Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Καλημερα Αναστασια μου!!!σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!του ειπα παντως οτι το δωρο του θα το παραλαβει τον φεβρουαριο!!!!!!!

Αναστασια παλι ειμαι αγχωμενη και στεναχωρημενη ...χθες το βραδυ εφαγα ενα σκετο αγγουρακι και 2 φρυγανιες και εκανα μετρηση ειχα 168,,,ναι καλα ακουσες...τι ηταν αυτο παλι???χ@@@@κα πανω μου...ξαναεκανα στο 2ωρο και ειχε κατεβει στο 90..

καθε πρωι κανω μετρηση νυστικια το οριο που μου χει δωσει ειναι 95 και εγω εχω 93...λες να παω σε κανα νοσοκομειο??αρχιζω και φοβαμαι και ο βλακας δεν δινει και το κινητο του ...αυτην την βδομαδα θα παω σε αλλο γιατρο ..αλλα μεχρι να παω τι να κανω???φοβαμαι μην παθει κατι το μωρο...93 νηστικια ειναι πολυ....

ποπη μου μην πανικοβαλεσαι! και εμενα εχει ανεβει καποιες φορες!! μαλλον θα πηρες πολυ κοντα το γιουτοπαρ! επρεπε οταν τον βρηκες να του ζητησεις το κινητο του!! αν δυσκολευεσαι να βρεις να σου δωσω τα στοιχεια απο τη δικια μου...


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

για αυτο φοβαμαι μηπως δεν πρεπει να το αφησω ουτε μια μερα...και το αλλο το παραξενο ειναι απο χθες το βραδυ η μπεμπα δεν εχει σταματησει να χοροπηδαει μεσα μου,,σαν να ειναι ανησυχη πρωτη φορα κανει τοσες εντονες κινησεις αφου νιωθω οτι θα βγει εξω απο το δερμα μου..και ακομα τωρα μπηκα στον 7ο..μηπως να παρω την γυναικολογο??αλλα αυτη με τον διαβητη δεν θα ξερει να μου πει...θα μου πει να μιλησω με τον διαβητολογο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ηταν επειδη ηταν ανεβασμενο το σακχαρο κουκλα μου μην αγχωνεσαι απλα αυριο να πας να το πεις του γιατρου σου.... Τιποτα δεν παθαινει το μωρακι για μια μερα ξερω γιατι στην μεγαλη οταν εκανα τις κορτιζονες το σακχαρο μου εφτανε το 300 και 350


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια,

Ποπη μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, καλυτερα παρε πρωτα το γιατρο σου να δεις τι θα σου πει και μετα παρε και τον διαβητολογο,

Μινακι περαστικα κουκλα μου και στην μικρη και στον πεθερο σου να πανε ολα καλα,

Εγω σημερα αργησα να ξυπνησω χτες δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα με πεθανε η μεση μου σημερα δεν κανω τιποτα εχει ρεπο η μαμα μου και θα μας φερει φαγητο ο αντρας μου δουλευει και πρωι θα σχολασει στις 12 και τη νυχτα καλα κρασια δηλαδη κι ο αδελφος μου γιορταζει την Τριτη και θα κανει τη γιορτη του σημερα κι απορω πως θα παω νιωθω οτι θα μου κοπει η μεση στα δυο να σας πω την αληθεια φοβαμαι κι ολας δεν ειμαστε για αν γενναμε τοσο συντομα να μπουμε τουλαχιστον στον 9ο


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποπη μου μην πανικοβαλεσαι! και εμενα εχει ανεβει καποιες φορες!! μαλλον θα πηρες πολυ κοντα το γιουτοπαρ! επρεπε οταν τον βρηκες να του ζητησεις το κινητο του!! αν δυσκολευεσαι να βρεις να σου δωσω τα στοιχεια απο τη δικια μου...

κοιτα στις πρωινες μετρησεις μου που κανω νηστικια τις κανω παντα 9.30 με 10 επειδη εκεινη την ωρα ξυπναω,,,το γιουτοπαρ το παιρνω παντα στις 9-με 9,30.δλδ μολις ανοιγω τα ματια μου...αλλα ολες οι πρωινες μετρησεις ειναι αφου εχω παρει το γιουτοπαρ και αλλες φορες ειχα 60-70 σημερα 93 και εχθες με ενα αγγουρακι 168..αρα κατι δεν παει καλα...εχει μια ενδοκρινολογο που πηγαινα παλια οταν ειχα θυροειδη εδω στην καλαμαρια και λεω να παω σε αυτην ημουν πολυ ευχαριστημενη τοτε και ειναι κοντα στο σπιτι μου..εσενα κεντρο ειναι εε??:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια,

