Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      3 ώρες πρίν, Titti είπε:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, NataSou είπε:

Κορίτσια μου σημερα ο μπέμπης είναι πολύ πολύ ήσυχος. Νιώθω πολύ λίγες κινήσεις κι έχω καταγχωθει. Εσείς τα νιώθετε κάθε μέρα το ίδιο δραστήρια;; Σήμερα είμαι αισίως 33 εβδομαδων!

Απο ενα σημειο και μετα λογω ελλειψης χωρου οι κινησεις ειναι πιο νωχελικες. Αυτο που μου έχει πει ο γιατρός μου ειναι να τσεκαρω οτι το νιωθω μεσα στην ημερα. Στην 1η μου εγκυμοσυνη 3 μερες πριν γεννησω δεν τον ειχα νιωσει καθολου, ενημερωσα γιατρο και πηγα για καρδιοτοκογραφημα. Ολα ενταξει. Αν αισθανεσαι ανασφαλεια ή δεν το νιωθεις καθολου καλυτερα πες το στον γιατρο σου να αισθανεσαι και να εισαι ασφαλης.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε;

Αισίως σήμερα μπήκα στον μήνα μου, 36εβδ. Έκανα το πρώτο μου καρδιοτοκογραφημα. Το είχα το άγχος μου. Το πρώτο δε βγήκε καλό γιατί ο μπέμπης κοιμόταν επί μισή ώρα και δεν κουνήθηκε καθόλου. Κάναμε επανάληψη μετά από μία ώρα, αφού έφαγα και γλυκό και αλμυρό και λίγο περπάτημα, και όλα καλά ξύπνησε κουνιόταν αρκετά. Την επόμενη Παρασκευή ξανά το επόμενο καρδιοτοκογραφημα. Μου είπαν να σταματήσω το φολικό και στις 37 εβδ να κόψω και το μαγνήσιο, τον σίδηρο το παίρνω μέχρι το τέλος. Απίστευτο μου φαίνεται ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και όλες μας να έχουμε, όσο γίνεται μια ανώδυνη γέννα.

 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε;

Αισίως σήμερα μπήκα στον μήνα μου, 36εβδ. Έκανα το πρώτο μου καρδιοτοκογραφημα. Το είχα το άγχος μου. Το πρώτο δε βγήκε καλό γιατί ο μπέμπης κοιμόταν επί μισή ώρα και δεν κουνήθηκε καθόλου. Κάναμε επανάληψη μετά από μία ώρα, αφού έφαγα και γλυκό και αλμυρό και λίγο περπάτημα, και όλα καλά ξύπνησε κουνιόταν αρκετά. Την επόμενη Παρασκευή ξανά το επόμενο καρδιοτοκογραφημα. Μου είπαν να σταματήσω το φολικό και στις 37 εβδ να κόψω και το μαγνήσιο, τον σίδηρο το παίρνω μέχρι το τέλος. Απίστευτο μου φαίνεται ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και όλες μας να έχουμε, όσο γίνεται μια ανώδυνη γέννα.

 

Τί καλά!!! Κοντευεις, σε ζηλευω να ξερεις! Εγω ειμαι 33εβδ. Αντε, ολα να σου ερθουν ευκολα και ομορφα :-)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Annie4 είπε:

@NataSou ολα οκ? Το ενιωσες το μωρακι σου?

Ναι αργότερα το ίδιο βράδυ έκανε πάρτυ! Σε ευχαριστώ που ρωτάς :) είναι με τις ώρες του πάντως και δεν συγκινείται από γλυκα και σοκολάτες!! Αμα δεν εχει ορεξη δεν κουνιεται!! Απο τωρα ανταρτης!!

Αν θυμαμαι καλα θα γεννησεις στο μητερα γυρω στις 19?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , NataSou είπε:

Ναι αργότερα το ίδιο βράδυ έκανε πάρτυ! Σε ευχαριστώ που ρωτάς :) είναι με τις ώρες του πάντως και δεν συγκινείται από γλυκα και σοκολάτες!! Αμα δεν εχει ορεξη δεν κουνιεται!! Απο τωρα ανταρτης!!

Αν θυμαμαι καλα θα γεννησεις στο μητερα γυρω στις 19?

Το ίδιο έκανε και ο γιος μου στην κοιλιά, δεν καταλαβαινε απο γλυκα και σοκολατες! Χαίρομαι που τον ένιωσες και ηρέμησες, ξερω καλα αυτο το αγχος. Σωστά! 19/12 στο ΜΗΤΕΡΑ. Εσυ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Annie4 είπε:

Το ίδιο έκανε και ο γιος μου στην κοιλιά, δεν καταλαβαινε απο γλυκα και σοκολατες! Χαίρομαι που τον ένιωσες και ηρέμησες, ξερω καλα αυτο το αγχος. Σωστά! 19/12 στο ΜΗΤΕΡΑ. Εσυ?

 

πρίν από 29 λεπτά , NataSou είπε:

Ναι αργότερα το ίδιο βράδυ έκανε πάρτυ! Σε ευχαριστώ που ρωτάς :) είναι με τις ώρες του πάντως και δεν συγκινείται από γλυκα και σοκολάτες!! Αμα δεν εχει ορεξη δεν κουνιεται!! Απο τωρα ανταρτης!!

Αν θυμαμαι καλα θα γεννησεις στο μητερα γυρω στις 19?

