Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

Σήμερα μου έγραψε και εμένα το εμβόλιο του κοκκυτη και θα πάω να το κάνω τις επόμενες μέρες.

Έχω ανησυχήσει λίγο γιατί του ανέφερα ότι κάνω πολλές συσπάσεις μέσα στη μερα και η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι πολύ και μου είπε πως αυτό δεν είναι καλό και για να αποφύγω τον προωρο τοκετό θα πρέπει να ξεκουράζομαι πολύ,να ρίξω τους ρυθμούς και να ξεκινήσω μαγνήσιο που χαλαρώνει τη μήτρα.

Ελπίζω να μην μας κάνει καμία έκπληξη η μικρή και να κάτσει όσες περισσότερες εβδομάδες γίνεται...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ κορίτσια έχω βαρύνει πολύ, και μένουν ακόμα άλλες 6 εβδομάδες! Έχω πάρει 13 κιλά περίπου και το μωρό τώρα είναι 2 και κάτι. Ο ύπνος είναι δράμα. Γυρνάω συνέχεια και με δυσκολία, ολόκληρη επιχείρηση δηλαδή. Σηκώνομαι 8-10 φορές για τουαλέτα, ακόμα και λίγες σταγόνες. Κούραση αλλά αΰπνίες και αποσπασματικό ύπνο ως τις 5 περίπου, και μεταξύ 6 & 9 αν τα καταφέρω τότε είμαι κάπως πιο άνετα και κοιμάμαι λίγο.

Όσο για το εμβόλιο του κοκκύτη, και εγώ τώρα θα το κάνω. Ο γιατρός μου είπε καλό είναι να το κάνουμε, αλλά όχι τόσο απαραίτητο όσο πιο παλιά. Προτιμώ όμως να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ πήγα χθες για υπέρηχο, τα μωρά έχουν φτάσει σχεδόν 1,5 κιλό το κάθενα.. έχουν κ τα δυο τα κεφαλάκια τους πάνω αριστερά κ τα ακουμπάνε μεταξύ τους κ τα πόδια το ένα τα έχει κάτω διαγώνια δεξιά κ το άλλο ευθεία κάτω αριστερά. Γιαυτο ένιωθα την κοιλιά μου να είναι πιο φουσκωμένη από τη μια πλευρά κ όλες Οι κινήσεις ήταν από εκεί… προφανως ήταν κουτουλιες κ όχι κλωτσιές Χαχα 

Αμνιακα, πλακούντες, τράχηλος όλα μια χαρά… μου είπε να κάνω προ-ντοπλερ λέει την άλλη βδομάδα κ μετά από δυο εβδομάδες να κάνω κ ντοπλερ… για το εμβόλιο του κοκκυτη δεν μου είπε τπτ ούτε μου έγραψε εξετάσεις κτλ αυτή τη φορά. Για τα χέρια που μουδιάζουν μου είπε να κόψω το αλατι… ελάχιστο βάζω ρε γμτ… κ πρησμενη δεν είμαι οπτικά ούτε σε χέρια ούτε σε πόδια… καθόλου δεν τα μπορώ τα τελείως ανάλατα… κ αν πονάω λέει να πάρω ναρθηκες από το φαρμακείο να βάζω που πιάνουν  καρπούς κ παλάμη.

  • Μου αρέσει 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες του Αυγούστου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχετε σχέδια για καλοκαιρινές διακοπές; Θα πάτε κάπου πριν τη γέννα, ή θα προτιμήσετε να μείνετε στις πόλεις σας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Εγώ μόλις έκανα το doppler, όλα καλά ευτυχώς :x

Ακόμα πάντως τρέμω πριν μπω στον ηπερηχο. 

Εγώ τέλος του μήνα θα πάω 2 εβδομάδες τουλάχιστον στο χωριό, είναι όμως δίπλα στη θάλασσα στη νότια Κρήτη, οπότε και τα μπάνια μου θα κάνω, και ο γιος μου που τον λυπάμαι να μείνει στην πόλη τώρα καλοκαιριατικο. Μέσα Ιουλίου περίπου θα επιστρέψω, εφόσον θα έχω προγραμματίσει καισαρική 5 ή 6 του μήνα. 

