Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Στις τελευταίες εβδομάδες είσαι ε; Λίγο έμεινε....

Διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ειδικά για όσες έχετε περάσει τόσες δυσκολίες.... Δεν το πιστεύω πραγματικά ότι πλέον μετράμε εβδομάδες..... Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια

Ναι!!! 37η εβδομάδα!!!! Θετικές σκέψεις και καλή λευτεριά σε όλες μας!!!😘😘

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Effita είπε:

Κοριτσια γεια σας.! Προσπαθησα να διαβασω τα νεα σας.Χαιρομαι πολύ για όλες.Κοντευουν τα μωρακια να καταφθάσουν σιγα σιγά.

Εγω ειμαι ακομη μεσα στο νοσοκομείο.Με ενδοφλέβια  τρακτοσιλ κ αντιβιωσεις κ μονιμα ξάπλα. Καθε μερα τεσσερις φορες  καρδιοτοκογραφο κ ενα σωρο αλλα ,επαθα κ μια αλλεργικη αντίδραση απο αντιβιωση αλλα με γλυτωσαν παλι καλα.Ο γιατρός λεει η τρυπιτσα στο σακο θα κλείσει κ δε θα εχω πρόβλημα .Ειπε οτι υπηρχε περιπτωση να παθω μολυνση απο την τρυπα αυτη  αν δε το προλαβαινα και να πεθαινα. Τι να πω ...δοξα τω θεω που το καταλαβα.Ισως βγω κ παω σπιτι μου για ξάπλα σε λιγες μερες.Μου λειπει τοσο το κοριτσακι μου.

Το τρακτοσιλ εμένα μου έκανε πολύ καλό.. Πήγα 17 βδομάδες νοσοκομείο με συσπάσεις ανά 3 λεπτά και αμέσως μου έβαλαν τρακτοσιλ... Ηρέμησε η μήτρα τελείως... 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου λίγο έμεινε... 

 

πρίν από 51 λεπτά , Amalia! είπε:

Ξυπνατε κι εσεις για να φατε τη νυχτα ή  ειμαι η μονη γουρουνιτσα εδω??? Χαχαχαχ

 

Ξυπνάω για τουαλέτα τουλάχιστον 5 φορές το βράδυ αλλά κάνω κ μια βόλτα στο ψυγείο... Να δω πως θα τα χάσουμε μετά, έχω κι ένα άγχος γιαυτο χαχα

9 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Ναι!!! 37η εβδομάδα!!!! Θετικές σκέψεις και καλή λευτεριά σε όλες μας!!!😘😘

Μάλλον θα είσαι από τις πρώτες που θα μας πουν τα ευχάριστα εδώ αχαχαχ  καλή λευτεριά σε όλες μας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Penny__ είπε:

Το τρακτοσιλ εμένα μου έκανε πολύ καλό.. Πήγα 17 βδομάδες νοσοκομείο με συσπάσεις ανά 3 λεπτά και αμέσως μου έβαλαν τρακτοσιλ... Ηρέμησε η μήτρα τελείως... 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου λίγο έμεινε... 

 

Ξυπνάω για τουαλέτα τουλάχιστον 5 φορές το βράδυ αλλά κάνω κ μια βόλτα στο ψυγείο... Να δω πως θα τα χάσουμε μετά, έχω κι ένα άγχος γιαυτο χαχα

Μάλλον θα είσαι από τις πρώτες που θα μας πουν τα ευχάριστα εδώ αχαχαχ  καλή λευτεριά σε όλες μας 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εμένα τη τελευταία εβδομάδα μου έχει κοπεί λίγο η όρεξη. Ποτέ δεν έχω ξυπνήσει όμως το βράδυ να φάω. Μόνο για πιπί. 

Η @Mar.Theo τι κάνει;;; Γεννήσες κορίτσι μου; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Ξυπνατε κι εσεις για να φατε τη νυχτα ή  ειμαι η μονη γουρουνιτσα εδω??? Χαχαχαχ

 

εγώ θα το έκανα ευχαρίστως πολλες φορες ξυπναω και το σκεφτομαι αλλά απαγορεύεται οπότε φαε και για μένα!!!!

καλημέρα κορίτσια,διαβάζω ότι γράφετε απλά δεν προλάβαινα να απαντήσω! μπήκαμε στο καινούριο σπιτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και κάθε μέρα κάνω κ από κατι! όσο μπορώ βέβαια γιατί δυσκολεύομαι πολύ και με τον ύπνο κ γενικά με τις κινήσεις...πλησιάζουμε κορίτσια κρατήστε δυνάμεις!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Jiji είπε:

εγώ θα το έκανα ευχαρίστως πολλες φορες ξυπναω και το σκεφτομαι αλλά απαγορεύεται οπότε φαε και για μένα!!!!

