Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Κι εγώ έτσι είμαι, πάντα πριν το ραντεβού αγωνία μη μου πει τίποτα περίεργο. Σε καταλαβαίνω! 

Τώρα έχω το επόμενο ραντεβού την Πέμπτη. Μπρρρ! 

Κ εγώ την Πέμπτη......στην Doppler να δεις άγχος.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Από ποια εβδομάδα κάνουμε doppler; Ξέρεις πληροφορίες να μας πεις; Τρόπος εξέτασης, πόσο διαρκεί; τιμή; 

30-34w κάνουμε ντοπλερ, με ιδανικό την 32η. Εμένα μου είπε να το κάνω μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου. Είναι η πιο φτηνή απ τις τρεις μεγάλες εξετάσεις, αναλόγως που θα την κάνεις, αν θυμάμαι καλά γύρω στα 80-100 ευρώ. Ένας υπέρηχος είναι στην ουσία. Διάρκεια δεν θυμάμαι, όχι κάτι πολύ μεγάλο παντως..κάνα εικοσαλεπτο? Κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, nimrodel είπε:

30-34w κάνουμε ντοπλερ, με ιδανικό την 32η. Εμένα μου είπε να το κάνω μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου. Είναι η πιο φτηνή απ τις τρεις μεγάλες εξετάσεις, αναλόγως που θα την κάνεις, αν θυμάμαι καλά γύρω στα 80-100 ευρώ. Ένας υπέρηχος είναι στην ουσία. Διάρκεια δεν θυμάμαι, όχι κάτι πολύ μεγάλο παντως..κάνα εικοσαλεπτο? Κάτι τέτοιο. 

Α ειναι υπέρηχος που δίνει έμφαση στη λειτουργία της καρδιάς ή κάνω λάθος; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλημέρα κορίτσια σημερα το πρωί ξυπνησα και σαν να μου έρχονται στιγμιαία πονακια δίπλα από τον αφαλό και να φευγουν αραιά και που σαν ρευμα .Το παθαίνει καμμια?

Εγώ δεν έχω νιώσει κάτι παρόμοιο… μήπως είναι Braxton hicks…? Κάτι ψευτοσουβλιες νιώθω από κάτω εσωτερικά που κ που… δεν μπορώ να εντοπίσω αν είναι μέσα στον κόλπο ή στον τράχηλο απλά το νιώθω βαθιά.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Patataki83 είπε:

Εγώ δεν έχω νιώσει κάτι παρόμοιο… μήπως είναι Braxton hicks…? Κάτι ψευτοσουβλιες νιώθω από κάτω εσωτερικά που κ που… δεν μπορώ να εντοπίσω αν είναι μέσα στον κόλπο ή στον τράχηλο απλά το νιώθω βαθιά.

Καλημέρα νομίζω είναι φυσιολογικό να το νιώθεις αυτό λόγω του ότι ανοίγει κιαλλο η μήτρα.Εμενα είναι ήπια πονακια που έρχονται στιγμιαία και φεύγουν πιο δίπλα από τον αφαλό αλλά τώρα είμαι οκ, 3 με 4 φορές έγινε, νομίζω ότι στις συσπάσεις Braxton πετρωνει και η κοιλιά που καμμια φορά μου το κάνει.Αχ αντε να περάσει ο καιρός.....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ δεν έχω νιώσει κάτι παρόμοιο… μήπως είναι Braxton hicks…? Κάτι ψευτοσουβλιες νιώθω από κάτω εσωτερικά που κ που… δεν μπορώ να εντοπίσω αν είναι μέσα στον κόλπο ή στον τράχηλο απλά το νιώθω βαθιά.

Σαν να σε κλωτσαει το μωρό;;;;γτ εγώ εκεί που κάθομαι νιώθω σαν να με κλωτσαει κάποιος βαθιά μέσα!!!!!! Επίσης, να ρωτήσω ....σας εξαντλεί και εσάς η τόση ζέστη ;;;;;εγώ είμαι σαν μαστουρωμενη σε συνδυασμό με τον χαμηλό αιματοκρίτη και το γεγονός ότι πάω ακόμα δουλειά, υποφέρω...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Vlal είπε:

Σαν να σε κλωτσαει το μωρό;;;;γτ εγώ εκεί που κάθομαι νιώθω σαν να με κλωτσαει κάποιος βαθιά μέσα!!!!!! Επίσης, να ρωτήσω ....σας εξαντλεί και εσάς η τόση ζέστη ;;;;;εγώ είμαι σαν μαστουρωμενη σε συνδυασμό με τον χαμηλό αιματοκρίτη και το γεγονός ότι πάω ακόμα δουλειά, υποφέρω...

