Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Update και από εμάς! 

870 γρ. ο μπεμπάκος μου, έχει κάτι μαγουλίνια..! Ονειρεύομαι ήδη να τα τσιμπάω!!! Μας είπε πάλι ότι θα είναι ένα ψηλό παιδάκι!

Ο τράχηλος ανέβηκε πάλι λιγουλάκι πάνω από τα 3εκ από 2,8 που ήταν πριν 3 εβδομάδες. Ραντεβού σε 3 εβδομάδες πάλι που θα κλείσω και το doppler. Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου.

Το μόνο σχόλιο που μου εκανε ηταν "προσοχη με τα κιλά απο εδω και πέρα".. :roll:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Sisii είπε:

Άρα πρέπει να βάλω καλλυμα στο port Bebe? 

Ότι θέλεις εσύ. Εγώ το Πορτ μπεμπέ θα το έχω μόνο για βόλτα, δεν θα το κοιμιζω. Όταν το κοιμίζεις βάλε ένα σεντονακι να μην είναι εκτεθειμένο το μωρό και ειδικότερα το πρόσωπο του πάνω στο ύφασμα του Πορτ μπεμπέ, αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εγώ έχω πάρει κάλυμμα για το Πορτ μπεμπέ και 2 κουβέρτες για να τις αλλάζω, να τις πλένω, με εγκοπές για να περνάνε οι ζώνες κι έτσι θα μπαίνει και στο κάθισμα του αυτοκινήτου. Χειμώνας θα είναι δεν γίνεται χωρίς κουβέρτα το μωρό μέσα στο αυτοκίνητο θα κρυώνει. Και υπάρχουν για αργοτερα άνοιξη καλοκαίρι άλλα καλύμματα και λεπτές πικέ κουβερτουλες για τον ίδιο λόγο. 

πρίν από 24 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Update και από εμάς! 

870 γρ. ο μπεμπάκος μου, έχει κάτι μαγουλίνια..! Ονειρεύομαι ήδη να τα τσιμπάω!!! Μας είπε πάλι ότι θα είναι ένα ψηλό παιδάκι!

Ο τράχηλος ανέβηκε πάλι λιγουλάκι πάνω από τα 3εκ από 2,8 που ήταν πριν 3 εβδομάδες. Ραντεβού σε 3 εβδομάδες πάλι που θα κλείσω και το doppler. Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου.

Το μόνο σχόλιο που μου εκανε ηταν "προσοχη με τα κιλά απο εδω και πέρα".. :roll:

Τέλεια νέα. Όλα να πηγαίνουν καλά! 

Υπέρηχος ανάπτυξης, ντοπλερ δηλαδή στις 32 εβδομάδες έχω κλείσει στις 19 Οκτωβρίου. Τότε θα τον ξαναδώ εγώ τον μπέμπη. Υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Ότι θέλεις εσύ. Εγώ το Πορτ μπεμπέ θα το έχω μόνο για βόλτα, δεν θα το κοιμιζω. Όταν το κοιμίζεις βάλε ένα σεντονακι να μην είναι εκτεθειμένο το μωρό και ειδικότερα το πρόσωπο του πάνω στο ύφασμα του Πορτ μπεμπέ, αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εγώ έχω πάρει κάλυμμα για το Πορτ μπεμπέ και 2 κουβέρτες για να τις αλλάζω, να τις πλένω, με εγκοπές για να περνάνε οι ζώνες κι έτσι θα μπαίνει και στο κάθισμα του αυτοκινήτου. Χειμώνας θα είναι δεν γίνεται χωρίς κουβέρτα το μωρό μέσα στο αυτοκίνητο θα κρυώνει. Και υπάρχουν για αργοτερα άνοιξη καλοκαίρι άλλα καλύμματα και λεπτές πικέ κουβερτουλες για τον ίδιο λόγο. 

Τέλεια νέα. Όλα να πηγαίνουν καλά! 

Υπέρηχος ανάπτυξης, ντοπλερ δηλαδή στις 32 εβδομάδες έχω κλείσει στις 19 Οκτωβρίου. Τότε θα τον ξαναδώ εγώ τον μπέμπη. Υπομονή!

