Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό κάνω και πάλι αγχώνομαι!! αφού αύριο που θα πάμε έξω σκέφτομαι για μακαρονάδα αλλά ο άντρας μου λέει δεν έχει! Θα τους πω το κρέας Καμμένο να το φέρουν.. χαχαχα

Άντε καλέ .. Φάε μια καρμπονάρα να το χαρείς...και πίστεψέ με, πράμα δεν έχει το φαγητό...

Στην Ελλάδα, γενικά, δεν τα τρώμε και ωμά ..εννοώ πάντα τα ψήνουμε καλα, στο εξωτερικό συχνά, τα τρώνε λίγο ωμά για αυτό και έχουν συχνά, αντισώματα στο τοξόπλασμα ενώ εμείς οι Έλληνες σπάνια έχουμε...διότι πάντα τα ψήνουμε τα κρέατα πολύ!

Ποιος τα τρώει με αίμα;

Άσε που συνήθως είναι στην κατάψυξη που πάλι πεθαίνουν όλα τα μικρόβια με λίγες ώρες στην κατάψυξη...σιγά μην είναι φρέσκα...

Όλα θα πάνε καλά...να το θυμάσαι και να χαρείς...εγώ γέννησα και έλεγα και τι κατάλαβα που πέρασα μέσα στο άγχος και την κατάθλιψη; Ναι, έχω το παιδί μου αλλά ήμουν τόσο δυστυχισμένη...και είπα, αυτή την εγκυμοσύνη θα απολαύσω ότι μπορώ...ναι θα έχω άγχος αλλά δεν θα σκέφτομαι ότι όλα τα κακά της μοίρας θα έρθουν πάνω μου...

Μην νομίζεις ότι στα λέω σαν έξυπνη όλα αυτά...επειδή πέρασα άσχημα δεν θέλω να νιώθει άλλη κοπέλα έτσι...θέλω όσο μπορώ να βοηθήσω...

1 στις 5 παθαίνουμε κατάθλιψη κύησης. Να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό κάνω και πάλι αγχώνομαι!! αφού αύριο που θα πάμε έξω σκέφτομαι για μακαρονάδα αλλά ο άντρας μου λέει δεν έχει! Θα τους πω το κρέας Καμμένο να το φέρουν.. χαχαχα

Χαχαχα καλα λέει ο αντρουλης!θα πεις είναι έγκυος προσέξτε!εγώ έτσι λέω στα ζαχαροπλαστεία τους έχω τρελανει

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό κάνω και πάλι αγχώνομαι!! αφού αύριο που θα πάμε έξω σκέφτομαι για μακαρονάδα αλλά ο άντρας μου λέει δεν έχει! Θα τους πω το κρέας Καμμένο να το φέρουν.. χαχαχα

Φάε καλε να το ευχαριστηθείς! Εγώ έχω ξεχάσει την γεύση του φαγητού.. Δεν μπορώ να φάω τπτ με τους εμετούς. 
κανω λίστα στο κινητό τι φαγητά θέλω να φάω όταν στρώσει η κατάσταση. 

Απλά να τους λες ότι είσαι έγκυος και να μην έχει ωμο αυγό και να προτιμάς τα βραστά λαχανικά. 

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Άντε καλέ .. Φάε μια καρμπονάρα να το χαρείς...και πίστεψέ με, πράμα δεν έχει το φαγητό...

Στην Ελλάδα, γενικά, δεν τα τρώμε και ωμά ..εννοώ πάντα τα ψήνουμε καλα, στο εξωτερικό συχνά, τα τρώνε λίγο ωμά για αυτό και έχουν συχνά, αντισώματα στο τοξόπλασμα ενώ εμείς οι Έλληνες σπάνια έχουμε...διότι πάντα τα ψήνουμε τα κρέατα πολύ!

Ποιος τα τρώει με αίμα;

Άσε που συνήθως είναι στην κατάψυξη που πάλι πεθαίνουν όλα τα μικρόβια με λίγες ώρες στην κατάψυξη...σιγά μην είναι φρέσκα...

Όλα θα πάνε καλά...να το θυμάσαι και να χαρείς...εγώ γέννησα και έλεγα και τι κατάλαβα που πέρασα μέσα στο άγχος και την κατάθλιψη; Ναι, έχω το παιδί μου αλλά ήμουν τόσο δυστυχισμένη...και είπα, αυτή την εγκυμοσύνη θα απολαύσω ότι μπορώ...ναι θα έχω άγχος αλλά δεν θα σκέφτομαι ότι όλα τα κακά της μοίρας θα έρθουν πάνω μου...

Μην νομίζεις ότι στα λέω σαν έξυπνη όλα αυτά...επειδή πέρασα άσχημα δεν θέλω να νιώθει άλλη κοπέλα έτσι...θέλω όσο μπορώ να βοηθήσω...

