Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

3 hours ago, Roses! said:

Μακάρι και το εύχομαι να φτάσω ως το τέλος!! Αυτό κάνω κάθε εβδομάδα λέω και μια νίκη..Είμαι στο κρεβάτι λόγω κοντού τραχήλου και περίδεσης..Το σώμα μου πια φωνάζει ότι δεν αντέχει άλλο από την άλλη αν δεν το κάνω ο πρόωρος τοκετός είναι σίγουρος..

 

Υπομονη κοριτσι μου, περνας δυσκολα τωρα αλλα μετα θα αποζημιωθεις…ευχομαι ολα να κυλησουν ομαλα κ οπως πρεπει!

@Jiji με το καλο να χαρεις το σπιτακι σου κ το μπεμπακι που θα ερθει!! 
@Effita κ εσυ κουραγιο κ υπομονη κανε οσο μπορεις!
Δυστυχως καποιες εγκυμοσυνες ειναι πιο δυσκολες απο αλλες..μπραβο σε ολα τα κοριτσια για την δυναμη τους!! 

2 hours ago, Laura♡ said:
Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Διαβάζω τα νέα σας ωστόσο δεν είμαι και στα καλύτερα μου και δεν έβρισκα χρόνο να πω ούτε γεια.
 
Νιώθω τόσο κουρασμένη ψυχολογικά και σωματικά !
 
Τρέχω με το σπίτι που δεν είναι έτοιμο ακόμα, έχω αρχίσει τις ετοιμασίες για την άφιξη της μπέμπας και δεν εχω τελειωσει ακόμα πράγμα που με αγχώνει !Σε συνδιασμό με την καθημερινότητα και τα δυο παιδια που ειναι συνεχώς άρρωστα εδω και ποσο καιρο και ωρες ωρες με παιρνει και εμενα η μπαλα εχω αρχίσει να μην την παλεύω!!!!

Σε καταλαβαινω η ψυχολογια ειναι ρολερκοστερ κ εγω γενικοτερα ζοριζομαι με το σπιτι που δεν ειναι ετοιμο κ δεν θα ειναι κ μολις γεννησω κ με θεματα που προκυπτουν..σκεφτομαι μονο την ωρα που θα γνωρισω το μωρακι μου κ παιρνω δυναμη. 

Κοριτσια ηθελα να θιξω κ ενα αλλο ζητημα..σκεφτεστε για rooming in? Τι αποψη εχετε; Καταλαβαινω για τις διδυμομανουλες ειναι δυσκολο αλλα εχει συζητησει καμια σχετικα με αυτο; Πηγα σημερα σε μια παιδιατρο που θα εχουμε κ κουβεντιασα κ μου ειπε ειναι καλο αν μπορεις κ δεν συντρεχουν αλλοι λογοι να το κανεις.. οτι το μωρακι μας χρειαζεται γιατι σοκαρετε τις πρωτες μερες κ θα ειναι πιο ηρεμο κοντα μας κ ειναι καλο κ για τον θηλασμο φυσικα!!

Τι λετε εσεις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , N.Angel είπε:

Υπομονη κοριτσι μου, περνας δυσκολα τωρα αλλα μετα θα αποζημιωθεις…ευχομαι ολα να κυλησουν ομαλα κ οπως πρεπει!

@Jiji με το καλο να χαρεις το σπιτακι σου κ το μπεμπακι που θα ερθει!! 
@Effita κ εσυ κουραγιο κ υπομονη κανε οσο μπορεις!
Δυστυχως καποιες εγκυμοσυνες ειναι πιο δυσκολες απο αλλες..μπραβο σε ολα τα κοριτσια για την δυναμη τους!! 

Σε καταλαβαινω η ψυχολογια ειναι ρολερκοστερ κ εγω γενικοτερα ζοριζομαι με το σπιτι που δεν ειναι ετοιμο κ δεν θα ειναι κ μολις γεννησω κ με θεματα που προκυπτουν..σκεφτομαι μονο την ωρα που θα γνωρισω το μωρακι μου κ παιρνω δυναμη. 

Κοριτσια ηθελα να θιξω κ ενα αλλο ζητημα..σκεφτεστε για rooming in? Τι αποψη εχετε; Καταλαβαινω για τις διδυμομανουλες ειναι δυσκολο αλλα εχει συζητησει καμια σχετικα με αυτο; Πηγα σημερα σε μια παιδιατρο που θα εχουμε κ κουβεντιασα κ μου ειπε ειναι καλο αν μπορεις κ δεν συντρεχουν αλλοι λογοι να το κανεις.. οτι το μωρακι μας χρειαζεται γιατι σοκαρετε τις πρωτες μερες κ θα ειναι πιο ηρεμο κοντα μας κ ειναι καλο κ για τον θηλασμο φυσικα!!

