Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια και εγω ειχα γιατρο σήμερα σχεδόν 1.5 kg:) Ολα καλα ευτυχώς. Ακολουθεί ντόπλερ τώρα.. 

@Roses! τι ποσοστο για προωρο τοκετο είχες;

Εσπασαν τα νερά νωρίτερα;στις 34 εβδομάδες;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Γεια σας κορίτσια και εγω ειχα γιατρο σήμερα σχεδόν 1.5 kg:) Ολα καλα ευτυχώς. Ακολουθεί ντόπλερ τώρα.. 

@Roses! τι ποσοστο για προωρο τοκετο είχες;

Εσπασαν τα νερά νωρίτερα;στις 34 εβδομάδες;

Καλημέρα!! Πόσο εβδομάδων είσαι @Laura?? Τέλεια μεγαλώνει το μπεμπακι σας!!

Πριν τις 34 εβδομάδες έχω 4.6% και πριν τις 37 εβδομάδες έχω 17.3%

Στην προηγούμενη μου έσπαγε τα νερά λίγο λίγο μέχρι που δεν την άκουγα καθόλου... βέβαια το παρακολουθούσαμε συνεχώς και τελικά μπήκα με πρόκληση γιατί είχα βέβαια και δικές μου συσπάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα... Τι ιώσεις είναι αυτές που κυκλοφορούν... Τα παιδιά μου συνέχεια αρρωστα με βήχα... Προσπαθώ να είμαι μακριά αλλά πόσο σε ένα σπίτι... 

Τέλος πάντων ειμαι 30+2 κρεβατωμενη από συσπάσεις αρκετές... Κάθε μέρα κ μια νίκη για το μπεμπέ... 

Είμαι υποψήφια για προωρο τοκετό, στη Β επιπέδου το έλεγε πεντακάθαρα λόγω τραχήλου... Ενώ τα παιδιά μου τα γέννησα κ τα δύο 39 βδομάδες.... 

Σε 10 μέρες γιατρό για να δούμε.... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ κάνει πάρα πολύ κρύο έχει-8 βαθμούς και δεν μπορώ να πάω πουθενά παγωνω!!!! Χθες έκανα πάλι καρδιοτοκογραφο όλα καλά ευτυχώς έκατσε αυτή τη φορά η μικρή...να σας ρωτήσω έχετε πάρει σερβιέτες λοχειας? Δεν εχω ιδέα αν πρέπει να πάρω ή να πάρω μεγάλες κανονικές...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημερα... Τι ιώσεις είναι αυτές που κυκλοφορούν... Τα παιδιά μου συνέχεια αρρωστα με βήχα... Προσπαθώ να είμαι μακριά αλλά πόσο σε ένα σπίτι... 

Τέλος πάντων ειμαι 30+2 κρεβατωμενη από συσπάσεις αρκετές... Κάθε μέρα κ μια νίκη για το μπεμπέ... 

Είμαι υποψήφια για προωρο τοκετό, στη Β επιπέδου το έλεγε πεντακάθαρα λόγω τραχήλου... Ενώ τα παιδιά μου τα γέννησα κ τα δύο 39 βδομάδες.... 

Σε 10 μέρες γιατρό για να δούμε.... 

 

Πραγματικά πολλές ιώσεις..Εγώ σκέφτομαι να μην τα στείλω την επόμενη εβδομάδα καθόλου σχολείο..

Είναι δύσκολα μέσα στο σπίτι να προσέξεις όταν τα παιδιά είναι άρρωστα ..μόνο που τα φροντίζεις φτάνει...

