Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! 

Έχω γράψει ένα σωρό ερωτήσεις που θέλω να πω στον γιατρό και όλο τα ξεχνάω ως δια μαγείας!! Επίσης σήμερα θα μου πει μήπως και μπορέσω έτσι λίγο να κινούμαι,θα εξαρτηθεί από τον καλό μου τράχηλο...Πόνους έχω λίγους στα ισχία μου και είναι από την ξάπλα ...

Για το μωρό δεν έχω πάρει τίποτα και δεν θέλω να αγοράσω μέσω ίντερνετ κυρίως το καρότσι και το λίκνο! Πρέπει να ετοιμάζομαι σιγά σιγά,να φτιάξω βαλίτσα και ας την έχω έτοιμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Αύριο μπαίνω 28 το πρώτο μας μαξιλαράκι και είμαι πολύ χαρούμενη που έφτασα έως εδώ!! Μακάρι να φτάσω έως τις 36 κορίτσια...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roses! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Έχω γράψει ένα σωρό ερωτήσεις που θέλω να πω στον γιατρό και όλο τα ξεχνάω ως δια μαγείας!! Επίσης σήμερα θα μου πει μήπως και μπορέσω έτσι λίγο να κινούμαι,θα εξαρτηθεί από τον καλό μου τράχηλο...Πόνους έχω λίγους στα ισχία μου και είναι από την ξάπλα ...

Για το μωρό δεν έχω πάρει τίποτα και δεν θέλω να αγοράσω μέσω ίντερνετ κυρίως το καρότσι και το λίκνο! Πρέπει να ετοιμάζομαι σιγά σιγά,να φτιάξω βαλίτσα και ας την έχω έτοιμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Αύριο μπαίνω 28 το πρώτο μας μαξιλαράκι και είμαι πολύ χαρούμενη που έφτασα έως εδώ!! Μακάρι να φτάσω έως τις 36 κορίτσια...

Θα φτάσεις κορίτσι μου. Γίνεται να γεννήσεις από τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Θα φτάσεις κορίτσι μου. Γίνεται να γεννήσεις από τώρα;;;

Θέλω να πιστεύω πως όχι!! Δεν θέλω απλά δεν ξέρω και πως θα εξελιχθεί οπότε καλύτερα να την έχω έτοιμη και ας πάω 40εβδομαδες!! Την φτιάχνω από τώρα επειδή έχω έναν πρόωρο τοκετό στο ιστορικό μου και με φοβίζει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια .. για σουτιεν θηλασμού που λέτε εγω στο πρώτο μου παιδακι ειχα παρει απο hm ηταν αρκετα καλα κ ειχα κ απο τα τζαμπο τα οποια τα ειχα λιωσει με βολεψαν πολυ περισσοτερο.φερνει κ το λιντλ καμια φορα αλλα δεν είναι καθολου καλα..τωρα για  τον μπεμπη δεν εχω ψονησει τπτ .Δε ξερω γιατι το πάω τοσο αργα το πράγμα.Λιγο οι ιωσεις που κυκλοφορουν κ δε πολυ βγαινω εξω λιγο το κρυο κ οι βροχες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλωσόρισες!! Πότε γέννας με το καλό?? Σουτιέν θηλασμού εγώ δεν έχω πάρει ακόμα, θα πάρω αφοτου γεννήσω! Νυχτικο πήρα από prenatal Kai apo to moromou.gr

30/01 έχω ΠΗΤ. Το πρώτο μας, όποτε ένα χάος στο μυαλό. Εγώ δε ξέρω τι νούμερο να παρω για σουτιέν γι αυτό το έχω αφήσει. Νυχτικό πήρα από sinsay ενα στυλ πουκάμισο μακρύ κ ένα ραντακι γτ μου είπαν κάνει ζέστη στα δωμάτια. Αλλά θέλω να παρω κ άλλο γι αυτό ρωτάω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα!!!! Αϋπνίες κι εγώ 4 με 6! Αλλά μετά έριξα ύπνο μέχρι τώρα...τι μουντός καιρός σήμερα;;;και ήθελα να πάω και για περπάτημα πφφφφ... Αναφορικά με τα σουτιέν, η κολλητή μου που γέννησε πρόσφατα μου λέει μην τρελαίνεσαι ντε και καλά να πάρεις θηλασμού... Μπορούμε να φοράμε και πολύ χαλαρά τύπου εφηβικά μπουστάκια, βάζοντας ένα επίθεμα μπροστά... Και απλά όταν φτάνει η ώρα του θηλασμού να το κάνουμε στο πλάι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Έχω γράψει ένα σωρό ερωτήσεις που θέλω να πω στον γιατρό και όλο τα ξεχνάω ως δια μαγείας!! Επίσης σήμερα θα μου πει μήπως και μπορέσω έτσι λίγο να κινούμαι,θα εξαρτηθεί από τον καλό μου τράχηλο...Πόνους έχω λίγους στα ισχία μου και είναι από την ξάπλα ...