Καλησπέρα κορίτσια.. θα γεννησω κι εγώ στο μητέρα.. ξέρετε τιμή για το τρίκλινο??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Annie4 είπε:

Το ίδιο έκανε και ο γιος μου στην κοιλιά, δεν καταλαβαινε απο γλυκα και σοκολατες! Χαίρομαι που τον ένιωσες και ηρέμησες, ξερω καλα αυτο το αγχος. Σωστά! 19/12 στο ΜΗΤΕΡΑ. Εσυ?

Κι εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ μαλλον στις 16/12! Τουλάχιστον τότε κλείνω τις 38 εβδομαδες και μου είπε ότι τότε θα μου τον παρει

πρίν από 19 λεπτά , Amalia! είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια.. θα γεννησω κι εγώ στο μητέρα.. ξέρετε τιμή για το τρίκλινο??

Έχω μιλήσει με το λογιστήριο γιατί κι εγώ σε τρίκλινο θα μείνω. Με τον εοππυ είναι 1850€ για καισαρική, ο φυσιολογικός νομιζω είναι περίπου 200€ λιγότερα. Και έχει και μια χρέωση νεογνολογου 75€. Πότε γεννάς με το καλό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , NataSou είπε:

Κι εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ μαλλον στις 16/12! Τουλάχιστον τότε κλείνω τις 38 εβδομαδες και μου είπε ότι τότε θα μου τον παρει

Έχω μιλήσει με το λογιστήριο γιατί κι εγώ σε τρίκλινο θα μείνω. Με τον εοππυ είναι 1850€ για καισαρική, ο φυσιολογικός νομιζω είναι περίπου 200€ λιγότερα. Και έχει και μια χρέωση νεογνολογου 75€. Πότε γεννάς με το καλό?

Άρα όταν βγεις εγώ θα μπω. Εκτός απροοπτου βεβαια οπως σπασιμο νερων κλπ. Χρέωση νεογνολογου ξεχωριστα εχει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , NataSou είπε:

Ναι αργότερα το ίδιο βράδυ έκανε πάρτυ! Σε ευχαριστώ που ρωτάς :) είναι με τις ώρες του πάντως και δεν συγκινείται από γλυκα και σοκολάτες!! Αμα δεν εχει ορεξη δεν κουνιεται!! Απο τωρα ανταρτης!!

Αν θυμαμαι καλα θα γεννησεις στο μητερα γυρω στις 19?

K εμένα έτσι μου κάνει όποτε θελουμε δεν κάνει τίποτα! Όποτε δεν θέλουμε κάνει πάρτυ haha

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , NataSou είπε:

Κι εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ μαλλον στις 16/12! Τουλάχιστον τότε κλείνω τις 38 εβδομαδες και μου είπε ότι τότε θα μου τον παρει

Έχω μιλήσει με το λογιστήριο γιατί κι εγώ σε τρίκλινο θα μείνω. Με τον εοππυ είναι 1850€ για καισαρική, ο φυσιολογικός νομιζω είναι περίπου 200€ λιγότερα. Και έχει και μια χρέωση νεογνολογου 75€. Πότε γεννάς με το καλό?

Γεννάω Φεβρουάριο!! Έχω ακόμα..! Με το καλό εύχομαι κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Annie4 είπε:

Άρα όταν βγεις εγώ θα μπω. Εκτός απροοπτου βεβαια οπως σπασιμο νερων κλπ. Χρέωση νεογνολογου ξεχωριστα εχει? 

Ναι δεν ξέρω γιατί..

Επίσης με ενημέρωσαν οτι εγω πρέπει να έχω μοριακό και ο άντρας μου rapid και οτι επιτρέπεται να μείνει μέσα το βράδυ, ακόμα και στο τρίκλινο. Αν χρειαστεί να φύγει και να ξανάρθει θα πρέπει να ξανακάνει rapid. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , NataSou είπε:

Ναι δεν ξέρω γιατί..

Επίσης με ενημέρωσαν οτι εγω πρέπει να έχω μοριακό και ο άντρας μου rapid και οτι επιτρέπεται να μείνει μέσα το βράδυ, ακόμα και στο τρίκλινο. Αν χρειαστεί να φύγει και να ξανάρθει θα πρέπει να ξανακάνει rapid. 

Ναι, ναι...για τα τεστ το ξερω. Το μοριακο αν θελουμε μας το κανουν εκει την προηγουμενη ή την παραπροηγουμενη μερα που θα μπουμε για τον προεγχειρητικο ελεγχο. Κοστιζει 47€

πρίν από 27 λεπτά , Amalia! είπε:

Γεννάω Φεβρουάριο!! Έχω ακόμα..! Με το καλό εύχομαι κορίτσια! 

Ευχαριστούμε! Και σε εσενα :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Annie4 είπε:

Ναι, ναι...για τα τεστ το ξερω. Το μοριακο αν θελουμε μας το κανουν εκει την προηγουμενη ή την παραπροηγουμενη μερα που θα μπουμε για τον προεγχειρητικο ελεγχο. Κοστιζει 47€

Ευχαριστούμε! Και σε εσενα :-)

Ευχαριστώ!!! Κορίτσια το μοριακό εάν θέλετε μπορείτε να το κάνετε οπουδήποτε.. το δέχονται! Βρείτε κάπου να το κάνετε τζάμπα..μην πληρώσετε 47ευρω άδικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...