Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλημερα,κορίτσια!!!Τι κανετε;; Από σημερα ξεκινάω κι εγώ σίδηρο,μαγνησιο κλπ!Ποιο δεν παίρνουμε μαζί με γαλακτοκομικα ρε κορίτσια,μου τα χει πει 100 φορες και ποτέ δε συγκρατώ! Χθες βγήκα κι έπαιξα στο χιόνι με τη μικρη 10 λεπτά! Κάναμε και βολτα αλλά 10!! Μετά τέζα βέβαια,αλλά ήθελα να το χαρώ!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα,κορίτσια!!!Τι κανετε;; Από σημερα ξεκινάω κι εγώ σίδηρο,μαγνησιο κλπ!Ποιο δεν παίρνουμε μαζί με γαλακτοκομικα ρε κορίτσια,μου τα χει πει 100 φορες και ποτέ δε συγκρατώ! Χθες βγήκα κι έπαιξα στο χιόνι με τη μικρη 10 λεπτά! Κάναμε και βολτα αλλά 10!! Μετά τέζα βέβαια,αλλά ήθελα να το χαρώ!! 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!εμένα ο γιατρός μου έχει πει να απέχει το σίδηρο 2 ώρες απ' τα γαλακτοκομικά!κ το σίδηρο να το πίνω αποχή 2 ώρες απ' το μαγνήσιο για να απορροφιεται σωστά το μαγνήσιο!απλά κατά βάση σίγουρα γαλακτοκομικά με σίδηρο δν πάνε μαζι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σήμερα δεν έχω εγώ καλή ψυχολογία. Σκέφτομαι πόσο έπαιζα με τη μικρή ενώ τώρα δεν ασχολούμαι τόσο και δεν είναι ενεργητική...και ποτε πια δεν θα είμαστε οι δυο μας ε;

Τέτοιες μαλακίες και δώστου κλάμα και μετά σκέφτομαι ότι κάνω κακό και στο έμβρυο και αν πάθει τίποτα; Και πάλι κλαίω. Καταπληκτικά. Θα φάω τρία κιλά παγωτό. 

Δεν πειράζει θα είσαστε οι 3 σας... θα έχει κάποιο πρόσωπο πιο κοντά στην ηλικία της μετά το 6μηνο που θα κάθεται και ιδίως μετά που θα περπατήσει θα παίζουμε και θα χαίρονται... και θα καμαρώνεις... Ο Βασίλης είναι πιο χαρούμενος μην σου πω τώρα που είναι ο.μπεμπης άλλα θέλει ξέρεις να κρατάς συνέχεια τις ισορροπίες μην αδικήσεις κάποιο άλλα στην τελική μόνο ευτυχία θα επικρατήσει!! Εσενα ειναι και πιο μικρη η διαφορα οσο μικροτερη τοσο πιο κοντα ειναι τα ζουζουνια εμενα ειναι 3μιση χρονια διαφορα..και παλι βρισκουν κατι κοινο να παιξουν.. τωρα που ξεκιναει να περπαταει και προσπαθει να τρεξει ξεκινανε δειλά δειλά και το κυνηγητό..  πολύ γέλιο ο.μικρος χαχανιζει και ο.μεγαλος τρέχει το καλύτερο του και σκανε στα γέλια!! Αα που να μπει και ο μπαμπάς στο παιχνιδι γτ η μαμα πλεον βαριεται που ζει μιλάμε... και κάνει πως τα κυνηγάει και αυτά τρέχουν και δώσε γέλιο..  (η γειτόνισσα από κάτω ήρθε πολλές φορές με τα δικια της η γυναικα πριν 2 χρόνια άλλα την στόλισα μια φορά και δεν ξαναηρθε...) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!εμένα ο γιατρός μου έχει πει να απέχει το σίδηρο 2 ώρες απ' τα γαλακτοκομικά!κ το σίδηρο να το πίνω αποχή 2 ώρες απ' το μαγνήσιο για να απορροφιεται σωστά το μαγνήσιο!απλά κατά βάση σίγουρα γαλακτοκομικά με σίδηρο δν πάνε μαζι

Ευχαριστώ πάρα πολυ!! Κι εμένα αυτό μου είπε,απλά αντί για 2να απέχει 3!! Αλλά τα βαριέμαι τόσο πολυ όλα αυτά που ποτέ δε δίνω σημασία σ αυτο που μου λέει!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ!! Κι εμένα αυτό μου είπε,απλά αντί για 2να απέχει 3!! Αλλά τα βαριέμαι τόσο πολυ όλα αυτά που ποτέ δε δίνω σημασία σ αυτο που μου λέει!! 

