Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Amalia! είπε:

@SpiridoulaK Εγώ κορίτσι μου θα σου προτεινα να αρχισεις ηδη να ψαχνεις για γιατρο, και να είσαι προετοιμασμενη μέχρι την επόμενη Τετάρτη. Γιατί ότι κι αν σου πει, δυστυχώς αν θέλει να σε πάει για καισαρική έχει τρόπους να το κάνει, να σε βάλει με πρόκληση πριν να ειναι η σωστη ώρα, να σου βάλει πολύ νωρίς επισκληριδιο η οποία θα αναστείλει τις συσπάσεις και αλλα πολλά! Η γνώμη μου είναι να βρεις γιατρό που θα σε αναλάβει. Επίσης, ξεκινα περπάτημα καθημερινά για καποια ώρα, ανέβασμα σκάλες, σκουοτ και ελεύθερο σεξ, γιατί το σπερμα έχει μια ουσία που προετοιμάζει τον τράχηλο! Κάνε ότι μπορείς για να κατέβει το μωράκι σου, έτσι ώστε και με πρόκληση να μπεις, να έχεις πολλές πιθανότητες να γεννήσεις φυσιολογικά. Στην εβδομάδα που ειμαστε ο τράχηλος θα πρέπει να αρχίσει να μειώνεται. Α, κι αν πίνεις μαγνήσιο ρώτα πότε πρέπει να το σταματήσεις. Εμένα μου χει πει ότι θα το σταματήσω την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι 37κ0, διότι τις θέλουμε τις συσπάσεις πλέον. Ελπίζω να πάνε όλα όπως τα θες!!! Και κάτι τελευταίο, μην τον αφήσεις να σου ξανά κάνει κολπικη εξέταση με το χέρι, μπορεί να σου προκαλέσει τοκετό ο οποίος θα καταλήξει σε καισαρική. Είναι μια εξέταση η οποία δεν είναι απαραίτητη και μπορείς να αρνηθείς.

Αμαλία μου σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου και το ενδιαφέρον σου. 

Πρέπει να του ξεκαθαρίσω την επόμενη φορά,για άλλη μια φορά,τις προθέσεις μου για φυσιολογικό τοκετό εφόσον δεν υπάρχει κάποιο αξιοσημείωτο ευρήμα που να πρέπει να οδηγήσει σε αναγκαστική καισαρική. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί του είπα την επιθυμία μου από τη πρώτη φορά που πήγα. 

Αν μου πει ξανά τα ίδια χωρίς επιχειρήματα απλώς δεν θα τον ξαναεπισκεφθώ και θα πάω στο νοσοκομείο που είχα εξ αρχής στο νου μου. Με αγχώνει πάρα πολύ η διαδικασία του να κάτσω να ψάχνω άλλη μια φορά για γυναικολόγο στον ένατο μήνα.... Θα δούμε την επόμενη Τετάρτη...

Σχετικά με την εξέταση για τον τράχηλο με το χέρι το έχω ακούσει από πολλές μαμάδες ότι τις εξέταζε και έτσι αλλά και με τον κολπικό υπέρηχο ο γυναικολόγος. Τώρα τι να πω...

Θα προσπαθήσω με αυτά που είπες να κάνω ότι μπορώ να αλλάξω θέση στο μωρό. Σπίτι έχω σκάλες στον δεύτερο μένουμε χωρίς ασανσέρ οπότε δε για γλυτώνω... Έχω διαβάσει και στο ίντερνετ αυτά που μου έγραψες για αλλαγή θέσης μωρού.

Μαγνήσιο συνεχίζω να παίρνω. Σήμερα μου έγραψε κι άλλα δύο κουτιά. Πρέπει να τα σταματήσουμε σε κάποια συγκεκριμένη εβδομάδα; Εγώ παίρνω 2 την ημέρα όταν το θυμάμαι.... Τώρα έχω δύο νέα κουτιά....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Αμαλία μου σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου και το ενδιαφέρον σου. 

