Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Συγχαρητήρια.....να σου ζήσουν!¡!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Να σου ζήσουν!😁😁Και ωραία ημερομηνία ε; 2/2 🌹🌹🌹 περιμένουμε νεότερα, με το καλό και οι υπόλοιπες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Τι υπέροχα νέα!!!συγχαρητηρια!!να σου ζήσουν κορίτσι μ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Τι συγκίνηση... Να σας ζήσουν κορίτσι μου. Υγεία και ευτυχία να έχουν.

Κι εμείς σήμερα γυρίσαμε σπίτι. Είμαι τόσο συγκινημένη και χαρούμενη. Όλο τη χαζοκοιταω και δεν τη χορταίνω όπως αυτή το στήθος μου Χαχαχα. Κορίτσια νομίζω ότι ο θηλασμός πάει τέλεια έως τώρα. Κάθε μέρα και καλύτερα.. πλέον έχει κατέβει και πάρα πολύ ποσότητα γάλακτος αφού η μπέμπα έχει συνεχώς κενώσεις. Είμαι πολύ αποφασίσμενη να συνεχίσω αποκλειστικά θηλασμό. Εύχομαι όλα να πάνε όπως επιθυμεί η καθεμία μας. Ο θηλασμός θέλει πολύ υπομονή και προσπάθεια από τη πρώτη ημέρα 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Να σας ζήσουν κορίτσι μου!! Γερά και ευτυχισμένα να είναι τα μπεμπακια σας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Να σας ζήσουν!! Γερά και καλότυχα να είναι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Jiji είπε:

γειά σας κορίτσια! σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να γράφω! έχω χαθεί κάπου ανάμεσα σε αλλαγμένα ταισματα και νανουρίσματα χαχχαχα εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα πολύ καλά με το θηλασμό,είχα πολύ στρες λόγω του ότι ήταν μικρούλα και δώσαμε ξένο κ μας πήρε η μπάλα...βέβαια βγάζω ακόμα με το θήλαστρο όσο μπορώ κ της το δίνω.. νοιώθω τρομερές τύψεις γιατί πιστεύω εγώ φταίω,απ το άγχος μου να μην μου παθει τίποτα η μικρή ξεχνουσα μέχρι κ να φάω...

@SpiridoulaK να σου ζήσει κορίτσι μου με το καλό να πατε σπιτάκι σας! 

με το καλό σε όλες σας κορίτσια κ εύχομαι να μην είστε τόσο αγχωτικό όσο εγώ γιατί ξέρω ότι δεν κάνω καλα όμως δεν το ελέγχω!κάθε μέρα που περνάει ηρεμώ κ από λίγο κ η μπέμπα έχει πάρει 140 γραμμάρια!

Κορίτσι μου καταλαβαίνω το άγχος σου ειδικά όταν είναι μικρό το μωράκι.. κ εγώ όταν είχα πάρει τα διδυμακια μου σπίτι ήταν περίπου 2 κιλά, οπότε προτίμησα να δώσω ξένο για να είμαι σίγουρη πόσο τρώνε και έβγαζα με το θηλαστρο όσο προλάβαινα. Εσύ θα μπορούσες να τη βάζεις στο στήθος και μετά να τις δίνεις και συμπλήρωμα ξένο. Απαιτεί όμως περισσότερο χρόνο.  Όπως και να έχει εσύ θα κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Σημασία έχει να είναι η μανούλα καλά, για να είναι και το μωράκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arden είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω το άγχος σου ειδικά όταν είναι μικρό το μωράκι.. κ εγώ όταν είχα πάρει τα διδυμακια μου σπίτι ήταν περίπου 2 κιλά, οπότε προτίμησα να δώσω ξένο για να είμαι σίγουρη πόσο τρώνε και έβγαζα με το θηλαστρο όσο προλάβαινα. Εσύ θα μπορούσες να τη βάζεις στο στήθος και μετά να τις δίνεις και συμπλήρωμα ξένο. Απαιτεί όμως περισσότερο χρόνο.  Όπως και να έχει εσύ θα κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Σημασία έχει να είναι η μανούλα καλά, για να είναι και το μωράκι!

Η τακτική βάλε στην αρχή στήθος και μετά δωσε ξένο είναι λανθασμένη.. οδηγεί πάντα σε διακοπή του θηλασμού. Αν κάποια κοπέλα θέλει αποκλειστικό θηλασμό αυτό δε θα την βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

Να σας ζήσουν!!Πολυ χαίρομαι. Θα περιμένουμε τις λεπτομέρειες οταν μπορέσεις!!

Εγω Τρίτη μαλλον θα μπω και εχω αγωνία!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Laura♡ είπε:

Να σας ζήσουν!!Πολυ χαίρομαι. Θα περιμένουμε τις λεπτομέρειες οταν μπορέσεις!!

Εγω Τρίτη μαλλον θα μπω και εχω αγωνία!

Ωχ πλησιαζει η μέρα?? Θα μπεις προγραμματισμενα? Πως θα το κάνετε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πωπω τρελαίνομαι από την χαρα μου που η μια πίσω από την άλλη παίρνει αγκαλιά το μωράκι της η τα μωρακια της.Εμεις αύριο έχουμε υπέρηχο κ Κυριακή πάμε Αθηνα.Μετά θ αρχίσω κ εγω να μετράω αντίστροφα🥰😄

2 ώρες πρίν, Ζαχαρίτσα είπε:

Γειά σας μέλλουσες μανούλες...5 εβδομαδων είμαι!!!κι έχω αγωνία...

Νοιωθω πονακια χαμηλά....είναι φυσιολογικό;

Γεια σου Ζαχαριτσα και εγω στις αρχές είχα πονάκια μιλα με το γιατρό σου μηπως σου δώσει μαγνήσιο εμενα με βοήθησε να μην έχω πονάκια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ζαχαρίτσα είπε:

Γειά σας μέλλουσες μανούλες...5 εβδομαδων είμαι!!!κι έχω αγωνία...

Νοιωθω πονακια χαμηλά....είναι φυσιολογικό;

Ναι είναι απολύτως φυσιολογικό. Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Amalia! είπε:

Ωχ πλησιαζει η μέρα?? Θα μπεις προγραμματισμενα? Πως θα το κάνετε?

Αχ ναι!!Δεν μπορω να το πιστεψω! Αγχος αγωνια ολα τα εχω! Καισαρική θα κανω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Η τακτική βάλε στην αρχή στήθος και μετά δωσε ξένο είναι λανθασμένη.. οδηγεί πάντα σε διακοπή του θηλασμού. Αν κάποια κοπέλα θέλει αποκλειστικό θηλασμό αυτό δε θα την βοηθήσει. 

Μπορεί να μειώνει σταδιακά το ξένο και να αυξάνει τους θηλασμους. Εγώ το είπα για να τη βοηθήσω γιατι το καλύτερο ερέθισμα για να μπορέσεις να παράγεις γάλα είναι να θηλάζει απευθείας το ίδιο το μωρό. Με το θηλαστρο είναι πολύ δύσκολο να διατηρήσεις το θηλασμό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...