Σίδηρος μεσημέρι προ φαγητου και και. Μαγνήσιο βράδυ προ φαγητου φυλλικό οξυ πρωι η οπότε θέλω βασικά δεν έχει προβλημα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, iwanna24 said:

Σήμερα δεν έχω εγώ καλή ψυχολογία. Σκέφτομαι πόσο έπαιζα με τη μικρή ενώ τώρα δεν ασχολούμαι τόσο και δεν είναι ενεργητική...και ποτε πια δεν θα είμαστε οι δυο μας ε;

Τέτοιες μαλακίες και δώστου κλάμα και μετά σκέφτομαι ότι κάνω κακό και στο έμβρυο και αν πάθει τίποτα; Και πάλι κλαίω. Καταπληκτικά. Θα φάω τρία κιλά παγωτό. 

Τις ίδιες τύψεις έχω κι εγώ. Δεν έχω όρεξη για παιχνίδια, ο μικρός με βλέπει όλη μέρα ξάπλα στον καναπέ και παίζει και η τηλεόραση. Αίσχος και πάλι αίσχος. Αλλά πιστεύω θα επανέλθω. Δεν βοηθάει και ο καιρός να πάμε καμιά βόλτα, αυτός έξω περνάει ωραία... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ!! Κι εμένα αυτό μου είπε,απλά αντί για 2να απέχει 3!! Αλλά τα βαριέμαι τόσο πολυ όλα αυτά που ποτέ δε δίνω σημασία σ αυτο που μου λέει!! 

Εμενα μου πε και από το μαγνήσιο να απέχουν 1 με 2 ώρες τα γαλακτομικα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ!! Κι εμένα αυτό μου είπε,απλά αντί για 2να απέχει 3!! Αλλά τα βαριέμαι τόσο πολυ όλα αυτά που ποτέ δε δίνω σημασία σ αυτο που μου λέει!! 

Στην πρώτη κυηση τα έκανα όλα ευλαβικα!τώρα πολλά τα κάνω όπως να είναι!αύριο πάω για αιματολογικές θα φανει

3 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Σίδηρος μεσημέρι προ φαγητου και και. Μαγνήσιο βράδυ προ φαγητου φυλλικό οξυ πρωι η οπότε θέλω βασικά δεν έχει προβλημα 

Τα ίδια μόνο που το μαγνήσιο μου το χει μετά φαγητού!κ είναι φιαλίδια κ έχουν απαίσια γεύση!αφήνω πάντα μια γουλιτσα κ την δίνω στον άντρα μου χαχαχα!λέει ωραία είναι εμένα δν Μ.αρεσουν καθολου

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια πάλι χάλια είμαι σήμερα... Από το πρωί ότι τρώω το βγάζω... Ψυχολογικά έχω πέσει πάρα πολύ.. Όλη μέρα ήμουν ξαπλωμένη και κοιμόμουν γιατί δεν ήθελα καν να σηκωθώ από το κρεβάτι.. 