Επειδή ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό μου, στο doppler βλέπουμε κάτι άλλο πέραν της ανάπτυξης του μωρού και την αιμάτωση; μας νοιαζει να δούμε ότι παίρνει βάρος και δεν υπάρχει υπολειπόμενη ανάπτυξη μόνο; Δεν ειναι πάλι έλεγχος ανωμαλιών, θέλω να πω, σωστά; Μην βάλω και αυτό τώρα στο μυαλό μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Update και από εμάς! 

870 γρ. ο μπεμπάκος μου, έχει κάτι μαγουλίνια..! Ονειρεύομαι ήδη να τα τσιμπάω!!! Μας είπε πάλι ότι θα είναι ένα ψηλό παιδάκι!

Ο τράχηλος ανέβηκε πάλι λιγουλάκι πάνω από τα 3εκ από 2,8 που ήταν πριν 3 εβδομάδες. Ραντεβού σε 3 εβδομάδες πάλι που θα κλείσω και το doppler. Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου.

Το μόνο σχόλιο που μου εκανε ηταν "προσοχη με τα κιλά απο εδω και πέρα".. :roll:

Ωραία νεα και εσυ!!! Άντε φτάνουμε στο τελος!! Ποσά κιλά έβαλες δλδ;; Εμένα δε μου είπε τίποτα +6 είμαι 

Εμας στη Κύπρο το Doppler δεν είναι αναγκαστικό οπως οι 2 πρώτοι υπέρηχοι! Αν το κρίνει ο γιατρος τότε θα σε στείλει…σκέφτομαι τώρα ισως θα έπρεπε να πάω να το κάνω; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Επειδή ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό μου, στο doppler βλέπουμε κάτι άλλο πέραν της ανάπτυξης του μωρού και την αιμάτωση; μας νοιαζει να δούμε ότι παίρνει βάρος και δεν υπάρχει υπολειπόμενη ανάπτυξη μόνο; Δεν ειναι πάλι έλεγχος ανωμαλιών, θέλω να πω, σωστά; Μην βάλω και αυτό τώρα στο μυαλό μου!!! 

Ακριβώς. Βλέπουμε την ανάπτυξη του μωρού. Καμπύλες βάρος κι όλα τα σχετικά.

Έλεγχος για ανωμαλίες δεν ξέρω , να σου πω με σιγουριά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ωραία νεα και εσυ!!! Άντε φτάνουμε στο τελος!! Ποσά κιλά έβαλες δλδ;; Εμένα δε μου είπε τίποτα +6 είμαι 

Εμας στη Κύπρο το Doppler δεν είναι αναγκαστικό οπως οι 2 πρώτοι υπέρηχοι! Αν το κρίνει ο γιατρος τότε θα σε στείλει…σκέφτομαι τώρα ισως θα έπρεπε να πάω να το κάνω; 

Είναι ένας από τους τρεις βασικούς υπερήχους. Αυχενική διαφάνεια, β' επιπέδου και γ' επιπέδου (Doppler ή υπέρηχος ανάπτυξης).

Κοίτα πρόκειται για την ομαλή ανάπτυξη του εμβρύου, οπότε εγώ σίγουρα θα τον έκανα απλά κι αυτός κοστίζει όπως και οι υπόλοιποι. Είναι μεγάλος υπέρηχος και αυτός. Εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Freedom1998 είπε:

Είναι ένας από τους τρεις βασικούς υπερήχους. Αυχενική διαφάνεια, β' επιπέδου και γ' επιπέδου (Doppler ή υπέρηχος ανάπτυξης).

Κοίτα πρόκειται για την ομαλή ανάπτυξη του εμβρύου, οπότε εγώ σίγουρα θα τον έκανα απλά κι αυτός κοστίζει όπως και οι υπόλοιποι. Είναι μεγάλος υπέρηχος και αυτός. Εσύ αποφασίζεις.

Εμάς οι 2 υπέρηχοι αυχενική κ β επιπέδου ήταν 6 ευρώ αυτό δεν καλύπτεται! Αλλά είναι στη κρίση του γιατρού αν θα σε στείλει! Δλδ άμα δει κάτι στο δικό του υπέρηχο…

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εμάς οι 2 υπέρηχοι αυχενική κ β επιπέδου ήταν 6 ευρώ αυτό δεν καλύπτεται! Αλλά είναι στη κρίση του γιατρού αν θα σε στείλει! Δλδ άμα δει κάτι στο δικό του υπέρηχο…

Τι να σου πω δεν ξέρω. Δεν είμαι γιατρός. Ότι μας λένε κάνουμε κι εμείς.

