Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Sisii είπε:

Τα πονάκια έχουν κάποια σχέση με τα ροζ υγρά; Γιατί βλέπω που τα αναφέρετε μαζί 

Εγω τώρα σηκώθηκα να μου φτιάξω αυγά και λίγο άρχισε μια ενόχληση πάλι.
Αυτό το παιδί θέλει την μαμά βασίλισσα μάλλον, να μην κάνει τίποτα μόνη της, να έχει υπηρέτες :wub: Εντάξει αφού επιμένει, δέχομαι! 

Χαχα στα πουπουλα μόνο!! Κ εγώ έχω λίγα πονακια αυριο έχω κ εγώ τον πρωτο υπέρηχο για να δουμε!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Χαχα στα πουπουλα μόνο!! Κ εγώ έχω λίγα πονακια αυριο έχω κ εγώ τον πρωτο υπέρηχο για να δουμε!! 

Αχ ωραία! Ποσο θα είσαι αύριο; Εγώ 5 και 3! 9μιση το βράδυ έχω ραντεβού θα τρώω τα νυχάκια μου μέχρι τότε 

 

Επισης μου βγάζει στο app σύμφωνα με τις πληροφορίες που έδωσα due date 25 Δεκεμβρίου. Από την μια χαίρομαι που θα είναι αν όχι Χριστούγεννα, κοντά στα Χριστούγεννα και από την άλλη σκέφτομαι αν θα με αναλάβει κανένας γιατρός όταν ξέρει ότι Χριστούγεννα πρέπει να ναι εκεί να ξεγεννάει. Δεν τα ξέρω κιόλας αυτά με τους γιατρούς οποτε αν λεω χαζομάρες πείτε το μου, κανένα πρόβλημα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sisii είπε:

Αχ ωραία! Ποσο θα είσαι αύριο; Εγώ 5 και 3! 9μιση το βράδυ έχω ραντεβού θα τρώω τα νυχάκια μου μέχρι τότε 

 

Επισης μου βγάζει στο app σύμφωνα με τις πληροφορίες που έδωσα due date 25 Δεκεμβρίου. Από την μια χαίρομαι που θα είναι αν όχι Χριστούγεννα, κοντά στα Χριστούγεννα και από την άλλη σκέφτομαι αν θα με αναλάβει κανένας γιατρός όταν ξέρει ότι Χριστούγεννα πρέπει να ναι εκεί να ξεγεννάει. Δεν τα ξέρω κιόλας αυτά με τους γιατρούς οποτε αν λεω χαζομάρες πείτε το μου, κανένα πρόβλημα! :lol:

Εμας στη Κύπρο κάνουν τα πάντα για να είναι η πρώτη κλινική π θα γεννήσει 01/01 χαχαχα 

εμενα με βγάζει 27/12 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sisii είπε:

Αχ ωραία! Ποσο θα είσαι αύριο; Εγώ 5 και 3! 9μιση το βράδυ έχω ραντεβού θα τρώω τα νυχάκια μου μέχρι τότε 

 

Επισης μου βγάζει στο app σύμφωνα με τις πληροφορίες που έδωσα due date 25 Δεκεμβρίου. Από την μια χαίρομαι που θα είναι αν όχι Χριστούγεννα, κοντά στα Χριστούγεννα και από την άλλη σκέφτομαι αν θα με αναλάβει κανένας γιατρός όταν ξέρει ότι Χριστούγεννα πρέπει να ναι εκεί να ξεγεννάει. Δεν τα ξέρω κιόλας αυτά με τους γιατρούς οποτε αν λεω χαζομάρες πείτε το μου, κανένα πρόβλημα! :lol:

