Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα μου της νηστείας είναι 82, μετά από μια ώρα 104 και μετά από 2 ώρες 93 

μια χαρά μου φαίνονται!! Επίσης όλα τα αλλά χαμηλά αιματοκρίτης, αιμοσφαιρινη ευτυχως που αρχισα από νωρις σίδηρο και έξτρα φυλλικό για να το προλάβουμε αλλά πάλι είναι χαμηλά…

Το τοξόπλασμα μου βγήκε -1 είναι φυσιολογικό ή έκαναν λάθος από το χημείο; Την προηγούμενη φορά ήταν 0,Κάτι 

Εμένα βγήκε 82 136  91 ο γιατρός μου είπε Σούπερ.

Οπότε μια χαρά σε εσένα.

Τώρα και εμένα ο αιματοκριτης βγήκε 34 και μου έδωσε πρώτη φορά σίδηρο.

Μια χαρά θα είμαστε το ελέγχουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , evaki23 είπε:

Εμένα βγήκε 82 136  91 ο γιατρός μου είπε Σούπερ.

Οπότε μια χαρά σε εσένα.

Τώρα και εμένα ο αιματοκριτης βγήκε 34 και μου έδωσε πρώτη φορά σίδηρο.

Μια χαρά θα είμαστε το ελέγχουμε!

Εσυ τρως κρέας; Εμένα βγήκε 30 κ 9 η αιμοσφαιρινη έχω το στίγμα παίζει ρολο αλλά ως να γεννήσουμε φαντάζομαι θα χρειάζεται το μωράκι κ άλλο κ θα πέσουν 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εσυ τρως κρέας; Εμένα βγήκε 30 κ 9 η αιμοσφαιρινη έχω το στίγμα παίζει ρολο αλλά ως να γεννήσουμε φαντάζομαι θα χρειάζεται το μωράκι κ άλλο κ θα πέσουν 

Όχι δεν τρώω χρόνια τώρα κρέας. Μην σε ανησυχεί. Πράσινα πρέπει να τρως. Πήγα πριν μια εβδομάδα στον αιματολογο και μου είπε ότι το χαμηλότερο συνήθως το βλέπεις στο τέλος του 2ου τριμήνου.

Μια φίλη που είναι έγκυος έχει 27, της έδωσε απλά πιο ισχυρή δόση και τις είπε πολλά πράσινα.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κορίτσια έχει λίγες μέρες που με πιάνει κάτι ανάμεσα στο στέρνο σαν κάψιμο λες και κάποιος έχει ανάψει φωτιά και καίγομαι. Είναι καούρα αυτό; 

Καλώς ήρθε στο κλάμπ. Ναι καούρες είναι. Εγώ σκέψου έχω απ' τον δεύτερο μήνα, είμαι απ' τις τυχερές :P

Όσο και να προσέξεις, πάλι θα έχεις. Εμένα με πειράζουν όλα. Νερό πίνω κι έχω καούρες, αστααααα....

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Εμένα βγήκε 82 136  91 ο γιατρός μου είπε Σούπερ.

Οπότε μια χαρά σε εσένα.

Τώρα και εμένα ο αιματοκριτης βγήκε 34 και μου έδωσε πρώτη φορά σίδηρο.

Μια χαρά θα είμαστε το ελέγχουμε!

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Έκανα κι εγώ καμπύλη σακχάρου και βγήκαν 77, στα 60' 157 και στα 120' 99, μου είπαν ότι είναι όλα φυσιολογικά. Τοξόπλασμα αρνητικό 0.

Τώρα όσον αφορά τα κιλά της εγκυμοσύνης, έχω βάλει μόνο 2 κιλά γιατί το πρώτο τρίμηνο έχασα κιόλας 4-5. Εγώ αγχώνομαι λίγο, ο γιατρός μου λέει όλα φυσιολογικά. Θα μπουν από δω και πέρα. Κι η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω όπως έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη, κι όχι για να μην βάλω κιλά, απλά δεν έχω την ίδια όρεξη και χορταινω εύκολα. Απιστευτο, ποιος εγω! :P Από λιγούρες σχεδόν τίποτα. Γλυκό ούτε καν, μόνο λίγο παγωτό αν θα φάω κι αυτό μια φορά το μήνα, μόνο σε αλμυρό με τραβάει, πατατάκια και τέτοιες βλακείες. 

Κατά τ' αλλα όλα καλά. Ο μπέμπης βαράει όλη μέρα, κωλοτουμπες, κεφαλιές, κλωτσιές απ' όλα.... Ανήσυχο πνεύμα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , evaki23 είπε:

Όχι δεν τρώω χρόνια τώρα κρέας. Μην σε ανησυχεί. Πράσινα πρέπει να τρως. Πήγα πριν μια εβδομάδα στον αιματολογο και μου είπε ότι το χαμηλότερο συνήθως το βλέπεις στο τέλος του 2ου τριμήνου.

Μια φίλη που είναι έγκυος έχει 27, της έδωσε απλά πιο ισχυρή δόση και τις είπε πολλά πράσινα.