Στο μεταξύ με έχει πιάσει μια εμμονή και ανακαινίζω ότι μπορώ στο σπίτι! Έχω αρχίσει και τα πλυσίματα, καθάρισα τοίχους που είχε βάψει ο μικρός, θα βάψω κι έναν, χαμουλης... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δυστυχώς όχι. Έχουμε μετακόμιση, τακτοποίηση σπιτιού, κλπ... Αν πήγαινα κάπου όμως, θα ήταν κάπου κοντά και όχι τον Ιούλιο. Θα είχα ανασφάλεια να μην είμαι κοντά στον γιατρό μου τον τελευταίο μήνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες του Αυγούστου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχετε σχέδια για καλοκαιρινές διακοπές; Θα πάτε κάπου πριν τη γέννα, ή θα προτιμήσετε να μείνετε στις πόλεις σας;

Εμείς δεν θα πάμε διακοπές αλλά έχουμε κοντά θάλασσα οπότε θα πηγαίνουμε για καμιά βουτιά. Αν και φέτος επειδή μόλις ξεμπέρδεψαμε με μετακόμιση και με τη δουλειά εγώ δεν έχω όρεξη για διακοπές. Θέλω να ξεκουραστώ κ να περιμένω το μωρό απλά να έρθει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.Εμεις επιτελους μετακομισαμε και προσπαθούμε να τακτοποιηθουμε σιγά σιγά να μπαίνουν τα πράγματα στην θέση τους.Την Τρίτη έχω ραντεβού για doppler και μετα ενδοκρινολογο.Η μπεμπουλα όλη την ημέρα κλωτσάει χωρίς σταματημό χαχα kick boxing φουλ!!!!Εμείς διακοπές φέτος ούτε καν δεν ρισκάρω να φεύγω εκτός,και εκτός αυτού έχουν φύγει απίστευτα λεφτά με την μετακόμιση, νοίκια,εγγυήσεις,κτλΝα ρωτήσω στην τσάντα του μαιευτηριου τι θα πάρετε όταν θα έρθει η ώρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εμεις επιτελους μετακομισαμε και προσπαθούμε να τακτοποιηθουμε σιγά σιγά να μπαίνουν τα πράγματα στην θέση τους.Την Τρίτη έχω ραντεβού για doppler και μετα ενδοκρινολογο.Η μπεμπουλα όλη την ημέρα κλωτσάει χωρίς σταματημό χαχα kick boxing φουλ!!!!Εμείς διακοπές φέτος ούτε καν δεν ρισκάρω να φεύγω εκτός,και εκτός αυτού έχουν φύγει απίστευτα λεφτά με την μετακόμιση, νοίκια,εγγυήσεις,κτλΝα ρωτήσω στην τσάντα του μαιευτηριου τι θα πάρετε όταν θα έρθει η ώρα?

Εκτός από αυτήν την ερώτηση που με απασχολεί κ εμένα, απαντήστε οι έμπειρες παρακαλάω. Πείτε μου λίγο, έχετε παραγγείλει ποτέ από ένα διαδικτυακό κατάστημα που λέγεται sinsay; είδα κάτι βρεφικά και παρήγγειλα γιατί μου άρεσαν. Γενικά από ποια καταστήματα θα πάρετε τα πρώτα ρούχα; εγώ σκέφτομαι να πάω H and M και μου είπαν κ για τα minerva γενικά ότι είναι ποιοτικά. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες του Αυγούστου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχετε σχέδια για καλοκαιρινές διακοπές; Θα πάτε κάπου πριν τη γέννα, ή θα προτιμήσετε να μείνετε στις πόλεις σας;