Εγώ τελευταία περιοδο είχα 15 Μαρτίου κ μ βγάζει 20 Δεκεμβρίου.. Αλλά επειδή παω για καισαρική θα είναι δυο εβδομάδες πιο μπροστά? Αυτό δεν ξέρω ακόμα.. Εγώ αυριο εχω 7 το απόγευμα κ εγώ τα νυχάκια μου θα τρώω μέχρι τότε χαχα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Εγώ τελευταία περιοδο είχα 15 Μαρτίου κ μ βγάζει 20 Δεκεμβρίου.. Αλλά επειδή παω για καισαρική θα είναι δυο εβδομάδες πιο μπροστά? Αυτό δεν ξέρω ακόμα.. Εγώ αυριο εχω 7 το απόγευμα κ εγώ τα νυχάκια μου θα τρώω μέχρι τότε χαχα

Κ εγώ αύριο στις 12:45 το μεσημέρι…είχα στις 13:00 κ με πήρε τηλ να με ρωτήσει αν μπορώ να πάω πιο νωρις!! Δε θα μπορώ να δουλέψω ως τοτε αύριο το πρωί χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή επιτυχία στους υπερήχους σας κορίτσια σας εύχομαι τα καλύτερα νέα να έχετε 

Ένα ένα τα σκαλοπάτια να τ ανεβαίνουμε με θάρρος και κοιτώντας τον στόχο κατάματα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Εγώ τελευταία περιοδο είχα 15 Μαρτίου κ μ βγάζει 20 Δεκεμβρίου.. Αλλά επειδή παω για καισαρική θα είναι δυο εβδομάδες πιο μπροστά? Αυτό δεν ξέρω ακόμα.. Εγώ αυριο εχω 7 το απόγευμα κ εγώ τα νυχάκια μου θα τρώω μέχρι τότε χαχα

Kι εγω τελευαταία περίοδο 17/3 και μου βγάζει ΠΗΤ 22/12 κι εγω με καισαρικη. Νομιζω ναι μας πανε 38 εβδομαδες περιπου με καισαρικη.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε παιδιά λέτε να πω να μου κάνουν και εμένα καισαρική; Να βγει το παιδί δυο εβδομαδεσ Πιο πριν να είναι τοξότης;  μ’ αρέσει περισσότερο από τον Αιγόκερω :lol: πλάκα κάνω 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, δεν μου έχει συμβεί. Φαντάζομαι θα τρόμαξες. Έχεις τόση ναυτία; τί νιώθεις;

Εχω αναγούλα, με ενοχλούν οι μυρωδιές, με ενοχλούν τα πάντα. Πήγε να με φιλήσει ο άντρας μου το πρωί και τον εσπρωξα μου μύρισε η οδοντόκρεμα.. μου γυρίζει ο τόπος και δεν μπορώ να κάνω και εμετό μπας και ηρεμήσω, δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερα..

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερα έχεις μιλήσει καθόλου με τομ γιατρο για να σε καθοδηγήσει?? Υπομονή με τη ναυτία στην πεωτη εγκυμοσυνη μου 4 μήνες υπέφερα από αναγουλα κυρίως κ λίγους εμετους.. Με βοήθησαν τα κριτσινια νερό γουλια γουλια όχι συνέχεια κ γενικά όχι σαλτσες, πικαντικα κ βαριά φαγητά

Δεν έχω μιλήσει με τον γιατρό, τι να μου πει και αυτός, ντρέπομαι να πάρω για μια αναγούλα.. έχουμε ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο στις 6 Μαΐου. Αν είμαι έτσι μέχρι τότε κάηκα.. 

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Kι εγω τελευαταία περίοδο 17/3 και μου βγάζει ΠΗΤ 22/12 κι εγω με καισαρικη. Νομιζω ναι μας πανε 38 εβδομαδες περιπου με καισαρικη.

