Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω, όταν λέτε ότι έχετε συσπάσεις,  εννοείται επώδυνες και τακτικές; γιατί εμάς το Σάββατο στο σεμινάριο μας είπε πως αν κρατούν λίγα δευτερόλεπτα, δεν πονάω χαμηλά και είναι απλώς το πέτρωμα στην κοιλια είναι braxton hicks και πως θα έχουμε πολύ συχνά από εδώ και πέρα. Εγώ μετράω τουλάχιστον 4 5 φορές κάθε μέρα εδώ και καιρό, αλλά μόλις αλλάξω θέση σταματούν και δεν πονάνε βέβαια, βασικό.  Εσάς σας έχουν πιάσει δλδ οι κανονικές, που πονουν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω, όταν λέτε ότι έχετε συσπάσεις,  εννοείται επώδυνες και τακτικές; γιατί εμάς το Σάββατο στο σεμινάριο μας είπε πως αν κρατούν λίγα δευτερόλεπτα, δεν πονάω χαμηλά και είναι απλώς το πέτρωμα στην κοιλια είναι braxton hicks και πως θα έχουμε πολύ συχνά από εδώ και πέρα. Εγώ μετράω τουλάχιστον 4 5 φορές κάθε μέρα εδώ και καιρό, αλλά μόλις αλλάξω θέση σταματούν και δεν πονάνε βέβαια, βασικό.  Εσάς σας έχουν πιάσει δλδ οι κανονικές, που πονουν; 

Εγω ειχα πονακια σαν περιοδου αλλα ΔΕΝ ηταν συσπασεις τελικα. Γιατι δεν πετρωνε η κοιλια μου. Και στην εξεταση ενω ενιωθα πονακια περιοδου δεν καταγραφηκε καμια συσπαση. Αυτο που λες για τις braxton hicks ισχυει ετσι ακριβως, αυτο το προσωρινο πετρωμα το παθαινω κ εγω χωρις πονο. Εμενα τωρα ο πονος με φοβισε απο μονος του και πηγα γιατρο. Βασικα του τηλεφωνησα και μου ειπε να παω προληπτικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω, όταν λέτε ότι έχετε συσπάσεις,  εννοείται επώδυνες και τακτικές; γιατί εμάς το Σάββατο στο σεμινάριο μας είπε πως αν κρατούν λίγα δευτερόλεπτα, δεν πονάω χαμηλά και είναι απλώς το πέτρωμα στην κοιλια είναι braxton hicks και πως θα έχουμε πολύ συχνά από εδώ και πέρα. Εγώ μετράω τουλάχιστον 4 5 φορές κάθε μέρα εδώ και καιρό, αλλά μόλις αλλάξω θέση σταματούν και δεν πονάνε βέβαια, βασικό.  Εσάς σας έχουν πιάσει δλδ οι κανονικές, που πονουν; 

Καλησπέρα κορίτσι εγώ είχα μια φορά πριν μέρες είχα το πέτρωμα και πόνο περιόδου 2 φορες μέσα στο βράδυ αλλά ένιωθα την κοιλιά μου να πετρώνει μετα πείρα ενα τροφοκαρτ και δεν με ξανά επιασε τώρα έχω μονο πόνους περιόδου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω, όταν λέτε ότι έχετε συσπάσεις,  εννοείται επώδυνες και τακτικές; γιατί εμάς το Σάββατο στο σεμινάριο μας είπε πως αν κρατούν λίγα δευτερόλεπτα, δεν πονάω χαμηλά και είναι απλώς το πέτρωμα στην κοιλια είναι braxton hicks και πως θα έχουμε πολύ συχνά από εδώ και πέρα. Εγώ μετράω τουλάχιστον 4 5 φορές κάθε μέρα εδώ και καιρό, αλλά μόλις αλλάξω θέση σταματούν και δεν πονάνε βέβαια, βασικό.  Εσάς σας έχουν πιάσει δλδ οι κανονικές, που πονουν; 

Εγώ δεν έχω καθόλου πόνους 

Ένα μικρό βάρος χαμηλά που και που και μόνο αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. ψάχνω για σεντονακι με ανοίγματα για το αυγο, ξέρετε που μπορει να πουλάνε?? Νομίζω στη δική σας ομάδα το είχα διαβάσει..