καλημέρα κορίτσια,διαβάζω ότι γράφετε απλά δεν προλάβαινα να απαντήσω! μπήκαμε στο καινούριο σπιτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και κάθε μέρα κάνω κ από κατι! όσο μπορώ βέβαια γιατί δυσκολεύομαι πολύ και με τον ύπνο κ γενικά με τις κινήσεις...πλησιάζουμε κορίτσια κρατήστε δυνάμεις!

Καλημέρααα!!! Τέλεια. Καλορίζικο. Να το χαρείτε με το παιδάκι σας.

Κορίτσια ναι μεν έχω πάρει βάρος και με δυσκολεύει η κοιλιά πλέον αλλά χαίρομαι που δεν είμαι δυσκίνητη. 

Όπως σας έχω πει κι εγώ 28/10 μπήκαμε στο νέο σπίτι κι εμείς κι ακόμα φτιάχνουμε. Κοντεύω τον 9ο και ξύνω σοβατεπί χαχαχαχα. Με έχουν τρελάνει όλοι τι κάνω και κτλ. Όσο μπορώ να κάνω,θα κάνω τους λέω τέλος. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό, όλα καλά ο μπεμπης 2550 γρ έχει φτάσει... 

Αύριο θα πάω στο Μητέρα για μαγνητική εμβρύου... Έχει μια ήπια κοιλιομεγαλια στο κεφάλι, και παρόλο που έχουμε σιγουρεψει με την αμνιοπαρακεντηση ότι δεν είναι τίποτα, οι γιατροί θέλουν να σιγουρευτουν 100% και με τη μαγνητική... 

Αντε να τη κάνω κ αυτή τη εξέταση, τουλάχιστον έχει ανοιχτό μαγνητικό γιατί θα την πάθαινα την κρίση πανικού δε τη γλίτωνα αχαχαχ

Στις 38 βδομάδες πρώτα ο Θεός θα κάνουμε την καισαρική, οπότε αν όλα πάνε καλά 3 βδομάδες έμειναν... 

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι @Penny__??? Η μέτρηση του κεφαλιού ήταν λίγο μεγάλη κ σου πρότειναν την εξέταση??

Κορίτσια χθες έκανα Doppler αλλά στενοχωρήθηκα...ο μπέμπης είναι μεγάλος...είmαι σχεδόν 33 κ 2700...πήγα μετά στο γυναικολόγο κ μου λέει να μην ανησυχώ...να..έκλαιγα εάν δεν έπαιρνε βάρος......με καθησύχασε κ ότι όλα θα πάνε καλά στις38 που θα κάνουμε καισαρική.... βέβαια έχω διαβήτη αλλά με την διατροφή όλα καλά..5,1 η γλυκοζυλιωμενη..τι λέτε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geozak είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι @Penny__??? Η μέτρηση του κεφαλιού ήταν λίγο μεγάλη κ σου πρότειναν την εξέταση??

Κορίτσια χθες έκανα Doppler αλλά στενοχωρήθηκα...ο μπέμπης είναι μεγάλος...είmαι σχεδόν 33 κ 2700...πήγα μετά στο γυναικολόγο κ μου λέει να μην ανησυχώ...να..έκλαιγα εάν δεν έπαιρνε βάρος......με καθησύχασε κ ότι όλα θα πάνε καλά στις38 που θα κάνουμε καισαρική.... βέβαια έχω διαβήτη αλλά με την διατροφή όλα καλά..5,1 η γλυκοζυλιωμενη..τι λέτε?

αφού θα κάνεις καισαρική μη σε αγχώνει το βάρος...ίσα ίσα καλό είναι που παίρνει βάρος θεωρώ...τώρα για τη γλυκοζυλιωμενη δεν ξέρω τι να σου πω...κι εγώ έχω διαβήτη αλλά κάνω μετρήσεις με το μηχάνημα οπότε δεν ξέρω πόσο είναι η γλυκοζυλιωμενη μου δεν τα καταλαβαίνω αυτά αχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια καλοριζικα τα σπίτια σας με το καλό να τα απολαύσετε!!!

Πηγαμε γιατρό σήμερα 2241 η μπεμπουλα αρχές Φλεβάρη ερχομαι αθηνα κ 17 Φλεβάρη εκτός απροόπτου θα μπούμε για τοκετό.Σαν ψέμματα μ φαίνεται.
 

