Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Melie είπε:

Καλή επιτυχία! Εμένα οκ, το δέχεται ως 95, απλά ας πάει τόσο πρώτα! Και να σκεφτείς ότι μέχρι τον προηγούμενο μήνα είχα νηστείας 80-85! Ουφ! 

Ευχαριστώ! Ελπίζω να βγει καλή πάλι να ξεμπερδευω… δεν με πειράζει τόσο να κάνω ινσουλίνη αν χρειαστεί… θα βάλω τον άντρα μου να μου τις κάνει που πήρε το κολαι με την εξωσωματική… αλλά αυτό το τρύπημα στα δάχτυλα δεν το μπορώ κ κυρίως δεν μπορώ να το κάνω μόνη μου… λογικά τώρα θα σου πέσει κ εσένα σιγά σιγά 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακάρι! Η ινσουλίνη είναι πανεύκολη, έχει ειδικό στυλό και ούτε που την κατάλαβα. Το τρύπημα για τη μέτρηση ζαχάρου πάλι έχει στυλό, το συνήθισα. Οι χειρότερες είναι οι αντιπηκτικές που κάνω τώρα για το κάταγμα- αυτές και πονάνε και μελανιάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Σημερα πήγα για υπέρηχο και ενώ όλες οι μετρήσεις ήταν οκ ,η περιμετρος κοιλιάς του μωρου είναι εκτός ορίων.Ο γιατρός μου είπε το ζαχαρο πάλι ενώ το έχω ρυθμισμένο.Εχω στείλει τις μετρήσεις στην ενδοκρινολογο και περιμένω να μου πει τι θα κάνω μήπως και μου αυξήσει κι άλλο την ινσουλίνη.Τι να πω αγχώθηκα πολύ.....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Σημερα πήγα για υπέρηχο και ενώ όλες οι μετρήσεις ήταν οκ ,η περιμετρος κοιλιάς του μωρου είναι εκτός ορίων.Ο γιατρός μου είπε το ζαχαρο πάλι ενώ το έχω ρυθμισμένο.Εχω στείλει τις μετρήσεις στην ενδοκρινολογο και περιμένω να μου πει τι θα κάνω μήπως και μου αυξήσει κι άλλο την ινσουλίνη.Τι να πω αγχώθηκα πολύ.....

Εύχομαι να πανε ολα καλά!λιγη υπομονή ακόμα....

Σήμερα έτρεξα στο νοσοκομείο γιατί χθες ένιωθα το μωρό να κάνει ελάχιστες κινήσεις και σήμερα όλη μέρα τίποτα!Μόλις με έβαλαν στον καρδιοτοκογραφο φαίνεται ηρέμησα ,ξεαγχωθηκα και το μωρό κουνιόταν μια χαρά. Οι παλμοί του ήταν φυσιολογικοί και μετά πήγα για υπέρηχο που επίσης ήταν φυσιολογικος.Απο το μεσημέρι που επέστρεψα από το νοσοκομείο το μωρό έχει γίνει και πάλι πολύ κινητικό!

Αχ θα με περάσουν όλοι  για τρελή αλλά σκέφτηκα καλύτερα να πάω να το ελέγξω πάρα να τρέχουμε και να μη φτάνουμε.Μεχρι να γεννηθεί θα μου βγάλει τη ψυχή από το άγχος αυτό το μωρό!οκ οι φόβοι δε τελειώνουν ποτέ!Κι όταν με το καλό γεννησουμε πάλι θα ανησυχούμε για κάτι.ετσι είναι οι μάνες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια. Εμένα βγήκε η καμπυλη μια χαρά χθες… 88, 131, 91 ήταν οι τιμές σε 0-60-120. Μόνο που ξέχασα ότι μου είχε γράψει ν καλλιέργεια ούρων κ δεν είχα ουροσυλλεκτη… πήγα κ πήρα μετά για να τα πάω σήμερα κ τελικά ούτε σήμερα κατάφερα να τα πάω ενώ τα μάζεψα γύρω στις 6 που ξυπνησα. Με πήρε ο ύπνος μετά κ γύρω στις 10+ Ξυπνησα γτ άκουγα ένα κροτάλισμα… έπαθε ο σκύλος μου κρίση επιληψίας ξαφνικά, δεν έχει τύχει ξανά, κ τρόμαξα παρα πολύ γτ της έφυγα κ ουρα κ κόπρανα την ώρα της κρίσης κ εγώ είχα γονατίσει στο πάτωμα κ την κρατουσα μήπως με νιώσει κοντά της κ την ηρεμήσω… πραγματικά φοβήθηκα παρα πολύ, με έπιασαν τα κλάμματα… λέω θα μου μείνει στα χέρια τώρα.. είναι κ 16χρ… η κρίση δεν κρατησε πολυ 1-2’ αν κ μου φάνηκε αιώνας, αλλά άργησε πολυ να συνέλθει κ να ηρεμήσει απτό λαχάνιασμα κ της πήρε δυο ώρες να σηκωθεί… κ έχει από την ωρα που σηκώθηκε που κόβει βόλτες μέσα στο σπίτι σαν χαμένη λες κ δεν ξέρει που βρίσκεται… πάει κ κολλάει σε σημεία που δεν πήγαινε ποτε… έπεσε πάνω στην μπαλκονόπορτα λες κ δεν ήξερε ότι είναι εκεί, πήγε κ κόλλησε ανάμεσα στη λεκάνη κ τη μπανιέρα κ δεν γύριζε να φύγει, μπήκε κάτω από τις καρέκλες της τραπεζαρίας στη βεράντα κ δεν έβρισκε πως να βγει… έχω στεναχωρηθεί παρα πολυ… κ σε λίγο έχω γ ραντεβού για υπέρηχο κ ανησυχώ τόσο πολυ που θα φύγω κ θα μείνει μόνη της σπίτι…