Πρέπει να του ξεκαθαρίσω την επόμενη φορά,για άλλη μια φορά,τις προθέσεις μου για φυσιολογικό τοκετό εφόσον δεν υπάρχει κάποιο αξιοσημείωτο ευρήμα που να πρέπει να οδηγήσει σε αναγκαστική καισαρική. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί του είπα την επιθυμία μου από τη πρώτη φορά που πήγα. 

Αν μου πει ξανά τα ίδια χωρίς επιχειρήματα απλώς δεν θα τον ξαναεπισκεφθώ και θα πάω στο νοσοκομείο που είχα εξ αρχής στο νου μου. Με αγχώνει πάρα πολύ η διαδικασία του να κάτσω να ψάχνω άλλη μια φορά για γυναικολόγο στον ένατο μήνα.... Θα δούμε την επόμενη Τετάρτη...

Σχετικά με την εξέταση για τον τράχηλο με το χέρι το έχω ακούσει από πολλές μαμάδες ότι τις εξέταζε και έτσι αλλά και με τον κολπικό υπέρηχο ο γυναικολόγος. Τώρα τι να πω...

Θα προσπαθήσω με αυτά που είπες να κάνω ότι μπορώ να αλλάξω θέση στο μωρό. Σπίτι έχω σκάλες στον δεύτερο μένουμε χωρίς ασανσέρ οπότε δε για γλυτώνω... Έχω διαβάσει και στο ίντερνετ αυτά που μου έγραψες για αλλαγή θέσης μωρού.

Μαγνήσιο συνεχίζω να παίρνω. Σήμερα μου έγραψε κι άλλα δύο κουτιά. Πρέπει να τα σταματήσουμε σε κάποια συγκεκριμένη εβδομάδα; Εγώ παίρνω 2 την ημέρα όταν το θυμάμαι.... Τώρα έχω δύο νέα κουτιά....

 

Ναι το μαγνήσιο το σταματάμε όταν μπαίνουμε στον 9ο μηνα, γιατί δεν αφήνει την μήτρα να κάνει συσπάσεις. Και πλέον τις θέλουμε τις συσπάσεις γιατί έτσι κατεβαίνει και το μωρό πιο χαμηλά. Καταλαβαίνεις πως αν δεν κάνεις συσπάσεις δεν μπορείς να γεννήσεις! Εγώ θα το πάρω και αυτή που είμαι στην 36 γιατί το μωρό έχει ήδη κατέβει κι ο τράχηλος έχει κοντυνει, και την επόμενη εβδομάδα θα το σταματήσω! 

Όσο για την κολπική εξέταση σίγουρα αν ο γιατρός δε θέλει δε σου προκαλεί τίποτα, δυστυχώς όμως ένας γιατρός που θέλει να σε πάει προγραμματισμενα μπορεί ανά πάσα στιγμή να σου κάνει το λεγόμενο ελικοπτερακι και να γεννήσεις την επόμενη ημέρα. Δυστυχώς συμβαίνει, γι αυτό σου λέω να μην τον ξανά αφήσεις. Ο γιατρός μου όταν τον είχα ρωτήσει από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη αν θα μου κανει τέτοια εξέταση, μου είπε πως δεν βρίσκει τον λόγο να με εξετάσει με το χέρι οποιαδήποτε αλλη στιγμή, παρά μόνο κατά τη διάρκεια του τοκετού για να δει τη διαστολή. (Αποδεδειγμένα είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετου, όχι μόνο στα λόγια). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Amalia! είπε:

Ναι το μαγνήσιο το σταματάμε όταν μπαίνουμε στον 9ο μηνα, γιατί δεν αφήνει την μήτρα να κάνει συσπάσεις. Και πλέον τις θέλουμε τις συσπάσεις γιατί έτσι κατεβαίνει και το μωρό πιο χαμηλά. Καταλαβαίνεις πως αν δεν κάνεις συσπάσεις δεν μπορείς να γεννήσεις! Εγώ θα το πάρω και αυτή που είμαι στην 36 γιατί το μωρό έχει ήδη κατέβει κι ο τράχηλος έχει κοντυνει, και την επόμενη εβδομάδα θα το σταματήσω! 

