Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ λες να σταματήσουν εντελώς;

Με ανησυχεί ρε συ που έχω από τώρα καούρες...πως είναι δυνατόν να έχω καουρες τόσο νωρίς...;

Καλε εγώ είχα ένα μήνα όλη μέρα καουρες

2 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλημέρα!! Και εμένα ενώ είχαν σταματήσει οι εμετοι επανήλθαν αλλά σε μικρότερο βαθμό.. Θα κάνω μια φορά συνήθως προς το βράδυ.. Η απαίσια γεύση εκεί επιμένει... Αλλά κατά τ άλλα ένα τσικ καλύτερα απ ότι πιο πριν!!!

Από ποια βδομάδα και μετά θεωρείται ότι έχεις ξεφύγει από τον μεγάλο κίνδυνο της αποβολής; εγώ είμαι τώρα 12-13η.

Όλες αρχίσατε να φουσκωνετε; Εγώ τίποτα ακόμη... Είμαι 54 κιλά και χωρίς κοιλια οπότε φανταζόμουν ότι θα φανεί αμέσως αλλά δεν έχει φανεί κάτι.. Μόνο που και που είμαι πρησμένη γιατί δεν πάω τόσο συχνά τουαλέτα πια... 

Θα φουσκωσεις κάθε σώμα είναι διαφορετικό εγώ ανέκαθεν φαινόμουν  από νωρίς σε όλες τις εγκυμοσυνες και έκανα και μεγάλες κοιλιές πολυ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ το σαλοσπιρ το έπινα μετά το μεσημεριανό αλλά είχα πολλούς εμετούς κ το έχανα στην ουσία. Το έβλεπα δηλαδή. Οπότε το γύρισα μετά το βράδινο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί κ το σαλοσπιρ να φταίει που ήταν έτσι το στομάχι. Αν κ έχω σπαστική κολίτιδα κ ένα μόνιμα δύσκολο στομαχι. Ξέρει καμιά κοπέλα αν θα το πίνουμε για όλη την εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Αχ λες να σταματήσουν εντελώς;

Με ανησυχεί ρε συ που έχω από τώρα καούρες...πως είναι δυνατόν να έχω καουρες τόσο νωρίς...;

Κ γω με καούρες είμαι ενώ στην πρώτη κυηση είχα στον 7 μήνα κ μετά!χτες έφαγα ένα κομμάτι κέικ με μερεντα ξινό μου βγήκε!είχα καούρα κ όξινα υγρά μετά!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Dimi84 είπε:

Καλε εγώ είχα ένα μήνα όλη μέρα καουρες

Θα φουσκωσεις κάθε σώμα είναι διαφορετικό εγώ ανέκαθεν φαινόμουν  από νωρίς σε όλες τις εγκυμοσυνες και έκανα και μεγάλες κοιλιές πολυ

Αχ με κάνετε να νιώθω καλά...όχι επειδή βασανιζοσασταν  αλλά επειδή νόμιζα ότι θα έχω μόνιμα καούρες...ευχαριστώ ρε κοπέλες!

 

πρίν από 8 λεπτά , marilia35 είπε:

Κ γω με καούρες είμαι ενώ στην πρώτη κυηση είχα στον 7 μήνα κ μετά!χτες έφαγα ένα κομμάτι κέικ με μερεντα ξινό μου βγήκε!είχα καούρα κ όξινα υγρά μετά!

Έφαγα χτες και εγώ κάτι μπισκότα...και πέθανα!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vasso87 said:

Εγώ το σαλοσπιρ το έπινα μετά το μεσημεριανό αλλά είχα πολλούς εμετούς κ το έχανα στην ουσία. Το έβλεπα δηλαδή. Οπότε το γύρισα μετά το βράδινο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί κ το σαλοσπιρ να φταίει που ήταν έτσι το στομάχι. Αν κ έχω σπαστική κολίτιδα κ ένα μόνιμα δύσκολο στομαχι. Ξέρει καμιά κοπέλα αν θα το πίνουμε για όλη την εγκυμοσύνη;

Νομίζω είναι αναλόγως την περίπτωση και τον γιατρό. Εμένα μου είπε ότι πιθανόν να το συνεχίσω μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Vasso87 είπε:

Εγώ το σαλοσπιρ το έπινα μετά το μεσημεριανό αλλά είχα πολλούς εμετούς κ το έχανα στην ουσία. Το έβλεπα δηλαδή. Οπότε το γύρισα μετά το βράδινο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί κ το σαλοσπιρ να φταίει που ήταν έτσι το στομάχι. Αν κ έχω σπαστική κολίτιδα κ ένα μόνιμα δύσκολο στομαχι. Ξέρει καμιά κοπέλα αν θα το πίνουμε για όλη την εγκυμοσύνη;

Το έκοψα μετά την αυχενική...αλλά κάνω ενέσεις...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ με κάνετε να νιώθω καλά...όχι επειδή βασανιζοσασταν  αλλά επειδή νόμιζα ότι θα έχω μόνιμα καούρες...ευχαριστώ ρε κοπέλες!

Πάντως και εμενα μια φίλη μου που είναι τώρα έγκυος αλλά γεννάει έναν μήνα πιο νωρίς από εμένα είχε έντονες καούρες και λίγες αναγούλες μέχρι 16η, 17η βδομάδα περίπου και τώρα είναι πολυ καλά!! Οπότε υπάρχει ελπίδα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια!!! Τι κανετε;; Χιόνισε στην περιοχή σας;; Εμεις ακομη περιμένουμε!! Έχω πάρει 1,5 κιλο αλλά μοιάζω 6 μηνων με την κοιλιά που έχω!! Δε βάζω εύκολα ούτε χάνω!! Ακόμη έχω της προηγούμενης εγκυμοσύνης! Και μενα ο θηλασμος δε με  βοηθησε καθολου να χάσω!! Βέβαια ούτε εγώ βοηθησα τον εαυτό μου!! Έτρωγα πολύ και τα παντα!! Καούρες κι εγω μετά τον 7ο είχα!! Θα δουμε τωρα!! Με ταλαιπωρησαν πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!!! Τι κανετε;; Χιόνισε στην περιοχή σας;; Εμεις ακομη περιμένουμε!! Έχω πάρει 1,5 κιλο αλλά μοιάζω 6 μηνων με την κοιλιά που έχω!! Δε βάζω εύκολα ούτε χάνω!! Ακόμη έχω της προηγούμενης εγκυμοσύνης! Και μενα ο θηλασμος δε με  βοηθησε καθολου να χάσω!! Βέβαια ούτε εγώ βοηθησα τον εαυτό μου!! Έτρωγα πολύ και τα παντα!! Καούρες κι εγω μετά τον 7ο είχα!! Θα δουμε τωρα!! Με ταλαιπωρησαν πολύ!!

Δν χιόνισε κ σε μας ακόμα!κάνε για Δευτέρα πρωί θα μας πιάσει!αλλά έχει κρύο αρκετό!

Εγώ έφαγα πολύ μόλις έκοψα τον θηλασμό γτ πρόσεχα τι έτρωγα κ αυτά που έχασα τα πήρα!αλλά το ευχαριστήθηκα έφαγα πολύ παγωτό κ ντελιβερι πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Aria89 είπε:

Αντιπηκτικες; Σου ειπε μεχρι ποτε θα τις κανεις; 

 Μέχρι τέλους...δεν κόβονται. 

πρίν από 56 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!!! Τι κανετε;; Χιόνισε στην περιοχή σας;; Εμεις ακομη περιμένουμε!! Έχω πάρει 1,5 κιλο αλλά μοιάζω 6 μηνων με την κοιλιά που έχω!! Δε βάζω εύκολα ούτε χάνω!! Ακόμη έχω της προηγούμενης εγκυμοσύνης! Και μενα ο θηλασμος δε με  βοηθησε καθολου να χάσω!! Βέβαια ούτε εγώ βοηθησα τον εαυτό μου!! Έτρωγα πολύ και τα παντα!! Καούρες κι εγω μετά τον 7ο είχα!! Θα δουμε τωρα!! Με ταλαιπωρησαν πολύ!!