Εμείς Αθήνα!!!!δεν νομίζω να πάμε κάπου!!!!πολλά λεφτά στην γέννα πολλά έξοδα....αφήστε και που έχω τρομοκρατηθεί με τις μωβ μέδουσες.......όσον αφορά τα ρούχα κλπ μου έχουν δώσει άπειρα.... Αλλά θα πάω και εγώ να πάρω τπτ φορμακια....δλδ θα παραγγείλω αφού γεννήσω για να δω πως είναι το μωρό σε μέγεθος!!!πήραμε και το καρότσι γενικά ειμΖτε έτοιμοι... διακόσμηση έχω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Εκτός από αυτήν την ερώτηση που με απασχολεί κ εμένα, απαντήστε οι έμπειρες παρακαλάω. Πείτε μου λίγο, έχετε παραγγείλει ποτέ από ένα διαδικτυακό κατάστημα που λέγεται sinsay; είδα κάτι βρεφικά και παρήγγειλα γιατί μου άρεσαν. Γενικά από ποια καταστήματα θα πάρετε τα πρώτα ρούχα; εγώ σκέφτομαι να πάω H and M και μου είπαν κ για τα minerva γενικά ότι είναι ποιοτικά. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τίποτα πριν 15 χρόνια που γέννησα γιατί έφυγα άρον άρον και δεν πήρα τίποτα μαζί μου και μου έφερνε ο πρωην άντρας μου ότι χρειαζόμουν από το σπιτι αλλά εντάξει ενα νυχτικο,ρομπιτσα,1 αλλαξια του μωρου όταν θα φύγουμε,δίσκοι στήθους?μάλλον αν θηλάζουμε,καλλυντικά,κρέμες ξέρω γω για τις θήλες αν χρειαστεί,μωρομαντηλα,τώρα θήλαστρο κτλ αν χρειαστεί θα νοικιασω αλλά θέλω πολύ να θηλάσω θα δούμε.Λοιπον το sinsay το βλέπω και γω συνέχεια στο fb και θα παραγγείλω σίγουρα γιατί ειναι και οικονομικα ουτος συ άλλος δεν αξίζει να πάρεις ακριβά το μωράκι μεγαλώνει γρήγορα και δεν προλαβαίνεις να τα βάλεις.Και από τα h &m πήρα 2 φαρμάκια με τιραντακι υπεροχα και καλτσακια,κορδέλα με φιόγκο δεν ειχε γαμωτο αλλά θα βρω αλλού!!!Είναι βαμβακερά και είναι τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Didimakia είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τίποτα πριν 15 χρόνια που γέννησα γιατί έφυγα άρον άρον και δεν πήρα τίποτα μαζί μου και μου έφερνε ο πρωην άντρας μου ότι χρειαζόμουν από το σπιτι αλλά εντάξει ενα νυχτικο,ρομπιτσα,1 αλλαξια του μωρου όταν θα φύγουμε,δίσκοι στήθους?μάλλον αν θηλάζουμε,καλλυντικά,κρέμες ξέρω γω για τις θήλες αν χρειαστεί,μωρομαντηλα,τώρα θήλαστρο κτλ αν χρειαστεί θα νοικιασω αλλά θέλω πολύ να θηλάσω θα δούμε.Λοιπον το sinsay το βλέπω και γω συνέχεια στο fb και θα παραγγείλω σίγουρα γιατί ειναι και οικονομικα ουτος συ άλλος δεν αξίζει να πάρεις ακριβά το μωράκι μεγαλώνει γρήγορα και δεν προλαβαίνεις να τα βάλεις.Και από τα h &m πήρα 2 φαρμάκια με τιραντακι υπεροχα και καλτσακια,κορδέλα με φιόγκο δεν ειχε γαμωτο αλλά θα βρω αλλού!!!Είναι βαμβακερά και είναι τέλεια!!!

Στο h and M έχει τουρμπάνι με φιόγκο νομίζω. Κοίταξα και εγώ τα βρεφικά αξεσουάρ κ το πήρε το μάτι μου, τσέκαρε το. Γενικά θα πάρετε φορμακια κοντομάνικα και με τιράντα; Τι άλλο σκέφτεστε από ρουχισμό; Ένεκα ότι θα γεννησουμε και Αύγουστο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...