Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Annie4 είπε:

Σιγουρα σε πειραξαν αυτα που εφαγες. Εγω με κολοκυθακια βραστα για βραδινο εκανα εμετο μεσα στη νυχτα...ειδικα το σπανακι να ξερεις ειναι βαρυ για το εντερο. Φαε ενα πιτογυρο κι αν σε πειραξει να μη με λενε Αννα! Χαχαχαχαχα. Σε τετοιες περιπτωσεις πινε χαμομηλακι. Και για τη δυσκοιλιοτητα δαμασκηνα αποξηραμενα, ακτινιδια, τυροπιτα-μιλκο στην αναγκη. 

Χαχαχαχα ποσό δίκιο εχεις!!!! Υποτίθεται τα έφαγα για κάτι ελαφρύ γιατί βαριόμουν να κόψω σαλατα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Χαχαχαχα ποσό δίκιο εχεις!!!! Υποτίθεται τα έφαγα για κάτι ελαφρύ γιατί βαριόμουν να κόψω σαλατα 

Το καταλαβαινω απολυτα! Εγω με τον διαβητη κοβω ανελλιπως μεσημερι-βραδυ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ενα μπωλ σαλατα. Και βαριεμαι!!!! Δεν μπορω. 

Αχ, σημερα εφτιαξα κεικ για να εχει ο γιος μου κ εχω φαγωθει να φαω. Εχω το οκ απο την διαβητολογο για παρασπονδια μια στο τοσο αλλα ειμαι σκεπτικη. Ε ρε τι τραβαμε! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Αχ συγγνωμη!!! Ονειρευομαι κι εγω...πιο πολυ μου λειπουν αυτα παρα τα γλυκα. Σισσυ εσενα το μωρο στο βαρος ειναι οκ η εχει παραπανω λογω ζαχαρου? Δε σε εχω ρωτησει

Στον γυναικολόγο μου έβγαινε λίγο πιο μπαμπατσικο απ το κανονικό αλλά όχι τρελά. Την τελευταία φορά στο ντοπλερ ήταν στα φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν έχουν και απόκλιση τα μηχανήματα των δυο γιατρών. Αυτος στο ντοπλερ μου είπε ότι είναι νορμαλ πάντως και ότι αν συνεχίσει έτσι θα γεννηθει περίπου 3μιση κιλά. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Στον γυναικολόγο μου έβγαινε λίγο πιο μπαμπατσικο απ το κανονικό αλλά όχι τρελά. Την τελευταία φορά στο ντοπλερ ήταν στα φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν έχουν και απόκλιση τα μηχανήματα των δυο γιατρών. Αυτος στο ντοπλερ μου είπε ότι είναι νορμαλ πάντως και ότι αν συνεχίσει έτσι θα γεννηθει περίπου 3μιση κιλά. 

Εντάξει! Μια χαρα λοιπον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από το πρωί εχω ηπια πονακια περιοδου. Σαν βαρος. Η μαια μου μού ειπε να ξεκουραστώ. Έχει καμία αλλη? Κι αν ναι, τι σας εχουν πει για αυτο?

Καλημέρα κορίτσι εγώ έχω πονακια περιόδου με είπε να ξεκουράζομαι να περνώ τα τροφοκαρτ και ουτρο γιατί προχθες εκανα και συσπάσεις αλλά τώρα που θα πάω σε δυο εβδομαδες παλι θα τα πούμε με είπε αν έχω παλι θα πάω ποιο μπροστά να δουμε 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Queen είπε:

Καλημέρα κορίτσι εγώ έχω πονακια περιόδου με είπε να ξεκουράζομαι να περνώ τα τροφοκαρτ και ουτρο γιατί προχθες εκανα και συσπάσεις αλλά τώρα που θα πάω σε δυο εβδομαδες παλι θα τα πούμε με είπε αν έχω παλι θα πάω ποιο μπροστά να δουμε 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ τον ενημέρωσα και μου είπε και ηρθα στο ιατρειο για nst. Δεν εχω συσπασεις τελικα, προφανως ειναι το εντερο. Καλη δυναμη κοριτσαρα, λιγο μας εμεινε. Ποσο εισαι τωρα εσυ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από το πρωί εχω ηπια πονακια περιοδου. Σαν βαρος. Η μαια μου μού ειπε να ξεκουραστώ. Έχει καμία αλλη? Κι αν ναι, τι σας εχουν πει για αυτο?

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ έχω πονακια περιόδου, ήπια, και άλλες φορές νιώθω σαν σουβλιες στον κόλπο. Στον προηγούμενο υπέρηχο με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο και είδε ότι δεν κάνω συσπάσεις και ο τραχηλος είναι οκ, οπότε με καθησυχάσε..υποθέτω είναι επειδή έχει πάρει θέση ο μικρός και τα πιέζει όλα προς τα κάτω γιατί η αληθεια ειναι ότι καποιες φορές τον νιώθω πολύ χαμηλα..

Πάντως όταν ξαπλώνω μου περνάει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Annie4 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ τον ενημέρωσα και μου είπε και ηρθα στο ιατρειο για nst. Δεν εχω συσπασεις τελικα, προφανως ειναι το εντερο. Καλη δυναμη κοριτσαρα, λιγο μας εμεινε. Ποσο εισαι τωρα εσυ?

Εγώ ακόμα δεν τον πείρα αν και πριν παλι είχα πόνους περιόδου. 