Όσο για την κολπική εξέταση σίγουρα αν ο γιατρός δε θέλει δε σου προκαλεί τίποτα, δυστυχώς όμως ένας γιατρός που θέλει να σε πάει προγραμματισμενα μπορεί ανά πάσα στιγμή να σου κάνει το λεγόμενο ελικοπτερακι και να γεννήσεις την επόμενη ημέρα. Δυστυχώς συμβαίνει, γι αυτό σου λέω να μην τον ξανά αφήσεις. Ο γιατρός μου όταν τον είχα ρωτήσει από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη αν θα μου κανει τέτοια εξέταση, μου είπε πως δεν βρίσκει τον λόγο να με εξετάσει με το χέρι οποιαδήποτε αλλη στιγμή, παρά μόνο κατά τη διάρκεια του τοκετού για να δει τη διαστολή. (Αποδεδειγμένα είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετου, όχι μόνο στα λόγια). 

Κατάλαβα... έχει απολυτη λογική αυτό που λες....

Δεν το έχω ξανακουσει αυτό για τη κολπική εξέταση με το δάχτυλο.

Είσαι τυχερή με τον γιατρό που έχεις.....

Άσε τα σκέφτομαι και νευριάζω τόσο πολύ....... Θα σε ενημερώσω σύντομα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια κι εγώ θα επιλέξω rooming in ασυζητητί! Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι μετά από 9 μήνες που έχω το μωράκι μου στην κοιλίτσα μου, θα το γεννήσω και δε θα το έχω στην αγκαλιά μου συνέχεια! Ότι θα είναι κάπου μόνο του! Όσο κουρασμένη κι αν είμαι, αν δεν έχω το μωρό δίπλα μου δε θα μπορώ να ξεκουραστώ! Επίσης, θέλω να θηλασω αποκλειστικά οπότε τις πρώτες μέρες το μωρό πρέπει να είναι συνέχεια στο στήθος.

Tι μου θύμησες τώρα χαχαχ.... Οτ; Ν γέννησα τις κόρες μου σε ιδιωτικό νοσοκομείο με ρώτησαν αν θέλω να έχω όλη την ώρα το μωρό δίπλα μου... Τους είπα όχι γιατί ήθελα έστω 3 μέρες να κοιμηθώ στο νοσοκομείο... Μου τις έφερναν όταν πειναγαν... 

Τωρα το μπέμπη θα τον γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και ούτως ή άλλως το μωρό θα είναι μαζί μου όλη μέρα και να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα να κοιμόμουν έστω κ μια μέρα 

Γιατί σίγουρα μετά από φυσιολογικη γέννα η καισαρ😍ική θες να ξεκουραστείς έστω κ λίγο... 

Επίσης θα είμαι τυχερή να βρω μονόκλινο....

Γιατι σε δίκλινο η τρίκλινο θα εχείς την κούραση σου κ την αϋπνία σου θα έχεις το μωρό και θα έχεις κ την διπλανή σου με το μωρό της να κλαίει και τους συγγενείς να μπαινοβγαινουν στο δωμάτιο άπαπα... 

Χαχαχαχα

Θα μιλήσω με το γιατρό να κανονίσουμε για μονόκλινο αν κ είναι δύσκολο σε δημόσιο γιατί όλες θέλουν μονόκλινο κ δε στοιχίζει κ πολλά γύρω στα 60 την μέρα 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Penny__ είπε:

Tι μου θύμησες τώρα χαχαχ.... Οτ; Ν γέννησα τις κόρες μου σε ιδιωτικό νοσοκομείο με ρώτησαν αν θέλω να έχω όλη την ώρα το μωρό δίπλα μου... Τους είπα όχι γιατί ήθελα έστω 3 μέρες να κοιμηθώ στο νοσοκομείο... Μου τις έφερναν όταν πειναγαν... 

