Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Αχ κορίτσι μου...

Συχνά ε; Εγώ είχα καιρό να αγχωθω έτσι.....μόνο να σκεφτόμαστε αισιόδοξα μπορούμε για τη γέννα...ότι θα είναι εύκολη.... φυσιολογικά πας ε;;

μέχρι στιγμής ναι φυσιολογικά! εύχομαι να μη γίνει τίποτα και χρειαστεί καισαρική γιατί τη φοβάμαι εξίσου! γενικά φοβάμαι όπως καταλάβατε αχχαχαχ και με αγχώνει που το περιμένω από μέρα σε μέρα κ δεν ξέρω πως και πότε...μου προκαλεί τεράστιο άγχος...επίσης αγχώνομαι κ μην έχει κάτι το μωρο λόγω του διαβήτη μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα.... Εγώ όσες φορές έχω κάνει κολπικη καλλιέργεια  δεν μου βάζουν κολποδιαστολεα... Με μια μπατονετα περνουν κολπικό υγρό... Μου το έχει απαγορεύσει ο γιατρός λόγο τραχήλου.. 

34+5 έχουν αρχίσει οι συσπάσεις κ γίνονται πιο έντονες με πόνο αλλά ευτυχώς όχι πολλές 1 αντε 2 την ώρα.. 

Με τις ιώσεις πανικός... Στέλνω τα παιδιά με μάσκα στο σχολείο... 

Έχω κάνει εμβολιο κοκκιτη κ γρίπης στην εγκυμοσυνη για να πάρει αντισώματα κ ο μπεμπης 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια??? Χθες είχα φάει πολύ το βράδυ και υπέφερα όλη τη νύχτα!! Είχα φουσκώσει πολύ, υπερβολικά, δεν μπορούσα να κουνηθω, ούτε να κοιμηθώ! Και φυσικά το μωρό που κλωτσουσε ασταμάτητα, το έκανε ανυπόφορο το φούσκωμα!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, πήγαμε γιατρό σήμερα 3.200 ο μπέμπης όλα καλά! Αλλά έκανα το λάθος και πήγα νηστική και στον καρδιοτοκογράφο δεν κουνιόταν καθόλου (έριχνε ύπνο χεχε). Κατέβηκα και έφαγα ένα κρουασάν και μετά άρχισε τις τούμπες!!! Οπότε να ξέρετε κορίτσια πάντα να πηγαίνετε φαγωμένες στο γιατρό!😂 @Amalia! Έκανα το λάθος και έφαγα πίτσα χθες βράδυ και υπέφερα κι εγώ...Καούρες και καούρες...κοιμήθηκα στο κρεβάτι όρθια σαν τον Βούδα!😵😵

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marilou7 είπε:

Γεια σας και από μένα, πήγαμε γιατρό σήμερα 3.200 ο μπέμπης όλα καλά! Αλλά έκανα το λάθος και πήγα νηστική και στον καρδιοτοκογράφο δεν κουνιόταν καθόλου (έριχνε ύπνο χεχε). Κατέβηκα και έφαγα ένα κρουασάν και μετά άρχισε τις τούμπες!!! Οπότε να ξέρετε κορίτσια πάντα να πηγαίνετε φαγωμένες στο γιατρό!😂 @Amalia! Έκανα το λάθος και έφαγα πίτσα χθες βράδυ και υπέφερα κι εγώ...Καούρες και καούρες...κοιμήθηκα στο κρεβάτι όρθια σαν τον Βούδα!😵😵

Τέλειος ο μπέμπης σου!!! Μου το είπαν κι εμένα όταν πήγα για κτγ, να έχω φάει κατι πριν για να κουνιεται το μωρό! Δεν το ήξερα, ευτυχώς εκείνη την ημέρα έδωσε ρεσιτάλ το καλό μου κι ας ήμουν νηστικη! Χαχαχχ κι εγώ ήμουν 3 ώρες ξύπνια και καθιστή στο κρεβάτι γιατί όταν ξαπλωνα δεν άντεχα την πίεση! Μάλλον πρέπει να μειώσω λίγο τις μερίδες μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας.! Προσπαθησα να διαβασω τα νεα σας.Χαιρομαι πολύ για όλες.Κοντευουν τα μωρακια να καταφθάσουν σιγα σιγά.

Εγω ειμαι ακομη μεσα στο νοσοκομείο.Με ενδοφλέβια  τρακτοσιλ κ αντιβιωσεις κ μονιμα ξάπλα. Καθε μερα τεσσερις φορες  καρδιοτοκογραφο κ ενα σωρο αλλα ,επαθα κ μια αλλεργικη αντίδραση απο αντιβιωση αλλα με γλυτωσαν παλι καλα.Ο γιατρός λεει η τρυπιτσα στο σακο θα κλείσει κ δε θα εχω πρόβλημα .Ειπε οτι υπηρχε περιπτωση να παθω μολυνση απο την τρυπα αυτη  αν δε το προλαβαινα και να πεθαινα. Τι να πω ...δοξα τω θεω που το καταλαβα.Ισως βγω κ παω σπιτι μου για ξάπλα σε λιγες μερες.Μου λειπει τοσο το κοριτσακι μου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Effita είπε:

Κοριτσια γεια σας.! Προσπαθησα να διαβασω τα νεα σας.Χαιρομαι πολύ για όλες.Κοντευουν τα μωρακια να καταφθάσουν σιγα σιγά.