6€ ;;;;

Έχω δώσει ήδη για αυχενική 130 και β' επιπέδου 180 και για ντοπλερ είναι 120. Εμάς δεν μας καλύπτουν τέτοιες εξετάσεις. Με το ζόρι καλύπτονται τα φάρμακα μας για το μήνα και αυτά όχι όλα, τον σίδηρο τον πληρώνουμε ένα ποσοστό. Άστα.

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ωραία νεα και εσυ!!! Άντε φτάνουμε στο τελος!! Ποσά κιλά έβαλες δλδ;; Εμένα δε μου είπε τίποτα +6 είμαι 

Εμας στη Κύπρο το Doppler δεν είναι αναγκαστικό οπως οι 2 πρώτοι υπέρηχοι! Αν το κρίνει ο γιατρος τότε θα σε στείλει…σκέφτομαι τώρα ισως θα έπρεπε να πάω να το κάνω; 

6,5 κιλά έχω πάρει, δεν μου έκανε επίπληξη για αυτό, απλά με προειδοποίησε να είμαι προσεκτική από εδώ και πέρα γιατί ανεβαίνει εκθετικά η καμπύλη πρόσληψης βάρους στο τελευταίο 3μηνο.. εύχομαι να μην ξεπεράσω τα 15 συνολικά πάντως.. ήμουν από πριν υπέρβαρη. 

Εδώ το doppler νομίζω  ανήκει στον στάνταρ γυναικολογικο έλεγχο. Να ρωτήσεις τον γιατρό σου, αφού είναι προαιρετικό, μπορείς να του ζητήσεις να σου κάνει αν ανησυχείς για κάτι!

3 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Τι να σου πω δεν ξέρω. Δεν είμαι γιατρός. Ότι μας λένε κάνουμε κι εμείς.

6€ ;;;;

Έχω δώσει ήδη για αυχενική 130 και β' επιπέδου 180 και για ντοπλερ είναι 120. Εμάς δεν μας καλύπτουν τέτοιες εξετάσεις. Με το ζόρι καλύπτονται τα φάρμακα μας για το μήνα και αυτά όχι όλα, τον σίδηρο τον πληρώνουμε ένα ποσοστό. Άστα.

 

180 για β επιπέδου;;; εγώ έδωσα 100, πιο λίγα και από την αυχενική. Για doppler δεν ρώτησα.. Σίδηρο δεν πληρώνω συμμετοχή, αλλά πληρώνω 2,5 ευρώ το πακέτο τα ουτρο και χρειάζομαι 6 πακέτα τον μήνα! Ευτυχώς να λες που δεν πληρώνω τις αντιπηκτικες γιατί κοστίζουν 130 ευρώ οι 10 ενέσεις!!!

Καλά γενικά είναι παααρα πολλά τα χρήματα που καλούμαστε να πληρώσουμε, τι στην ευχή πληρώνω για ιατροφαρμακευτικη περίθαλψη κάθε μήνα δεν έχω καταλάβει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Τι να σου πω δεν ξέρω. Δεν είμαι γιατρός. Ότι μας λένε κάνουμε κι εμείς.

6€ ;;;;

Έχω δώσει ήδη για αυχενική 130 και β' επιπέδου 180 και για ντοπλερ είναι 120. Εμάς δεν μας καλύπτουν τέτοιες εξετάσεις. Με το ζόρι καλύπτονται τα φάρμακα μας για το μήνα και αυτά όχι όλα, τον σίδηρο τον πληρώνουμε ένα ποσοστό. Άστα.

 

6 ευρώ είναι η συμπληρωμη! Μόνο αυτά τα 2 καλύπτουν! Μου το είπε κ η γιατρος με τους υπερήχους ότι αν χρειαστεί θα σε στείλει η γιατρος σου για κάτι έξτρα! 
 

εμενα ίσως με στείλει γιατί είχαμε εκείνο το ρίσκο με την υπολειπόμενη ανάπτυξη! 
 

