Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Amalia! είπε:

Ευχαριστώ!!! Κορίτσια το μοριακό εάν θέλετε μπορείτε να το κάνετε οπουδήποτε.. το δέχονται! Βρείτε κάπου να το κάνετε τζάμπα..μην πληρώσετε 47ευρω άδικα!

Επειδή πάω με προγραμματισμένη καισαρική ευτυχώς έχω αυτή τη δυνατότητα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Amalia! είπε:

Ευχαριστώ!!! Κορίτσια το μοριακό εάν θέλετε μπορείτε να το κάνετε οπουδήποτε.. το δέχονται! Βρείτε κάπου να το κάνετε τζάμπα..μην πληρώσετε 47ευρω άδικα!

Δεν είναι τζάμπα πουθενα. Παντου γυρω στα 40€ εχει, κανω λαθος? Επισης, εγω ημερα Δευτερα θα μπω, το μοριακο μου πρεπει να γινει το νωριτερο Σαββατο αρα δεν θα μπορω να εχω τα αποτελεσματα ετοιμα Δευτερα πρωι πρωι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Annie4 είπε:

Δεν είναι τζάμπα πουθενα. Παντου γυρω στα 40€ εχει, κανω λαθος? Επισης, εγω ημερα Δευτερα θα μπω, το μοριακο μου πρεπει να γινει το νωριτερο Σαββατο αρα δεν θα μπορω να εχω τα αποτελεσματα ετοιμα Δευτερα πρωι πρωι

Έχω διαβάσει ότι αν το κάνεις σε κάποια δημόσια δομή, πχ κάποιο κέντρο υγείας, μπορεί να το κάνεις τζάμπα.. κάνε μερικά τηλέφωνα, ίσως βρεις!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 said:

Δεν είναι τζάμπα πουθενα. Παντου γυρω στα 40€ εχει, κανω λαθος? Επισης, εγω ημερα Δευτερα θα μπω, το μοριακο μου πρεπει να γινει το νωριτερο Σαββατο αρα δεν θα μπορω να εχω τα αποτελεσματα ετοιμα Δευτερα πρωι πρωι

στα ΠΕΔΥ ειναι δωρεαν ....


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Annie4 είπε:

Εγω πρεπει Δευτερα πρωι να μπω, αρα δεν βολευει να το κανω αλλου γτ δεν θα εχω ετοιμα τα αποτελεσματα :-(

Σε καλυπτει όμως γιατί θέλουν 48ωρο! Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wish_soon είπε:

Καλησπέρα κορίτσια… έχετε προβλήματα με τη χώνεψη στο 3ο τρίμηνο; Είμαι στις 34 εβδομάδες και ότι φάω δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα … πολύ ζόρι .. 

Το πιο απαίσιο σύμπτωμα που είχα ως τώρα!!! Το μυστικό είναι μικρά ελαφριά γεύματα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Wish_soon είπε:

Καλησπέρα κορίτσια… έχετε προβλήματα με τη χώνεψη στο 3ο τρίμηνο; Είμαι στις 34 εβδομάδες και ότι φάω δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα … πολύ ζόρι .. 

Τωρα στο 3ο δεν εχω αλλα ειχα πολυ εντονο προβλημα στον τριτο μηνα. Το μονο που με βοηθησε ηταν μικρες ποσοτητες φαγητου και το gaviscon. Ο γιατρος ο δικος μου μού το επέτρεπε, αν θες ρωτα και τον δικο σου, ειναι πολυ καλο. Σε καταλαβαινω απολυτα, κουραγιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια κορίτσια μου! Εγω σήμερα είχα αρκετές συσπάσεις, ανώδυνες μεν, έξτρα άβολες δε, και επίσης το αγόρι μου βρήκε τη μέρα να είναι υπερδραστηριο.. πονάει η κοιλιά μου από τις κινήσεις του, το έπιασε 4 φορές λοξυγγας και κατά τη διάρκειά του κουνιόταν πάρα πολύ έντονα, σαν να του την έσπαγε που του συμβαίνει αυτό.. νιώθω εξαντλημενη σήμερα, από τις 7.30 το πρωί μέχρι τώρα που γράφω χτυπιέται με διαλείμματα ολιγόλεπτα που και που.. 

