Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι να πάτε 35!!! 🙏Μέχρι τότε θα είσαι στην κλινικη/νοσοκομείο για να σε παρακολουθούν?? 

      ναι δεν μπορώ να βγάλω καθόλου το όρο , 1 με πιάνουν πονοι και 2 θα εχω αίμα από την περιδεση 

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!!Να σας πω,με το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων έχετε ασχοληθεί καθόλου; Έχετε καταλήξει κάπου;

Καλημέρα. Τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!!Να σας πω,με το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων έχετε ασχοληθεί καθόλου; Έχετε καταλήξει κάπου;

καλημέρα!!!! κι εγώ θέλω να το ψάξω!!!προσπάθησα αλλά έχω μπερδευτεί λίγο η αλήθεια είναι! θα ρωτήσω τη γιατρο μου τη δευτερα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

καλημέρα!!!! κι εγώ θέλω να το ψάξω!!!προσπάθησα αλλά έχω μπερδευτεί λίγο η αλήθεια είναι! θα ρωτήσω τη γιατρο μου τη δευτερα!

Καλημέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω. Όταν πας για καρδιοτοκογραφημα σε χρεώνει κάτι κάθε φορά μόνο για το καρδιοτοκογραφημα; Ρωτάω από περιέργεια για να δω πόσο κοστίζει περιπου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!!Να σας πω,με το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων έχετε ασχοληθεί καθόλου; Έχετε καταλήξει κάπου;

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Πως τα πας??? 

Λοιπόν εγώ το είχα ψάξει από πολύ νωρίς μιας κ κάνεις κ online μαθήματα για να γνωρίζεις τι ακριβώς κάνεις κ πως . . . Ήμουν ανάμεσα σε 2 στην κρατική τράπεζα φύλαξης όπου εκεί όμως σκέψου ειναο δωρεάν τα βλαστοκυτταρα κ 800 ο λωρος η το ανάποδο,  αλλά δεν τα παίρνεις οπότε τα χρειαστείς κ μπαίνεις σε λίστα  . . . Κ υπάρχει κ η biohellenica από τις καλύτερες,  ειναι ιδιωτική,  ειναι λίγο ακριβή,  αλλά έχει πολλά συν  , τα βλαστοκυτταρα τα χρησιμοποιείς οπότε θες εννοείται για όλη την οικογένεια.  . . 

Καταλήξαμε στην biohellenica αλλά δυστυχώς μας έκατσαν 2 στραβές κ δεν θα συνεχίσουμε να το σκεφτόμαστε όσο κ να με στεναχωρεί.  . . 

Κατά τ άλλα πως τα πηγαίνεις??? Εγώ έχω φτάσει στα όρια μου , νοιώθω σαν την τρελή που γυρνάει μέσα στο σπίτι , σαν φάντασμα,  δεν βολεύομαι πουθενά κ πονάω παντού κ σήμερα είχα κ τάση για εμετό.  . .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Πως τα πας??? 

Λοιπόν εγώ το είχα ψάξει από πολύ νωρίς μιας κ κάνεις κ online μαθήματα για να γνωρίζεις τι ακριβώς κάνεις κ πως . . . Ήμουν ανάμεσα σε 2 στην κρατική τράπεζα φύλαξης όπου εκεί όμως σκέψου ειναο δωρεάν τα βλαστοκυτταρα κ 800 ο λωρος η το ανάποδο,  αλλά δεν τα παίρνεις οπότε τα χρειαστείς κ μπαίνεις σε λίστα  . . . Κ υπάρχει κ η biohellenica από τις καλύτερες,  ειναι ιδιωτική,  ειναι λίγο ακριβή,  αλλά έχει πολλά συν  , τα βλαστοκυτταρα τα χρησιμοποιείς οπότε θες εννοείται για όλη την οικογένεια.  . . 

Καταλήξαμε στην biohellenica αλλά δυστυχώς μας έκατσαν 2 στραβές κ δεν θα συνεχίσουμε να το σκεφτόμαστε όσο κ να με στεναχωρεί.  . . 

Κατά τ άλλα πως τα πηγαίνεις??? Εγώ έχω φτάσει στα όρια μου , νοιώθω σαν την τρελή που γυρνάει μέσα στο σπίτι , σαν φάντασμα,  δεν βολεύομαι πουθενά κ πονάω παντού κ σήμερα είχα κ τάση για εμετό.  . .

