Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

11 hours ago, Vlal said:

Ααα τέλεια πολύ χαίρομαι....ποτέ έχεις τελική ;;;εγω 5 Αυγούστου

Κι εγώ, μου είπε 5 ή 6 Αυγούστου ο γιατρός! Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι αυτή η τελική, πάω με προγραμματισμένη καισαρική μιας και η πρώτη μου γέννα ήταν επείγουσα καισαρικη πριν 2 περίπου χρόνια κι εγώ πλέον 41 χρόνων, οπότε ο γιατρός δεν θέλει να το ρισκάρει και εγώ έχω αποτινάξει τις ιδεες για ιδανικό τοκετό, γιατί μάλλον στο τέλος στρεσαρομαι παραπάνω. Κανονικά, θα είχα τελική 18 Αυγούστου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , electra2021 είπε:

Κι εγώ, μου είπε 5 ή 6 Αυγούστου ο γιατρός! Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι αυτή η τελική, πάω με προγραμματισμένη καισαρική μιας και η πρώτη μου γέννα ήταν επείγουσα καισαρικη πριν 2 περίπου χρόνια κι εγώ πλέον 41 χρόνων, οπότε ο γιατρός δεν θέλει να το ρισκάρει και εγώ έχω αποτινάξει τις ιδεες για ιδανικό τοκετό, γιατί μάλλον στο τέλος στρεσαρομαι παραπάνω. Κανονικά, θα είχα τελική 18 Αυγούστου. 

Και γω έχω τελική 18/8 αλλά μου είπε ότι θα την πάρει 2 με 3 βδομάδες νωρίτερα λόγω ζαχαρου κ.τ.λ.με καισαρική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!ξεκινήσαν οι ζεστές για τα καλά.Τι στο καλό θα κάνουμε σε 1,2 μηνες;Ευτυχώς μενω επαρχία και το σπίτι είναι δροσερό και έτσι η κατασταση  είναι κάπως καλύτερη.

Σήμερα έκανα και εγώ καμπυλη ζαχαρου. Πανεύκολη εξέταση αλλά πολύωρη.Μακαρι να είναι όλα καλά γιατί δεν την παλεύω χωρίς γλυκά.Καθε μέρα θα φάω γλυκά εδώ και χρόνια.3 μέρες έκανα "αποτοξινωση" λόγω της εξέτασης και με έπιασε κάτι που δε μπορούσα να φάω.Οταν τελείωσα την εξέταση έφαγα μισό λίτρο παγωτό, συνηρθα και έπεται και συνέχεια αργότερα λολ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Κι εγώ, μου είπε 5 ή 6 Αυγούστου ο γιατρός! Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι αυτή η τελική, πάω με προγραμματισμένη καισαρική μιας και η πρώτη μου γέννα ήταν επείγουσα καισαρικη πριν 2 περίπου χρόνια κι εγώ πλέον 41 χρόνων, οπότε ο γιατρός δεν θέλει να το ρισκάρει και εγώ έχω αποτινάξει τις ιδεες για ιδανικό τοκετό, γιατί μάλλον στο τέλος στρεσαρομαι παραπάνω. Κανονικά, θα είχα τελική 18 Αυγούστου. 

Ααααα που γέννας λες να είμαστε όλες μαζί;;;εγώ Ιασώ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

30 minutes ago, Vlal said:

Ααααα που γέννας λες να είμαστε όλες μαζί;;;εγώ Ιασώ!!!!

Εγώ είμαι στο Ηράκλειο Κρήτης οπότε σίγουρα δεν θα είμαστε μαζί. Θα σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το νότο ;)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlal είπε:

Ααααα που γέννας λες να είμαστε όλες μαζί;;;εγώ Ιασώ!!!!

Εγώ στο Μητέρα...

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Οπότε μαζί είμαστε και με σένα! 

Ναι μαζί μαζί  πάντως καλύτερα που θα γεννησουμε λίγο νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Ααααα που γέννας λες να είμαστε όλες μαζί;;;εγώ Ιασώ!!!!

Ιασώ θα είμαι εγώ! Προγραμματισμένα κ εγώ με καισαρική άνευ απροόπτου. Πητ έχω 25/8 αλλά μου είπε από μέσα Ιουλίου κ μετά μπορεί λόγω δίδυμης κύησης είτε να χρειαστεί να γεννήσω νωρίτερα είτε να σπάσουν τα νερά… θα το δούμε στην πορεία 

Κοριτσια εσείς που έχετε γεννήσει ξανά, μιας κ αναφέραμε τα μαιευτήρια, ποσα νυχτικα πηρατε μαζί σας; Εγώ πήρα ιντερνετικα δυο νυχτικα αμάνικα με κουμπάκια μέχρι κάτω απτό στήθος για να βολεύουν για θηλασμό κ μήκος μέχρι το γόνατο κ μια ρόμπα κοντομάνικη… θα φτάσουν δυο; Λέτε να έχουμε ατυχήματα με αίμα κτλ κ να χρειαστούν παραπάνω; Δεν ήταν καν από σελίδα με είδη εγκυμοσυνης γτ αποτι είδα παντού τα έχουν πανάκριβα… από έναν που λέγεται αργιανας τα πήρα απλά σε μεγαλύτερο νούμερο.

