Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή να έχουμε! Πως είστε?? Εμένα τις τελευταίες ημέρες έχουν ελλατωθει οι πόνοι.. Μόνο η δυσκοιλιοτητα μένει να με ταλαιπωρεί! Όσο περνάνε οι μέρες φοβάμαι πιο πολύ, θέλω να γεννήσω Όσο πιο αργά γίνεται.. να καθυστερήσει ακόμα!!! 

Είδες Αμαλία που σας τα έλεγα την προηγούμενη βδομάδα;;;; Μόλις ολοκληρώνεται ο 8ος...σαν να γίνεται ένα θαυματακι και μειώνονται οι πόνοι!!! Εγώ δόξα το θεό είμαι καλά, νιώθω το μωρό να πιέζεται το καημένο...οι κινήσεις του είναι αργές και φτάνουν μέχρι τα πλευρά μου όταν μου τεντώνει ποδαράκια! Αύριο έχω γιατρό και μπαίνω 37η εβδομάδα...😳😳😳 Νιώθω ακόμα πως έχω μέρες όμως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , Marilou7 είπε:

Είδες Αμαλία που σας τα έλεγα την προηγούμενη βδομάδα;;;; Μόλις ολοκληρώνεται ο 8ος...σαν να γίνεται ένα θαυματακι και μειώνονται οι πόνοι!!! Εγώ δόξα το θεό είμαι καλά, νιώθω το μωρό να πιέζεται το καημένο...οι κινήσεις του είναι αργές και φτάνουν μέχρι τα πλευρά μου όταν μου τεντώνει ποδαράκια! Αύριο έχω γιατρό και μπαίνω 37η εβδομάδα...😳😳😳 Νιώθω ακόμα πως έχω μέρες όμως...

Μακάρι να μην επιστρέψουν!! Ευτυχώς οι ανυπόφοροι πονοι με κράτησαν μόνο λίγες μέρες.. Εγώ είμαι μια εβδομάδα πίσω από σένα.. το μπεμπακι κινείται μια χαρά ακομα! Δεν έχω δει μειώσει στις κινήσεις του. Τις τελευταίες μέρες τεντωνεται κι εμένα κάτω από τα πλευρά μου! Τη νύχτα  το νιώθω να πιέζεται κάποιες φορές, βρίσκεται στο πλάι και δεν μπορώ να γυρίσω για να κοιμηθώ. Σηκώνομαι καθιστή για να αλλάξει θέση συνήθως, και μετά από λίγο φεύγει έρχεται προς το κέντρο και τότε ξαπλωνω! Γιατρό πάω την επόμενη Δευτέρα, που θα μπω κι εγώ 37! Λογικά θα μου κανει και κολπική καλλιέργεια τότε. Εσείς έχετε κάνει? Απλώς βρε κορίτσια φοβάμαι τον κολποδιαστολεα σε αυτή την εβδομάδα που ειμαστε, από την άποψη του τοκετού, μήπως προκαλέσει συσπάσεις ή δεν ξέρω, ειδικά σε εμάς που έχουμε θέμα με τον τράχηλο. Θα ρωτήσω τον γιατρό φυσικά.. 

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια! εγώ παρόλο που μπαίνω στην 37 σήμερα οι πόνοι καλά κρατούν...πάλι δεν κοιμήθηκα το βράδυ...οι κινήσεις της μπεμπας έχουν γίνει όντως πιο αργές αλλά κουνιεται όλη μέρα...δεν ξέρω νιώθω πως θα γεννήσω σύντομα η κοιλιά μου μου φαίνεται κάθε μέρα κ πιο χαμηλά...αύριο έχω καρδιοτοκογραφο πάλι.

εμένα μου έκανε καλλιέργεια τις προάλλες,δεν είχα κάποιο θέμα με τον κολποδιαστολεα ούτε πονεσα ούτε μου έφερε συσπάσεις ή κάτι τέτοιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Jiji είπε:

γειά σας κορίτσια! εγώ παρόλο που μπαίνω στην 37 σήμερα οι πόνοι καλά κρατούν...πάλι δεν κοιμήθηκα το βράδυ...οι κινήσεις της μπεμπας έχουν γίνει όντως πιο αργές αλλά κουνιεται όλη μέρα...δεν ξέρω νιώθω πως θα γεννήσω σύντομα η κοιλιά μου μου φαίνεται κάθε μέρα κ πιο χαμηλά...αύριο έχω καρδιοτοκογραφο πάλι.