Τι λετε εσεις;;

Ρολερκοστερ δεν λες τίποτα!

Οχι δεν σκέφτομαι για rooming in. Δεν το έκανα ούτε στο παρελθόν και σύμφωνα με την εμπειρία μου καλα έπραξα. Θα είσαι πολύ κουρασμένη και πρέπει να μπορέσεις να ξεκουραστείς ετσι ώστε οταν πας σπίτακι σου να εχεις τις απαραιτητες δυνάμεις που θα σου χρειαστούν! Επίσης οι κοπέλες που φροντίζουν τα νεογέννητα εχουν αρκετή εμπειρία κατι που σταδιακά μαθαίνει μια καινούρια μανούλα. Είναι σημαντικό λοιπον να βρίσκετε σε έμπειρα χέρια ενω εσυ φορτίζεις μπαταρίες. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Laura♡ said:

Ρολερκοστερ δεν λες τίποτα!

Οχι δεν σκέφτομαι για rooming in. Δεν το έκανα ούτε στο παρελθόν και σύμφωνα με την εμπειρία μου καλα έπραξα. Θα είσαι πολύ κουρασμένη και πρέπει να μπορέσεις να ξεκουραστείς ετσι ώστε οταν πας σπίτακι σου να εχεις τις απαραιτητες δυνάμεις που θα σου χρειαστούν! Επίσης οι κοπέλες που φροντίζουν τα νεογέννητα εχουν αρκετή εμπειρία κατι που σταδιακά μαθαίνει μια καινούρια μανούλα. Είναι σημαντικό λοιπον να βρίσκετε σε έμπειρα χέρια ενω εσυ φορτίζεις μπαταρίες. 

Ισχυουν ολα αυτα που λες, τα σκεφτηκα κ εγω..απλα φοβαμαι μην του δωσουν ξενο γαλα..δισβασα σε φορουμ οτι ακομα κ αν αρνηθεις εσυ κ υπογραψεις οτι δινουν κ θα ηθελα να προσπαθησω για αποκλειστικο θηλασμο αν τα καταφερω.. θα μπορουν να μ το φερνουν οποτε πειναει η μονο τις αναγραφομενες ωρες που εχουν;

Link to comment
Share on other sites

@N.Angel Μην σας αγχώνει αυτο. Στην δικιά μου περίπτωση αυτο έγινε και τις δύο φορές. Την πρώτη ημουν εντελως άπειρη και δεν το εψαξα εμπιστευόμουν ομως τον παιδίατρο με κλειστα μάτια (δεν το μετάνιωσα)στην δεύτερη λογω προωρότητας δεν υπήρχε αλλη επιλογή.

Δεν υπήρξε κανενα πρόβλημα στον θηλασμο όμως επειδη πήρε 3 βραδια ξένο γαλα το πρώτο παιδι. Ουτε και με το δεύτερο αντιμετώπισα θέμα.

Θηλασα και τα δυο αποκλειστικα!Θεωρω πως ειναι πολυ μικρα για να κανουν τέτοιες "ιδιοτροπίες":) και να επιλέξουν π.χ το ξενο αντι το δικο σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, N.Angel είπε:

Υπομονη κοριτσι μου, περνας δυσκολα τωρα αλλα μετα θα αποζημιωθεις…ευχομαι ολα να κυλησουν ομαλα κ οπως πρεπει!

@Jiji με το καλο να χαρεις το σπιτακι σου κ το μπεμπακι που θα ερθει!! 
@Effita κ εσυ κουραγιο κ υπομονη κανε οσο μπορεις!
Δυστυχως καποιες εγκυμοσυνες ειναι πιο δυσκολες απο αλλες..μπραβο σε ολα τα κοριτσια για την δυναμη τους!! 

Σε καταλαβαινω η ψυχολογια ειναι ρολερκοστερ κ εγω γενικοτερα ζοριζομαι με το σπιτι που δεν ειναι ετοιμο κ δεν θα ειναι κ μολις γεννησω κ με θεματα που προκυπτουν..σκεφτομαι μονο την ωρα που θα γνωρισω το μωρακι μου κ παιρνω δυναμη. 