  • Λυπημένη/-ος 5

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patataki83 είπε:

Γεια σας κοριτσια. Εμένα βγήκε η καμπυλη μια χαρά χθες… 88, 131, 91 ήταν οι τιμές σε 0-60-120. Μόνο που ξέχασα ότι μου είχε γράψει ν καλλιέργεια ούρων κ δεν είχα ουροσυλλεκτη… πήγα κ πήρα μετά για να τα πάω σήμερα κ τελικά ούτε σήμερα κατάφερα να τα πάω ενώ τα μάζεψα γύρω στις 6 που ξυπνησα. Με πήρε ο ύπνος μετά κ γύρω στις 10+ Ξυπνησα γτ άκουγα ένα κροτάλισμα… έπαθε ο σκύλος μου κρίση επιληψίας ξαφνικά, δεν έχει τύχει ξανά, κ τρόμαξα παρα πολύ γτ της έφυγα κ ουρα κ κόπρανα την ώρα της κρίσης κ εγώ είχα γονατίσει στο πάτωμα κ την κρατουσα μήπως με νιώσει κοντά της κ την ηρεμήσω… πραγματικά φοβήθηκα παρα πολύ, με έπιασαν τα κλάμματα… λέω θα μου μείνει στα χέρια τώρα.. είναι κ 16χρ… η κρίση δεν κρατησε πολυ 1-2’ αν κ μου φάνηκε αιώνας, αλλά άργησε πολυ να συνέλθει κ να ηρεμήσει απτό λαχάνιασμα κ της πήρε δυο ώρες να σηκωθεί… κ έχει από την ωρα που σηκώθηκε που κόβει βόλτες μέσα στο σπίτι σαν χαμένη λες κ δεν ξέρει που βρίσκεται… πάει κ κολλάει σε σημεία που δεν πήγαινε ποτε… έπεσε πάνω στην μπαλκονόπορτα λες κ δεν ήξερε ότι είναι εκεί, πήγε κ κόλλησε ανάμεσα στη λεκάνη κ τη μπανιέρα κ δεν γύριζε να φύγει, μπήκε κάτω από τις καρέκλες της τραπεζαρίας στη βεράντα κ δεν έβρισκε πως να βγει… έχω στεναχωρηθεί παρα πολυ… κ σε λίγο έχω γ ραντεβού για υπέρηχο κ ανησυχώ τόσο πολυ που θα φύγω κ θα μείνει μόνη της σπίτι…

Γλυκούλα μου!!!!υπομονή......πολύ στεναχωρήθηκα για το σκυλάκι σου .....έχει κ τόση ζέστη!!!!χαλάρωσε λίγο... τουλάχιστον να πας στο γιατρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maril123 είπε:

Καλησπέρα εγκυουλες εγώ είμαι καινούργια στην παρέα με πιθανή ημερομηνία τοκετού 21/08. Φοβάμαι αρκετά την γέννα (1ο παιδάκι)... 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Συμπάσχω μαζί σου!! Πρώτο παιδάκι κ εγώ με ΠΗΤ 22/8! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα στον γιατρό.. 1100 η μια κ 1200 η άλλη μπεμπα, οι εξετάσεις μου όλες καλές, τα αμνιακα καλά, ο τράχηλος το ίδιο… οποτε όλα κομπλέ με τα μωρά. Μόνο η πίεση μου ήταν λίγο ανεβασμένη αλλά τους είπα τι έγινε με το σκυλοπαιδι μου το πρωί οποτε ήταν δικαιολογημένα τσιμπημένη. Μετά πέρασα κ από την κτηνίατρο κ της είπα τι έγινε, μου είπε ότι μπορεί να είναι τυχαίο λόγω ηλικίας, αν επαναληφθεί ίσως χρειαστεί θεραπεία… απλά μου είπε ότι θα της πάρει χρόνο να συνέλθει γτ είναι κ μεγάλη σε ηλικία. Βέβαια όταν γύρισα σπίτι το κορίτσι μου ήταν μια χαρά πλέον, σαν να μην είχε συμβεί τπτ! Ήταν στο κρεβατι της κ κοιμόταν (άφησα το αιρ-κοντίσιον αναμμένο), με κατάλαβε κ ήρθε να με χαιρετήσει, περπατούσε καλύτερα, έφαγε, ηπιε, κατούρησε στο σωστό σημείο κ γενικά έδειχνε ευδιάθετη. Θα την πάω κ στην κτηνίατρο να τη δει φυσικά απλά πρέπει ώρα που είναι ο αντρας μου σπίτι γτ είναι 30 κιλά κ δεν μπορώ να τη βάλω στο αμάξι με την κοιλιά τούρλα. Ελπίζω να μην το ξαναπαθει το κακόμοιρο…την έχω από 3 ημερών που τη βρήκα στα σκουπίδια κ τη μεγάλωσα με μπιμπερό…από τα 22 μου έως τώρα που είμαι 38 μια ολόκληρη ζωή είμαστε μαζί οποτε καταλαβαίνετε… :cry:

  • Μου αρέσει 4

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nati92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Συμπάσχω μαζί σου!! Πρώτο παιδάκι κ εγώ με ΠΗΤ 22/8! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας

@nati92 καλά κ εγώ φοβάμαι....αλλά πιο πολύ φοβάμαι τις πρώτες δύο τρεις μέρες στο σπίτι...εγώ ο μπαμπάς κ το μωρό......

1 ώρα πρίν, Patataki83 είπε:

Λοιπόν πήγα στον γιατρό.. 1100 η μια κ 1200 η άλλη μπεμπα, οι εξετάσεις μου όλες καλές, τα αμνιακα καλά, ο τράχηλος το ίδιο… οποτε όλα κομπλέ με τα μωρά. Μόνο η πίεση μου ήταν λίγο ανεβασμένη αλλά τους είπα τι έγινε με το σκυλοπαιδι μου το πρωί οποτε ήταν δικαιολογημένα τσιμπημένη. Μετά πέρασα κ από την κτηνίατρο κ της είπα τι έγινε, μου είπε ότι μπορεί να είναι τυχαίο λόγω ηλικίας, αν επαναληφθεί ίσως χρειαστεί θεραπεία… απλά μου είπε ότι θα της πάρει χρόνο να συνέλθει γτ είναι κ μεγάλη σε ηλικία. Βέβαια όταν γύρισα σπίτι το κορίτσι μου ήταν μια χαρά πλέον, σαν να μην είχε συμβεί τπτ! Ήταν στο κρεβατι της κ κοιμόταν (άφησα το αιρ-κοντίσιον αναμμένο), με κατάλαβε κ ήρθε να με χαιρετήσει, περπατούσε καλύτερα, έφαγε, ηπιε, κατούρησε στο σωστό σημείο κ γενικά έδειχνε ευδιάθετη. Θα την πάω κ στην κτηνίατρο να τη δει φυσικά απλά πρέπει ώρα που είναι ο αντρας μου σπίτι γτ είναι 30 κιλά κ δεν μπορώ να τη βάλω στο αμάξι με την κοιλιά τούρλα. Ελπίζω να μην το ξαναπαθει το κακόμοιρο…την έχω από 3 ημερών που τη βρήκα στα σκουπίδια κ τη μεγάλωσα με μπιμπερό…από τα 22 μου έως τώρα που είμαι 38 μια ολόκληρη ζωή είμαστε μαζί οποτε καταλαβαίνετε… :cry:

Τι ράτσα είναι;;;;;εμένα που έχουμε γερμανικό πηδάει στο πορτμπαγκάζ αρκεί να έρθει μαζί μας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Vlal είπε:

@nati92 καλά κ εγώ φοβάμαι....αλλά πιο πολύ φοβάμαι τις πρώτες δύο τρεις μέρες στο σπίτι...εγώ ο μπαμπάς κ το μωρό......