Δεν χιόνισε...ζω Κρήτη...έχουμε 13 βαθμούς ακόμα :tongue:

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Εγώ το σαλοσπιρ το έπινα μετά το μεσημεριανό αλλά είχα πολλούς εμετούς κ το έχανα στην ουσία. Το έβλεπα δηλαδή. Οπότε το γύρισα μετά το βράδινο. Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί κ το σαλοσπιρ να φταίει που ήταν έτσι το στομάχι. Αν κ έχω σπαστική κολίτιδα κ ένα μόνιμα δύσκολο στομαχι. Ξέρει καμιά κοπέλα αν θα το πίνουμε για όλη την εγκυμοσύνη;

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα Σαλοσπίρ καθόλη τη διάρκεια και το σταμάτησα όταν μπηκα στο μήνα μου… και από εκεί και έπειτα το μωρο σταμάτησε να μεγαλώνει με τον ίδιο ρυθμό οποτε υποθετω ότι είχα θέμα με αίμα. 
τωρα και σε αυτή τη κύηση έχω ξεκινήσει με 160 mg και ο θεός μαζί μας όταν το σταματήσω!

φανταζομαι κι εσυ όταν μπεις ατο μήνα σου θα το σταματήσεις πρέπει όταν πας να γεννήσεις το αίμα να έχει επιστρέψει στη κανονική του μορφή. Απ ότι έχω καταλάβει το χάπι το κάνει πιο ρευστό με αποτέλεσμα να περνάει πιο εύκολα το αίμα στο μωρό!

Κορίτσια αφήστε πήγαμε χθες για φαγητό και έφαγα του σκασμού μπέργκερ και διαφορα αλλά καλούδια και όταν γύρισα σπίτι τα έβγαλα όλα…. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες δεν έχει ξανασυμβεί αυτό.. μη χειρότερα, δε μπορώ να φανταστώ εσείς κορίτσια που κάνετε κάθε μέρα εμετούς πως νιώθετε… 

σας στέλνω την αγάπη μου ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Martinaa είπε:

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα Σαλοσπίρ καθόλη τη διάρκεια και το σταμάτησα όταν μπηκα στο μήνα μου… και από εκεί και έπειτα το μωρο σταμάτησε να μεγαλώνει με τον ίδιο ρυθμό οποτε υποθετω ότι είχα θέμα με αίμα. 
τωρα και σε αυτή τη κύηση έχω ξεκινήσει με 160 mg και ο θεός μαζί μας όταν το σταματήσω!

φανταζομαι κι εσυ όταν μπεις ατο μήνα σου θα το σταματήσεις πρέπει όταν πας να γεννήσεις το αίμα να έχει επιστρέψει στη κανονική του μορφή. Απ ότι έχω καταλάβει το χάπι το κάνει πιο ρευστό με αποτέλεσμα να περνάει πιο εύκολα το αίμα στο μωρό!

Κορίτσια αφήστε πήγαμε χθες για φαγητό και έφαγα του σκασμού μπέργκερ και διαφορα αλλά καλούδια και όταν γύρισα σπίτι τα έβγαλα όλα…. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες δεν έχει ξανασυμβεί αυτό.. μη χειρότερα, δε μπορώ να φανταστώ εσείς κορίτσια που κάνετε κάθε μέρα εμετούς πως νιώθετε… 

σας στέλνω την αγάπη μου ❤️ Γιατί παίρνετε σαλοσπιρ? Εμένα δεν μου είπε να παίρνω! Και εμείς σήμερα πήγαμε για φαγητό και το στομάχι μου δεν είναι πολύ καλά φοβάμαι μη με πείραξε τίποτα! Μακαρόνια βασικά έφαγα λίγο μπριζόλα από τον άντρα μου αλλά είχε και μανιτάρια αν και ήταν φρέσκα λέω μη δεν ήταν καλά ψημένα.  Δεν έφαγα βέβαια πολλά.. μέχρι να γεννήσω μου φαίνεται δεν θα ξαναπάω έξω για φαγητό!! Χαχαχα

πρίν από 20 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:
1 hour ago, Martinaa είπε:

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα Σαλοσπίρ καθόλη τη διάρκεια και το σταμάτησα όταν μπηκα στο μήνα μου… και από εκεί και έπειτα το μωρο σταμάτησε να μεγαλώνει με τον ίδιο ρυθμό οποτε υποθετω ότι είχα θέμα με αίμα. 
τωρα και σε αυτή τη κύηση έχω ξεκινήσει με 160 mg και ο θεός μαζί μας όταν το σταματήσω!