Κοριτσια ηθελα να θιξω κ ενα αλλο ζητημα..σκεφτεστε για rooming in? Τι αποψη εχετε; Καταλαβαινω για τις διδυμομανουλες ειναι δυσκολο αλλα εχει συζητησει καμια σχετικα με αυτο; Πηγα σημερα σε μια παιδιατρο που θα εχουμε κ κουβεντιασα κ μου ειπε ειναι καλο αν μπορεις κ δεν συντρεχουν αλλοι λογοι να το κανεις.. οτι το μωρακι μας χρειαζεται γιατι σοκαρετε τις πρωτες μερες κ θα ειναι πιο ηρεμο κοντα μας κ ειναι καλο κ για τον θηλασμο φυσικα!!

Τι λετε εσεις;;

Εγω λέω να το τολμήσω κ να το κάνω…θα ναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία κ επειδή γενικά δεν τα πάω καλα με τα νοσοκομεία τουλάχιστον θα νιώθω καλύτερα με το να την έχω διπλα μ κ εννοείται να δουλέψω το κομμάτι του θηλασμού από την πρώτη στιγμή.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Υπομονη κοριτσι μου, περνας δυσκολα τωρα αλλα μετα θα αποζημιωθεις…ευχομαι ολα να κυλησουν ομαλα κ οπως πρεπει!

@Jiji με το καλο να χαρεις το σπιτακι σου κ το μπεμπακι που θα ερθει!! 
@Effita κ εσυ κουραγιο κ υπομονη κανε οσο μπορεις!
Δυστυχως καποιες εγκυμοσυνες ειναι πιο δυσκολες απο αλλες..μπραβο σε ολα τα κοριτσια για την δυναμη τους!! 

Σε καταλαβαινω η ψυχολογια ειναι ρολερκοστερ κ εγω γενικοτερα ζοριζομαι με το σπιτι που δεν ειναι ετοιμο κ δεν θα ειναι κ μολις γεννησω κ με θεματα που προκυπτουν..σκεφτομαι μονο την ωρα που θα γνωρισω το μωρακι μου κ παιρνω δυναμη. 

Κοριτσια ηθελα να θιξω κ ενα αλλο ζητημα..σκεφτεστε για rooming in? Τι αποψη εχετε; Καταλαβαινω για τις διδυμομανουλες ειναι δυσκολο αλλα εχει συζητησει καμια σχετικα με αυτο; Πηγα σημερα σε μια παιδιατρο που θα εχουμε κ κουβεντιασα κ μου ειπε ειναι καλο αν μπορεις κ δεν συντρεχουν αλλοι λογοι να το κανεις.. οτι το μωρακι μας χρειαζεται γιατι σοκαρετε τις πρωτες μερες κ θα ειναι πιο ηρεμο κοντα μας κ ειναι καλο κ για τον θηλασμο φυσικα!!

Τι λετε εσεις;;

δεν ξέρω τι γινετε στην Ελλάδα πάντως εδώ απ τη στιγμή που γέννας και δεν συντρέχει κάποιος λόγος ιατρικός το μωρακι το έχεις μαζί σου στο δωμάτιο..εμείς επειδή θα έχουμε και οικογενειακό δωμάτιο δηλαδή θα μένει κ ο άντρας μιυ μαζί χαίρομαι πάρα πολύ αν μπορώ να έχω μαζί το μωρο μου,να δεθουμε να προσπαθήσω για το θηλασμό και γενικά θεωρώ ότι ειδικά τις πρώτες ώρες και μέρες είναι σημαντικό το μωρακι μας να είναι μαζί μας,να το ακουμπαμε πάνω μας να νοιώθει τη ζεστασιά μας..εγώ τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί να προκύψει κάτι ιατρικό κ να πρέπει να την αποχωριστώ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ θα επιλέξω rooming in ασυζητητί! Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι μετά από 9 μήνες που έχω το μωράκι μου στην κοιλίτσα μου, θα το γεννήσω και δε θα το έχω στην αγκαλιά μου συνέχεια! Ότι θα είναι κάπου μόνο του! Όσο κουρασμένη κι αν είμαι, αν δεν έχω το μωρό δίπλα μου δε θα μπορώ να ξεκουραστώ! Επίσης, θέλω να θηλασω αποκλειστικά οπότε τις πρώτες μέρες το μωρό πρέπει να είναι συνέχεια στο στήθος.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια κι εγώ θα επιλέξω rooming in ασυζητητί! Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι μετά από 9 μήνες που έχω το μωράκι μου στην κοιλίτσα μου, θα το γεννήσω και δε θα το έχω στην αγκαλιά μου συνέχεια! Ότι θα είναι κάπου μόνο του! Όσο κουρασμένη κι αν είμαι, αν δεν έχω το μωρό δίπλα μου δε θα μπορώ να ξεκουραστώ! Επίσης, θέλω να θηλασω αποκλειστικά οπότε τις πρώτες μέρες το μωρό πρέπει να είναι συνέχεια στο στήθος.

