Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Παιδιά ο γιατρός μου όντως κάνει φοβερή τιμή. Αφού με ρώτησε τις προάλλες ο καημένος καλή δεν είναι αυτή η τιμή μου λέει;; χαχαχ τέλεια είναι του λέω! Όχι απλά καλή! 

Εγώ αύριο πάω για το πρώτο nst! Να δούμε συσπάσεις και πως είμαστε! Θα έχω νέα το πρωί να σας στείλω!

Γενικα έχω συσπάσεις συνέχεια αρκετές μέσα στην ώρα αλλά μου είπε να μην ανησυχώ είναι προ παρασκευαστικες. Απλά με πονάνε. Είναι κάποιες που είναι χωρίς πόνο αλλά οι περισσότερες είναι με πόνο. 

Γενικα πάντως δεν έχω παράπονο μπορώ κ Κινούμαι ακόμα κανονικά. Είναι κ πιο χαληλα η κοιλιά σε σχέση με την κόρη μου κ δεν μου κόβεται η ανάσα.

Εμείς μάλλον 25 θα γεννήσουμε το άλλο Σάββατο δηλαδή! 

Με το καλό! Θα έχεις 40αρισει κ μέχρι τον Αύγουστο να μπορείς να πας πουθενά! Σούπερ σε βρίσκω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εύχομαι σε όλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Εγώ με ΠΗΤ 9/7 είμαι, αλλά δεν ξέρω αν θα φτάσουμε ως εκεί γιατί είμαι με καθημερινά πετρώματα εδώ και 2 μήνες αν κι ο τράχηλος είναι πολύ καλά. Αφού κρατήθηκε εμένα 2 μήνες με προπαρασκευαστικες, μη φοβάστε όσες αρχίσατε να τις έχετε τώρα! Να ρωτήσω όσα κορίτσια κάνουν innohep. Μου είπε ο γιατρός τις σταματαω στην 37η βδομάδα, αλλά μου μπαίνουν σκέψεις μην πάθει κάτι το μωρό κ δεν αιματωνεται. Είναι καμία κοπέλα που κάνει κι αυτή και της είπε κ ο δικός της γιατρός να σταματήσει τόσο νωρίς; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Όλα καλα στο nst εχει πολύ εντονη κινητικότητα και συσπάσεις όπως το είχα καταλάβει και μου ειπε να ξεκουραζομαι για να φτασω 39η. Τωρα τί εννοεί να ξεκουράζομαι αφου δεν κανω και τιποτα δεν ξερω!! Εντωμεταξυ θα λειπει σε συνέδριο την αλλη βδομαδα απο Δευτέρα μέχρι Πέμπτη κ εχω αγχωθεί λιγο μη σπασουν τοτε τα νερα. Βεβαια θα ειναι ο μπαμπας του εδώ που ηταν και στην πρωτη μου καισαρική οπότε οκ αλλα και παλιιιιιιιι. Αν ολα πανε κατευχην μάλλον 25 μπαινω κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Όλα καλα στο nst εχει πολύ εντονη κινητικότητα και συσπάσεις όπως το είχα καταλάβει και μου ειπε να ξεκουραζομαι για να φτασω 39η. Τωρα τί εννοεί να ξεκουράζομαι αφου δεν κανω και τιποτα δεν ξερω!! Εντωμεταξυ θα λειπει σε συνέδριο την αλλη βδομαδα απο Δευτέρα μέχρι Πέμπτη κ εχω αγχωθεί λιγο μη σπασουν τοτε τα νερα. Βεβαια θα ειναι ο μπαμπας του εδώ που ηταν και στην πρωτη μου καισαρική οπότε οκ αλλα και παλιιιιιιιι. Αν ολα πανε κατευχην μάλλον 25 μπαινω κορίτσια!!

Με το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείτε το μωράκι σας!κ μένα ξεκούραση μου λέει!δν θέλει να μετακινουμε έξω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κ γω το σκέφτομαι αυτό!έχω βαρύνει με πιάνουν πονακια!ο γιατρός βέβαια δν βλέπει κάτι στον υπέρηχο!τώρα έχουμε ραντεβού στην 36 βδομάδα!εσύ?