 Έλεγα να πάρω μαζί κ πάνες τενα για πιο ασφάλεια γτ αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης με τις σερβιέτες λοχείας είναι πολύ άβολα… τα θυμάμαι απτην υστεροσκοπηση που μου έσπαγαν τα νεύρα.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Ιασώ θα είμαι εγώ! Προγραμματισμένα κ εγώ με καισαρική άνευ απροόπτου. Πητ έχω 25/8 αλλά μου είπε από μέσα Ιουλίου κ μετά μπορεί λόγω δίδυμης κύησης είτε να χρειαστεί να γεννήσω νωρίτερα είτε να σπάσουν τα νερά… θα το δούμε στην πορεία 

Κοριτσια εσείς που έχετε γεννήσει ξανά, μιας κ αναφέραμε τα μαιευτήρια, ποσα νυχτικα πηρατε μαζί σας; Εγώ πήρα ιντερνετικα δυο νυχτικα αμάνικα με κουμπάκια μέχρι κάτω απτό στήθος για να βολεύουν για θηλασμό κ μήκος μέχρι το γόνατο κ μια ρόμπα κοντομάνικη… θα φτάσουν δυο; Λέτε να έχουμε ατυχήματα με αίμα κτλ κ να χρειαστούν παραπάνω; Δεν ήταν καν από σελίδα με είδη εγκυμοσυνης γτ αποτι είδα παντού τα έχουν πανάκριβα… από έναν που λέγεται αργιανας τα πήρα απλά σε μεγαλύτερο νούμερο.

 Έλεγα να πάρω μαζί κ πάνες τενα για πιο ασφάλεια γτ αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης με τις σερβιέτες λοχείας είναι πολύ άβολα… τα θυμάμαι απτην υστεροσκοπηση που μου έσπαγαν τα νεύρα.

Το ιντιμισιμι έχει κάτι απλά τα οποία είναι ελαστικά και τα φοράς και μετά και είναι τέλεια ....μου το είχα κάνει δώρο και μπήκα και τα έψαξα γιατί σκέψου μου κάνει τώρα με την κοιλουμπα!!!!

Ένα θα σας πω......το δικό μου παιδί κλωτσαει δίχως αύριο!!!!!!βασικά μόνο κλωτσαει είναι υπερβολή κινητική.....υποθέτω αυτό είναι καλό ....σωστά ;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Το ιντιμισιμι έχει κάτι απλά τα οποία είναι ελαστικά και τα φοράς και μετά και είναι τέλεια ....μου το είχα κάνει δώρο και μπήκα και τα έψαξα γιατί σκέψου μου κάνει τώρα με την κοιλουμπα!!!!

Ένα θα σας πω......το δικό μου παιδί κλωτσαει δίχως αύριο!!!!!!βασικά μόνο κλωτσαει είναι υπερβολή κινητική.....υποθέτω αυτό είναι καλό ....σωστά ;;;

Και μένα όλη την ώρα σχεδόν και μάλιστα το βράδυ μου έκανε κάτι τρελό σαν τρέμουλο για 5 με 6 δευτερόλεπτα και λέω τι έπαθε τώρα χαχαχα...:DΕίναι ότι πιο φυσιολογικό,τι καλύτερο να ακούς συνέχεια το μωράκι σου!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Το ιντιμισιμι έχει κάτι απλά τα οποία είναι ελαστικά και τα φοράς και μετά και είναι τέλεια ....μου το είχα κάνει δώρο και μπήκα και τα έψαξα γιατί σκέψου μου κάνει τώρα με την κοιλουμπα!!!!

Ένα θα σας πω......το δικό μου παιδί κλωτσαει δίχως αύριο!!!!!!βασικά μόνο κλωτσαει είναι υπερβολή κινητική.....υποθέτω αυτό είναι καλό ....σωστά ;;;

Αν μπορούσα θα έπαιρνα τιραντακια κ σορτσάκια που φοράω ήδη…  κ στο σπίτι έτσι είμαι αλλά εχε χάρη που λίγο η τομη που δεν θα βολεύει να ακουμπάει εκεί τπτ, λίγο κανένας καθετηρας, λίγο που θα βγω σε κανένα διάδρομο να περπατήσω… είπα να πάω στα κλασσικά νυχτικα :lol: αλλιώς τα μόνα νυχτικα που έβαζα ποτε ήταν κάτι σατέν κτλ για άλλες στιγμές… χαχα

τα δικά μου είναι λίγο ήσυχα τις τελευταίες 2-3 μέρες… κλωτσάνε μεν αλλά όχι όλη τη μέρα… πιο πολύ μετά το φαγητό κ όταν είμαι καθιστή σε ορθή γωνία κ πιέζεται η κοιλιά 

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Patataki83 said:

Ιασώ θα είμαι εγώ! Προγραμματισμένα κ εγώ με καισαρική άνευ απροόπτου. Πητ έχω 25/8 αλλά μου είπε από μέσα Ιουλίου κ μετά μπορεί λόγω δίδυμης κύησης είτε να χρειαστεί να γεννήσω νωρίτερα είτε να σπάσουν τα νερά… θα το δούμε στην πορεία 

Κοριτσια εσείς που έχετε γεννήσει ξανά, μιας κ αναφέραμε τα μαιευτήρια, ποσα νυχτικα πηρατε μαζί σας; Εγώ πήρα ιντερνετικα δυο νυχτικα αμάνικα με κουμπάκια μέχρι κάτω απτό στήθος για να βολεύουν για θηλασμό κ μήκος μέχρι το γόνατο κ μια ρόμπα κοντομάνικη… θα φτάσουν δυο; Λέτε να έχουμε ατυχήματα με αίμα κτλ κ να χρειαστούν παραπάνω; Δεν ήταν καν από σελίδα με είδη εγκυμοσυνης γτ αποτι είδα παντού τα έχουν πανάκριβα… από έναν που λέγεται αργιανας τα πήρα απλά σε μεγαλύτερο νούμερο.

 Έλεγα να πάρω μαζί κ πάνες τενα για πιο ασφάλεια γτ αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης με τις σερβιέτες λοχείας είναι πολύ άβολα… τα θυμάμαι απτην υστεροσκοπηση που μου έσπαγαν τα νεύρα.

Εγώ δεν θυμάμαι να είχα θέμα, νομίζω ότι είχα 2 αλλά την έβγαλα με το ένα. Αχ, όσο σκέφτομαι πάλι τις πρώτες ώρες και μέρες με την τομή...πφ... Αλλά τι να κάνουμε! 

Κι εμένα κουνάει αλλά όχι υπερκινητικη, δηλαδή υπάρχουν και στιγμές που ανησυχώ. 

7 hours ago, Vlal said:

Το ιντιμισιμι έχει κάτι απλά τα οποία είναι ελαστικά και τα φοράς και μετά και είναι τέλεια ....μου το είχα κάνει δώρο και μπήκα και τα έψαξα γιατί σκέψου μου κάνει τώρα με την κοιλουμπα!!!!

Ένα θα σας πω......το δικό μου παιδί κλωτσαει δίχως αύριο!!!!!!βασικά μόνο κλωτσαει είναι υπερβολή κινητική.....υποθέτω αυτό είναι καλό ....σωστά ;;;

Νομίζω ότι είναι καλό ναι! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ευχηθείτε μου δύναμη και κουράγιο! Χθες, πηγαίνοντας τον μικρό σε ένα πάρτυ, γύρισα το πόδι μου και το έσπασα! Αποτέλεσμα; Νάρθηκας και 3 εβδομάδες ακινησία!

Το έχω πάρει ψύχραιμα μέχρι στιγμής. Από αύριο που θα ανοίξουν τα μαγαζιά θα βάλω μπότα, οπότε θα μπορώ να το πατάω, να κάνω μπάνιο και τα βασικά πράγματα μέσα στο σπίτι. 

Κατά τα άλλα, ανησυχώ για τη δουλειά μου, γιατί θέλω να γίνουν μερικά πράγματα μέχρι τις 30/6 που θα φύγω οριστικά, οπότε μέχρι μέσα Ιουνίου θα πρέπει να έχω ξεμπερδέψει με αυτόν τον μπελά.

Για το μωρό δεν ανησυχώ, γιατί δε χτύπησα καθόλου στην κοιλιά και είναι υπερδραστήριος όπως πάντα. Η κλεισούρα δεν θα είναι εύκολη, αλλά ευτυχώς είναι ακόμα περίοδος σχολείου, οπότε έτσι κι αλλιώς το καθημερινό πρόγραμμα ήταν λίγο πολύ συγκεκριμένο και γεμάτο υποχρεώσεις. 

Ξέρω ότι είναι εύκολος τραυματισμός και ότι θα μπορούσε να είναι πολύ χειρότερα. Κατά τα άλλα, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι παραπάνω, για να μην τρελαίνομαι. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Πονάει η καισαρική;;;

Καλημέρα κορίτσι.Εγω που γέννησα πριν 15 χρόνια με καισαρική εκείνη την ώρα που σε κόβουν όχι γιατί εννοείται μου είχαν κάνει επισκληριδιο δεν κατάλαβα κάτι πάρα μόνο ένα πράγμα σαν τρέμουλο στην κοιλιά την ώρα που ψάχνανε τα μωρα.Ουτε όταν με ραβανε.Μετα όμως όταν πέρασε η επιρρεια της επισκληριδιου ποναγα λίγο αλλά το άντεχα μου βάζαν και παυσίπονα.Αυτο που έπαθα όμως είναι ότι οταν ήρθε η νοσοκόμα να με σηκώσει από την πρώτη μέρα μου έπεσε η πίεση στο 5 και κόντεψα να λιποθυμισω.Εν τέλει πονας λίγο στην τομή και πίσω στη πλάτη αλλά την παλεύεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...