φανταζομαι κι εσυ όταν μπεις ατο μήνα σου θα το σταματήσεις πρέπει όταν πας να γεννήσεις το αίμα να έχει επιστρέψει στη κανονική του μορφή. Απ ότι έχω καταλάβει το χάπι το κάνει πιο ρευστό με αποτέλεσμα να περνάει πιο εύκολα το αίμα στο μωρό!

Κορίτσια αφήστε πήγαμε χθες για φαγητό και έφαγα του σκασμού μπέργκερ και διαφορα αλλά καλούδια και όταν γύρισα σπίτι τα έβγαλα όλα…. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες δεν έχει ξανασυμβεί αυτό.. μη χειρότερα, δε μπορώ να φανταστώ εσείς κορίτσια που κάνετε κάθε μέρα εμετούς πως νιώθετε… 

σας στέλνω την αγάπη μου ❤️ 

Γιατί παίρνετε σαλοσπιρ? Εμένα δεν μου είπε να παίρνω! Και εμείς σήμερα πήγαμε για φαγητό και το στομάχι μου δεν είναι πολύ καλά φοβάμαι μη με πείραξε τίποτα! Μακαρόνια βασικά έφαγα λίγο μπριζόλα από τον άντρα μου αλλά είχε και μανιτάρια αν και ήταν φρέσκα λέω μη δεν ήταν καλά ψημένα.  Δεν έφαγα βέβαια πολλά.. μέχρι να γεννήσω μου φαίνεται δεν θα ξαναπάω έξω για φαγητό!! Χαχαχα

 
  •  
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 
χτες το βράδυ ένιωσα κάτι τσιμπηματάκια ψηλά στην κοιλιά (κοντα στον αφαλό) και τα ξανα είχα 2-3 φορές μέσα στην ημέρα. Το είχα καμία άλλη; 

1 hour ago, Martinaa είπε:

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα Σαλοσπίρ καθόλη τη διάρκεια και το σταμάτησα όταν μπηκα στο μήνα μου… και από εκεί και έπειτα το μωρο σταμάτησε να μεγαλώνει με τον ίδιο ρυθμό οποτε υποθετω ότι είχα θέμα με αίμα. 
τωρα και σε αυτή τη κύηση έχω ξεκινήσει με 160 mg και ο θεός μαζί μας όταν το σταματήσω!

φανταζομαι κι εσυ όταν μπεις ατο μήνα σου θα το σταματήσεις πρέπει όταν πας να γεννήσεις το αίμα να έχει επιστρέψει στη κανονική του μορφή. Απ ότι έχω καταλάβει το χάπι το κάνει πιο ρευστό με αποτέλεσμα να περνάει πιο εύκολα το αίμα στο μωρό!

Κορίτσια αφήστε πήγαμε χθες για φαγητό και έφαγα του σκασμού μπέργκερ και διαφορα αλλά καλούδια και όταν γύρισα σπίτι τα έβγαλα όλα…. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες δεν έχει ξανασυμβεί αυτό.. μη χειρότερα, δε μπορώ να φανταστώ εσείς κορίτσια που κάνετε κάθε μέρα εμετούς πως νιώθετε… 

σας στέλνω την αγάπη μου ❤️

Το salospir χειροτερεύει πολυ τις καούρες. 

@Xrisaaaaaa εμένα το salospir μου το έδωσε στο πλαίσιο ότι καλό κάνει και δεν χάνεις τπτ αν το πάρεις κ βοηθάει στην αιμάτωση της μήτρας. Παίρνω χαμηλή δόση 80mg

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dream85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 
χτες το βράδυ ένιωσα κάτι τσιμπηματάκια ψηλά στην κοιλιά (κοντα στον αφαλό) και τα ξανα είχα 2-3 φορές μέσα στην ημέρα. Το είχα καμία άλλη; 

Το salospir χειροτερεύει πολυ τις καούρες. 

@Xrisaaaaaa εμένα το salospir μου το έδωσε στο πλαίσιο ότι καλό κάνει και δεν χάνεις τπτ αν το πάρεις κ βοηθάει στην αιμάτωση της μήτρας. Παίρνω χαμηλή δόση 80mg

Θα τον ρωτήσω αν είναι να πάρω και εγώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...