Πόσες συσπάσεις κάνεις την ημέρα? Σε είδε και είπε ότι επειρεαζεται ο τράχηλος?Πόσο τράχηλο έχεις τώρα?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

1 hour ago, Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ κάνει πάρα πολύ κρύο έχει-8 βαθμούς και δεν μπορώ να πάω πουθενά παγωνω!!!! Χθες έκανα πάλι καρδιοτοκογραφο όλα καλά ευτυχώς έκατσε αυτή τη φορά η μικρή...να σας ρωτήσω έχετε πάρει σερβιέτες λοχειας? Δεν εχω ιδέα αν πρέπει να πάρω ή να πάρω μεγάλες κανονικές...

Καλημέρα!! 

Πω,πω -8 δεν αντέχω ούτε εγώ το κρύο ...Σε ποια περιοχή είσαι? Εδώ πάλι έχει 20 βαθμούς με λίγο ήλιο και πολλή υγρασία...Τέλεια πήγαν όλα μια χαρά και έκατσε το κορίτσι!! Δεν έχω πάρει σερβιετες λοχείας μου δίνουν από το μαιευτήριο αλλά και πάλι δεν με βολευουν...είναι πολύ σκληρές και χοντρές και με ενοχλούν...Παίρνω τις souler long xl all cotton και κάνω την δουλειά μου! Απλά αλλάζω πιο τακτικά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Πραγματικά πολλές ιώσεις..Εγώ σκέφτομαι να μην τα στείλω την επόμενη εβδομάδα καθόλου σχολείο..

Είναι δύσκολα μέσα στο σπίτι να προσέξεις όταν τα παιδιά είναι άρρωστα ..μόνο που τα φροντίζεις φτάνει...

Πόσες συσπάσεις κάνεις την ημέρα? Σε είδε και είπε ότι επειρεαζεται ο τράχηλος?Πόσο τράχηλο έχεις τώρα?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Καλημέρα!! 

Πω,πω -8 δεν αντέχω ούτε εγώ το κρύο ...Σε ποια περιοχή είσαι? Εδώ πάλι έχει 20 βαθμούς με λίγο ήλιο και πολλή υγρασία...Τέλεια πήγαν όλα μια χαρά και έκατσε το κορίτσι!! Δεν έχω πάρει σερβιετες λοχείας μου δίνουν από το μαιευτήριο αλλά και πάλι δεν με βολευουν...είναι πολύ σκληρές και χοντρές και με ενοχλούν...Παίρνω τις souler long xl all cotton και κάνω την δουλειά μου! Απλά αλλάζω πιο τακτικά!!

Μένω βρεολινο γι αυτό και το τόσο κρύο! Και μένα μου δίνουν στο νοσοκομείο εδώ απλώς σκεφτόμουν μήπως χρειαστώ για το σπιτι μετά αν κ μου φαίνονται αβολες κι εμένα...θα δω μήπως πάρω κάποιες κανονικές αλλά μεγάλες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλημέρα!! Πόσο εβδομάδων είσαι @Laura?? Τέλεια μεγαλώνει το μπεμπακι σας!!

Πριν τις 34 εβδομάδες έχω 4.6% και πριν τις 37 εβδομάδες έχω 17.3%

Στην προηγούμενη μου έσπαγε τα νερά λίγο λίγο μέχρι που δεν την άκουγα καθόλου... βέβαια το παρακολουθούσαμε συνεχώς και τελικά μπήκα με πρόκληση γιατί είχα βέβαια και δικές μου συσπάσεις...

Είμαι 30+1 . Περασα και εγω κατι παρόμοιο με αμνιακο που ετρεχε σιγα σιγα. Οτι χειρότερο ευχομαι να μην το ξαναπάθω!

Σε ολες ευχομαι τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

4 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημερα... Τι ιώσεις είναι αυτές που κυκλοφορούν... Τα παιδιά μου συνέχεια αρρωστα με βήχα... Προσπαθώ να είμαι μακριά αλλά πόσο σε ένα σπίτι... 

Τέλος πάντων ειμαι 30+2 κρεβατωμενη από συσπάσεις αρκετές... Κάθε μέρα κ μια νίκη για το μπεμπέ... 