Όπως ακριβώς έγραψες!!! Και για μένα χωρίς δεύτερη σκέψη είναι αυτονόητο ότι θέλω να έχω το μωρό μαζί μου. Εννοείται ότι συμφωνώ με τον θηλασμό. Κι εγώ το ίδιο θέλω να κάνω. Αποκλειστικό θηλασμό. Μακάρι να τα καταφέρουμε χωρίς πολλές δυσκολίες 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Κ εγω το θελω, δεν ξερω ποσο δυσκολο θα ειναι κ τι βοηθεια θα εχουμε απο τις μαιες..αν ηξερα οτι θα μου το φερνουν καθε φορα που κλαιει να το εχω αγκαλια, να το ταισω θα ηταν αλλιως, αλλα θα το φερνουν;; Η μονο τια προκαθορισμενες ωρες..το κακο ειναι στην κλινικη που θα γεννησω εγω λεει οτι σε δικλινο η τρικλινο το roomming in ειναι μονο κατιπιν διαθεσιμοτητας κ αν στο δωματιο που θα εισαι θα θελουν κ οι αλλες μαμαδες το ιδιο…πως θα ξερω αν θελουν;; Πολυ φοβαμαι οτι δεν θα θελουν..κ δυατυχως σεν μπορω να πληρωσω μονοκλινο για να ειμαι σιγουρη..τι κανω σε αυτη την παριπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Η μπέμπα 2600. Αύριο μπαίνω στη 36η εβδομάδα.

Είμαστε λίγο απογοητευμένοι γιατί ο γυναικολόγος μου μας κάνει κονξες για φυσιολογικό τοκετό. Νομίζω δε θέλει να αναλάβει. Θα το συζητήσουμε την επόμενη Τετάρτη.... Είμαι νευριασμένη γιατί δε καταλαβαίνω τον λόγο. Είμαι νεότατη 23 ετών χωρίς κάποιο θέμα υγείας και η εγκυμοσύνη μου βαίνει καλώς.... Δεν υπάρχει κάποιος αξιοσημείωτος λόγος για καισαρική... Είμαι στα χαμένα.

Η μπέμπα είναι ακόμα ψηλά από ότι μου είπε και ο τράχηλος μου είναι ακόμα πολύ μακρύς....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


53 minutes ago, SpiridoulaK said:

Καλημέρα κορίτσια. 

Η μπέμπα 2600. Αύριο μπαίνω στη 36η εβδομάδα.

Είμαστε λίγο απογοητευμένοι γιατί ο γυναικολόγος μου μας κάνει κονξες για φυσιολογικό τοκετό. Νομίζω δε θέλει να αναλάβει. Θα το συζητήσουμε την επόμενη Τετάρτη.... Είμαι νευριασμένη γιατί δε καταλαβαίνω τον λόγο. Είμαι νεότατη 23 ετών χωρίς κάποιο θέμα υγείας και η εγκυμοσύνη μου βαίνει καλώς.... Δεν υπάρχει κάποιος αξιοσημείωτος λόγος για καισαρική... Είμαι στα χαμένα.

Η μπέμπα είναι ακόμα ψηλά από ότι μου είπε και ο τράχηλος μου είναι ακόμα πολύ μακρύς....

Δηλαδη τι σου λεει για τον τοκετο; Οτι σε παει για καισαρικη;; Δεν το δικαιολογει καπως; Εισαι πολυ μικρη πραγματικα..αν θελεις φυσικο κοριτσι μου να παρεις κ μια ακομα γνωμη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οι περισσότεροι έχουν εύκολη λύση την καισαρική άμα δεις κ δεν είναι θετικός για φυσιολογικό τοκετό πάρε κ άλλη γνώμη κ αν χρειαστεί αλλαξε τον έστω κ τώρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, N.Angel είπε:

Δηλαδη τι σου λεει για τον τοκετο; Οτι σε παει για καισαρικη;; Δεν το δικαιολογει καπως; Εισαι πολυ μικρη πραγματικα..αν θελεις φυσικο κοριτσι μου να παρεις κ μια ακομα γνωμη! 

