Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Αχ ήταν μια ατελείωτη νύχτα.. δεν ξέρω τι στην ευχή κάνει εκεί μέσα αλλά άμα συνεχίσει έτσι θα αποτρελαθώ!!! Ναι, οκ, υπέροχη αίσθηση να το νιώθεις στην κοιλίτσα, θα μου λείψει ΠΑΡΑ πολύ, αλλά εχθές ξεπέρασε τα όρια του επιπονου σε κάποια φάση! Τώρα είναι ήσυχο το αγαπάκι, κουνιέται μεν αλλά πιο ήπια! Κάτι μου λέει πως θα μας χορέψει στο ταψί ο μπέμπης όταν έρθει με το καλό!!!

Σε καταλαβαίνω υπομονή!! Συνήθως ότι κάνουν μέσα στην κοιλιά είναι το αντίθετο μόλις γεννηθούν. Οπότε παίζει και να έχεις ένα πολύ ήσυχο μωράκι :D ο δικος μου ειναι με τις μερες και τις ωρες του οπότε αν ισχύει αυτό, δεν ξέρω τι να περιμένω :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια από τα χαράματα που ξύπνησα υποφέρω από καούρα… δεν σταματάει με τίποτα από μόνη της. Τι μπορώ να κάνω;; 

Εμένα με βοηθάει μόνο η Σουρωτή ή σόδα και εννοείται simeco ή malox αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Κορίτσια από τα χαράματα που ξύπνησα υποφέρω από καούρα… δεν σταματάει με τίποτα από μόνη της. Τι μπορώ να κάνω;; 

Εγώ επειδή είχα θέμα μου έδωσε ο γιατρός μου gaviscon. Μόνο αυτό με έσωσε.

Δυστυχώς σοδες κτλ βοηθάνε αλλά για λίγο γιατί το ανθρακικό δεν κάνει τελικά καλό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Κορίτσια από τα χαράματα που ξύπνησα υποφέρω από καούρα… δεν σταματάει με τίποτα από μόνη της. Τι μπορώ να κάνω;; 

Gaviscon (εμενα μου το επετρεπε ο γιατρος), ξινομηλα και πολυ νερο. Δεν ειναι σιγουρο οτι θα υποχωρησει πληρως γιατι ειναι και η πιεση που ασκειται στο στομαχι απο τη μητρα αλλα σιγουρα θα ανακουφιστεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Κορίτσια από τα χαράματα που ξύπνησα υποφέρω από καούρα… δεν σταματάει με τίποτα από μόνη της. Τι μπορώ να κάνω;; 

Συμφωνώ gaviscon κ εμένα μου είπε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Γεια κορίτσια μου! Εγω σήμερα είχα αρκετές συσπάσεις, ανώδυνες μεν, έξτρα άβολες δε, και επίσης το αγόρι μου βρήκε τη μέρα να είναι υπερδραστηριο.. πονάει η κοιλιά μου από τις κινήσεις του, το έπιασε 4 φορές λοξυγγας και κατά τη διάρκειά του κουνιόταν πάρα πολύ έντονα, σαν να του την έσπαγε που του συμβαίνει αυτό.. νιώθω εξαντλημενη σήμερα, από τις 7.30 το πρωί μέχρι τώρα που γράφω χτυπιέται με διαλείμματα ολιγόλεπτα που και που.. 

Έτσι θα είναι από εδώ και πέρα;;; μπαίνοντας στον 9ο σιγα σιγά πονάει τόσο πολύ η κάθε τους κίνηση; 

Σε αλλα νέα, αύριο το πρωί έχω κλείσει maternity photoshooting και ελπίζω να με αφήσει να κοιμηθώ! 

Καλησπέρα, να σε ρωτήσω κάτι επειδή δε ξέρω πως μπορώ να το ξεχωρίζω...όταν λες ότι έχεις ανώδυνες συσπάσεις, πώς τις καταλαβαίνεις? Εννοείς τα πετρώματα?Γενικά και μένα είναι πολύ δραστήριος και έχει αρκετές φορές λοξυγγα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Silia89 είπε:

Καλησπέρα, να σε ρωτήσω κάτι επειδή δε ξέρω πως μπορώ να το ξεχωρίζω...όταν λες ότι έχεις ανώδυνες συσπάσεις, πώς τις καταλαβαίνεις? Εννοείς τα πετρώματα?Γενικά και μένα είναι πολύ δραστήριος και έχει αρκετές φορές λοξυγγα...

Καλησπέρα! Νιώθω την κοιλιά να σφίγγει και να μαζεύει σε μια μεριά χωρίς να πονάει όμως. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα! Νιώθω την κοιλιά να σφίγγει και να μαζεύει σε μια μεριά χωρίς να πονάει όμως. 

Σ ευχαριστώ πολύ! Και εμένα με πιάνουν αυτά αλλά νιώθω και μια ελαφριά ενόχληση για όσα δευτερόλεπτα διαρκεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα! Νιώθω την κοιλιά να σφίγγει και να μαζεύει σε μια μεριά χωρίς να πονάει όμως. 

Αυτό δεν είναι Braxton hicks?? Κ εγώ κάποτε νιώθω! Εσείς έχετε κάθε μέρα τέτοια;; Εγώ δεν έχω ή δε τα νιώθω τουλάχιστον κάθε μερα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Αυτό δεν είναι Braxton hicks?? Κ εγώ κάποτε νιώθω! Εσείς έχετε κάθε μέρα τέτοια;; Εγώ δεν έχω ή δε τα νιώθω τουλάχιστον κάθε μερα

Ναι αυτες ειναι. Κάθε βδομάδα είναι και διαφορετικά..πριν ένα μήνα είχα κάθε μέρα 5 ή 6 φορές σίγουρα! Τώρα μπορεί να περάσουν και μέρες που δεν έχω καθόλου ή έχω κάνα δυο αραια και που

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ δεν έχω νιωσει ποτέ συσπάσεις νομίζω. Δεν έχει πετρώσει ποτε η κοιλιά μου και είμαι 34εβδ. Έπρεπε να έχω νιωσει;;

Οχι!!! Δεν ειναι απαραιτητο. Εγω στην 1η εγκυμοσυνη δεν ενιωσα ποτε. Τωρα δεν ειμαι σιγουρη αν εχω νιωσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Αυτό δεν είναι Braxton hicks?? Κ εγώ κάποτε νιώθω! Εσείς έχετε κάθε μέρα τέτοια;; Εγώ δεν έχω ή δε τα νιώθω τουλάχιστον κάθε μερα

Εγω εχω κάθε μέρα, ναι! Είναι braxton hicks μεν, αλλά πλέον είναι πολύ πιο έντονες, κρατούν περισσότερο και σίγουρα με κανουν να νιώθω πιο άβολα από όσο παλιότερα. Δεν είναι πόνος αλλά είναι ενόχληση. Έχω τουλάχιστον 10 τη μέρα, φάνηκαν καιβστον καρδιοτοκογραφο, συν ότι έκανα μικρές συσπάσεις ακόμα και όταν δεν το καταλάβαινα εγώ! Όλα καλά όμως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...