Εγω ειμαι ακομη μεσα στο νοσοκομείο.Με ενδοφλέβια  τρακτοσιλ κ αντιβιωσεις κ μονιμα ξάπλα. Καθε μερα τεσσερις φορες  καρδιοτοκογραφο κ ενα σωρο αλλα ,επαθα κ μια αλλεργικη αντίδραση απο αντιβιωση αλλα με γλυτωσαν παλι καλα.Ο γιατρός λεει η τρυπιτσα στο σακο θα κλείσει κ δε θα εχω πρόβλημα .Ειπε οτι υπηρχε περιπτωση να παθω μολυνση απο την τρυπα αυτη  αν δε το προλαβαινα και να πεθαινα. Τι να πω ...δοξα τω θεω που το καταλαβα.Ισως βγω κ παω σπιτι μου για ξάπλα σε λιγες μερες.Μου λειπει τοσο το κοριτσακι μου.

Σημασία έχει ότι όλα πάνε καλά!!! Χαίρομαι για σένα, γιατί τα πράγματα δεν έγιναν χειρότερα! Δυστυχώς ταλαιπωρεισαι λίγο, υπομονή κορίτσι μου! Θα περάσουν οι μέρες σύντομα, και θα δεις και το κορίτσι σου σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Amalia! είπε:

Σημασία έχει ότι όλα πάνε καλά!!! Χαίρομαι για σένα, γιατί τα πράγματα δεν έγιναν χειρότερα! Δυστυχώς ταλαιπωρεισαι λίγο, υπομονή κορίτσι μου! Θα περάσουν οι μέρες σύντομα, και θα δεις και το κορίτσι σου σύντομα!

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας διαβάζω καθημερινά αν και δεν προλαβαίνω να απαντήσω ..απλά παίρνω κουράγιο..Εγώ είμαι πιο λίγες εβδομάδες 32+4 αλλά είχα διάφορα θέματα..είμαι με περίδεση ξάπλα το μωράκι βέβαια πάει καλά..Είχα κάποια αυξημένα υγρά να νόμιζα ότι έχανα νερά..μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά πήρα αντιβίωση έκανα εξετάσεις και το παρακολουθούμε κάθε μία εβδομάδα...Έχω και ιστορικό πρώορου τοκετού οπότε το άγχος μου διπλό μέχρι να μπω στον μήνα μου!! @Effitaχαίρομαι πολύ που είσαι καλά σε είχα στον νου μου...λίγο έμεινε το χειρότερο πέρασε και ήρθε η ώρα να πας στο σπιτάκι σου να δεις το κοριτσακι σου!

Από πόνους μην το συζητάμε..ποναω απλα παντού! Μέση,πλάτη, ισχία,έχω συσπάσεις αλλά ακανόνιστες ευτυχώς και ένα συνεχόμενο μπούκωμα όταν πάω τουαλέτα..Εύχομαι να φτάσω τις εβδομάδες σας κορίτσια!! Όλα να πάνε κατευχην! 

Με 3 παιδιά στο σπίτι και με τις ιώσεις η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ τι θα γίνει με τον ερχομό του παιδιού..τρέμω απλά στην ιδέα...και φοβάμαι γιατί δεν θα μπορώ ούτε τα παιδιά μου να φροντίσω έτσι όπως είμαι...Κουράγιο και θετική σκέψη..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας διαβάζω καθημερινά αν και δεν προλαβαίνω να απαντήσω ..απλά παίρνω κουράγιο..Εγώ είμαι πιο λίγες εβδομάδες 32+4 αλλά είχα διάφορα θέματα..είμαι με περίδεση ξάπλα το μωράκι βέβαια πάει καλά..Είχα κάποια αυξημένα υγρά να νόμιζα ότι έχανα νερά..μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά πήρα αντιβίωση έκανα εξετάσεις και το παρακολουθούμε κάθε μία εβδομάδα...Έχω και ιστορικό πρώορου τοκετού οπότε το άγχος μου διπλό μέχρι να μπω στον μήνα μου!! @Effitaχαίρομαι πολύ που είσαι καλά σε είχα στον νου μου...λίγο έμεινε το χειρότερο πέρασε και ήρθε η ώρα να πας στο σπιτάκι σου να δεις το κοριτσακι σου!

Από πόνους μην το συζητάμε..ποναω απλα παντού! Μέση,πλάτη, ισχία,έχω συσπάσεις αλλά ακανόνιστες ευτυχώς και ένα συνεχόμενο μπούκωμα όταν πάω τουαλέτα..Εύχομαι να φτάσω τις εβδομάδες σας κορίτσια!! Όλα να πάνε κατευχην! 