εμένα μου έκανε καλλιέργεια τις προάλλες,δεν είχα κάποιο θέμα με τον κολποδιαστολεα ούτε πονεσα ούτε μου έφερε συσπάσεις ή κάτι τέτοιο..

Ωχ δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς.. όσες φορές είχα δυσκολία στον ύπνο, ημουν σαν άρρωστη και με νεύρα όλη μέρα.. βέβαια είχα και τους πόνους σε μέση και ισχια. Υπομονή βρε κορίτσια.. Δεν έμεινε τίποτα! Πλησιάζουμε, σύντομα θα συζητάμε για τα μωρά μας! Πόσο κλαίνε και δεν μας αφήνουν να κοιμομαστε! Χαχαχ 

Ερώτηση, τις πρώτες ημέρες όταν θα γυρίσετε σπίτι θα έρθουν να σας δουν οι παππούδες? Από θέμα ιώσεων τι θα κάνουμε ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ είμαι πιο πίσω από εσάς. Σήμερα έκλεισα τις 34 εβδομάδες. Ο ύπνος παραμένει βασανιστήριο..είχα 3 βραδιά να κοιμηθώ, ευτυχώς όμως χθες κοιμήθηκα ξερή (με τα γνωστά διαλείμματα για τουαλέτα !) Όλα με αγχωνουν και φανταστείτε τα έχω ξαναζήσει. Πιο πολύ από όλα όμως τρέμω μην μου αρρωστήσει η μπέμπα, με όλο αυτό το κοκτέιλ ιώσεων που κυκλοφορεί. Τα παιδιά τα σταμάτησα ήδη από το σχολείο και μέχρι το Μάρτιο δεν νομίζω πως θα τα στείλω, όμως και πάλι φοβάμαι..

Την Παρασκευή είχα γιατρό..η μπέμπα παραμένει μικρούλα, 1900 γρ περίπου και στην ουσία πήρε 500 γρ σε ένα μήνα. Το ξέρω πως είναι λίγο.. Για αυτό μου είπε να με ξαναδει σε μια βδομάδα να δούμε πόσο πήρε. Πάντως, έχω το προαίσθημα ότι το πολύ σε 2-3 εβδομάδες θα με προγραμματίσει να γεννήσω, λόγω του ότι δεν παίρνει τόσο καλό βάρος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Amalia! είπε:

Ωχ δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς.. όσες φορές είχα δυσκολία στον ύπνο, ημουν σαν άρρωστη και με νεύρα όλη μέρα.. βέβαια είχα και τους πόνους σε μέση και ισχια. Υπομονή βρε κορίτσια.. Δεν έμεινε τίποτα! Πλησιάζουμε, σύντομα θα συζητάμε για τα μωρά μας! Πόσο κλαίνε και δεν μας αφήνουν να κοιμομαστε! Χαχαχ 

Ερώτηση, τις πρώτες ημέρες όταν θα γυρίσετε σπίτι θα έρθουν να σας δουν οι παππούδες? Από θέμα ιώσεων τι θα κάνουμε ?

κι εγώ φοβάμαι πολύ με τις ιώσεις...σκέφτομαι να έρθουν μόνο οι γονείς μου,τα πεθερικά μου λείπουν έτσι κι αλλιώς δεν είναι κοντά όποτε μόνο οι γονείς κ οι αδερφές μου κ αυτοί με τεστ πρώτα,μάσκα,αντισηπτικά κ όσο γίνετε από μακριά να δούνε το μωρο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Amalia! είπε:

Ωχ δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς.. όσες φορές είχα δυσκολία στον ύπνο, ημουν σαν άρρωστη και με νεύρα όλη μέρα.. βέβαια είχα και τους πόνους σε μέση και ισχια. Υπομονή βρε κορίτσια.. Δεν έμεινε τίποτα! Πλησιάζουμε, σύντομα θα συζητάμε για τα μωρά μας! Πόσο κλαίνε και δεν μας αφήνουν να κοιμομαστε! Χαχαχ 

Ερώτηση, τις πρώτες ημέρες όταν θα γυρίσετε σπίτι θα έρθουν να σας δουν οι παππούδες? Από θέμα ιώσεων τι θα κάνουμε ?