Για το μωρό δεν έχω πάρει τίποτα και δεν θέλω να αγοράσω μέσω ίντερνετ κυρίως το καρότσι και το λίκνο! Πρέπει να ετοιμάζομαι σιγά σιγά,να φτιάξω βαλίτσα και ας την έχω έτοιμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Αύριο μπαίνω 28 το πρώτο μας μαξιλαράκι και είμαι πολύ χαρούμενη που έφτασα έως εδώ!! Μακάρι να φτάσω έως τις 36 κορίτσια...

Θα φτάσεις! Κι εγώ έτσι χαρούμενη ήμουν μόλις μπήκα 28η! Κάθε ημέρα που περνάει είναι κέρδος να σκέφτεσαι.. τι ώρα θα πας γιατρό?? Να μας πεις τα νέα σου!!

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Μια από τα ίδια....Εχω μια νύστα τώρα....

Εγώ τώρα ξύπνησα.. χαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια εμενα σουτιέν θηλασμού μου δώσε μια φίλη και πηρα κ ένα από τα Lidl πολύ ωραίο.Όσο για το νοσοκομείο πηρα δυο φανελάκια θηλασμού κ θα κοιτάξω να έχω δυο φαρδιές παντελόνες πιτζάμας από κάτω για να μαι άνετη.Τα νυχτικα δεν με βολεύουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια! Εγώ έχω πάρει 2 σουτιέν θηλασμού και 2 νυχτικιες μια μακρυμανικη μια κοντομάνικο όπως επίσης και μια λεπτή ρομπιτσα.. αυτά πιστεύω φτάνουν,ίσως πάρω και ένα σετ κανονικές πυτζάμες με παντελόνι...κι εμένα δε με βολεύουν οι νυχτικιες δε φοράω αλλά όλοι μου είπανε ότι θα με βολέψουν λόγω γέννας...θα δείξει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Θα φτάσεις! Κι εγώ έτσι χαρούμενη ήμουν μόλις μπήκα 28η! Κάθε ημέρα που περνάει είναι κέρδος να σκέφτεσαι.. τι ώρα θα πας γιατρό?? Να μας πεις τα νέα σου!!

Εγώ τώρα ξύπνησα.. χαχαχ 

Πήγα στο γιατρό και όλα είναι μια χαρά! Ο τράχηλος στη θέση του,το μωράκι μου αναπτύσσεται τέλεια είναι και πολύ υπερκινητικός σήμερα(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠) και πήγε 1.300!! Τρώει καλά σαν την μαμά του χεχεχε...Με άφησε ένα Τσικ πιο ελεύθερη δηλαδή να κάθομαι λίγο στον καναπέ και να τακτοποιήσω κάποια ρούχα και ως εκεί...Μου αρκεί για αρχή και νομίζω ότι ξανά γεννήθηκα και έχω την δύναμη να συνεχίσω!!!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Roses! είπε:

Πήγα στο γιατρό και όλα είναι μια χαρά! Ο τράχηλος στη θέση του,το μωράκι μου αναπτύσσεται τέλεια είναι και πολύ υπερκινητικός σήμερα(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠) και πήγε 1.300!! Τρώει καλά σαν την μαμά του χεχεχε...Με άφησε ένα Τσικ πιο ελεύθερη δηλαδή να κάθομαι λίγο στον καναπέ και να τακτοποιήσω κάποια ρούχα και ως εκεί...Μου αρκεί για αρχή και νομίζω ότι ξανά γεννήθηκα και έχω την δύναμη να συνεχίσω!!!

 

Μπράβο κοπέλα μου! Πολύ χαίρομαι! Να δεις που σιγά σιγά θα περνάνε οι εβδομαδες! Στην β επιπεδου σου είχαν βγάλει ποσοστά για πρόωρο τοκετό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Amalia! είπε:

Μπράβο κοπέλα μου! Πολύ χαίρομαι! Να δεις που σιγά σιγά θα περνάνε οι εβδομαδες! Στην β επιπεδου σου είχαν βγάλει ποσοστά για πρόωρο τοκετό?

Έτσι είναι!!! Ναι μου είχε βγάλει για πρόωρο τοκετό λόγο ιστορικού που είχα στις 34 εβδομάδες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...