1 στις 5 παθαίνουμε κατάθλιψη κύησης. Να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

 

Εγώ έχω σίγουρα αντισώματα για την σαλμονέλα από την ωμή ζύμη κέικ και μπισκότων που έχω φάει στη ζωή μου. Αφού φτιάχνω γλυκά για να τρώω ότι μένει στον καδο του μίξερ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marilia35 είπε:

Χαχαχα καλα λέει ο αντρουλης!θα πεις είναι έγκυος προσέξτε!εγώ έτσι λέω στα ζαχαροπλαστεία τους έχω τρελανει

Τον έχω ζαλίσει τον καημένο αλλά δεν μιλάει γιατί περιμένει πώς και πώς να έρθει το μωράκι μας!!

1 hour ago, Dream85 είπε:

Φάε καλε να το ευχαριστηθείς! Εγώ έχω ξεχάσει την γεύση του φαγητού.. Δεν μπορώ να φάω τπτ με τους εμετούς. 
κανω λίστα στο κινητό τι φαγητά θέλω να φάω όταν στρώσει η κατάσταση. 

Απλά να τους λες ότι είσαι έγκυος και να μην έχει ωμο αυγό και να προτιμάς τα βραστά λαχανικά. 

Εγώ έχω σίγουρα αντισώματα για την σαλμονέλα από την ωμή ζύμη κέικ και μπισκότων που έχω φάει στη ζωή μου. Αφού φτιάχνω γλυκά για να τρώω ότι μένει στον καδο του μίξερ 

Και εγώ  το έκανα συνέχεια μικρή και ποτέ δεν έπαθα τίποτα!! Τώρα φοβάμαι και το νερό που πίνω που λέει ο λόγος!! πάντως με χαλαρώνετε ρε κορίτσια με κράζετε λίγο εκείνη την στιγμή χαλαρώνω και μετά από λίγο πάλι τα ίδια!! Δεν διορθωνομαι με τίποτα..

1 hour ago, Dream85 είπε:

Φάε καλε να το ευχαριστηθείς! Εγώ έχω ξεχάσει την γεύση του φαγητού.. Δεν μπορώ να φάω τπτ με τους εμετούς. 
κανω λίστα στο κινητό τι φαγητά θέλω να φάω όταν στρώσει η κατάσταση. 

Απλά να τους λες ότι είσαι έγκυος και να μην έχει ωμο αυγό και να προτιμάς τα βραστά λαχανικά. 

Εγώ έχω σίγουρα αντισώματα για την σαλμονέλα από την ωμή ζύμη κέικ και μπισκότων που έχω φάει στη ζωή μου. Αφού φτιάχνω γλυκά για να τρώω ότι μένει στον καδο του μίξερ 

@Dream85 Σαλάτες έξω τις αποφεύγουμε!! Μόνο ορεκτικά παίρνουμε.. κρασί εσείς πίνετε? Ακόμα δεν έχω πιεί..ο γιατρός με αφήνει λίγο αλλά τώρα παρακολουθούσα ένα masterclass και έλεγε καλύτερα να το αποφεύγουμε τελειως

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Άντε καλέ .. Φάε μια καρμπονάρα να το χαρείς...και πίστεψέ με, πράμα δεν έχει το φαγητό...

Στην Ελλάδα, γενικά, δεν τα τρώμε και ωμά ..εννοώ πάντα τα ψήνουμε καλα, στο εξωτερικό συχνά, τα τρώνε λίγο ωμά για αυτό και έχουν συχνά, αντισώματα στο τοξόπλασμα ενώ εμείς οι Έλληνες σπάνια έχουμε...διότι πάντα τα ψήνουμε τα κρέατα πολύ!

Ποιος τα τρώει με αίμα;

Άσε που συνήθως είναι στην κατάψυξη που πάλι πεθαίνουν όλα τα μικρόβια με λίγες ώρες στην κατάψυξη...σιγά μην είναι φρέσκα...

Όλα θα πάνε καλά...να το θυμάσαι και να χαρείς...εγώ γέννησα και έλεγα και τι κατάλαβα που πέρασα μέσα στο άγχος και την κατάθλιψη; Ναι, έχω το παιδί μου αλλά ήμουν τόσο δυστυχισμένη...και είπα, αυτή την εγκυμοσύνη θα απολαύσω ότι μπορώ...ναι θα έχω άγχος αλλά δεν θα σκέφτομαι ότι όλα τα κακά της μοίρας θα έρθουν πάνω μου...

Μην νομίζεις ότι στα λέω σαν έξυπνη όλα αυτά...επειδή πέρασα άσχημα δεν θέλω να νιώθει άλλη κοπέλα έτσι...θέλω όσο μπορώ να βοηθήσω...

1 στις 5 παθαίνουμε κατάθλιψη κύησης. Να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

 

Μέχρι στιγμής εγώ είμαι καλά από άποψη ψυχολογιας! Ήμουν λίγοdown όταν είχα αναγουλες αλλά τώρα είμαι καλά! Εγώ το φοβάμαι μην πάθω κατάθλιψη προς το τέλος και μετά τον τοκετό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Εγω πάλι δεν ξέρω άμα είμαι αντικοινωνικη αλλά προτιμώ να είμαι μόνη μου και να μην μπορεί να έρθει κανείς χάχα.. Βασικά θα ήθελα μόνο την μαμά μου για βοήθεια.. Πιστεύω ότι είσαι κάπως μετά την γέννα και θες την ησυχία σου... 