Καλησπέρα και γω ραντεβου 36...Ανυπομονω

8 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Όλα καλα στο nst εχει πολύ εντονη κινητικότητα και συσπάσεις όπως το είχα καταλάβει και μου ειπε να ξεκουραζομαι για να φτασω 39η. Τωρα τί εννοεί να ξεκουράζομαι αφου δεν κανω και τιποτα δεν ξερω!! Εντωμεταξυ θα λειπει σε συνέδριο την αλλη βδομαδα απο Δευτέρα μέχρι Πέμπτη κ εχω αγχωθεί λιγο μη σπασουν τοτε τα νερα. Βεβαια θα ειναι ο μπαμπας του εδώ που ηταν και στην πρωτη μου καισαρική οπότε οκ αλλα και παλιιιιιιιι. Αν ολα πανε κατευχην μάλλον 25 μπαινω κορίτσια!!

Πωπω έφτασε ο καιρός!! Με το καλό...αντε να παίρνουμε σειρα

9 ώρες πρίν, Ευη 2 είπε:

Κορίτσια εύχομαι σε όλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Εγώ με ΠΗΤ 9/7 είμαι, αλλά δεν ξέρω αν θα φτάσουμε ως εκεί γιατί είμαι με καθημερινά πετρώματα εδώ και 2 μήνες αν κι ο τράχηλος είναι πολύ καλά. Αφού κρατήθηκε εμένα 2 μήνες με προπαρασκευαστικες, μη φοβάστε όσες αρχίσατε να τις έχετε τώρα! Να ρωτήσω όσα κορίτσια κάνουν innohep. Μου είπε ο γιατρός τις σταματαω στην 37η βδομάδα, αλλά μου μπαίνουν σκέψεις μην πάθει κάτι το μωρό κ δεν αιματωνεται. Είναι καμία κοπέλα που κάνει κι αυτή και της είπε κ ο δικός της γιατρός να σταματήσει τόσο νωρίς; 

Εγω σταμάτησα το σαλοσπιρ πριν λίγες μέρες ,έχεις θρομβοφιλια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ele1 είπε:

Καλησπέρα και γω ραντεβου 36...Ανυπομονω

Πωπω έφτασε ο καιρός!! Με το καλό...αντε να παίρνουμε σειρα

Εγω σταμάτησα το σαλοσπιρ πριν λίγες μέρες ,έχεις θρομβοφιλια?

Υπήρχε μια μετάλλαξη κ είπε ο γιατρός προληπτικά να κάνω ηπαρινες. Έμαθα από 2 γνωστές μου που έκαναν κ αυτές ότι στην 37η τις σταμάτησαν άρα λογικά είναι το αναμενόμενο αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2022 at 11:59 ΠΜ, Ευη 2 είπε:

Κορίτσια εύχομαι σε όλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Εγώ με ΠΗΤ 9/7 είμαι, αλλά δεν ξέρω αν θα φτάσουμε ως εκεί γιατί είμαι με καθημερινά πετρώματα εδώ και 2 μήνες αν κι ο τράχηλος είναι πολύ καλά. Αφού κρατήθηκε εμένα 2 μήνες με προπαρασκευαστικες, μη φοβάστε όσες αρχίσατε να τις έχετε τώρα! Να ρωτήσω όσα κορίτσια κάνουν innohep. Μου είπε ο γιατρός τις σταματαω στην 37η βδομάδα, αλλά μου μπαίνουν σκέψεις μην πάθει κάτι το μωρό κ δεν αιματωνεται. Είναι καμία κοπέλα που κάνει κι αυτή και της είπε κ ο δικός της γιατρός να σταματήσει τόσο νωρίς; 

Εμένα μου είπε θα τις κάνω μέχρι τέλους.. και στην 36 σταματάω σαλοσπιρ.. αααα με έβαλες σε σκέψεις τώρα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mariak12 είπε:

Εμένα μου είπε θα τις κάνω μέχρι τέλους.. και στην 36 σταματάω σαλοσπιρ.. αααα με έβαλες σε σκέψεις τώρα..