Αν ψάξεις στο google κουβερτα καθίσματος αυτοκινήτου θα βρεις ένα σωρό. Δες και στα jukki

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , NataSou είπε:

Αν ψάξεις στο google κουβερτα καθίσματος αυτοκινήτου θα βρεις ένα σωρό. Δες και στα jukki

Σεντόνι θα ήθελα για να το βάζω κάτω από το μωρό.. κουβερτα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να είναι ειδική για το αυγο..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Σεντόνι θα ήθελα για να το βάζω κάτω από το μωρό.. κουβερτα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να είναι ειδική για το αυγο..

Κορίτσι μου εγώ είμαι από Κύπρο κ όταν πήγα σε ένα μαγαζί κ τους ρώτησα μου είπαν ότι είχαν αλλά μου λένε δεν χρειάζεται να πληρώσω πιο πολλά κ να βάζω κανονικό σεντονάκι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Annie4 είπε:

Κορίτσια μου κανατε το εμβόλιο της γρίπης? Εμένα μου ειπε ο γιατρός να το κανω, το εκανα και στην 1η εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλο το αναβάλλω.

Εμενα θα μου το γράψει αύριο και θα το κάνω τη Δευτέρα. Το ίδιο και ο άντρας μου. Η παιδίατρος μάλιστα επέμενε να κάνει όλο το άμεσο περιβάλλον μας και θα το κάνει και η μαμά και η πεθερά μου που θα βλέπουν το μωρό συχνά. Μας είπε πως η γρίπη είναι στο κόκκινο, ο κοβιντ είναι πια σε 3η μοίρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια μου κανατε το εμβόλιο της γρίπης? Εμένα μου ειπε ο γιατρός να το κανω, το εκανα και στην 1η εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλο το αναβάλλω.

Εγώ το έκανα μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να το κάνουν οι τελειομηνες, ευτυχως δεν μου εκανε καθολου παρενέργειες. Απλά μην το καθυστερείς γιατί η ανοσία χτίζεται μετά από 2 βδομάδες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι από Κύπρο κ όταν πήγα σε ένα μαγαζί κ τους ρώτησα μου είπαν ότι είχαν αλλά μου λένε δεν χρειάζεται να πληρώσω πιο πολλά κ να βάζω κανονικό σεντονάκι 

Ναι κατάλαβα.. αυτά που βρήκα είναι τυπου κάλυμμα και είναι σχετικά ακριβά, οπότε μάλλον κι εγώ με σεντονακι θα βολευτώ..! Ας μην μπαίνουμε σε περιττά έξοδα!

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια μου κανατε το εμβόλιο της γρίπης? Εμένα μου ειπε ο γιατρός να το κανω, το εκανα και στην 1η εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλο το αναβάλλω.

Κι εμένα μου το έχει γράψει αλλά κι εγώ διστάζω... όλο λέω θα το κάνω κι όλο αλλάζω γνώμη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια μου κανατε το εμβόλιο της γρίπης? Εμένα μου ειπε ο γιατρός να το κανω, το εκανα και στην 1η εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλο το αναβάλλω.

Καλημέρα!! Εγώ έκανα του κοκκυτη και περιμένω να περάσουν 3 εβδομαδες για της γρίπης κ εμένα μου είπε κ η γυναικολόγος κ η παιδίατρος! Το παράγγειλα από το φαρμακείο κ έβαλα κ τους γονεις μου να το κάνουν κ τα πεθερικά κ τον άντρα μου! 
 

βασικα η παιδίατρος μου είπε αν δε θα το κάνω τώρα θα το κάνω σίγουρα όταν γεννήσω! Αλλά είναι προτιμότερο τώρα για να πάρει μερικά αντισώματα το μωρό 

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Εμενα θα μου το γράψει αύριο και θα το κάνω τη Δευτέρα. Το ίδιο και ο άντρας μου. Η παιδίατρος μάλιστα επέμενε να κάνει όλο το άμεσο περιβάλλον μας και θα το κάνει και η μαμά και η πεθερά μου που θα βλέπουν το μωρό συχνά. Μας είπε πως η γρίπη είναι στο κόκκινο, ο κοβιντ είναι πια σε 3η μοίρα. 

Συμφωνώ! Του κοβιντ μου είπαν πλέον είναι αχρείαστο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Θέμα ΦΥΛΑΞΗ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ. Είναι κάποια που θα προχωρήσει σε φύλαξη και εάν ναι, με ποιες τράπεζες ήρθε σε επικοινωνία και που καταλήξατε; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...