Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

κορίτσια γειά σας κ από μένα!!! έκλεισε μια βδομάδα χτες η μπέμπα και τα πάμε καλά! έπεσε κ ο αφαλος μας! είναι πολύ ήσυχη,τη θηλάζω αλλά δίνω και ξένο γιατί πρέπει να πάρει βάρος...

 

υπομονή και δύναμη κορίτσια μου έρχεται για όλες αυτή η μαγική στιγμή!

Κ όπως λέει κ η @Mar.Theoότι και να γίνει θα τα ξεχάσετε όλα με το που κρατήσετε τα μικρά σας αγκαλια!

 

@SpiridoulaKμε το καλό κορίτσι μου χαλαεωσε κ απόλαυσε αυτο το ταξίδι,9 μήνες περίμενες γι αυτή τη στιγμή!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τα κορίτσια που ήδη έχουν γεννήσει για τις συμβουλές. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας 

Με το καλό Σπυριδούλα μου! Όλα θα πάνε καλά! Να σκέφτεσαι ότι αύριο τέτοια ώρα θα κρατάς την μπέμπα σου αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες Μαρτίου. Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας και με το καλό  όσες περιμένετε. 
ηθελα να σας ρωτήσω είμαι  33+3 και έχω προγραμματισμένη καισαρική στις 38 εβδομάδες. Ποτέ πρέπει να πλύνω τα ρουχαλάκια και να ετοιμάζω βαλίτσα; 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Pozi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες Μαρτίου. Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας και με το καλό  όσες περιμένετε. 
ηθελα να σας ρωτήσω είμαι  33+3 και έχω προγραμματισμένη καισαρική στις 38 εβδομάδες. Ποτέ πρέπει να πλύνω τα ρουχαλάκια και να ετοιμάζω βαλίτσα; 
 

Μια εβδομάδα έχουμε διαφορά... κ εγώ στις 38.... τα έχω ήδη σιδερωμενα.... μόνο να τα βάλω σήμερα αύριο σε σακβουαγιαζ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Pozi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες Μαρτίου. Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας και με το καλό  όσες περιμένετε. 
ηθελα να σας ρωτήσω είμαι  33+3 και έχω προγραμματισμένη καισαρική στις 38 εβδομάδες. Ποτέ πρέπει να πλύνω τα ρουχαλάκια και να ετοιμάζω βαλίτσα; 
 

Με το καλό κορίτσι μου.

Εγώ θα είχα ήδη ξεκινήσει ώστε να μην αγχωθω τελευταία στιγμή. Οπότε είναι μια πολύ καλή χρονική στιγμή να τα ετοιμάσεις όλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τα κορίτσια που ήδη έχουν γεννήσει για τις συμβουλές. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας 

Με το καλό κ σε σένα.....κ εγώ κουραστηκα τώρα.....θέλω να τελειώσει όλο αυτό....την Πέμπτη μπαίνω στο μήνα μου......από τρίτη που θα πάω γιατρό θα ξέρω καλύτερα για το πότε..ίσως πριν τις 38..... προσπαθώ να μην διαβάζω τίποτα...ούτε ρωτάω για το τι θα συναντήσω ....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geozak είπε:

Με το καλό κ σε σένα.....κ εγώ κουραστηκα τώρα.....θέλω να τελειώσει όλο αυτό....την Πέμπτη μπαίνω στο μήνα μου......από τρίτη που θα πάω γιατρό θα ξέρω καλύτερα για το πότε..ίσως πριν τις 38..... προσπαθώ να μην διαβάζω τίποτα...ούτε ρωτάω για το τι θα συναντήσω ....

Καλησπέρα κοπέλα μου! Πρώτη σου εγκυμοσύνη απ ότι κατάλαβα έτσι? Με καισαρική θα πάτε?

1 ώρα πρίν, Pozi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πετάγομαι από τις μανούλες Μαρτίου. Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας και με το καλό  όσες περιμένετε. 
ηθελα να σας ρωτήσω είμαι  33+3 και έχω προγραμματισμένη καισαρική στις 38 εβδομάδες. Ποτέ πρέπει να πλύνω τα ρουχαλάκια και να ετοιμάζω βαλίτσα; 
 

Νομίζω κι εγώ πως καλό θα ήταν να αρχισεις να ετοιμάζεσαι σιγά σιγά! Ποτέ δεν ξέρεις! Με το καλό εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Τι ωραια νέα!!! Με τον ύπνο πως τα πάτε?? Με το κλάμα? Προσαρμοστηκατε γρήγορα? Χαίρομαι πολυ για εσάς! 

 

Προσαρμογή καλή!!!! Ύπνος τάισμα μια χαρά την μέρα!!!! Το βράδυ λες κ ειναι αλλά παιδιά!!!!! Κλάμα,  κ κοιμόμαστε μόνο αγκαλίτσα!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Amalia! Ναι η πρώτη....όπως έχω ξαναπεί είναι η 6η εγκυμοσύνη κ πολύτιμη, 4 με φυσική σύλληψη κ 2 με εξωσωματικη. Ο γιατρός δεν θέλει να κουράσει τον μπέμπη.....συν πιστεύω το 40+...... Από την αρχή μου μίλησε ξεκαθαρα για καισαρική ...κ επειδή είναι φαγανος πολύ...χχχ.....ίσως πάμε κ πριν τις38....την τρίτη θα πάω στο ίδιο μηχάνημα....διότι πάω στο γιατρό κάθε 15 ημέρες.....όμως πριν 15 ημέρες πήγα Αθήνα για ντοπλερ κ αυτή την εβδομάδα 15 μέρες μετά δηλ. θα πάω πάλι στη γιατρό μου..... καμία φορά μηχάνημα σε μηχάνημα διαφέρει.....κάνω υπομονή έως την τρίτη....κ για γέννα θα κατέβω Αθήνα στον εξωσωματικο.... νιώθουμε ανασφάλεια....λέμε σε αυτόν που αρχίσαμε να τελειώσουμε....το μόνο αγκάθι το οικονομικό!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , geozak είπε:

@Amalia! Ναι η πρώτη....όπως έχω ξαναπεί είναι η 6η εγκυμοσύνη κ πολύτιμη, 4 με φυσική σύλληψη κ 2 με εξωσωματικη. Ο γιατρός δεν θέλει να κουράσει τον μπέμπη.....συν πιστεύω το 40+...... Από την αρχή μου μίλησε ξεκαθαρα για καισαρική ...κ επειδή είναι φαγανος πολύ...χχχ.....ίσως πάμε κ πριν τις38....την τρίτη θα πάω στο ίδιο μηχάνημα....διότι πάω στο γιατρό κάθε 15 ημέρες.....όμως πριν 15 ημέρες πήγα Αθήνα για ντοπλερ κ αυτή την εβδομάδα 15 μέρες μετά δηλ. θα πάω πάλι στη γιατρό μου..... καμία φορά μηχάνημα σε μηχάνημα διαφέρει.....κάνω υπομονή έως την τρίτη....κ για γέννα θα κατέβω Αθήνα στον εξωσωματικο.... νιώθουμε ανασφάλεια....λέμε σε αυτόν που αρχίσαμε να τελειώσουμε....το μόνο αγκάθι το οικονομικό!!!

 

A ναι θυμήθηκα που το είχες πει ξανά! Εννοείται να πάτε εκεί που νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!! Σύντομα θα έχετε κι εσείς το θαυματακι σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα... Θα φέρω στο κόσμο τη κόρη μου και δε μπορώ να το πιστέψω. Τρέμω και νιώθω τόση ανυπομονησία να τη δω....

9:30 πρέπει να είμαι στη κλινική και 11:00 μπαίνω στο χειρουργείο....

Εσείς πώς είστε;; Ποια έχει σειρά μετά;;

Με το καλό γλυκιά μου!!!Όλα θα πάνε τέλεια!!! Ήρθα και γω σήμερα Αθήνα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα... Θα φέρω στο κόσμο τη κόρη μου και δε μπορώ να το πιστέψω. Τρέμω και νιώθω τόση ανυπομονησία να τη δω....

9:30 πρέπει να είμαι στη κλινική και 11:00 μπαίνω στο χειρουργείο....

Εσείς πώς είστε;; Ποια έχει σειρά μετά;;

Με το καλό κορίτσι μου ευχομαι να πάνε όλα τέλεια κ να κρατήσεις επιτέλους αγκαλιά το μωρακι σου!!

6 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γειά σας κορίτσια κ από εμάς!!!! 

Θέλω καιρό να σας γράψω,  ελπίζω όλες σας να εισαστε καλά κ τα εμβρυάκια ακόμα καλύτερα!!!

Σήμερα κλείνουμε μια βδομάδα στο σπίτι μας τα κορίτσια μας είναι 13 ημερών!!! Κ είναι απλά υπέροχες!!!!

Την μια την θηλάζω της άλλης της βγάζω μεχτο θήλαστρο κ δίνω κ ξένο. Το βράδυ είναι ανησυχες αλλά το περιμέναμε γτ έτσι ήταν κ από την κοιλιά!!!

Η εμπειρία μου κ αυτό που θα σας πω είναι το γνωστό,  ότι κ αν περάσετε μέσα στο μαιευτήριο δεν θα θυμάστε τίποτα!!!!!!

Η καισαρική πήγε πολύ καλά, το μυστικό είναι να περπατήσετε κατευθείαν μην αφήσετε μέρα να παγώσουν οι μυς !!! Κ όσες θηλασουν ηρεμία κ ψυχραιμία με ότι κ αν  συμβεί , εγώ παραλίγο να πάθω μαστίτιδα αλλά με πίστη κ θέληση τα κατάφερα κ γλίτωσα!!! 

Με το καλό όλες σας !!!! 

Για όσες φοβάστε τον φλεβοκαθετηρα,  ξεπεράστε το ειναι αστείο,  δεν νιώθετε τιποτααα!!!! Υπομονή με τον ουροκαθετηρα,  α κ για όσες φοβούνται για το πόσο αίμα , μην ακούτε κανέναν η κάθε γυναίκα είναι πολύ διαφορετική!!!!! Όπως κ για την επισκληριδιο,  πάλι τον κάθε οργανισμό τον επηρεάζει διαφορετικα!!!! 

Ότι ερωτηματικά έχετε πείτε μου αν μπορώ να σας βοηθήσω!!!!!

 

Σ ευχαριστώ για το κουραγιο που δίνεις!!!Αντε σιγά σιγά να περνούμε σειρά κ οι επόμενες!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@SpiridoulaK Με το καλό αύριο!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις την μπέμπα σου αγκαλίτσα όσο πιο γρήγορα και ανώδυνα γίνεται!!!💐💐💐 Όταν νιώσεις καλύτερα στείλε μας να μας πεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...