Αχ ίδια μέρα είμαστε!!! Μπορεί από μόνα τους να μας επισκεφτούν μερικές μέρες νωρίτερα και να βγουν τοξοτακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια δεν εχω ακριβως ανακατωσουρα μονο. Δεν ξερω πως να το εξηγησω , ωρες ωρες ανακατευομαι, εχω συνεχεια μια δυσπεψια λες και δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα και εχω συχνα καουρες τις τελευταιες μερες. Αλλα με ανησυχουν τα πονακια και τα καφε που βλεπω που και που! Ερχονται, σταματανε και ξανα ερχονται. Λιγο να κουραστω και τσουπ. Και δεν εκανα και κατι ρε κοριτσια δουλειες κανει ο αντρας μου εγω μονο με το μωρο μου επαιζα σπιτι. Ε δεν μπορω ουτε να ασχολουμαι μαζι του δεν γινεται.  Ο γιατρος δεν ανησυχει αλλα εγω θα σκασω. Μου ειπε ξαπλωνε οσο πιο πολυ μπορεις για μια εβδομαδα. Ε που να ξαπλωνω με ενα μωρο 15 μηνων..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εγώ χοριακη 129 φοβήθηκα λίγο τώρα νόμιζα θα είναι πιο πολυ απο τς 16 Μαρτίου π είχα τελευταία φορά περιοδο.. Θα επαναλάβω τ Παρασκευή.. Εσείς ποσο είχατε? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Κορίτσια εγώ χοριακη 129 φοβήθηκα λίγο τώρα νόμιζα θα είναι πιο πολυ απο τς 16 Μαρτίου π είχα τελευταία φορά περιοδο.. Θα επαναλάβω τ Παρασκευή.. Εσείς ποσο είχατε? 

Τι κυκλο έχεις? Μήπως ηταν πιο μεγάλος ο κύκλος σου για αυτό αυτή η τιμή?

Εγώ με τελ.περιοδο 17/3 και κυκλο 29 ημερών είχα  13/4 88.34 και 15/4 287.

Αλλα παιζει ρολο ο κυκλος. Εαν πχ εκανες αυτο μηνα μεγαλο κυκλο τυχαια μπορει να ειναι Ok. Μην αγχωνεσαι, πιστευω να εκανες μεγαλο κυκλο. Θα δεις μεθαυριο θα διπλασιαστει. Θα κανεις και δευτερη λογικα ε?


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Τι κυκλο έχεις? Μήπως ηταν πιο μεγάλος ο κύκλος σου για αυτό αυτή η τιμή?

Εγώ με τελ.περιοδο 17/3 και κυκλο 29 ημερών είχα  13/4 88.34 και 15/4 287.

Αλλα παιζει ρολο ο κυκλος. Εαν πχ εκανες αυτο μηνα μεγαλο κυκλο τυχαια μπορει να ειναι Ok. Μην αγχωνεσαι, πιστευω να εκανες μεγαλο κυκλο. Θα δεις μεθαυριο θα διπλασιαστει. Θα κανεις και δευτερη λογικα ε?

Ναι η αλήθεια είναι ότι τ Μάρτιο με άργησε 10 μέρες κ μ ήρθε στις 15 όποτε σίγουρα είχα μεγαλυτερο κυκλο κ τώρα.. Απλά φοβάμαι μην παθω ξανά εξωμητριο.. Τ παρασκευη θα πρεπει να έχει διπλασιαστεί


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Εγω κοριτσια δεν εχω ακριβως ανακατωσουρα μονο. Δεν ξερω πως να το εξηγησω , ωρες ωρες ανακατευομαι, εχω συνεχεια μια δυσπεψια λες και δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα και εχω συχνα καουρες τις τελευταιες μερες. Αλλα με ανησυχουν τα πονακια και τα καφε που βλεπω που και που! Ερχονται, σταματανε και ξανα ερχονται. Λιγο να κουραστω και τσουπ. Και δεν εκανα και κατι ρε κοριτσια δουλειες κανει ο αντρας μου εγω μονο με το μωρο μου επαιζα σπιτι. Ε δεν μπορω ουτε να ασχολουμαι μαζι του δεν γινεται.  Ο γιατρος δεν ανησυχει αλλα εγω θα σκασω. Μου ειπε ξαπλωνε οσο πιο πολυ μπορεις για μια εβδομαδα. Ε που να ξαπλωνω με ενα μωρο 15 μηνων..