Πράσινα τρώω πολλά…άσε να δω τι θα μου πει κ η γιατρο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ένα άγχος με τα ρούχα. Να τα ξεκινήσω όλα από 56cm και μετά; Με έχουν μπερδέψει. τα νεογέννητα του Ζάρα(0-1) πχ είναι 56cm ενώ του H&M 50cm. Ποσο να τα πάρω εσείς που ξέρετε και από προηγούμενο μωρο; Έχω πνιγεί :wacko:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Έχω ένα άγχος με τα ρούχα. Να τα ξεκινήσω όλα από 56cm και μετά; Με έχουν μπερδέψει. τα νεογέννητα του Ζάρα(0-1) πχ είναι 56cm ενώ του H&M 50cm. Ποσο να τα πάρω εσείς που ξέρετε και από προηγούμενο μωρο; Έχω πνιγεί :wacko:

Με όσες μαμάδες έχω μιλήσει μου είπαν να αποφύγω το 0 νούμερο/ 50/ νεογέννητο.  Καλύτερα λένε να γυρίσω λίγο τα μανικακια για 1 2 εβδομάδες πάρα να το βαλει 1 φορά.  Επίσης σε πολλά από αυτά τα νούμερα δεν είναι μόνο το μήκος που δεν κάνει, αλλα είναι και πιο στενά ρουχαλάκια. Σε πολλά δεν χωράει καν μέσα η πάνα!

Εγώ έχω πάρει 2 φορμακια βελουτέ με το νούμερο 0-1 και μετά απο 10 -12 φορμακια και 10 -12 μακρυμανικα κορμακια νούμερο 1-3 (θα πλένω πιο συχνά, οκ), 2 φορμιτσες φούτερ και μετά όοολα τα υπόλοιπα 3 - 6 θα τα ζητήσω και σε όσους μου λένε για δώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Έχω ένα άγχος με τα ρούχα. Να τα ξεκινήσω όλα από 56cm και μετά; Με έχουν μπερδέψει. τα νεογέννητα του Ζάρα(0-1) πχ είναι 56cm ενώ του H&M 50cm. Ποσο να τα πάρω εσείς που ξέρετε και από προηγούμενο μωρο; Έχω πνιγεί :wacko:

Κ εγώ πήρα 1-3 και 3-6!! Πήρα 1-2 newborn 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, evaki23 said:

Εμένα βγήκε 82 136  91 ο γιατρός μου είπε Σούπερ.

Οπότε μια χαρά σε εσένα.

Τώρα και εμένα ο αιματοκριτης βγήκε 34 και μου έδωσε πρώτη φορά σίδηρο.

Μια χαρά θα είμαστε το ελέγχουμε!

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα κάνατε την εξέταση για το διαβήτη κύησης ; Εμένα μου είπε στις 26 εβδομάδες να πάω να τη κάνω ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Wish_soon είπε:

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα κάνατε την εξέταση για το διαβήτη κύησης ; Εμένα μου είπε στις 26 εβδομάδες να πάω να τη κάνω ..

Καλημέρα 

Εγώ χθες ήμουν 24+4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα κάνατε την εξέταση για το διαβήτη κύησης ; Εμένα μου είπε στις 26 εβδομάδες να πάω να τη κάνω ..

Καλημέρα εγώ την έκανα στην 25 +2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

χθες έχω νιώσει ελάχιστα το μωρό κ σήμερα ακόμη καθόλου! Είναι φυσιολογικό; Ή να αγχωθώ; 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.  Και εγώ έτσι είμαι όταν δεν την νιώθω.

Έχεις δοκιμάσει να ξαπλώσεις να βάλεις λίγη μουσική;

Επιπλέον λίγη μαύρη σοκολάτα θα βοηθούσε.

Τα δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rafaela_123 said:

Καλημέρα 

Εγώ χθες ήμουν 24+4

Α μαζί είμαστε σχεδόν εγώ είμαι 25+1 σήμερα 

1 hour ago, Rafaela_123 said:

Καλημέρα κορίτσια 

χθες έχω νιώσει ελάχιστα το μωρό κ σήμερα ακόμη καθόλου! Είναι φυσιολογικό; Ή να αγχωθώ; 

Καλημερα δοκίμασες να ξάπλωσεις ή να φας κάτι γλυκό όπως λέει και το @evaki23 ; Η μπορεί να έχει γυρίσει κάπως αλλιώς και να μη τη καταλαβαίνεις ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Wish_soon είπε:

Α μαζί είμαστε σχεδόν εγώ είμαι 25+1 σήμερα 

Καλημερα δοκίμασες να ξάπλωσεις ή να φας κάτι γλυκό όπως λέει και το @evaki23 ; Η μπορεί να έχει γυρίσει κάπως αλλιώς και να μη τη καταλαβαίνεις ..

Καλημέρα κ από εμένα και την πιτσιποπινα μου 

Πάω αύριο για την καμπύλη ζαχάρου κ εγώ 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Κατά τα άλλα έχω πάρει κ εγώ μερικά πράγματακια φορμακια ,φανελάκια Γαντακια σκουφάκια αλλά ακόμα δε τα έχω πλύνει περιμένω να φέρω τη συρταριερα πρώτα μάλλον τον άλλο μήνα θα τα πλύνω. 

Ανυπομονώ να έρθει ο καιρός να την πάρω στην αγκαλιά μου... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

χθες έχω νιώσει ελάχιστα το μωρό κ σήμερα ακόμη καθόλου! Είναι φυσιολογικό; Ή να αγχωθώ; 

Με γω δυο μέρες μετά τον υπέρηχο την ένιωθα ελάχιστα 

Αλλά από χθες κάνει πάλι πάρτι 

Φυσιολογικό είναι μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...