@Amalia! ότι θες από τιμές για το Μητέρα και γενικά πληροφορίες τα εμαθα να σου πω.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Jiji καλορίζικο το καινούριο σπίτι! Να το χαρείτε!

@Amalia! Δεν είσαι η μόνη..Πεινάω σα λύκος κ εγώ τα βράδια, αλλά δεν μπορώ να φάω λόγω διαβήτη 😭.

@Mar.Theo Αύριο είναι η μεγάλη μέρα?!! Ετοιμάσου, θα ζήσεις το όνειρο!!! 

@geozak Η γλυκοζηλιωμένη σου είναι καλή. Μην στεναχωριέσαι που το μωράκι σου είναι μεγάλο, καλά σου είπε ο γιατρός σου. Εμένα  είναι μικρούλα κ στενοχωριεμαι, 1900 γρ στις 33+5. Υπάρχει πιθανότητα να μου το πάρει πρόωρα, επειδή δεν παίρνει τόσο καλό βάρος.

@Penny__ καλή επιτυχία αύριο για την μαγνητική! Όλα καλά θα είναι, αφού έχετε κάνει κ αμνιοπαρακέντηση.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια καλοριζικα τα σπίτια σας με το καλό να τα απολαύσετε!!!

Πηγαμε γιατρό σήμερα 2241 η μπεμπουλα αρχές Φλεβάρη ερχομαι αθηνα κ 17 Φλεβάρη εκτός απροόπτου θα μπούμε για τοκετό.Σαν ψέμματα μ φαίνεται.
 

@Amalia! ότι θες από τιμές για το Μητέρα και γενικά πληροφορίες τα εμαθα να σου πω.

Καλημέρα!! Μια χαρά η μπεμπούλα σου! Πλησιάζει ο καιρός και για σένα!! Ναι με ενδιαφέρει για το μητέρα γιατί κι εγώ εκεί θα γεννησω! Αν μπορείς να μου πεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια καλοριζικα τα σπίτια σας με το καλό να τα απολαύσετε!!!

Πηγαμε γιατρό σήμερα 2241 η μπεμπουλα αρχές Φλεβάρη ερχομαι αθηνα κ 17 Φλεβάρη εκτός απροόπτου θα μπούμε για τοκετό.Σαν ψέμματα μ φαίνεται.
 

@Amalia! ότι θες από τιμές για το Μητέρα και γενικά πληροφορίες τα εμαθα να σου πω.

Τέλεια νέα!!! Είμαστε με μια ημέρα διαφορά. Εγώ έχω Πητ 16/02 . Τώρα δε ξέρω εάν θα έρθει νωρίτερα η μπέμπα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! Κάθε ημέρα που κερδίζεις είναι υπέρ σου! Για αρχή βάλε ως στόχο τις 34 εβδομάδες κι έπειτα τις 37, παιρνεις κουράγιο ετσι! Εύχομαι φυσικά να φτάσεις τις 40! Για ποιο λόγο όμως είσαι τελείως ξάπλα? Δεν επιτρέπεται να κινείσαι καθόλου μέσα στο σπίτι? Το λέω γιατί οι πόνοι δεν παλεύονται αν δεν κινείσαι καθόλου.. Να χαίρεσαι και τα παιδάκια σου! 

Μακάρι και το εύχομαι να φτάσω ως το τέλος!! Αυτό κάνω κάθε εβδομάδα λέω και μια νίκη..Είμαι στο κρεβάτι λόγω κοντού τραχήλου και περίδεσης..Το σώμα μου πια φωνάζει ότι δεν αντέχει άλλο από την άλλη αν δεν το κάνω ο πρόωρος τοκετός είναι σίγουρος..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Διαβάζω τα νέα σας ωστόσο δεν είμαι και στα καλύτερα μου και δεν έβρισκα χρόνο να πω ούτε γεια.
 
Νιώθω τόσο κουρασμένη ψυχολογικά και σωματικά !
 
Τρέχω με το σπίτι που δεν είναι έτοιμο ακόμα, έχω αρχίσει τις ετοιμασίες για την άφιξη της μπέμπας και δεν εχω τελειωσει ακόμα πράγμα που με αγχώνει !Σε συνδιασμό με την καθημερινότητα και τα δυο παιδια που ειναι συνεχώς άρρωστα εδω και ποσο καιρο και ωρες ωρες με παιρνει και εμενα η μπαλα εχω αρχίσει να μην την παλεύω!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...