Δεν μου το δικαιολογεί κάπως,πέρα από το ότι μου έχει πει ότι δεν έχει ελαστικότητα ο κόλπος μου που μου ακούγεται λίγο χαζό αυτό. Δε ξέρω πραγματικά. Την επόμενη Τετάρτη θα τα ξεκαθαρίσουμε όλα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Η μπέμπα 2600. Αύριο μπαίνω στη 36η εβδομάδα.

Είμαστε λίγο απογοητευμένοι γιατί ο γυναικολόγος μου μας κάνει κονξες για φυσιολογικό τοκετό. Νομίζω δε θέλει να αναλάβει. Θα το συζητήσουμε την επόμενη Τετάρτη.... Είμαι νευριασμένη γιατί δε καταλαβαίνω τον λόγο. Είμαι νεότατη 23 ετών χωρίς κάποιο θέμα υγείας και η εγκυμοσύνη μου βαίνει καλώς.... Δεν υπάρχει κάποιος αξιοσημείωτος λόγος για καισαρική... Είμαι στα χαμένα.

Η μπέμπα είναι ακόμα ψηλά από ότι μου είπε και ο τράχηλος μου είναι ακόμα πολύ μακρύς....

Μια χαρά η μπέμπα σου!!!

Κρίμα που στα χαλάει τώρα στο τέλος ο γιατρός σου. Είμαι της άποψης να του ξεκαθαρίσεις στην επόμενη επίσκεψη την επιλογή σου για φυσιολογικό τοκετό, εφόσον δεν υπάρχει και κάποιος ουσιαστικός λόγος για καισαρική. Στην τελική θα πρέπει να σε αφήσει να το προσπαθήσεις. Τώρα το να αλλάξεις γιατρό τελευταία στιγμή θεωρώ πως θα σε αγχωσει περισσότερο. Μην πτοεισαι, όλα καλά θα πάνε!!! 

Για rooming in που συζητουσατε εγώ δεν θα ήθελα να κάνω. Θέλω όμως να εξασφαλίσω ότι θα μου την φέρνουν να την θηλάζω. Σκέφτομαι ότι θα είμαι από καισαρική και θα θέλω λίγο χρόνο να συνελθω. Την προηγούμενη φορά από την τρίτη μέρα αισθανομουν κάπως καλύτερα. 

Κορίτσια δείτε την ιστοσελίδα της la leche league Greece. Πρόσφατα μου το είπε μια φίλη. Έχει πολύ χρήσιμες πληροφορίες για το θηλασμό και μπορείτε να επικοινωνήσετε με σύμβουλο θηλασμού δωρεάν!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@SpiridoulaK Εγώ κορίτσι μου θα σου προτεινα να αρχισεις ηδη να ψαχνεις για γιατρο, και να είσαι προετοιμασμενη μέχρι την επόμενη Τετάρτη. Γιατί ότι κι αν σου πει, δυστυχώς αν θέλει να σε πάει για καισαρική έχει τρόπους να το κάνει, να σε βάλει με πρόκληση πριν να ειναι η σωστη ώρα, να σου βάλει πολύ νωρίς επισκληριδιο η οποία θα αναστείλει τις συσπάσεις και αλλα πολλά! Η γνώμη μου είναι να βρεις γιατρό που θα σε αναλάβει. Επίσης, ξεκινα περπάτημα καθημερινά για καποια ώρα, ανέβασμα σκάλες, σκουοτ και ελεύθερο σεξ, γιατί το σπερμα έχει μια ουσία που προετοιμάζει τον τράχηλο! Κάνε ότι μπορείς για να κατέβει το μωράκι σου, έτσι ώστε και με πρόκληση να μπεις, να έχεις πολλές πιθανότητες να γεννήσεις φυσιολογικά. Στην εβδομάδα που ειμαστε ο τράχηλος θα πρέπει να αρχίσει να μειώνεται. Α, κι αν πίνεις μαγνήσιο ρώτα πότε πρέπει να το σταματήσεις. Εμένα μου χει πει ότι θα το σταματήσω την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι 37κ0, διότι τις θέλουμε τις συσπάσεις πλέον. Ελπίζω να πάνε όλα όπως τα θες!!! Και κάτι τελευταίο, μην τον αφήσεις να σου ξανά κάνει κολπικη εξέταση με το χέρι, μπορεί να σου προκαλέσει τοκετό ο οποίος θα καταλήξει σε καισαρική. Είναι μια εξέταση η οποία δεν είναι απαραίτητη και μπορείς να αρνηθείς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...