εμας τα συμπληρώματα δεν καλύπτονται ούτε κ η ασπιρίνη άρα ότι παιρνω το αγοράζω κανονικές τιμές! Ευρυχως εργάζομαι σε φαρμακευτική εταιρία κ τα περισσότερα τα παιρνω είτε δωρεάν είτε σε πιο χαμηλή τιμή 

Ενώ υπάρχει υπογονιμότητα κ το γνωρίζουν αφού κάνουν στατιστικές έρευνες υποτίθεται, έπρεπε να υπάρχει μεγάλη βοήθεια στο να κανεις παιδί κ κατά τη διάρκεια της κύησης κ όταν γεννιέται το μωρό! Κάποια πράγματα έπρεπε να παρέχονται δωρεάν!! Οπως λες κ εσυ τι στο καλό πληρώνουμε κάθε μήνα;;;; 

6 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

6,5 κιλά έχω πάρει, δεν μου έκανε επίπληξη για αυτό, απλά με προειδοποίησε να είμαι προσεκτική από εδώ και πέρα γιατί ανεβαίνει εκθετικά η καμπύλη πρόσληψης βάρους στο τελευταίο 3μηνο.. εύχομαι να μην ξεπεράσω τα 15 συνολικά πάντως.. ήμουν από πριν υπέρβαρη. 

Εδώ το doppler νομίζω  ανήκει στον στάνταρ γυναικολογικο έλεγχο. Να ρωτήσεις τον γιατρό σου, αφού είναι προαιρετικό, μπορείς να του ζητήσεις να σου κάνει αν ανησυχείς για κάτι!

180 για β επιπέδου;;; εγώ έδωσα 100, πιο λίγα και από την αυχενική. Για doppler δεν ρώτησα.. Σίδηρο δεν πληρώνω συμμετοχή, αλλά πληρώνω 2,5 ευρώ το πακέτο τα ουτρο και χρειάζομαι 6 πακέτα τον μήνα! Ευτυχώς να λες που δεν πληρώνω τις αντιπηκτικες γιατί κοστίζουν 130 ευρώ οι 10 ενέσεις!!!

Καλά γενικά είναι παααρα πολλά τα χρήματα που καλούμαστε να πληρώσουμε, τι στην ευχή πληρώνω για ιατροφαρμακευτικη περίθαλψη κάθε μήνα δεν έχω καταλάβει! 

Εγώ νομίζω όλα είναι σχετικά με το βάρος άμα στο τρίτο τρίμηνο αρχίσουν πάλι οι καούρες ή πόνος στο στομάχι πάλι θα τρωμε λιγότερο όποτε δε νομίζω να βάλουμε πολύ βάρος…τώρα άμα δεν έχουμε τίποτα νομίζω θα βάλουμε χαχαχα! Όσο και να προσέχουμε πραγματικά αυτά τα κιλά μπαίνουν χωρις να το καταλάβουμε!!! Εγώ έβαλα 6 κιλά Και τρώω λιγότερο από ότι έτρωγα πριν μείνω εγκυος δεν ξέρω πως γίνεται κ κάνω φουλ υγειηνη διατροφή 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε; Πώς είστε εσείς και τα μπεμπάκια σας;; Εμείς ανεβήκαμε Ιασώ για έναν υπέρηχο λόγω ακύρωσης του ραντεβού μας από τον γιατρό μας γιατί έχει τον μπαμπά του διασωληνωμένο .... ο μπέμπης είναι μια χαρα 730γρ στις 25εβδ!! Ο πλακούντας από χαμηλός έγινε παραχείλιος και με έχει φοβήσει.... Είμαι και όλη μέρα μόνη μου με ενα διχρονο...


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω μερικές ερωτήσεις!

:confused: Ξερετε πότε είναι ιδανικά να ξεκινήσουμε μαθήματα ανωδυνου τοκετού, ανάσες κλπ;

:confused: τα ρουχαλάκια κλπ που έχω αγοράσει, είναι πολύ νωρίς να τα πλύνω και να τα σιδερωσω από τώρα; έλεγα να οργανώσω τα συρτάρια, αλλά άμα είναι να θέλουν πάλι μετά, κρίμα είναι..