Αμαλία αυτό έλεγα, δεν υπάρχει περίπτωση να δει κανένας το μωρό αν δεν αλλάξουν όλα αυτά που ακούμε με τις ιώσεις. Οι δικοί μου το καταλαβαίνουν ευτυχώς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ είμαι 35+3. Η μπέμπα πριν λίγες ημέρες ήταν 2250γρ. Κάναμε καλλιέργεια και είναι καθαρή. Λογικά θα ξανακάνουμε αργότερα. Την άλλη Πέμπτη μπαίνω στο μήνα μου κι εγώ.

Τη Τετάρτη έχω ραντεβού για καρδιοτοκογραφημα στο γυναικολόγο. 

Η μπέμπα είναι πολύ κινητική και οι κινήσεις της επώδυνες. Χθες μσ έπιασε μια κρίση άγχους για τον τοκετό με κλάματα και πανικό για μερικά δευτερόλεπτα. Μετά μου πέρασε. 

Φοβάμαι απίστευτα μη τυχόν κολλήσει κάτι η μπέμπα. Θα πεθάνω!!!!

Εγώ είμαι πολύ αυστηρή με καθαριότητα κτλ . Δε θέλω να έρθει κανένας απολύτως να μας δεί. Μόνο ο άντρας μου και η μάνα μου. 

Ευτυχώς από τους περισσότερους νομίζω ότι είναι κατανοητό. Και λόγω κοβιντ έχει αλλάξει και το πρωτόκολλο στα νοσοκομεία και τις κλινικές οπότε με συμφέρει μια χαρά γιατί φοβάμαι. Εγώ προσέχω όσο μπορώ πάντως και το ίδιο λέω και στον άντρα μου γιατί εκείνος εργάζεται. 

Όλες τα ίδια άγχη έχουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Arden είπε:

Αμαλία αυτό έλεγα, δεν υπάρχει περίπτωση να δει κανένας το μωρό αν δεν αλλάξουν όλα αυτά που ακούμε με τις ιώσεις. Οι δικοί μου το καταλαβαίνουν ευτυχώς.

Εμάς αν έρθουν μόνο τα πεθερικά μου, κι αυτοί με διπλό τεστ, μάσκα και για λίγο απλά για να δουν το μωρό. Καθόλου δε θα θελα βέβαια, αλλά το λαχταρουν πολύ, οπότε δε θέλω να τους αποκλείσω. Φυσικά μετά το πρώτο δεκαήμερο. Δεν ξέρω αν δε θα έπρεπε ούτε αυτό, αλλά δεν νομίζω να γίνει τόσο κακό σε έναν χώρο που θα αεριστει μετά, και δε θα το πάρουν αγκαλιά το μωρό. Σκέφτομαι δηλαδή ότι κι ο παιδίατρος θα έρθει που έχει επαφή με τόσα παιδάκια, ο οποίος θα έρθει σε κοντινή επαφή με το μωρό, θα το πιάσει κτλ.., στο μαιευτήριο έρχεται σε επαφή με μαιες, γιατρούς οι οποίοι κάνουν τη ζωή τους έξω από το μαιευτηριο, δεν είναι αποστειρωμενοι. Έτσι το σκέφτομαι. 

@SpiridoulaK σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είμαι το ίδιο αυστηρή με καθαριότητα, πραγματικά εύχομαι να μην κολλήσουμε κάτι γιατί είναι δύσκολη περίοδος φετος! Όσο για την κρίση που σε έπιασε χθες, πραγματικά τρέμω για τη στιγμή που θα συνειδητοποίησω ότι πρέπει να πάω μαιευτηριο για να γεννήσω. Κάνω προσπαθειες να το αποδεχτώ ότι θα συμβεί..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Amalia! είπε:

Εμάς αν έρθουν μόνο τα πεθερικά μου, κι αυτοί με διπλό τεστ, μάσκα και για λίγο απλά για να δουν το μωρό. Καθόλου δε θα θελα βέβαια, αλλά το λαχταρουν πολύ, οπότε δε θέλω να τους αποκλείσω. Φυσικά μετά το πρώτο δεκαήμερο. Δεν ξέρω αν δε θα έπρεπε ούτε αυτό, αλλά δεν νομίζω να γίνει τόσο κακό σε έναν χώρο που θα αεριστει μετά, και δε θα το πάρουν αγκαλιά το μωρό. Σκέφτομαι δηλαδή ότι κι ο παιδίατρος θα έρθει που έχει επαφή με τόσα παιδάκια, ο οποίος θα έρθει σε κοντινή επαφή με το μωρό, θα το πιάσει κτλ.., στο μαιευτήριο έρχεται σε επαφή με μαιες, γιατρούς οι οποίοι κάνουν τη ζωή τους έξω από το μαιευτηριο, δεν είναι αποστειρωμενοι. Έτσι το σκέφτομαι. 