Τωρα το μπέμπη θα τον γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και ούτως ή άλλως το μωρό θα είναι μαζί μου όλη μέρα και να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα να κοιμόμουν έστω κ μια μέρα 

Γιατί σίγουρα μετά από φυσιολογικη γέννα η καισαρ😍ική θες να ξεκουραστείς έστω κ λίγο... 

Επίσης θα είμαι τυχερή να βρω μονόκλινο....

Γιατι σε δίκλινο η τρίκλινο θα εχείς την κούραση σου κ την αϋπνία σου θα έχεις το μωρό και θα έχεις κ την διπλανή σου με το μωρό της να κλαίει και τους συγγενείς να μπαινοβγαινουν στο δωμάτιο άπαπα... 

Χαχαχαχα

Θα μιλήσω με το γιατρό να κανονίσουμε για μονόκλινο αν κ είναι δύσκολο σε δημόσιο γιατί όλες θέλουν μονόκλινο κ δε στοιχίζει κ πολλά γύρω στα 60 την μέρα 

 

Ευτυχώς οι συγγενείς απαγορευονται με τον κοβιντ! Επιτρέπεται ένας συνοδός ανά 8ωρο, οπότε σε αυτό είμαστε καλά! Τώρα για το ότι θα κλαίει και της διπλανής τι να κάνουμε..  άλλωστε ποιος είπε ότι το δικό μας θα είναι αγγελούδι?? Χαχχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ευτυχώς οι συγγενείς απαγορευονται με τον κοβιντ! Επιτρέπεται ένας συνοδός ανά 8ωρο, οπότε σε αυτό είμαστε καλά! Τώρα για το ότι θα κλαίει και της διπλανής τι να κάνουμε..  άλλωστε ποιος είπε ότι το δικό μας θα είναι αγγελούδι?? Χαχχα 

Κοίτα επιτρέπεται ένας σύνοδος όλη μέρα..

. το ανά 8ωρο δεν ισχύει στο νοσοκομείο που θα πάω .... Αν είναι ο σύζυγος της διπλανής εκεί να δεις ντροπή...

Μου έχει τύχει να είναι ο άντρας της  όλη μέρα νύχτα κ να μη μπορείς ούτε να αεριστεις αχαχαχ άσε σου λέω πίκρα.... 

Οπότε μονόκλινο μόνο 🤪

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Penny__ είπε:

Κοίτα επιτρέπεται ένας σύνοδος όλη μέρα..

. το ανά 8ωρο δεν ισχύει στο νοσοκομείο που θα πάω .... Αν είναι ο σύζυγος της διπλανής εκεί να δεις ντροπή...

Μου έχει τύχει να είναι ο άντρας της  όλη μέρα νύχτα κ να μη μπορείς ούτε να αεριστεις αχαχαχ άσε σου λέω πίκρα.... 

Οπότε μονόκλινο μόνο 🤪

 

