδα αλλά κουράστηκα πια!! Αυτά δεν βγαίνουν και σε χάπια εκτός από υποθετα; 

πρίν από 5 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αχχχα και εγώ αυτό ετοιμάζουν να γράψω! Δεν έχω συνέλθει ακόμα και εκνευρίζομαι. Και εγώ έχω αυτή την πικριλα και αναγουλες έχω λίγο! Λέω δεν θα περάσουν ποτέ!!! Θα βγάλουμε μαλλιαρά παιδιά!! Έτσι λένε χαχαχα

Δεν ξέρω πως την παλεύεις με την πικρίλα αλλά μου προκαλεί εμετό δεν αντέχεται! Ολες οι γεύσεις αλλοιώνονται και είναι μόνιμα εκεί δεν φευγει.. Μόνο το πρωί δεν έχω που δεν έχω φάει ακόμη... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Είμαι 13η βδομάδα αλλά κουράστηκα πια!! Αυτά δεν βγαίνουν και σε χάπια εκτός από υποθετα; 

Δεν ξέρω πως την παλεύεις με την πικρίλα αλλά μου προκαλεί εμετό δεν αντέχεται! Ολες οι γεύσεις αλλοιώνονται και είναι μόνιμα εκεί δεν φευγει.. Μόνο το πρωί δεν έχω που δεν έχω φάει ακόμη... 

Να σου πω και εγώ το πρωί που ξυπνάω είμαι λίγο καλά και λέω πέρασαν αλλά μόλις τρώω!! Και εγώ μετά νιώθω μια αηδία! Δεν την παλεύω ξέρω και εγώ? Τι να σου πω? Ίσως το έχω συνηθίσει! Προς το απόγευμα νομίζω είμαι χειρότερα και τώρα το βράδυ . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Να σου πω και εγώ το πρωί που ξυπνάω είμαι λίγο καλά και λέω πέρασαν αλλά μόλις τρώω!! Και εγώ μετά νιώθω μια αηδία! Δεν την παλεύω ξέρω και εγώ? Τι να σου πω? Ίσως το έχω συνηθίσει! Προς το απόγευμα νομίζω είμαι χειρότερα και τώρα το βράδυ . 

Μία από τα ίδια.. Και εγώ κάποιες μέρες δεν το δινω τόσο σημασία αλλά άλλες φορές είναι τόσο έντονο.. Ιου πια... 

Θα δοκιμάσω αυτά αύριο και θα σου πω άμα δω διαφορά... Ο γιατρός μου είπε μπορεί να δω αλλά μπορεί και όχι γιατί είναι ελαφριά. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Μία από τα ίδια.. Και εγώ κάποιες μέρες δεν το δινω τόσο σημασία αλλά άλλες φορές είναι τόσο έντονο.. Ιου πια... 

Θα δοκιμάσω αυτά αύριο και θα σου πω άμα δω διαφορά... Ο γιατρός μου είπε μπορεί να δω αλλά μπορεί και όχι γιατί είναι ελαφριά. 

Τι είναι υπόθετα? Και μένα μου είχε δώσει κάτι υπόθετα σε συνδυασμό με τα χάπια αλλά δεν τα πήρα δεν ξέρω πως λέγονται! Δοκίμασε τα και πες μου.να σου πω και εγώ κουράστηκα με την όλη κατάσταση αλλά τι να κάνουμε ας είναι καλά το μπεμπέ και ελπίζω να περάσουν σύντομα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχετε κ εσείς έτσι πονακια σαν περίοδο? Έχω αλλά όχι συνεχόμενα.. έχουν σταματήσει οι εμετοι όχι το ρεψιμο κ οι θηλές μου δεν είναι πλέον τόσο ευαίσθητες... Μήπως κάτι δεν πάει καλά? Είχα σήμερα γιατρό αλλά είμαι αποκλεισμένη κ δεν θα παω.. έχω αρχίσει κ αγχώνομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...