Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είχαμε γιατρό χθες, η μπέμπα έφτασε 1,5 κιλό! Δεν το περίμενα και χάρηκα πολύ. Επόμενο ραντεβού στις 28/12 για Doppler. Κατά τ άλλα μου είπε λίγο προσοχή, γιατί έχει μειωθεί λίγο ο τράχηλος αλλά όχι ανησυχητικά. Έκανα και τοκογραφημα και ήταν καλό!

Υπέροχα νέα!!  Όλα καλά!! Πόσο εβδομάδων είσαι @Arden? Έτσι μπαμπατσικα μωράκια !! 

Νομίζω λογικό να μειώνεται από εδώ και στο εξής ο τράχηλος λίγο το βάρος του μωρού λίγο οι εβδομάδες να προσέχετε και να ακούτε το σώμα σας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Effita είπε:

Ναι τον ελεγχουμε καθε φορα τον τραχηλο.

Τελικα πηγα για υπερηχο χολης.Ολα καλά.Κανενα θεμα.

Τι σου λεει ο γιατρος είναι φυσιολογικό;; 

Εγω ειχα μεχρι τον 6ο....μετα ηρεμησα λιγο κ τωρα 29 εβδομαδων επεστρεψαν.

Ε ανήκω στο 1% των γυναικών που συνεχίζουν να έχουν μετά το πέρας του πρώτου τριμήνου....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλημέρα!! Κι εμένα μειωθηκε λίγο.. όσο πάει βασικά θα μειώνεται από δω και πέρα..  πόσο σου τον μέτρησε?

Τον μέτρησε 2,9 εκ. Ναι είναι λογικό να μειώνεται, μου είπε να μην αγχώνομαι και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Εσένα πόσο είναι?

πρίν από 23 λεπτά , Roses! είπε:

Υπέροχα νέα!!  Όλα καλά!! Πόσο εβδομάδων είσαι @Arden? Έτσι μπαμπατσικα μωράκια !! 

Νομίζω λογικό να μειώνεται από εδώ και στο εξής ο τράχηλος λίγο το βάρος του μωρού λίγο οι εβδομάδες να προσέχετε και να ακούτε το σώμα σας!! 

Αύριο κλείνω τις 30 εβδομάδες! 

Εσύ πόσο είσαι? Νομίζω κοντά είμαστε. Σε νιώθω απόλυτα με την ξάπλα. Το έζησα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήμουν στο κρεβάτι από την 9η εβδομάδα μέχρι την 35η που γέννησα. Υπομονή, κοντευουμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Arden είπε:

Τον μέτρησε 2,9 εκ. Ναι είναι λογικό να μειώνεται, μου είπε να μην αγχώνομαι και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Εσένα πόσο είναι?

Αύριο κλείνω τις 30 εβδομάδες! 

Εσύ πόσο είσαι? Νομίζω κοντά είμαστε. Σε νιώθω απόλυτα με την ξάπλα. Το έζησα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήμουν στο κρεβάτι από την 9η εβδομάδα μέχρι την 35η που γέννησα. Υπομονή, κοντευουμε!

Εγώ με περίδεση είμαι στα 23mm..μου λέει πάμε καλά...Καλά κάνεις και ξεκουραζεσαι!! 

Τέλεια!! Εγώ είμαι 28+2 και έχω πάλι ραντεβού στις 27/12! Και στην προηγούμενη έτει ήμουν απλά χωρίς περίδεση..από την αυχενική και μετά ξάπλα ...Υπομονή τώρα μπαίνουμε στην τελική ευθεία..και εγώ στις 34 εβδομάδες γέννησα την μικρή μου... ευελπιστώ σε αυτή την εγκυμοσύνη να προλάβω να μπω στον μήνα μου!!

Όλα καλά,έχω πίστη τα χειρότερα νομίζω πέρασαν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Arden είπε:

Τον μέτρησε 2,9 εκ. Ναι είναι λογικό να μειώνεται, μου είπε να μην αγχώνομαι και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Εσένα πόσο είναι?

Αύριο κλείνω τις 30 εβδομάδες! 

Εσύ πόσο είσαι? Νομίζω κοντά είμαστε. Σε νιώθω απόλυτα με την ξάπλα. Το έζησα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήμουν στο κρεβάτι από την 9η εβδομάδα μέχρι την 35η που γέννησα. Υπομονή, κοντευουμε!

Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και τον μετρήσαμε στα 2εκ! Στην β επιπεδου ήταν 2,4! Οπότε τι να πω, μακάρι να συνεχίσει έτσι με μικρές μειώσεις μέχρι να μπω στον μήνα μου! Ξεκουράζομαι κι εγώ φουλ.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Amalia! είπε:

Εγώ είμαι στην 32η εβδομάδα και τον μετρήσαμε στα 2εκ! Στην β επιπεδου ήταν 2,4! Οπότε τι να πω, μακάρι να συνεχίσει έτσι με μικρές μειώσεις μέχρι να μπω στον μήνα μου! Ξεκουράζομαι κι εγώ φουλ.. 

Κατάλαβα κορίτσι μου. Ναι, ξεκουράσου κ όλα καλά θα πάνε! Κοντευουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Όσες πήγατε γιατρό τέλεια νέα!!! Έχετε μπουμπούκες. Να σας ρωτήσω, μετά την αναβάθμιση του φόρουμ δεν ξέρω που έχει πάει το εικονίδιο με τα μηνύματα και τις ειδοποιήσεις και το προφίλ μας. Ξέρει καμιά οεο; Χάθηκα! Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Όσες πήγατε γιατρό τέλεια νέα!!! Έχετε μπουμπούκες. Να σας ρωτήσω, μετά την αναβάθμιση του φόρουμ δεν ξέρω που έχει πάει το εικονίδιο με τα μηνύματα και τις ειδοποιήσεις και το προφίλ μας. Ξέρει καμιά οεο; Χάθηκα! Χαχαχα 

Κι εγω τα έχω χάσει. Λογικά κάποια στιγμή θα το φτιάξουν πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγω τα έχω χάσει. Λογικά κάποια στιγμή θα το φτιάξουν πάλι.