Είμαι υποψήφια για προωρο τοκετό, στη Β επιπέδου το έλεγε πεντακάθαρα λόγω τραχήλου... Ενώ τα παιδιά μου τα γέννησα κ τα δύο 39 βδομάδες.... 

Σε 10 μέρες γιατρό για να δούμε.... 

 

Ακριβώς τα ίδια και εγω με τα παιδια. Ποσο να κρυφτείς πια στο σπίτι σου και οταν τα προσεχεις ντύνεις παίζεις μαζι τους κλπ ειναι πολυ δύσκολο να κρατήσειε αποστάσεις.

 

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ κάνει πάρα πολύ κρύο έχει-8 βαθμούς και δεν μπορώ να πάω πουθενά παγωνω!!!! Χθες έκανα πάλι καρδιοτοκογραφο όλα καλά ευτυχώς έκατσε αυτή τη φορά η μικρή...να σας ρωτήσω έχετε πάρει σερβιέτες λοχειας? Δεν εχω ιδέα αν πρέπει να πάρω ή να πάρω μεγάλες κανονικές...

Εγω ειχα παρει σε προηγούμενη γεννα απο mothercare με φτερα και με βολεψαν επειδη δεν ειναι πολυ χοντρές και μένουν σταθερες λογω των φτερών. Τωρα λεω να ψαξω ξανα τις ίδιες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Laura♡ είπε:

Είμαι 30+1 . Περασα και εγω κατι παρόμοιο με αμνιακο που ετρεχε σιγα σιγα. Οτι χειρότερο ευχομαι να μην το ξαναπάθω!

Καλησπέρα! Πως το ανακάλυψες ότι ήταν αμνιακό; Εγώ έχω αυξημενα υγρά κ όλο αναρωτιέμαι αλλά δε ξέρω αν θα μπορεσω να το καταλάβω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Kalaleme είπε:

Καλησπέρα! Πως το ανακάλυψες ότι ήταν αμνιακό; Εγώ έχω αυξημενα υγρά κ όλο αναρωτιέμαι αλλά δε ξέρω αν θα μπορεσω να το καταλάβω..

Ενημέρωσα τον γιατρό και σε εξέταση μου μέτρησε το αμνιακό...μετά το παρακολουθούσαμε κάθε εβδομάδα ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kalaleme είπε:

Καλησπέρα! Πως το ανακάλυψες ότι ήταν αμνιακό; Εγώ έχω αυξημενα υγρά κ όλο αναρωτιέμαι αλλά δε ξέρω αν θα μπορεσω να το καταλάβω..

Ηταν ξεκαθαρο οτι ηταν αμνιακο. Αχρωμο,αοσμο σαν νερο που ετρεχε χωρις εσυ να το προκαλείς η να μπορεις να το σταματήσεις. 

πρίν από 9 λεπτά , Roses! είπε:

Ενημέρωσα τον γιατρό και σε εξέταση μου μέτρησε το αμνιακό...μετά το παρακολουθούσαμε κάθε εβδομάδα ..

Ποσο καιρο ετρεχε;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Laura♡ είπε:

Ηταν ξεκαθαρο οτι ηταν αμνιακο. Αχρωμο,αοσμο σαν νερο που ετρεχε χωρις εσυ να το προκαλείς η να μπορεις να το σταματήσεις. 

Ποσο καιρο ετρεχε;

Ελπίζω να το καταλάβω.. ο γιατρός προς το παρόν είναι καθησυχαστικος ότι δεν είναι κάτι, εγώ αγχώνομαι κ όλο εκει εχω τον νου μου.