Αχ κοπέλα μου, με μωρό 15 μηνών μόνο να ξαπλωνεις δεν γίνεται...το σηκώνεις αγκαλιά; εγώ εχω ενα αγορακι 2ετών και αποφευγω τα σηκωματα αλλα οταν μου το ζηταει τον παιρνω με προσοχη.

Όσον αφορα τις καουρες ρωτα και τον γιατρο σου, υπαρχει ενα σιροπι που ειναι λευκο και με μια κουταλια εξαφανιζονται ολες οι ενοχλησεις του πεπτικου και μαλιστα μπορεις αφοβα να το παιρνεις ουσα εγκυος.

1 ώρα πρίν, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια εγώ χοριακη 129 φοβήθηκα λίγο τώρα νόμιζα θα είναι πιο πολυ απο τς 16 Μαρτίου π είχα τελευταία φορά περιοδο.. Θα επαναλάβω τ Παρασκευή.. Εσείς ποσο είχατε? 

Κοριτσι μου εγω δεν κανω χοριακη αρα δεν γνωριζω. Ομως μη συγκρινεις με αλλες κοπελες γιατι ο καθε κυκλος ειναι διαφορετικος. Λογικα εκανες μεγαλο κυκλο, δηλαδη αργοτερα ωορρηξια που ουσιαστικα αυτο μετραει. Αλλο να εχεις περιοδο πχ 15/3 και ωορρηξια 30/03 κι αλλο ωορρηξια 05/04. Εγω πχ δεν εχω 28αρη κυκλο, εχω 32αρη. Με περιοδο 23/03 ειχα ωορρηξια 11/04.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Αχ κοπέλα μου, με μωρό 15 μηνών μόνο να ξαπλωνεις δεν γίνεται...το σηκώνεις αγκαλιά; εγώ εχω ενα αγορακι 2ετών και αποφευγω τα σηκωματα αλλα οταν μου το ζηταει τον παιρνω με προσοχη.

Όσον αφορα τις καουρες ρωτα και τον γιατρο σου, υπαρχει ενα σιροπι που ειναι λευκο και με μια κουταλια εξαφανιζονται ολες οι ενοχλησεις του πεπτικου και μαλιστα μπορεις αφοβα να το παιρνεις ουσα εγκυος.

Κοριτσι μου εγω δεν κανω χοριακη αρα δεν γνωριζω. Ομως μη συγκρινεις με αλλες κοπελες γιατι ο καθε κυκλος ειναι διαφορετικος. Λογικα εκανες μεγαλο κυκλο, δηλαδη αργοτερα ωορρηξια που ουσιαστικα αυτο μετραει. Αλλο να εχεις περιοδο πχ 15/3 και ωορρηξια 30/03 κι αλλο ωορρηξια 05/04. Εγω πχ δεν εχω 28αρη κυκλο, εχω 32αρη. Με περιοδο 23/03 ειχα ωορρηξια 11/04.

Κι εγώ το ίδιο προσπαθώ να το αποφεύγω και να τον έχω αγκαλίτσα όταν κάθομαι αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο. Είναι στη φάση που θέλει όλο αγκαλίτσα ότι κι αν κάνουμε και όρθια πολλές φορές. Πώς να του αρνηθώ; Απλά προσπαθώ να το κάνω με προσοχή. Αλλά μεταξύ μας με όσο προσοχή και να τον σηκώσω και ταυτόχρονα σηκώνω τόσο βάρος!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Ανησυχώ πραγματικά πάρα πολύ μέχρι να κάνω υπέρηχο. Κάθε δέκα λεπτά πάω τουαλέτα να δω αν έχω αίμα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...