Έτσι θα είναι από εδώ και πέρα;;; μπαίνοντας στον 9ο σιγα σιγά πονάει τόσο πολύ η κάθε τους κίνηση; 

Σε αλλα νέα, αύριο το πρωί έχω κλείσει maternity photoshooting και ελπίζω να με αφήσει να κοιμηθώ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Τωρα στο 3ο δεν εχω αλλα ειχα πολυ εντονο προβλημα στον τριτο μηνα. Το μονο που με βοηθησε ηταν μικρες ποσοτητες φαγητου και το gaviscon. Ο γιατρος ο δικος μου μού το επέτρεπε, αν θες ρωτα και τον δικο σου, ειναι πολυ καλο. Σε καταλαβαινω απολυτα, κουραγιο...

@Wish_soon Κ εμένα μου είπε αν θέλω μπορώ να πάρω gaviscon μέχρι 3 την ήμερα Μέτε από κάθε κυρίως γεύμα! Η αλήθεια είναι ότι δε πήρα ποτέ…

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
 

@marpi91 κ εμεις θελουμε να κάνουμε μια φωτογράφιση κ όλο το αναβάλλουμε γιατί έχουμε πολλά τρεξίματα με το καινούργιο σπίτι…

Να σας ρωτήσω κάτι; Η κοιλια μου είναι χαμηλή αυτό είναι καλό;; εννοώ από το στήθος έχει απόσταση. Κ εσας έτσι είναι;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Γεια κορίτσια μου! Εγω σήμερα είχα αρκετές συσπάσεις, ανώδυνες μεν, έξτρα άβολες δε, και επίσης το αγόρι μου βρήκε τη μέρα να είναι υπερδραστηριο.. πονάει η κοιλιά μου από τις κινήσεις του, το έπιασε 4 φορές λοξυγγας και κατά τη διάρκειά του κουνιόταν πάρα πολύ έντονα, σαν να του την έσπαγε που του συμβαίνει αυτό.. νιώθω εξαντλημενη σήμερα, από τις 7.30 το πρωί μέχρι τώρα που γράφω χτυπιέται με διαλείμματα ολιγόλεπτα που και που.. 

Έτσι θα είναι από εδώ και πέρα;;; μπαίνοντας στον 9ο σιγα σιγά πονάει τόσο πολύ η κάθε τους κίνηση; 

Σε αλλα νέα, αύριο το πρωί έχω κλείσει maternity photoshooting και ελπίζω να με αφήσει να κοιμηθώ! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ επώδυνες κλωτσιές (ή αγκωνιες μαλλον) έχω νιώσει κυρίως στα κόκαλα της λεκάνης μου που με τινάζουν ώρες ώρες. Οι συσπάσεις να ξέρεις σχετίζονται και με την έντονη δραστηριότητα του μωρού!

Επειδή όσο περνούν οι μέρες ο χώρος τους περιορίζεται και το αμνιακό μειώνεται σίγουρα κάθε δυνατή κλωτσιά την ακούς λίγο περισσότερο! 

Φοβερή ιδέα η φωτογράφιση, εγώ με το ζορι έχω τραβήξει 2-3 φώτο στο μπάνιο :D ίσα ίσα αν κάνει τον πανικό στη φωτογραφιση θα εχεις να το θυμασαι! Παρολο που ανυπομονω να γεννησω, να τον δω επιτέλους και να τον κρατήσω, σκέφτομαι ότι αυτό που θα μου λείψει ειναι να τον νιώθω μέσα μου να κάνει τα δικά του :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

@Wish_soon Κ εμένα μου είπε αν θέλω μπορώ να πάρω gaviscon μέχρι 3 την ήμερα Μέτε από κάθε κυρίως γεύμα! Η αλήθεια είναι ότι δε πήρα ποτέ…