Στο δημόσιο κι εγώ μονοκλινο θα επέλεγα, αλλά στο ιδιωτικό κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό για τα οικονομικά μας! Να σου πω κάτι, θεωρώ θα υπάρχουν παραβάν, ε αν δεν υπάρχουν δε θα ντραπω να θηλασω το μωρό μου! Ας κοιτάξει απο την άλλη ο αντρας της διπλανής.. άλλωστε έχω σκοπό να θηλάζω και δημόσια, δεν είναι ντροπή! Όποιος προσβάλλεται από το θέαμα ας κοιτάει αλλού! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσια μου !!!!! Γεννήσαμε!!!!! Ήρθαν τα κορίτσια μας !!!!! Χθες στις 12:20 !!!! Η μία ξανθιά κ η άλλη μελαχρινή!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Θα φύγουμε με γεμάτο αυτοκίνητο!!! Οι μικρές επειδή με την ημερομηνία περιόδου δεν είχαν μπει στον 9ο της κράτησε ο παιδίατρος για παρακολούθηση κ δεν της έχω στο δωμάτιο μου , αλλά το πρωί,  σε λίγες ώρες μόλις μου βγάλουν τον καθετήρα θα πάω να θηλάσω!!! Η μία βγήκε 2800 κ η άλλη 2400 , ειναι ζουμπουρλουδικες!!! Η πρώτη επαφή μούρη με μούρη.  . . Αχ κορίτσια άλλο πράγμα.  . . Έκλαιγε κ μόλις ήρθαμε σε επαφή,  τι να σας λέω, σταμάτησε εκείνηκ άρχισαεγω!!  Το ότι δεν τις έχω από την πρώτη στιγμή όσο κ εγωιστικό (εννοείται ότι της ηθελα από την πρώτη στιγμή κ γ αυτό έχουμε μονόκλινο) προετοιμάζω το σώμα,  δίνω χρόνο να συνέλθω από την καισαρική κ από όλα τα τελευταία κουραστικά βράδια που είχα σπίτι μου . . . Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Κοντοζυγωνουν κ οι δικές σας στιγμές!!!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα Κοριτσια μου !!!!! Γεννήσαμε!!!!! Ήρθαν τα κορίτσια μας !!!!! Χθες στις 12:20 !!!! Η μία ξανθιά κ η άλλη μελαχρινή!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Θα φύγουμε με γεμάτο αυτοκίνητο!!! Οι μικρές επειδή με την ημερομηνία περιόδου δεν είχαν μπει στον 9ο της κράτησε ο παιδίατρος για παρακολούθηση κ δεν της έχω στο δωμάτιο μου , αλλά το πρωί,  σε λίγες ώρες μόλις μου βγάλουν τον καθετήρα θα πάω να θηλάσω!!! Η μία βγήκε 2800 κ η άλλη 2400 , ειναι ζουμπουρλουδικες!!! Η πρώτη επαφή μούρη με μούρη.  . . Αχ κορίτσια άλλο πράγμα.  . . Έκλαιγε κ μόλις ήρθαμε σε επαφή,  τι να σας λέω, σταμάτησε εκείνηκ άρχισαεγω!!  Το ότι δεν τις έχω από την πρώτη στιγμή όσο κ εγωιστικό (εννοείται ότι της ηθελα από την πρώτη στιγμή κ γ αυτό έχουμε μονόκλινο) προετοιμάζω το σώμα,  δίνω χρόνο να συνέλθω από την καισαρική κ από όλα τα τελευταία κουραστικά βράδια που είχα σπίτι μου . . . Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Κοντοζυγωνουν κ οι δικές σας στιγμές!!!!

Να σας ζήσουν!!!!!Πάντα να εχουν υγεία και οτι καλύτερο εύχομαι!!Μοναδικές ειναι αυτες οι στιγμές!!

Καλα κάνεις και δίνεις χρόνο στον εαυτό σου...το χρειάζετε το σώμα σου λογω καισαρικής....

Σε ποια εβδομάδα γέννησες;;