Ωχ κι εσύ εμένα χάχα. Το δικό σου μου ακούγεται πιο ασφαλές πάντως.. Εγώ φοβάμαι μην τις σταματήσω και σταματήσει να αιματωνεται καλά το μωρό μέσω πλακούντα αν γίνει κανένας θρομβος.Σε 2-3 μέρες που θα πάω νοσοκομείο θα ρωτήσω κι εκεί, γιατί προς στιγμήν μόνο από το γιατρό μου πήρα αυτήν την πληροφορία. Και μια ερώτηση ακόμα βρε κορίτσια. Πώς είναι τα μωρά σας από λοξυγκα; Εμενα έχει κάθε μέρα 2-3 φορές(37η πλησιαζω) κι ο γιατρός λέει ότι είναι νορμάλ... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πήγα νοσοκομείο και ο γιατρός εκεί μου είπε το ίδιο.. μέχρι τέλους τις ενέσεις.. ναι ενημέρωσε αν θυμηθείς τι σου είπαν και σένα.. καλά ξέρουν αυτοί προφανώς για την κάθε μια μας ξεχωριστά τι είναι καλύτερο αλλά αφού τα λέμε εδώ...

23 ώρες πρίν, Ευη 2 είπε:

Ωχ κι εσύ εμένα χάχα. Το δικό σου μου ακούγεται πιο ασφαλές πάντως.. Εγώ φοβάμαι μην τις σταματήσω και σταματήσει να αιματωνεται καλά το μωρό μέσω πλακούντα αν γίνει κανένας θρομβος.Σε 2-3 μέρες που θα πάω νοσοκομείο θα ρωτήσω κι εκεί, γιατί προς στιγμήν μόνο από το γιατρό μου πήρα αυτήν την πληροφορία. Και μια ερώτηση ακόμα βρε κορίτσια. Πώς είναι τα μωρά σας από λοξυγκα; Εμενα έχει κάθε μέρα 2-3 φορές(37η πλησιαζω) κι ο γιατρός λέει ότι είναι νορμάλ... 

Εγώ σήμερα πήγα νοσοκομείο και ο γιατρός εκεί μου είπε το ίδιο.. μέχρι τέλους τις ενέσεις.. ναι ενημέρωσε αν θυμηθείς τι σου είπαν και σένα.. καλά ξέρουν αυτοί προφανώς για την κάθε μια μας ξεχωριστά τι είναι καλύτερο αλλά αφού τα λέμε εδώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πήγα σήμερα στο πρώτο nst. Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε η μέση ξαπλωμένη σε αυτό το κρεβάτι που σε βάζουν. Είναι πολύ σκληρό. Έκανα μόνο μια σύσπαση. Το μωρό μια χαρά. Θα πάω την άλλη Πέμπτη πάλι.

34 και 5 σήμερα, 2900 ο μικρός.

Με έβαλε για καισαρική 6/7 αν δεν αλλάξει κάτι στα χειρουργεία και μεταφερθεί θα είμαι 37 και 4.

Αυτά τα νέα μου. Περιμένω τα δικά σας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πήγα σήμερα στο πρώτο nst. Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε η μέση ξαπλωμένη σε αυτό το κρεβάτι που σε βάζουν. Είναι πολύ σκληρό. Έκανα μόνο μια σύσπαση. Το μωρό μια χαρά. Θα πάω την άλλη Πέμπτη πάλι.

34 και 5 σήμερα, 2900 ο μικρός.

Με έβαλε για καισαρική 6/7 αν δεν αλλάξει κάτι στα χειρουργεία και μεταφερθεί θα είμαι 37 και 4.

Αυτά τα νέα μου. Περιμένω τα δικά σας!

Με το καλό!!!

εγω εδώ στο κρεββάτι μόνιμα! Δεν κουνιέμαι και είμαι σχεδόν 24/7 με ανοιχτό κλιματιστικό..ζεσταίνομαι συνέχεια!