Κορίτσι μου, μεθαύριο μπαίνεις ε;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου, μεθαύριο μπαίνεις ε;;

Μπαίνω την Τετάρτη.  . . Μου φαίνεται αιώνας.  . . Δεμ ξέρω πως θα αντέξω 4 βραδιά μέχρι τότε,  περνάω πολύ δύσκολα , σήμερα με είδε ο άντρας μου να κλαίω.  . . Συνήθως κρύβομαι.  .  . Έχουν αρχίσει κ με πονάνε όλα.  . . Δεν θέλω να φάω τίποτα.  . . Μόνο φρούτα που μου τα έχουν κομμένα. . . Δεν περίμενα να είναι τόσο δύσκολα στο τέλος .  . . Μην με παρεξηγείτε κορίτσια . . . Το μόνο που με καλμαρει ειναι το μπάνιο κ να πηγαίνω στα δωμάτια τους κ να χαζεύω κ να λέω στον εαυτό μου ότι σε μια βδομάδα θα είναι γεμάτα από μωρουλινια!!!!! Είμαστε πάντως θαύματα οι γυναίκες!!!!! Μπράβο σε όλες μας !!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω. Όταν πας για καρδιοτοκογραφημα σε χρεώνει κάτι κάθε φορά μόνο για το καρδιοτοκογραφημα; Ρωτάω από περιέργεια για να δω πόσο κοστίζει περιπου 

Όχι,εδώ ευτυχώς όλα τα καλύπτει η ασφάλεια μου...δεν έχω πληρώσει μέχρι στιγμής τίποτα από την αρχή της εγκυμοσύνης ούτε τις εξετάσεις β επιπέδου κλπ...μόνο κάτι έξτρα εξετάσεις που ήθελα εγώ να τις κάνω αυτές πλήρωσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Πως τα πας??? 

Λοιπόν εγώ το είχα ψάξει από πολύ νωρίς μιας κ κάνεις κ online μαθήματα για να γνωρίζεις τι ακριβώς κάνεις κ πως . . . Ήμουν ανάμεσα σε 2 στην κρατική τράπεζα φύλαξης όπου εκεί όμως σκέψου ειναο δωρεάν τα βλαστοκυτταρα κ 800 ο λωρος η το ανάποδο,  αλλά δεν τα παίρνεις οπότε τα χρειαστείς κ μπαίνεις σε λίστα  . . . Κ υπάρχει κ η biohellenica από τις καλύτερες,  ειναι ιδιωτική,  ειναι λίγο ακριβή,  αλλά έχει πολλά συν  , τα βλαστοκυτταρα τα χρησιμοποιείς οπότε θες εννοείται για όλη την οικογένεια.  . . 

Καταλήξαμε στην biohellenica αλλά δυστυχώς μας έκατσαν 2 στραβές κ δεν θα συνεχίσουμε να το σκεφτόμαστε όσο κ να με στεναχωρεί.  . . 

Κατά τ άλλα πως τα πηγαίνεις??? Εγώ έχω φτάσει στα όρια μου , νοιώθω σαν την τρελή που γυρνάει μέσα στο σπίτι , σαν φάντασμα,  δεν βολεύομαι πουθενά κ πονάω παντού κ σήμερα είχα κ τάση για εμετό.  . .

Η τελευταία βδομάδες μου φαίνεται πως πέρασες πολυυυύ αργά... Δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο στο περπάτημα και στον ύπνο... Ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα με καούρες και τέτοια.Σκεψου ότι εμείς με τα δίδυμα είμαστε σαν να να ευτοιμογεννες...Εμένα δύο κιλά το καθένα,εσένα ακόμα περισσότερο.. Κουράγιο, είμαστε στο τέλος!Όσο σκέφτομαι ότι σε τρεις βδομάδες θα έχω τα μωράκια μου στην αγκαλιά μου, μου'ρχεται να αρχίσω να χοροπηδάω σαν τρελή από την χαρά μου.Να πάνε όλα καλά Θεέ μου!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Μπαίνω την Τετάρτη.  . . Μου φαίνεται αιώνας.  . . Δεμ ξέρω πως θα αντέξω 4 βραδιά μέχρι τότε,  περνάω πολύ δύσκολα , σήμερα με είδε ο άντρας μου να κλαίω.  . . Συνήθως κρύβομαι.  .  . Έχουν αρχίσει κ με πονάνε όλα.  . . Δεν θέλω να φάω τίποτα.  . . Μόνο φρούτα που μου τα έχουν κομμένα. . . Δεν περίμενα να είναι τόσο δύσκολα στο τέλος .  . . Μην με παρεξηγείτε κορίτσια . . . Το μόνο που με καλμαρει ειναι το μπάνιο κ να πηγαίνω στα δωμάτια τους κ να χαζεύω κ να λέω στον εαυτό μου ότι σε μια βδομάδα θα είναι γεμάτα από μωρουλινια!!!!! Είμαστε πάντως θαύματα οι γυναίκες!!!!! Μπράβο σε όλες μας !!!!!!!! 