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
 

@marpi91 κ εμεις θελουμε να κάνουμε μια φωτογράφιση κ όλο το αναβάλλουμε γιατί έχουμε πολλά τρεξίματα με το καινούργιο σπίτι…

Να σας ρωτήσω κάτι; Η κοιλια μου είναι χαμηλή αυτό είναι καλό;; εννοώ από το στήθος έχει απόσταση. Κ εσας έτσι είναι;;

Καλέ η κάθε κοιλίτσα είναι διαφορετική! Δεν νομίζω πως παίζει κάποιο ρόλο το ψηλά ή χαμηλά, αν και ξέρω πως από όσο ψηλά και να ξεκίνησε, τώρα αρχίζει να κατεβαίνει γιατί προσπαθεί το μωρό να εμπεδωθεί στην πυελο σιγα σιγά. Εγώ π.χ. δεν νιώθω πια δυσπνοιες και δυσφορία στο φαγητό, έχει κατέβει πολύ χαμηλά το μωρό στον τράχηλο. Αυτό με έχει σώσει γενικά! Φαντάσου να είχα δυσπνοιες και το κλωτσιδι του αιώνα! 

2 ώρες πρίν, NataSou είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ επώδυνες κλωτσιές (ή αγκωνιες μαλλον) έχω νιώσει κυρίως στα κόκαλα της λεκάνης μου που με τινάζουν ώρες ώρες. Οι συσπάσεις να ξέρεις σχετίζονται και με την έντονη δραστηριότητα του μωρού!

Επειδή όσο περνούν οι μέρες ο χώρος τους περιορίζεται και το αμνιακό μειώνεται σίγουρα κάθε δυνατή κλωτσιά την ακούς λίγο περισσότερο! 

Φοβερή ιδέα η φωτογράφιση, εγώ με το ζορι έχω τραβήξει 2-3 φώτο στο μπάνιο :D ίσα ίσα αν κάνει τον πανικό στη φωτογραφιση θα εχεις να το θυμασαι! Παρολο που ανυπομονω να γεννησω, να τον δω επιτέλους και να τον κρατήσω, σκέφτομαι ότι αυτό που θα μου λείψει ειναι να τον νιώθω μέσα μου να κάνει τα δικά του :x

Αχ ήταν μια ατελείωτη νύχτα.. δεν ξέρω τι στην ευχή κάνει εκεί μέσα αλλά άμα συνεχίσει έτσι θα αποτρελαθώ!!! Ναι, οκ, υπέροχη αίσθηση να το νιώθεις στην κοιλίτσα, θα μου λείψει ΠΑΡΑ πολύ, αλλά εχθές ξεπέρασε τα όρια του επιπονου σε κάποια φάση! Τώρα είναι ήσυχο το αγαπάκι, κουνιέται μεν αλλά πιο ήπια! Κάτι μου λέει πως θα μας χορέψει στο ταψί ο μπέμπης όταν έρθει με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλέ η κάθε κοιλίτσα είναι διαφορετική! Δεν νομίζω πως παίζει κάποιο ρόλο το ψηλά ή χαμηλά, αν και ξέρω πως από όσο ψηλά και να ξεκίνησε, τώρα αρχίζει να κατεβαίνει γιατί προσπαθεί το μωρό να εμπεδωθεί στην πυελο σιγα σιγά. Εγώ π.χ. δεν νιώθω πια δυσπνοιες και δυσφορία στο φαγητό, έχει κατέβει πολύ χαμηλά το μωρό στον τράχηλο. Αυτό με έχει σώσει γενικά! Φαντάσου να είχα δυσπνοιες και το κλωτσιδι του αιώνα! 

Δύσπνοια ούτε εγώ έχω ευτυχως πέρασε! Απλά δυσπεψία έχω καποιες φορές κ νομίζω είναι γιατί πλέον η μήτρα πιέζει κάπως το στομάχι ή να είναι κάποια τρόφιμα π με πειράζουν; Δεν ξέρω! 
 

ναι εχεις δίκιο δεν έχει σχέση..αλλά να είναι αυτό που λες ισως να παίρνει καλά τη θέση του 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...