Τι ράτσα είναι;;;;;εμένα που έχουμε γερμανικό πηδάει στο πορτμπαγκάζ αρκεί να έρθει μαζί μας 

Είναι ημίαιμο μπορντερ κολει κ έχει κ γερμανικό μέσα του κ ένας θεός ξέρει κ τι άλλο… αλλά πλέον δεν μπορεί να ανεβει μόνη της στο αμάξι.. είναι 16χρ κ τα πίσω ποδαράκια δυσκολεύονται.. πέρσι το καλοκαίρι της έφτιαξα ραμπα από δυο κομμάτια ξύλο που τα ένωσα με μεντεσεδες για να διπλωνει κ να χωράει στο πορτμπαγκαζ κ πάνω κάρφωσα δυο χαλάκια πόρτας αυτά τα φθηνά του τζάμπο να μη γλυστραει… αλλά σήμερα δεν σηκωνόταν καν κ όταν σηκώθηκε πήγαινε όπου να ναι οποτε δεν μπορούσα να την κουμαντάρω για να ανεβει τη ραμπα.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Patataki83 είπε:

Είναι ημίαιμο μπορντερ κολει κ έχει κ γερμανικό μέσα του κ ένας θεός ξέρει κ τι άλλο… αλλά πλέον δεν μπορεί να ανεβει μόνη της στο αμάξι.. είναι 16χρ κ τα πίσω ποδαράκια δυσκολεύονται.. πέρσι το καλοκαίρι της έφτιαξα ραμπα από δυο κομμάτια ξύλο που τα ένωσα με μεντεσεδες για να διπλωνει κ να χωράει στο πορτμπαγκαζ κ πάνω κάρφωσα δυο χαλάκια πόρτας αυτά τα φθηνά του τζάμπο να μη γλυστραει… αλλά σήμερα δεν σηκωνόταν καν κ όταν σηκώθηκε πήγαινε όπου να ναι οποτε δεν μπορούσα να την κουμαντάρω για να ανεβει τη ραμπα.

Η καημένη μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vlal είπε:

Η καημένη μου!!!!!!!

Ευτυχώς τώρα φαινεται καλά απλά νομιζω είναι φοβισμένη ακόμα γτ έρχεται συνέχεια κοντά μου για χάδια κ δεν χαλαρώνει για πολύ ώρα στο κρεβατι της..τρόμαξε η κακομοίρα 

  • Λυπημένη/-ος 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Λοιπόν πήγα στον γιατρό.. 1100 η μια κ 1200 η άλλη μπεμπα, οι εξετάσεις μου όλες καλές, τα αμνιακα καλά, ο τράχηλος το ίδιο… οποτε όλα κομπλέ με τα μωρά. Μόνο η πίεση μου ήταν λίγο ανεβασμένη αλλά τους είπα τι έγινε με το σκυλοπαιδι μου το πρωί οποτε ήταν δικαιολογημένα τσιμπημένη. Μετά πέρασα κ από την κτηνίατρο κ της είπα τι έγινε, μου είπε ότι μπορεί να είναι τυχαίο λόγω ηλικίας, αν επαναληφθεί ίσως χρειαστεί θεραπεία… απλά μου είπε ότι θα της πάρει χρόνο να συνέλθει γτ είναι κ μεγάλη σε ηλικία. Βέβαια όταν γύρισα σπίτι το κορίτσι μου ήταν μια χαρά πλέον, σαν να μην είχε συμβεί τπτ! Ήταν στο κρεβατι της κ κοιμόταν (άφησα το αιρ-κοντίσιον αναμμένο), με κατάλαβε κ ήρθε να με χαιρετήσει, περπατούσε καλύτερα, έφαγε, ηπιε, κατούρησε στο σωστό σημείο κ γενικά έδειχνε ευδιάθετη. Θα την πάω κ στην κτηνίατρο να τη δει φυσικά απλά πρέπει ώρα που είναι ο αντρας μου σπίτι γτ είναι 30 κιλά κ δεν μπορώ να τη βάλω στο αμάξι με την κοιλιά τούρλα. Ελπίζω να μην το ξαναπαθει το κακόμοιρο…την έχω από 3 ημερών που τη βρήκα στα σκουπίδια κ τη μεγάλωσα με μπιμπερό…από τα 22 μου έως τώρα που είμαι 38 μια ολόκληρη ζωή είμαστε μαζί οποτε καταλαβαίνετε… :cry:

Σε καταλαβαίνω. Όποιος εχει σκυλακι σε νιώθει. Ειδικά εσυ που την μεγαλωσες και την πηρες απο τον δρόμο  Αν θες κτηνίατρο στείλε μου π.μ .Ειναι κορυφή. Εύχομαι τα καλύτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...