@SpiridoulaK σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είμαι το ίδιο αυστηρή με καθαριότητα, πραγματικά εύχομαι να μην κολλήσουμε κάτι γιατί είναι δύσκολη περίοδος φετος! Όσο για την κρίση που σε έπιασε χθες, πραγματικά τρέμω για τη στιγμή που θα συνειδητοποίησω ότι πρέπει να πάω μαιευτηριο για να γεννήσω. Κάνω προσπαθειες να το αποδεχτώ ότι θα συμβεί..

Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ακουγομαι υπερβολική, αλλά πραγματικά έχω αγανακτήσει/απελπιστει με τις ιώσεις λόγω των παιδιών μου. Γενναμε την χειρότερη περίοδο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Arden είπε:

Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ακουγομαι υπερβολική, αλλά πραγματικά έχω αγανακτήσει/απελπιστει με τις ιώσεις λόγω των παιδιών μου. Γενναμε την χειρότερη περίοδο..

Πιο υπερβολική από μένα δεν παίζει να είσαι!!! Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ, ότι είναι η χειρότερη περίοδος αυτή που μας έτυχε! Κορίτσια θα το αντιμετωπίσουμε, θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για τα μωράκια μας! Εσείς ειδικά που έχετε κι άλλα παιδάκια προσέξτε λίγο παραπάνω κι όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ είμαι 35+3. Η μπέμπα πριν λίγες ημέρες ήταν 2250γρ. Κάναμε καλλιέργεια και είναι καθαρή. Λογικά θα ξανακάνουμε αργότερα. Την άλλη Πέμπτη μπαίνω στο μήνα μου κι εγώ.

Τη Τετάρτη έχω ραντεβού για καρδιοτοκογραφημα στο γυναικολόγο. 

Η μπέμπα είναι πολύ κινητική και οι κινήσεις της επώδυνες. Χθες μσ έπιασε μια κρίση άγχους για τον τοκετό με κλάματα και πανικό για μερικά δευτερόλεπτα. Μετά μου πέρασε. 

Φοβάμαι απίστευτα μη τυχόν κολλήσει κάτι η μπέμπα. Θα πεθάνω!!!!

Εγώ είμαι πολύ αυστηρή με καθαριότητα κτλ . Δε θέλω να έρθει κανένας απολύτως να μας δεί. Μόνο ο άντρας μου και η μάνα μου. 

Ευτυχώς από τους περισσότερους νομίζω ότι είναι κατανοητό. Και λόγω κοβιντ έχει αλλάξει και το πρωτόκολλο στα νοσοκομεία και τις κλινικές οπότε με συμφέρει μια χαρά γιατί φοβάμαι. Εγώ προσέχω όσο μπορώ πάντως και το ίδιο λέω και στον άντρα μου γιατί εκείνος εργάζεται. 

Όλες τα ίδια άγχη έχουμε.

εγώ παθαίνω συχνά τέτοιες κρίσεις για τον τοκετό! δεν μπορώ να το ξεπεράσω φοβάμαι απίστευτα πολύ....τρέμω για τη στιγμή που θα πάω νοσοκομείο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Εμάς αν έρθουν μόνο τα πεθερικά μου, κι αυτοί με διπλό τεστ, μάσκα και για λίγο απλά για να δουν το μωρό. Καθόλου δε θα θελα βέβαια, αλλά το λαχταρουν πολύ, οπότε δε θέλω να τους αποκλείσω. Φυσικά μετά το πρώτο δεκαήμερο. Δεν ξέρω αν δε θα έπρεπε ούτε αυτό, αλλά δεν νομίζω να γίνει τόσο κακό σε έναν χώρο που θα αεριστει μετά, και δε θα το πάρουν αγκαλιά το μωρό. Σκέφτομαι δηλαδή ότι κι ο παιδίατρος θα έρθει που έχει επαφή με τόσα παιδάκια, ο οποίος θα έρθει σε κοντινή επαφή με το μωρό, θα το πιάσει κτλ.., στο μαιευτήριο έρχεται σε επαφή με μαιες, γιατρούς οι οποίοι κάνουν τη ζωή τους έξω από το μαιευτηριο, δεν είναι αποστειρωμενοι. Έτσι το σκέφτομαι. 