Με 3 παιδιά στο σπίτι και με τις ιώσεις η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ τι θα γίνει με τον ερχομό του παιδιού..τρέμω απλά στην ιδέα...και φοβάμαι γιατί δεν θα μπορώ ούτε τα παιδιά μου να φροντίσω έτσι όπως είμαι...Κουράγιο και θετική σκέψη..

Λίγο έμεινε.. Κάνε κουράγιο κι όλα θα πάνε καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας διαβάζω καθημερινά αν και δεν προλαβαίνω να απαντήσω ..απλά παίρνω κουράγιο..Εγώ είμαι πιο λίγες εβδομάδες 32+4 αλλά είχα διάφορα θέματα..είμαι με περίδεση ξάπλα το μωράκι βέβαια πάει καλά..Είχα κάποια αυξημένα υγρά να νόμιζα ότι έχανα νερά..μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά πήρα αντιβίωση έκανα εξετάσεις και το παρακολουθούμε κάθε μία εβδομάδα...Έχω και ιστορικό πρώορου τοκετού οπότε το άγχος μου διπλό μέχρι να μπω στον μήνα μου!! @Effitaχαίρομαι πολύ που είσαι καλά σε είχα στον νου μου...λίγο έμεινε το χειρότερο πέρασε και ήρθε η ώρα να πας στο σπιτάκι σου να δεις το κοριτσακι σου!

Από πόνους μην το συζητάμε..ποναω απλα παντού! Μέση,πλάτη, ισχία,έχω συσπάσεις αλλά ακανόνιστες ευτυχώς και ένα συνεχόμενο μπούκωμα όταν πάω τουαλέτα..Εύχομαι να φτάσω τις εβδομάδες σας κορίτσια!! Όλα να πάνε κατευχην! 

Με 3 παιδιά στο σπίτι και με τις ιώσεις η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ τι θα γίνει με τον ερχομό του παιδιού..τρέμω απλά στην ιδέα...και φοβάμαι γιατί δεν θα μπορώ ούτε τα παιδιά μου να φροντίσω έτσι όπως είμαι...Κουράγιο και θετική σκέψη..

Καλησπέρα κορίτσι μου! Να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! Κάθε ημέρα που κερδίζεις είναι υπέρ σου! Για αρχή βάλε ως στόχο τις 34 εβδομάδες κι έπειτα τις 37, παιρνεις κουράγιο ετσι! Εύχομαι φυσικά να φτάσεις τις 40! Για ποιο λόγο όμως είσαι τελείως ξάπλα? Δεν επιτρέπεται να κινείσαι καθόλου μέσα στο σπίτι? Το λέω γιατί οι πόνοι δεν παλεύονται αν δεν κινείσαι καθόλου.. Να χαίρεσαι και τα παιδάκια σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το γιατρό, όλα καλά ο μπεμπης 2550 γρ έχει φτάσει... 

Αύριο θα πάω στο Μητέρα για μαγνητική εμβρύου... Έχει μια ήπια κοιλιομεγαλια στο κεφάλι, και παρόλο που έχουμε σιγουρεψει με την αμνιοπαρακεντηση ότι δεν είναι τίποτα, οι γιατροί θέλουν να σιγουρευτουν 100% και με τη μαγνητική... 

Αντε να τη κάνω κ αυτή τη εξέταση, τουλάχιστον έχει ανοιχτό μαγνητικό γιατί θα την πάθαινα την κρίση πανικού δε τη γλίτωνα αχαχαχ

Στις 38 βδομάδες πρώτα ο Θεός θα κάνουμε την καισαρική, οπότε αν όλα πάνε καλά 3 βδομάδες έμειναν... 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Penny__ είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό, όλα καλά ο μπεμπης 2550 γρ έχει φτάσει... 

Αύριο θα πάω στο Μητέρα για μαγνητική εμβρύου... Έχει μια ήπια κοιλιομεγαλια στο κεφάλι, και παρόλο που έχουμε σιγουρεψει με την αμνιοπαρακεντηση ότι δεν είναι τίποτα, οι γιατροί θέλουν να σιγουρευτουν 100% και με τη μαγνητική... 

Αντε να τη κάνω κ αυτή τη εξέταση, τουλάχιστον έχει ανοιχτό μαγνητικό γιατί θα την πάθαινα την κρίση πανικού δε τη γλίτωνα αχαχαχ

Στις 38 βδομάδες πρώτα ο Θεός θα κάνουμε την καισαρική, οπότε αν όλα πάνε καλά 3 βδομάδες έμειναν... 

 

Πιστεύω πως δε θα ναι τίποτα αφού έχεις κάνει και αμνιοπαρακεντηση! Όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Μου είπε 3.500- 3.600 υπολογίζει! 😇

Στις τελευταίες εβδομάδες είσαι ε; Λίγο έμεινε....

Διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ειδικά για όσες έχετε περάσει τόσες δυσκολίες.... Δεν το πιστεύω πραγματικά ότι πλέον μετράμε εβδομάδες..... Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...