Είναι απίστευτο οτι εχουμε φτάσει τόσο κοντα στην γέννα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα Κοριτσια μου !!!!! Γεννήσαμε!!!!! Ήρθαν τα κορίτσια μας !!!!! Χθες στις 12:20 !!!! Η μία ξανθιά κ η άλλη μελαχρινή!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Θα φύγουμε με γεμάτο αυτοκίνητο!!! Οι μικρές επειδή με την ημερομηνία περιόδου δεν είχαν μπει στον 9ο της κράτησε ο παιδίατρος για παρακολούθηση κ δεν της έχω στο δωμάτιο μου , αλλά το πρωί,  σε λίγες ώρες μόλις μου βγάλουν τον καθετήρα θα πάω να θηλάσω!!! Η μία βγήκε 2800 κ η άλλη 2400 , ειναι ζουμπουρλουδικες!!! Η πρώτη επαφή μούρη με μούρη.  . . Αχ κορίτσια άλλο πράγμα.  . . Έκλαιγε κ μόλις ήρθαμε σε επαφή,  τι να σας λέω, σταμάτησε εκείνηκ άρχισαεγω!!  Το ότι δεν τις έχω από την πρώτη στιγμή όσο κ εγωιστικό (εννοείται ότι της ηθελα από την πρώτη στιγμή κ γ αυτό έχουμε μονόκλινο) προετοιμάζω το σώμα,  δίνω χρόνο να συνέλθω από την καισαρική κ από όλα τα τελευταία κουραστικά βράδια που είχα σπίτι μου . . . Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Κοντοζυγωνουν κ οι δικές σας στιγμές!!!!

Να σου ζησουν κοπέλα μου!!! Να τις χαίρεστε και να είναι καλότυχες και ευτυχισμένες στη ζωή τους! 

Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες να μας πεις εμπειρίες??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Laura♡ είπε:

Να σας ζήσουν!!!!!Πάντα να εχουν υγεία και οτι καλύτερο εύχομαι!!Μοναδικές ειναι αυτες οι στιγμές!!

Καλα κάνεις και δίνεις χρόνο στον εαυτό σου...το χρειάζετε το σώμα σου λογω καισαρικής....

Σε ποια εβδομάδα γέννησες;;

Είναι απίστευτο οτι εχουμε φτάσει τόσο κοντα στην γέννα!!

36 εβδομάδα δηλαδή πιο συγκεκριμένα 35w4d .   .  . Με την ημερομηνία εμβρυομεταφορας εχθες έμπαινα στον μήνα μου , αλλά δεν το μετράνε έτσι.  . . 

πρίν από 7 λεπτά , Amalia! είπε:

Να σου ζησουν κοπέλα μου!!! Να τις χαίρεστε και να είναι καλότυχες και ευτυχισμένες στη ζωή τους! 

Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες να μας πεις εμπειρίες??

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Στο Έλενα γεννήσαμε!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα Κοριτσια μου !!!!! Γεννήσαμε!!!!! Ήρθαν τα κορίτσια μας !!!!! Χθες στις 12:20 !!!! Η μία ξανθιά κ η άλλη μελαχρινή!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Θα φύγουμε με γεμάτο αυτοκίνητο!!! Οι μικρές επειδή με την ημερομηνία περιόδου δεν είχαν μπει στον 9ο της κράτησε ο παιδίατρος για παρακολούθηση κ δεν της έχω στο δωμάτιο μου , αλλά το πρωί,  σε λίγες ώρες μόλις μου βγάλουν τον καθετήρα θα πάω να θηλάσω!!! Η μία βγήκε 2800 κ η άλλη 2400 , ειναι ζουμπουρλουδικες!!! Η πρώτη επαφή μούρη με μούρη.  . . Αχ κορίτσια άλλο πράγμα.  . . Έκλαιγε κ μόλις ήρθαμε σε επαφή,  τι να σας λέω, σταμάτησε εκείνηκ άρχισαεγω!!  Το ότι δεν τις έχω από την πρώτη στιγμή όσο κ εγωιστικό (εννοείται ότι της ηθελα από την πρώτη στιγμή κ γ αυτό έχουμε μονόκλινο) προετοιμάζω το σώμα,  δίνω χρόνο να συνέλθω από την καισαρική κ από όλα τα τελευταία κουραστικά βράδια που είχα σπίτι μου . . . Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Κοντοζυγωνουν κ οι δικές σας στιγμές!!!!