@SpiridoulaK σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είμαι το ίδιο αυστηρή με καθαριότητα, πραγματικά εύχομαι να μην κολλήσουμε κάτι γιατί είναι δύσκολη περίοδος φετος! Όσο για την κρίση που σε έπιασε χθες, πραγματικά τρέμω για τη στιγμή που θα συνειδητοποίησω ότι πρέπει να πάω μαιευτηριο για να γεννήσω. Κάνω προσπαθειες να το αποδεχτώ ότι θα συμβεί..

Αχ κορίτσι μου...

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

εγώ παθαίνω συχνά τέτοιες κρίσεις για τον τοκετό! δεν μπορώ να το ξεπεράσω φοβάμαι απίστευτα πολύ....τρέμω για τη στιγμή που θα πάω νοσοκομείο.. 

Συχνά ε; Εγώ είχα καιρό να αγχωθω έτσι.....μόνο να σκεφτόμαστε αισιόδοξα μπορούμε για τη γέννα...ότι θα είναι εύκολη.... φυσιολογικά πας ε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Μακάρι να μην επιστρέψουν!! Ευτυχώς οι ανυπόφοροι πονοι με κράτησαν μόνο λίγες μέρες.. Εγώ είμαι μια εβδομάδα πίσω από σένα.. το μπεμπακι κινείται μια χαρά ακομα! Δεν έχω δει μειώσει στις κινήσεις του. Τις τελευταίες μέρες τεντωνεται κι εμένα κάτω από τα πλευρά μου! Τη νύχτα  το νιώθω να πιέζεται κάποιες φορές, βρίσκεται στο πλάι και δεν μπορώ να γυρίσω για να κοιμηθώ. Σηκώνομαι καθιστή για να αλλάξει θέση συνήθως, και μετά από λίγο φεύγει έρχεται προς το κέντρο και τότε ξαπλωνω! Γιατρό πάω την επόμενη Δευτέρα, που θα μπω κι εγώ 37! Λογικά θα μου κανει και κολπική καλλιέργεια τότε. Εσείς έχετε κάνει? Απλώς βρε κορίτσια φοβάμαι τον κολποδιαστολεα σε αυτή την εβδομάδα που ειμαστε, από την άποψη του τοκετού, μήπως προκαλέσει συσπάσεις ή δεν ξέρω, ειδικά σε εμάς που έχουμε θέμα με τον τράχηλο. Θα ρωτήσω τον γιατρό φυσικά.. 

Εγώ έκανα την τελευταία κολπική εξέταση για τον στρεπτόκοκκο και ευτυχώς βγήκε αρνητική! Όλα καλά πήγαν, δεν ένιωσα κάποια ενόχληση γενικά! Όσο για την επιστροφή από το μαιευτήριο με το καλό, να είναι καλά και θα έρθουν οι γονείς μου και οι γονείς του άντρα μου...με Ράπιντ τεστ και με μάσκες βέβαια, αλλά δεν θέλω να τους το στερήσω!! Θα σας στείλω αύριο τα νεότερα από καρδιοτοκογράφο και βάρος μπέμπη! Να έχετε όλες έναν ήρεμο και απολαυστικό υπνάκο!😘

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια κ εγω εφόσον τελικά πάμε αθηνα για την γεννα μόνο οι δικοί μ θα το δουν που θα μείνουμε κ σπιτι κ από κει κ περα με το καλό όταν γυρίσουμε τα πεθερικά.Όπως λέτε κ εσείς δεν μπορω να τους το στερήσω το περιμένουν πως κ πως αλλιώς άνετα κλεινόμουν σπιτι με το μωρό κ τον άντρα μου μέχρι ν περνούσε ένα εύλογο διάστημα π θα θεωρούσα εγω κατάλληλο για να δουν το μωρό.Εμεις έχουμε την Τρίτη ραντεβού με το γιατρό για να δούμε τι θ μας πει.Για την γεννα ακόμα είμαι παρά πολύ χαλαρη απλά προσπαθώ να δουλέψω λίγο το θέμα φοβίας μ για τον όρο τπτ άλλο δν με απασχολεί.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...