:confused: έχετε βρει κάποιο καταστημα με νυχτικα για το μαιευτήριο που να σας βόλεψαν; Αν παρω απλο τιραντακι (οχι θηλασμού, κλασικό) δεν θα βολεψει λέτε; 

 

10 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; Πώς είστε εσείς και τα μπεμπάκια σας;; Εμείς ανεβήκαμε Ιασώ για έναν υπέρηχο λόγω ακύρωσης του ραντεβού μας από τον γιατρό μας γιατί έχει τον μπαμπά του διασωληνωμένο .... ο μπέμπης είναι μια χαρα 730γρ στις 25εβδ!! Ο πλακούντας από χαμηλός έγινε παραχείλιος και με έχει φοβήσει.... Είμαι και όλη μέρα μόνη μου με ενα διχρονο...

Να μην σε φοβίζει ο πλακούντας κορίτσι μου, απλά χρειάζεται λίγη παραπάνω προσοχή τώρα που βαραίνει το μωράκι σιγα σιγά. Να μην σηκώνεις βάρη και το παιδάκι σου όσο γίνεται. Αυτό θα αποτρέψει το να γίνει επιπωματικος. Αν παραμείνει παραχειλιος νομίζω δεν τίθεται και θέμα καισαρικής, αλλά συμβουλέψου και τον γιατρό σου! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Εγώ στον πρώτο μου μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι υπήρχε έτοιμη λύση έκανα τρυπουλες σε σεντονακια

Αυτό θα κάνω κ εγώ. Πήρα 2 σεντονακια λίκνου μόνο για το πορτ μπεμπε και θα τους κάνω σχισμές. Χρειάζεται κ το αυγό σεντονάκι; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι το σκέφτομαι κ το ξανά σκέφτομαι! Την τελευταία φορά π πήγα γιατρο δλδ την Τετάρτη που μας πέρασε η πίεση μου ήταν 13 με 8 δεν είναι λίγο τσιμπημένη;; Αγχώθηκα λίγο… μέχρι τώρα ήταν 11 με 10 η μεγάλη και 5 με 6 η μικρή 

πρίν από 43 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα σας! Έχω μερικές ερωτήσεις!

:confused: Ξερετε πότε είναι ιδανικά να ξεκινήσουμε μαθήματα ανωδυνου τοκετού, ανάσες κλπ;

:confused: τα ρουχαλάκια κλπ που έχω αγοράσει, είναι πολύ νωρίς να τα πλύνω και να τα σιδερωσω από τώρα; έλεγα να οργανώσω τα συρτάρια, αλλά άμα είναι να θέλουν πάλι μετά, κρίμα είναι..

:confused: έχετε βρει κάποιο καταστημα με νυχτικα για το μαιευτήριο που να σας βόλεψαν; Αν παρω απλο τιραντακι (οχι θηλασμού, κλασικό) δεν θα βολεψει λέτε; 

 

Να μην σε φοβίζει ο πλακούντας κορίτσι μου, απλά χρειάζεται λίγη παραπάνω προσοχή τώρα που βαραίνει το μωράκι σιγα σιγά. Να μην σηκώνεις βάρη και το παιδάκι σου όσο γίνεται. Αυτό θα αποτρέψει το να γίνει επιπωματικος. Αν παραμείνει παραχειλιος νομίζω δεν τίθεται και θέμα καισαρικής, αλλά συμβουλέψου και τον γιατρό σου! 

Τις ασκήσεις εγώ ήδη τις αρχισα δεν ξέρω αν είναι νωρις ή όχι αλλά επειδή πάω γυμναστική κάνουμε κ ανάσας, και ασκήσεις που βοηθούν το μωράκι για να πάρει θέση, άσχετα ότι ειναι με τα πόδια κάτω! 
 

τα ρουχαλάκια εγώ θα τα πλύνω γύρω στον 8ο μήνα που θα ξέρω κ ένα περίπου τι γίνεται κ με το σπίτι μας αν θα ειναι έτοιμο να μετακομίσουμε ή όχι! (Είναι το μόνο που με αγχώνει, το ιδανικο να μετακομίσω πριν γεννηθεί το μωρό αλλά οπως έρθουν) 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα τίποτα για εμένα ακόμη…αλλά μάλλον θα πάρω από το H&M online 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...