Υπομονή κορίτσι μου. Υπάρχει γενικά κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη σου ή δεν αντέχεις άλλο από το βάρος και την καταπόνηση που έχει υποστεί το σώμα σου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Υπομονή κορίτσι μου. Υπάρχει γενικά κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη σου ή δεν αντέχεις άλλο από το βάρος και την καταπόνηση που έχει υποστεί το σώμα σου;;

Από το βάρος πονάω παντού όμως παντού ακόμα κ τα γόνατα μου , είναι υπερκινητικα κ μαζί με τις συσπάσεις με πεθαινουν.  . . Κ γενικά επειδή είναι δίδυμα πρέπει να προσέχω οποιαδήποτε διαφορά συμβαίνει.  . .Κ δεν τρώω οτιδήποτε γτ το ένα μωράκι είχε παραπάνω αμνιακό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Από το βάρος πονάω παντού όμως παντού ακόμα κ τα γόνατα μου , είναι υπερκινητικα κ μαζί με τις συσπάσεις με πεθαινουν.  . . Κ γενικά επειδή είναι δίδυμα πρέπει να προσέχω οποιαδήποτε διαφορά συμβαίνει.  . .Κ δεν τρώω οτιδήποτε γτ το ένα μωράκι είχε παραπάνω αμνιακό... 

Λίγο έμεινε κορίτσι μου! Σε λίγες ημέρες θα έχεις τα κορίτσια σου αγκαλιά. 

Να μας πεις και πόσο μοιάζουν ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Να σε ρωτήσω. Όταν πας για καρδιοτοκογραφημα σε χρεώνει κάτι κάθε φορά μόνο για το καρδιοτοκογραφημα; Ρωτάω από περιέργεια για να δω πόσο κοστίζει περιπου 

Εμένα δεν χρεώνει τίποτα σε καμμία γυναίκα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Marla@ said:

Κορίτσια, καλημέρα!!!Να σας πω,με το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων έχετε ασχοληθεί καθόλου; Έχετε καταλήξει κάπου;

Ηθελα κ εγω να ρωτησω για βλαστοκυτταρα!

 

4 hours ago, Mar.Theo said:

Καλημέρα κορίτσι μου !!! Πως τα πας??? 

Λοιπόν εγώ το είχα ψάξει από πολύ νωρίς μιας κ κάνεις κ online μαθήματα για να γνωρίζεις τι ακριβώς κάνεις κ πως . . . Ήμουν ανάμεσα σε 2 στην κρατική τράπεζα φύλαξης όπου εκεί όμως σκέψου ειναο δωρεάν τα βλαστοκυτταρα κ 800 ο λωρος η το ανάποδο,  αλλά δεν τα παίρνεις οπότε τα χρειαστείς κ μπαίνεις σε λίστα  . . . Κ υπάρχει κ η biohellenica από τις καλύτερες,  ειναι ιδιωτική,  ειναι λίγο ακριβή,  αλλά έχει πολλά συν  , τα βλαστοκυτταρα τα χρησιμοποιείς οπότε θες εννοείται για όλη την οικογένεια.  . . 

Καταλήξαμε στην biohellenica αλλά δυστυχώς μας έκατσαν 2 στραβές κ δεν θα συνεχίσουμε να το σκεφτόμαστε όσο κ να με στεναχωρεί.  . . 

Κατά τ άλλα πως τα πηγαίνεις??? Εγώ έχω φτάσει στα όρια μου , νοιώθω σαν την τρελή που γυρνάει μέσα στο σπίτι , σαν φάντασμα,  δεν βολεύομαι πουθενά κ πονάω παντού κ σήμερα είχα κ τάση για εμετό.  . .

Στο κρατικο δλδ γιατι δεν τα παιρνεις οποτε κ αν τα χρειαστεις; Τοτε πιο το νοημα;; Ποσο κοστιζει η biohellenika? Οικονομικα κ εγω εχω στεγνωσει με τοσα εξοδα κ με τον τοκετο να επεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή να έχουμε! Πως είστε?? Εμένα τις τελευταίες ημέρες έχουν ελλατωθει οι πόνοι.. Μόνο η δυσκοιλιοτητα μένει να με ταλαιπωρεί! Όσο περνάνε οι μέρες φοβάμαι πιο πολύ, θέλω να γεννήσω Όσο πιο αργά γίνεται.. να καθυστερήσει ακόμα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...