Εγώ για λίγο βγήκα έξω πρίν καμμια ώρα για να παω στο καινούργιο μας σπίτι που νοικιασαμε και τα παιξα.Δεν παλεύεται και πήγαμε με το αμάξι μέχρι να κατέβω να πάω τα είδα όλα κουράζομαι και ζεσταινομαι πάρα πολύ και δεν μπορώ να ανασανω άνετα.Γενικα δεν μπορώ να περπατήσω λαχανιαζω,και εξαντλούμαι!!!Έτσι θα είναι από δω και πέρα,καλύτερα μέσα με air condition!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Εγώ για λίγο βγήκα έξω πρίν καμμια ώρα για να παω στο καινούργιο μας σπίτι που νοικιασαμε και τα παιξα.Δεν παλεύεται και πήγαμε με το αμάξι μέχρι να κατέβω να πάω τα είδα όλα κουράζομαι και ζεσταινομαι πάρα πολύ και δεν μπορώ να ανασανω άνετα.Γενικα δεν μπορώ να περπατήσω λαχανιαζω,και εξαντλούμαι!!!Έτσι θα είναι από δω και πέρα,καλύτερα μέσα με air condition!!!

Από τώρα αιρκοντίσιον;;; σκέφτομαι κ την ΔΕΗ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Σαν να σε κλωτσαει το μωρό;;;;γτ εγώ εκεί που κάθομαι νιώθω σαν να με κλωτσαει κάποιος βαθιά μέσα!!!!!! Επίσης, να ρωτήσω ....σας εξαντλεί και εσάς η τόση ζέστη ;;;;;εγώ είμαι σαν μαστουρωμενη σε συνδυασμό με τον χαμηλό αιματοκρίτη και το γεγονός ότι πάω ακόμα δουλειά, υποφέρω...

Εμένα με εξαντλεί η ζέστη και έχω και εγώ χαμηλό αιματοκρίτη και δουλεύω ακόμα, σε νιώθω απόλυτα. 1 εβδομαδα μου έμεινα κ μετά έχουμε κ μετακόμιση, που φυσικά θα την κάνουν οι άλλοι αλλά επικρατει μια ανακατοσουρα. Η ζέστη είναι το κερασάκι στην τούρτα... Αλλά εγώ ανοίγω από τώρα ερ κοντισιόν γιατί αλλιώς δεν την παλεύω.. Τι να κάνουμε, έχουμε καλοκαιρινά μωρά.. Υπομονή και όλα καλά θα πάνε. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλημέρα νομίζω είναι φυσιολογικό να το νιώθεις αυτό λόγω του ότι ανοίγει κιαλλο η μήτρα.Εμενα είναι ήπια πονακια που έρχονται στιγμιαία και φεύγουν πιο δίπλα από τον αφαλό αλλά τώρα είμαι οκ, 3 με 4 φορές έγινε, νομίζω ότι στις συσπάσεις Braxton πετρωνει και η κοιλιά που καμμια φορά μου το κάνει.Αχ αντε να περάσει ο καιρός.....

Που θα φτάσει άραγε; Εγώ κοριτσια έχω γίνει σαν τον Οβελίξ με τα δίδυμα… μόνο το βαρέλι γύρω απτην κοιλιά μου λείπει. :lol:

3 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Σαν να σε κλωτσαει το μωρό;;;;γτ εγώ εκεί που κάθομαι νιώθω σαν να με κλωτσαει κάποιος βαθιά μέσα!!!!!! Επίσης, να ρωτήσω ....σας εξαντλεί και εσάς η τόση ζέστη ;;;;;εγώ είμαι σαν μαστουρωμενη σε συνδυασμό με τον χαμηλό αιματοκρίτη και το γεγονός ότι πάω ακόμα δουλειά, υποφέρω...

οχι δεν είναι σαν κλωτσιές…τις είχα κ στην περίοδο κάτι τέτοιες σουβλιες απλά ήταν πιο έντονες τότε.. 