Επίσης αυτό το σιροπι με αναγουλιαζει τόσο πολύ που με το που το παίρνω κάνω εμετό.. Και υποτίθεται είναι αντί εμετικό.. Καμία σωτηρία!! :(

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , marilia35 είπε:

Στην πρώτη κυηση τα έκανα όλα ευλαβικα!τώρα πολλά τα κάνω όπως να είναι!αύριο πάω για αιματολογικές θα φανει

Τα ίδια μόνο που το μαγνήσιο μου το χει μετά φαγητού!κ είναι φιαλίδια κ έχουν απαίσια γεύση!αφήνω πάντα μια γουλιτσα κ την δίνω στον άντρα μου χαχαχα!λέει ωραία είναι εμένα δν Μ.αρεσουν καθολου

Και εμένα σε υγρή μορφή είναι γιατί είναι ποιο απορροφησημα από τον οργανισμό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Αχ κορίτσια πάλι χάλια είμαι σήμερα... Από το πρωί ότι τρώω το βγάζω... Ψυχολογικά έχω πέσει πάρα πολύ.. Όλη μέρα ήμουν ξαπλωμένη και κοιμόμουν γιατί δεν ήθελα καν να σηκωθώ από το κρεβάτι.. 

Επίσης αυτό το σιροπι με αναγουλιαζει τόσο πολύ που με το που το παίρνω κάνω εμετό.. Και υποτίθεται είναι αντί εμετικό.. Καμία σωτηρία!! :(

Αχχχ εμείς συμβαδιζουμε!! Και εγώ από χτες πάλι αναγουλες έχω και καούρα με πιάνει! Και το πρωί ζαλιζομουν κιόλας και εγώ να κοιμάμαι θέλω! Κοιμήθηκα το μεσημέρι και πάλι νυστάζω!! Δεν μπορώ άλλο

Link to comment
Share on other sites

Ειιιι...νομίζω ότι κάτι ένιωσα εκεί κάτω καλέ ...καλε κάτι εμφανίζεται σιγά σιγά...

Χάρηκα πάρα πολύ!

Και την κόρη την είχα νιώσει νωρίς...λέτε να ήταν ιδέα μου;

Ήταν πολύ ιδιαίτερο και διαφορετικό...αλλά τώρα που το σκέφτομαι μήπως μπερδεύτηκα;

Για να δούμε ❤️

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ειιιι...νομίζω ότι κάτι ένιωσα εκεί κάτω καλέ ...καλε κάτι εμφανίζεται σιγά σιγά...

Χάρηκα πάρα πολύ!

Και την κόρη την είχα νιώσει νωρίς...λέτε να ήταν ιδέα μου;

Ήταν πολύ ιδιαίτερο και διαφορετικό...αλλά τώρα που το σκέφτομαι μήπως μπερδεύτηκα;

Για να δούμε ❤️

 

Μακάριε το καλό γτ όχι!την Τρίτη έχω υπερηχο θα ρωτήσω τον γιατρό σε δεύτερη κύηση από ποια βδομάδα είναι πιθανό να το νιώσουμε!κ γω νιώθω κάτι γαργάλητα αλλά όταν είμαι ξαπλωμένη κ ήρεμη κ.λεω ιδέα μου είναι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marilia35 είπε:

Μακάριε το καλό γτ όχι!την Τρίτη έχω υπερηχο θα ρωτήσω τον γιατρό σε δεύτερη κύηση από ποια βδομάδα είναι πιθανό να το νιώσουμε!κ γω νιώθω κάτι γαργάλητα αλλά όταν είμαι ξαπλωμένη κ ήρεμη κ.λεω ιδέα μου είναι?

Και εγώ σε κατάσταση ηρεμίας και χαιδολογηματος τα νοιώθω!! Δεν είναι ιδέα σας απλά είναι τόσο ανεπαίσθητα που δειλιαζουμε να το παραδεχτούμε άλλα είναι απολαύστε τα έρχονται σε λίγες εβδομάδες πιο ενεργητικά!! Να πάρουν κανένα γραμμαριακι ακόμα και να γίνουν πιο αντιληπτά!!! 

Woohoooo

Μα αναλογιστείτε είναι τόσο μικρά που και με πόδι να ακουμπήσουν μήτρα πόση δύναμη να ασκήσουν?? Ίσα που θα νοιώσετε μια κινήσουλα και κυρίως από το αμνιακό που κουνιέται άμα κουνηθεί. Άλλα σε λιγάκι θα κάνει την εμφάνισή του πιο αισθητή!!

Woohoo  και πάλι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...