Ούτε ειδοποιήσεις μου έρχονται. Βασικά τώρα που απάντησες στη δημοσίευση μου,μου ήρθε ειδοποίηση που κράτησε μόνο για λίγα δευτερόλεπτα και μετά χάθηκε ενώ πριν παρέμενε πάνω ψιλά στην σελίδα μέχρι να την ανοίξω. Τώρα μπήκα στην ομάδα για να δω το σχόλιο σου. Ελπίζω να φτιαχτεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ούτε ειδοποιήσεις μου έρχονται. Βασικά τώρα που απάντησες στη δημοσίευση μου,μου ήρθε ειδοποίηση που κράτησε μόνο για λίγα δευτερόλεπτα και μετά χάθηκε ενώ πριν παρέμενε πάνω ψιλά στην σελίδα μέχρι να την ανοίξω. Τώρα μπήκα στην ομάδα για να δω το σχόλιο σου. Ελπίζω να φτιαχτεί 

Ναι ναι έχουν γίνει ήδη παράπονα στη διοίκηση είδα..  Θα το φτιάξουν χαχαχ απλά μπορεί να αλλάξει απο Δευτέρα φανταζομαι γιατί πέσαμε μέσα σε σκ και οι προγραμματιστες μπορεί να μην δουλεύουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Όσες πήγατε γιατρό τέλεια νέα!!! Έχετε μπουμπούκες. Να σας ρωτήσω, μετά την αναβάθμιση του φόρουμ δεν ξέρω που έχει πάει το εικονίδιο με τα μηνύματα και τις ειδοποιήσεις και το προφίλ μας. Ξέρει καμιά οεο; Χάθηκα! Χαχαχα 

Γειά σας κορίτσια.Το ίδιο κι εγώ.Ασε που δεν έχει εκείνο το εικονίδιο που σε πήγαινε στο τελευταίο σημείο της συζήτησης που είχες δεί...Τώρα πρέπει να πας στην τελευταία σελίδα και να γυρίζεις πίσω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μόλις πήγα να κάνω το ντουζάκι μου είδα από τις θηλές μου 2 σταγονίτσες διάφανο υγρό...αυτό είναι το λεγόμενο πύαρ;;; Δεν μου είχε ξανασυμβεί...Είναι φυσιολογικό ε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Εμένα τελικα δεν ξερω αν τα ζουζούνια μου θα βγουν το 23 η θέλουν να κάνουμε ρεβεγιόν μαζί!!! Αυτά  που έχω τόσο καιρό είναι συσπάσεις κ είναι κ ο λόγος που μίκρυνε ο τράχηλος.  . .Ανεβάσαμε την δόση των ουτρο κ του μαγνησίου μειώθηκαν λιγάκι αλλά σήμερα ένιωσα ενοχλήσεις από κάτω,  οπότε αύριο κάνω τις ενεσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες για να είμαστε έτοιμοι.  . . Μακάρι να προλάβω τουλάχιστον τις 34 εβδομάδες.  . . Αυτά από εμάς !! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marilou7 είπε:

Κορίτσια, μόλις πήγα να κάνω το ντουζάκι μου είδα από τις θηλές μου 2 σταγονίτσες διάφανο υγρό...αυτό είναι το λεγόμενο πύαρ;;; Δεν μου είχε ξανασυμβεί...Είναι φυσιολογικό ε;

Εγώ παρατήρησα κάτι ξηρό. Ίσως είχε σταξει και δεν το πήρα χαμπάρι και στέγνωσε. Είναι απόλυτα φυσιολογικό στο μήνα μας. 

πρίν από 30 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Εμένα τελικα δεν ξερω αν τα ζουζούνια μου θα βγουν το 23 η θέλουν να κάνουμε ρεβεγιόν μαζί!!! Αυτά  που έχω τόσο καιρό είναι συσπάσεις κ είναι κ ο λόγος που μίκρυνε ο τράχηλος.  . .Ανεβάσαμε την δόση των ουτρο κ του μαγνησίου μειώθηκαν λιγάκι αλλά σήμερα ένιωσα ενοχλήσεις από κάτω,  οπότε αύριο κάνω τις ενεσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες για να είμαστε έτοιμοι.  . . Μακάρι να προλάβω τουλάχιστον τις 34 εβδομάδες.  . . Αυτά από εμάς !! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!! 

Ο γιατρός τι σου λέει;; Έχετε προγραμματίσει τον τοκετό; Θα γεννήσεις με καισαρική; Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη επαναλάβει αλλά δεν θυμάμαι....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

 

Ο γιατρός τι σου λέει;; Έχετε προγραμματίσει τον τοκετό; Θα γεννήσεις με καισαρική; Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη επαναλάβει αλλά δεν θυμάμαι....

Καισαρική θα γινόταν ούτως ή άλλως.  . . Απλά θέλαμε να πατήσουμε τις 36 εβδομάδες.  . .με τα τελευταία δεδομένα δεν το βλέπουμε κ ειπαμε να τρεναρουμε όσο μπορούμε με καθισιο κ τα φάρμακα  . . . Δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε αλλά λογικά επειδή αύριο θα κάνω κ την κορτιζόνη το πάμε για 2 βδομάδες ( 2 βδομάδες κρατάει η δράση της δλδη εχει κάνει την δουλειά που θέλουμε) κ μακάρι να αντέξουμε κ πάρα πάνω.  .  .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...