Και τι σε είπε για της συσπάσεις; ευχαριστώ πολύ κορίτσι τώρα είμαι 32+2 ναι λίγο έμεινε μάλλον 19 θα μπω 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από το πρωί εχω ηπια πονακια περιοδου. Σαν βαρος. Η μαια μου μού ειπε να ξεκουραστώ. Έχει καμία αλλη? Κι αν ναι, τι σας εχουν πει για αυτο?

Εγώ τα έχω εδώ και μέρες. Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Σαν τραβηγματακια, καψιματακια κάτω στην μήτρα. Και όταν κάθομαι και μετά σηκωθώ έχω βάρος χαμηλά. Θα το αναφέρω στο γιατρό όταν πάω στον υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ενιωθα κ εγώ βάρος κ όταν το ανέφερα με ρώτησε αν έχω κ πονο μαζί, αλλά εγώ δεν είχα πονο απλά βάρος που να με τραβάει κάτω, και μου είπε είναι λόγο του μωρού που είναι με το κεφάλι κάτω! Και καποιες φορες ισως να πιέζει και κάποια όργανα και να γίνεται ακόμα χειρότερο! Αλλά μου είπε αν νιωσω βάρος και πονο οπως περίοδο ή κάτι περίεργο να την πάρω τηλ οποιαδήποτε ώρα… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Queen είπε:

Εγώ ακόμα δεν τον πείρα αν και πριν παλι είχα πόνους περιόδου. 

Και τι σε είπε για της συσπάσεις; ευχαριστώ πολύ κορίτσι τώρα είμαι 32+2 ναι λίγο έμεινε μάλλον 19 θα μπω 

 

Και εγω 19/12 θα μπω! Ειμαι 32+3. Μου είπε ότι εγω δεν εχω συσπασεις, δεν φανηκε ουτε μια στον nst. Οι συσπασεις λεει εχουν κ πετρωμα σε ολη την κοιλια απο ψηλα εως κατω, εγω δεν ειχα κατι τετοιο. Μου εδειξε πως να τσεκαρω την κοιλια μου αν πετρωνει σε ποιο σημειο κλπ. Προφανως το βατος του μωρου η το εντερο ευθυνονται για τα πονακια που ειχα. Σε ποιο μαιευτηριο θα γεννησεις?

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Ενιωθα κ εγώ βάρος κ όταν το ανέφερα με ρώτησε αν έχω κ πονο μαζί, αλλά εγώ δεν είχα πονο απλά βάρος που να με τραβάει κάτω, και μου είπε είναι λόγο του μωρού που είναι με το κεφάλι κάτω! Και καποιες φορες ισως να πιέζει και κάποια όργανα και να γίνεται ακόμα χειρότερο! Αλλά μου είπε αν νιωσω βάρος και πονο οπως περίοδο ή κάτι περίεργο να την πάρω τηλ οποιαδήποτε ώρα… 

Ναι, παντα ενημερωνουμε, κι εμενα μου ειπε οτι καλως τον ενημερωσα. Τελικα βεβαια δεν ειχα συσπασεις, ευτυχως! 2 κιλα η μικρη μου σημερα :-) 32+3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Annie4 είπε:

Και εγω 19/12 θα μπω! Ειμαι 32+3. Μου είπε ότι εγω δεν εχω συσπασεις, δεν φανηκε ουτε μια στον nst. Οι συσπασεις λεει εχουν κ πετρωμα σε ολη την κοιλια απο ψηλα εως κατω, εγω δεν ειχα κατι τετοιο. Μου εδειξε πως να τσεκαρω την κοιλια μου αν πετρωνει σε ποιο σημειο κλπ. Προφανως το βατος του μωρου η το εντερο ευθυνονται για τα πονακια που ειχα. Σε ποιο μαιευτηριο θα γεννησεις?

Παλι καλά που δεν εχεις συσπάσεις είναι πολύ νωρίς ακόμα. Εμένα με είχε πετρώσει η κοιλιά μου για λίγο πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι επειδή γύρισε το μωρο παλι με το κεφάλι κάτω 

Εγώ καβάλα είμαι ελεύθω θα γεννησω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Εγώ τα έχω εδώ και μέρες. Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο. Σαν τραβηγματακια, καψιματακια κάτω στην μήτρα. Και όταν κάθομαι και μετά σηκωθώ έχω βάρος χαμηλά. Θα το αναφέρω στο γιατρό όταν πάω στον υπέρηχο 

Τραβηγματακια κλπ τα εχω, τα ξερω καλα γτ τα ειχα και στην 1η εγκυμοσυνη. Ολα φυσιολογικα. Αυτο που εννοουσα σημερα ηταν το βαρος που νιωθουμε χαμηλα οταν πχ περιμενουμε περιοδο. Τελικα δεν ηταν συσπασεις αλλα επειδη δεν ηξερα κιολας πηγα και μου κανε την εξεταση. Τωρα ενημερωθηκα καλυτερα ωστε να αναγνωριζω τις συσπασεις.

πρίν από 13 λεπτά , Queen είπε:

Παλι καλά που δεν εχεις συσπάσεις είναι πολύ νωρίς ακόμα. Εμένα με είχε πετρώσει η κοιλιά μου για λίγο πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι επειδή γύρισε το μωρο παλι με το κεφάλι κάτω 

Εγώ καβάλα είμαι ελεύθω θα γεννησω 

Α, εγω Αθηνα, δεν θα ειμαστε μαζι. Αλλα πρωτα ο Θεος θα γεννησουμε ιδια μερα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...