εγω πεθαίνω απτή ζεστη… έχω ξεθάψει μια βεντάλια κ όλη την ώρα την έχω στο χέρι γτ στάζω… τη ΔΕΗ σκέφτομαι κ εγώ κ δεν έχω ανάψει αιρ-κοντίσιον.. 700€ μας ήρθε ο εκκαθαριστικός! Μη σας πω πως κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι… φοράω ένα τιραντακι που το έχω μαζέψει όλο κ το έχω παραχωσει κάτω από το σουτιέν σαν μπουστακι κ ένα σορτσάκι που το έχω γυρίσει τόσες φορές στο λάστιχο που έχει γίνει σαν βρακι… κ ναι δεν ντρέπομαι να πω ότι έχω βγει κ στο μπαλκονι έτσι! Με την κοιλουμπα φάτσα φορά! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlal είπε:

Από τώρα αιρκοντίσιον;;; σκέφτομαι κ την ΔΕΗ

Ναι και γω αλλά με πιάνει ένα πράγμα σαν δυσπνοια τι να κάνω.Τουλαχιστον ειναι inventer το air condition και δεν καιει και τόσο πολύ ξέρω γω έτσι νομιζω!!!Εντωμεταξύ με το που σηκώνομαι αισθανομαι ένα βάρος σαν να μην μπορώ για λίγα λεπτά να περπατήσω θα μου πεις εγκυος είσαι κοπελιά τι περιμένεις μωρό έχεις,ναι αλλά μερικές φορές ειναι τοσο έντονο και με ενοχλει σαν να μην μπορώ να περπατήσω καθόλου!!!Γενικά δεν περπατάω μόνο μέσα στο σπίτι που πάω πέρα δώθε για μάγειρεμα γιατί λόγω του ότι κοντυνε ο τράχηλος δεν με αφήνει πολύ ο γιατρός!Ουτος συ άλλος δεν μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Ναι και γω αλλά με πιάνει ένα πράγμα σαν δυσπνοια τι να κάνω.Τουλαχιστον ειναι inventer το air condition και δεν καιει και τόσο πολύ ξέρω γω έτσι νομιζω!!!Εντωμεταξύ με το που σηκώνομαι αισθανομαι ένα βάρος σαν να μην μπορώ για λίγα λεπτά να περπατήσω θα μου πεις εγκυος είσαι κοπελιά τι περιμένεις μωρό έχεις,ναι αλλά μερικές φορές ειναι τοσο έντονο και με ενοχλει σαν να μην μπορώ να περπατήσω καθόλου!!!Γενικά δεν περπατάω μόνο μέσα στο σπίτι που πάω πέρα δώθε για μάγειρεμα γιατί λόγω του ότι κοντυνε ο τράχηλος δεν με αφήνει πολύ ο γιατρός!Ουτος συ άλλος δεν μπορώ!

Άτυχη για τον τραχηλο αλλά ειλικρινά εγώ που δουλεύω και παίρνω προαστιακό με τέτοια ζέστη και περπατάω σ λέω είσαι μια χαρά στο σπίτι και ας κάθεσαι!!!! ειλικρινά δεν αντέχω να πάω στην δουλειά .... ζαλίζομαι και από το χαμηλό αιματοκρίτη σκάω....και όλα μαζί....δεν καταλαβαίνω γτ μέχρι τις 30 βδομάδες πρέπει να δουλεύουμε;;;;;εγώ σήμερα πήρα και είπα ότι δεν θα πάω ... ευτυχώς εχουν κατανόηση

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Άτυχη για τον τραχηλο αλλά ειλικρινά εγώ που δουλεύω και παίρνω προαστιακό με τέτοια ζέστη και περπατάω σ λέω είσαι μια χαρά στο σπίτι και ας κάθεσαι!!!! ειλικρινά δεν αντέχω να πάω στην δουλειά .... ζαλίζομαι και από το χαμηλό αιματοκρίτη σκάω....και όλα μαζί....δεν καταλαβαίνω γτ μέχρι τις 30 βδομάδες πρέπει να δουλεύουμε;;;;;εγώ σήμερα πήρα και είπα ότι δεν θα πάω ... ευτυχώς εχουν κατανόηση

Καλημέρα.Βρε κοριτσι μου γιατί δεν σταματάς την δουλειά?Εγώ την έχω σταματήσει από 1 Γενάρη και πάω κάθε μήνα στον γιατρό μου γράφει στον υπέρηχο ότι έχω κάτι και πληρώνομαι κάθε μήνα από τον ΕΦΚΑ κάτι λιγότερο από τον μισθό μου,και κάθομαι δεν θα μπορούσα να τρέχω με αμαξι και να ριψοκινδυνευω κάθε μέρα να πάω στο γραφείο έδωσα πολύ αγωνα για να φτάσω. εδω.Δεν αξίζει να ταλαιπωρησε έτσι.Δυστυχως εμείς οι μανάδες στον ιδιωτικό τομέα έχουμε αλλη αντιμετώπιση.Το μόνο καλό είναι που  ισχύει το 6μηνο στον ΟΑΕΔ μετα οπότε καθόμαστε κανα 9 με 10 μήνες θα κολλήσω και την κανονική άδεια την φετινή οπότε θα φτάσει η μπεμπουλα 10  με 11 μηνων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...