ασχετο, έχετε πάρει μπουκάλια; Έχετε καμία πρόταση σε εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

@Dream85Στο πρώτο δεν είχα πάρει μπουκάλια μου είχαν δώσει κάτι γυάλινα της chicco. Αλλα δεν τα χρησιμοποίησα μέχρι τον 3ο μηνα. Αυτό που χρησιμοποιούσα ήταν αυτό που είχε μέσα δώρο το θήλαστρο της Medela με τη θηλή çalma. Και αργότερα αγόρασα της Avent που αυτά έχουν μείνει μέχρι τώρα απλά άλλαζα τις θηλες. Γενικά η μικρή όλα τα πήρε τα μπουκάλια δεν είχε θέμα αλλά είναι στο μωρό αυτό δεν τα δέχονται όλα. 

Αυτή τη φορά πήρα τα Dr. Brown που λένε όλοι ότι τους έχουν βολέψει. Και τα πήρα πλαστικά γιατί τα γυάλινα είναι βαριά. 

Εγώ σχεδόν κάθε βράδυ έχω συσπάσεις που πονανε. Πετρωνει η κοιλιά ψηλά και ο πόνος ξεκινάει ήπιος και κορυφώνεται κ μετά ηρεμεί. Για πολλές ώρες τύπου από τις 8 μέχρι τις 2 το πρωί. Αύριο πάω πάλι για nst και αυτή τη φορά κ υπέρηχο οπότε θα δω και τράχηλο και σας λέω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Evaki19 είπε:

@Dream85Στο πρώτο δεν είχα πάρει μπουκάλια μου είχαν δώσει κάτι γυάλινα της chicco. Αλλα δεν τα χρησιμοποίησα μέχρι τον 3ο μηνα. Αυτό που χρησιμοποιούσα ήταν αυτό που είχε μέσα δώρο το θήλαστρο της Medela με τη θηλή çalma. Και αργότερα αγόρασα της Avent που αυτά έχουν μείνει μέχρι τώρα απλά άλλαζα τις θηλες. Γενικά η μικρή όλα τα πήρε τα μπουκάλια δεν είχε θέμα αλλά είναι στο μωρό αυτό δεν τα δέχονται όλα. 

Αυτή τη φορά πήρα τα Dr. Brown που λένε όλοι ότι τους έχουν βολέψει. Και τα πήρα πλαστικά γιατί τα γυάλινα είναι βαριά. 

Εγώ σχεδόν κάθε βράδυ έχω συσπάσεις που πονανε. Πετρωνει η κοιλιά ψηλά και ο πόνος ξεκινάει ήπιος και κορυφώνεται κ μετά ηρεμεί. Για πολλές ώρες τύπου από τις 8 μέχρι τις 2 το πρωί. Αύριο πάω πάλι για nst και αυτή τη φορά κ υπέρηχο οπότε θα δω και τράχηλο και σας λέω. 

Παίρνεις μαγνήσιο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πήγα σήμερα στο πρώτο nst. Η αλήθεια είναι ότι με έπιασε η μέση ξαπλωμένη σε αυτό το κρεβάτι που σε βάζουν. Είναι πολύ σκληρό. Έκανα μόνο μια σύσπαση. Το μωρό μια χαρά. Θα πάω την άλλη Πέμπτη πάλι.

34 και 5 σήμερα, 2900 ο μικρός.

Με έβαλε για καισαρική 6/7 αν δεν αλλάξει κάτι στα χειρουργεία και μεταφερθεί θα είμαι 37 και 4.

Αυτά τα νέα μου. Περιμένω τα δικά σας!

Σχεδόν μαζί είμαστε εμείς ! Κ γώ με καισαρική πάω … να σε ρωτήσω την σύσπαση την ένιωσες καθόλου η απλά φάνηκε στο μηχάνημα ;

πρίν από 3 λεπτά , Lili89 είπε:

Σχεδόν μαζί είμαστε εμείς ! Κ γώ με καισαρική πάω … να σε ρωτήσω την σύσπαση την ένιωσες καθόλου η απλά φάνηκε στο μηχάνημα ;

Δεν έχω κάνει ακόμα Nst και έχω την Πέμπτη ραντεβού 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...