Η πρώτη γέννα στην ομάδα μας είναι γεγονός!!!! Απίστευτο ότι φτάσαμε στο τέλος της διαδρομής!Να σας ζήσουν οι κούκλες! Γερές και καλότυχες!♥️♥️♥️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

36 εβδομάδα δηλαδή πιο συγκεκριμένα 35w4d .   .  . Με την ημερομηνία εμβρυομεταφορας εχθες έμπαινα στον μήνα μου , αλλά δεν το μετράνε έτσι.  . . 

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Στο Έλενα γεννήσαμε!!! 

Να σου ζήσουν.......γερά κ τυχερά τα μωράκια σου... !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα Κοριτσια μου !!!!! Γεννήσαμε!!!!! Ήρθαν τα κορίτσια μας !!!!! Χθες στις 12:20 !!!! Η μία ξανθιά κ η άλλη μελαχρινή!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Θα φύγουμε με γεμάτο αυτοκίνητο!!! Οι μικρές επειδή με την ημερομηνία περιόδου δεν είχαν μπει στον 9ο της κράτησε ο παιδίατρος για παρακολούθηση κ δεν της έχω στο δωμάτιο μου , αλλά το πρωί,  σε λίγες ώρες μόλις μου βγάλουν τον καθετήρα θα πάω να θηλάσω!!! Η μία βγήκε 2800 κ η άλλη 2400 , ειναι ζουμπουρλουδικες!!! Η πρώτη επαφή μούρη με μούρη.  . . Αχ κορίτσια άλλο πράγμα.  . . Έκλαιγε κ μόλις ήρθαμε σε επαφή,  τι να σας λέω, σταμάτησε εκείνηκ άρχισαεγω!!  Το ότι δεν τις έχω από την πρώτη στιγμή όσο κ εγωιστικό (εννοείται ότι της ηθελα από την πρώτη στιγμή κ γ αυτό έχουμε μονόκλινο) προετοιμάζω το σώμα,  δίνω χρόνο να συνέλθω από την καισαρική κ από όλα τα τελευταία κουραστικά βράδια που είχα σπίτι μου . . . Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Κοντοζυγωνουν κ οι δικές σας στιγμές!!!!

Κορίτσι μου γλυκό να σας ζήσουν οι πριγκίπισσες σας!!!!! Εύχομαι κάθε καλό!!!! Λίγο έμεινε για όλες μας.... ανυπομονώ πολύ κορίτσια μου 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα Κοριτσια μου !!!!! Γεννήσαμε!!!!! Ήρθαν τα κορίτσια μας !!!!! Χθες στις 12:20 !!!! Η μία ξανθιά κ η άλλη μελαχρινή!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Θα φύγουμε με γεμάτο αυτοκίνητο!!! Οι μικρές επειδή με την ημερομηνία περιόδου δεν είχαν μπει στον 9ο της κράτησε ο παιδίατρος για παρακολούθηση κ δεν της έχω στο δωμάτιο μου , αλλά το πρωί,  σε λίγες ώρες μόλις μου βγάλουν τον καθετήρα θα πάω να θηλάσω!!! Η μία βγήκε 2800 κ η άλλη 2400 , ειναι ζουμπουρλουδικες!!! Η πρώτη επαφή μούρη με μούρη.  . . Αχ κορίτσια άλλο πράγμα.  . . Έκλαιγε κ μόλις ήρθαμε σε επαφή,  τι να σας λέω, σταμάτησε εκείνηκ άρχισαεγω!!  Το ότι δεν τις έχω από την πρώτη στιγμή όσο κ εγωιστικό (εννοείται ότι της ηθελα από την πρώτη στιγμή κ γ αυτό έχουμε μονόκλινο) προετοιμάζω το σώμα,  δίνω χρόνο να συνέλθω από την καισαρική κ από όλα τα τελευταία κουραστικά βράδια που είχα σπίτι μου . . . Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Κοντοζυγωνουν κ οι δικές σας στιγμές!!!!

να σας ζήσουνε κορίτσι μου!!!! Αντε πρώτη πρώτη μας πρόλαβες όλες! να είναι γερά τα μωράκια σου!!!! Καλη ανάρρωση!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...