Δεν έχουμε μετρήσει κάτι βέβαια, από τις περιγραφές μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2022 at 7:13 ΜΜ, Marilou7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω τώρα τρεις τέσσερις μέρες που νομίζω ότι έχω βαρύνει απότομα... Από εκεί που σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος, τις τελευταίες μέρες ούτε να σηκωθώ από τον καναπέ δεν μπορώ άνετα... Επίσης, έχω τρελό πιάσιμο στους προσαγωγούς!:blink: Πίστευα μόνο η μέση πονάει στην εγκυμοσύνη, αλλά οι προσαγωγοί μου με έχουν πεθάνει...σχεδόν δεν μπορώ να σηκώσω το πόδι μου...το έχει πάθει καμία άλλη;

Μια από τα ίδια. Από τη μια μέρα στην άλλη δε μπορώ να γυρίσω σε κρεβάτι, σηκώνομαι με δυσκολία κ πονάω χαμηλά στην πυελο όταν είμαι ένα κανα μισάωρο όρθια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Παρήγγειλα κι εγώ κρέμα για τις θηλές, τσάντα μαιευτηρίου και αγόρασα πριν από το Mothercare σερβιετες λοχείας και κάτι αλλά πράγματα. Σιγά σιγά ετοιμάζω....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Jiji said:

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ κάνει πάρα πολύ κρύο έχει-8 βαθμούς και δεν μπορώ να πάω πουθενά παγωνω!!!! Χθες έκανα πάλι καρδιοτοκογραφο όλα καλά ευτυχώς έκατσε αυτή τη φορά η μικρή...να σας ρωτήσω έχετε πάρει σερβιέτες λοχειας? Δεν εχω ιδέα αν πρέπει να πάρω ή να πάρω μεγάλες κανονικές...

Μπραβο!! Εγω δεν εχω παρει ακομα αλλα ξερω πτι καλο ειναι να παρεις λοχειας γιατι εχουμε πολυ αιμα μετα

6 hours ago, Jiji said:

Μένω βρεολινο γι αυτό και το τόσο κρύο! Και μένα μου δίνουν στο νοσοκομείο εδώ απλώς σκεφτόμουν μήπως χρειαστώ για το σπιτι μετά αν κ μου φαίνονται αβολες κι εμένα...θα δω μήπως πάρω κάποιες κανονικές αλλά μεγάλες...

Αχ τι ωραια Βερολινο…εκει πραγματικα ετσουζε το κρυο!! 

9 hours ago, Penny__ said:

Κορίτσια καλημερα... Τι ιώσεις είναι αυτές που κυκλοφορούν... Τα παιδιά μου συνέχεια αρρωστα με βήχα... Προσπαθώ να είμαι μακριά αλλά πόσο σε ένα σπίτι... 

Τέλος πάντων ειμαι 30+2 κρεβατωμενη από συσπάσεις αρκετές... Κάθε μέρα κ μια νίκη για το μπεμπέ... 

Είμαι υποψήφια για προωρο τοκετό, στη Β επιπέδου το έλεγε πεντακάθαρα λόγω τραχήλου... Ενώ τα παιδιά μου τα γέννησα κ τα δύο 39 βδομάδες.... 

Σε 10 μέρες γιατρό για να δούμε.... 

 

Σου ευχομαι οσο πιο μακρια να φτασεις στις εβδομαδες!! Ολα να πανε καλα!! Υπομονη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Άλλαξαν λίγο το site,του χρειαζόταν...μάλλον έκαναν αναβάθμιση✌️Πήγα σήμερα για περπάτημα μιας και είχε καλό καιρό, τι να σας λέω...κάθε τέταρτο έψαχνα παγκάκι να κάτσω!😅 και ένιωθα συνέχεια πως θέλω κατούρημα χεχε... Επίσης, έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα τις τελευταίες μέρες ( εκτός από τη δυσκολία να σηκωθώ από το κρεβάτι) σαν να βλέπω την κοιλιά μου να κατέβηκε χαμηλά...εκεί που ήταν σχετικά φουσκωμένο και το στομάχι, τώρα την βλέπω σαν να κατηφορίζει!!!! Είναι νορμάλ;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...