Ακριβώς αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Aria89 είπε:

Κοριτσια εχετε μηπως να προτεινετε κανενα βιβλιο για νεες μαμαδες; Θηλασμο; Κλπ

 

Επιστροφή στον μητρικό θηλασμο του Παπαβεντση( κορυφαιο)εκδόσεις Πατάκη και η Βίβλος της εγκυμοσύνης εκδόσεις Ψυχογιός 

Αν θες βιβλία διαπαιδαγωγησης, πες μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Polly1 είπε:

Επιστροφή στον μητρικό θηλασμο του Παπαβεντση( κορυφαιο)εκδόσεις Πατάκη και η Βίβλος της εγκυμοσύνης εκδόσεις Ψυχογιός 

Αν θες βιβλία διαπαιδαγωγησης, πες μου!

Οοο τελεια!!! Ευχαριστω παρα πολυυυ!! 
Κατσε να ερθει με το καλο και μετα θα ξεκινησω και διαβασμα για διαπαιδαγωγιση!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Elenaki30 said:

Εγω πάλι δεν ξέρω άμα είμαι αντικοινωνικη αλλά προτιμώ να είμαι μόνη μου και να μην μπορεί να έρθει κανείς χάχα.. Βασικά θα ήθελα μόνο την μαμά μου για βοήθεια.. Πιστεύω ότι είσαι κάπως μετά την γέννα και θες την ησυχία σου... 

Κι εγώ έτσι, στο πρώτο παιδί είχα που είχα τον πόνο μου, είχα και τους μουσαφιρηδες. Πολύ χαίρομαι που πρώτα ο Θεός αυτή τη φορά θα είμαστε χαλαρά και μονοι μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 minutes ago, mariak12 said:

Καλησπέρα και από μένα!! Σας διαβάζω καιρό τώρα και σήμερα σας γράφω πρώτη φορά. Να ρωτήσω οποία κορίτσια παίρνουν σαλοσπιρ το παίρνουν μεσημέρι η βράδυ?

Καλώς την! Εγώ το παίρνω μεσημέρι μετά το φαγητό, σύμφωνα με οδηγίες γιατρού. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , mariak12 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Σας διαβάζω καιρό τώρα και σήμερα σας γράφω πρώτη φορά. Να ρωτήσω οποία κορίτσια παίρνουν σαλοσπιρ το παίρνουν μεσημέρι η βράδυ?

Καλημέρα! 
εγω το παίρνω οποτε το θυμηθώ μέσα στη μέρα μαζί και με τον σίδηρο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες μου!

Με όσο το δυνατόν καλύτερη διάθεση...

Σάββατο είναι...

Περάσαμε τις πολύ κρίσιμες βδομάδες... Ο καιρός βέβαια είναι σκατα οοοοοοομως θα τα καταφέρουμε!

Πώς είστε σήμερα;

Χτες είχα πάλι φοβερή καούρα και φυσικά εμετό...

Ακόμα βασανίζομαι...συμπάσχει καμία; 

1 ώρα πρίν, mariak12 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Σας διαβάζω καιρό τώρα και σήμερα σας γράφω πρώτη φορά. Να ρωτήσω οποία κορίτσια παίρνουν σαλοσπιρ το παίρνουν μεσημέρι η βράδυ?

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Μπορείς να το πάρεις όποτε θες αλλά καλύτερα μετά το φαγητό...

Πες μας για σένα...

Είσαι του Ιουλίου;

Πώς είσαι;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα κούκλες μου!

Με όσο το δυνατόν καλύτερη διάθεση...

Σάββατο είναι...

Περάσαμε τις πολύ κρίσιμες βδομάδες... Ο καιρός βέβαια είναι σκατα οοοοοοομως θα τα καταφέρουμε!

Πώς είστε σήμερα;

Χτες είχα πάλι φοβερή καούρα και φυσικά εμετό...

Ακόμα βασανίζομαι...συμπάσχει καμία; 

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Μπορείς να το πάρεις όποτε θες αλλά καλύτερα μετά το φαγητό...

Πες μας για σένα...

Είσαι του Ιουλίου;

Πώς είσαι;

Εμένα μόνο μία γεύση παράξενη μου και έχει μείνει! Κατά τα άλλα μια χαρά και το βράδυ κοιμήθηκα σούπερ και η διάθεση έχει ανέβει μακάρι να συνεχίσει έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εμένα μόνο μία γεύση παράξενη μου και έχει μείνει! Κατά τα άλλα μια χαρά και το βράδυ κοιμήθηκα σούπερ και η διάθεση έχει ανέβει μακάρι να συνεχίσει έτσι!!!

Μπράβο κοριτσάκι...τώρα πέρασαν τα δύσκολα.

 

Λένε το δεύτερο τρίμηνο είναι τέλειο!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...