Ποπη μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, καλυτερα παρε πρωτα το γιατρο σου να δεις τι θα σου πει και μετα παρε και τον διαβητολογο,

Μινακι περαστικα κουκλα μου και στην μικρη και στον πεθερο σου να πανε ολα καλα,

Εγω σημερα αργησα να ξυπνησω χτες δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα με πεθανε η μεση μου σημερα δεν κανω τιποτα εχει ρεπο η μαμα μου και θα μας φερει φαγητο ο αντρας μου δουλευει και πρωι θα σχολασει στις 12 και τη νυχτα καλα κρασια δηλαδη κι ο αδελφος μου γιορταζει την Τριτη και θα κανει τη γιορτη του σημερα κι απορω πως θα παω νιωθω οτι θα μου κοπει η μεση στα δυο να σας πω την αληθεια φοβαμαι κι ολας δεν ειμαστε για αν γενναμε τοσο συντομα να μπουμε τουλαχιστον στον 9ο

ευχαριστω κοπελα μου εμενα η γιατρος μου την προηγουμενη βδομαδα ειπε τουλαχιστον να μπω στις 35 βδομαδες μετα οποτε και να γεννησουμε δεν εχουν θεμα τα ζουζουνια μας


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηταν επειδη ηταν ανεβασμενο το σακχαρο κουκλα μου μην αγχωνεσαι απλα αυριο να πας να το πεις του γιατρου σου.... Τιποτα δεν παθαινει το μωρακι για μια μερα ξερω γιατι στην μεγαλη οταν εκανα τις κορτιζονες το σακχαρο μου εφτανε το 300 και 350

τις ινσουλινες θελεις να πεις???ειχες δλδ θεμα εσυ στην πρωτη σου εγκυμοσυνη??δλδ απο ποσο και πανω πρεπει να βαζουμε ινσουλινι??αχ τι με βρηκε τωρα??


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στις πρωινες μετρησεις μου που κανω νηστικια τις κανω παντα 9.30 με 10 επειδη εκεινη την ωρα ξυπναω,,,το γιουτοπαρ το παιρνω παντα στις 9-με 9,30.δλδ μολις ανοιγω τα ματια μου...αλλα ολες οι πρωινες μετρησεις ειναι αφου εχω παρει το γιουτοπαρ και αλλες φορες ειχα 60-70 σημερα 93 και εχθες με ενα αγγουρακι 168..αρα κατι δεν παει καλα...εχει μια ενδοκρινολογο που πηγαινα παλια οταν ειχα θυροειδη εδω στην καλαμαρια και λεω να παω σε αυτην ημουν πολυ ευχαριστημενη τοτε και ειναι κοντα στο σπιτι μου..εσενα κεντρο ειναι εε??:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

να πας τοτε ποπη μου μην το σκευτεσαι!! αλλα παρτον και αυτον ενα τηλ και ξεχεστον σε παρακαλω που δε δινει ουτε το κινητο!!!!! ναι εμενα κεντρο ειναι:rolleyes:

ευχαριστω κοπελα μου εμενα η γιατρος μου την προηγουμενη βδομαδα ειπε τουλαχιστον να μπω στις 35 βδομαδες μετα οποτε και να γεννησουμε δεν εχουν θεμα τα ζουζουνια μας

μινακι εχεις κανει ενεσεις για τα πνευμονια και σε αυτην την εγκυμοσυνη???


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια,

Ποπη μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, καλυτερα παρε πρωτα το γιατρο σου να δεις τι θα σου πει και μετα παρε και τον διαβητολογο,

Μινακι περαστικα κουκλα μου και στην μικρη και στον πεθερο σου να πανε ολα καλα,

Εγω σημερα αργησα να ξυπνησω χτες δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα με πεθανε η μεση μου σημερα δεν κανω τιποτα εχει ρεπο η μαμα μου και θα μας φερει φαγητο ο αντρας μου δουλευει και πρωι θα σχολασει στις 12 και τη νυχτα καλα κρασια δηλαδη κι ο αδελφος μου γιορταζει την Τριτη και θα κανει τη γιορτη του σημερα κι απορω πως θα παω νιωθω οτι θα μου κοπει η μεση στα δυο να σας πω την αληθεια φοβαμαι κι ολας δεν ειμαστε για αν γενναμε τοσο συντομα να μπουμε τουλαχιστον στον 9ο

ευχαριστω πολυ Μελινακι μου!!!!! εσεις πως ειστε σημερα?? δεν μου εχει δωσει ο βλακας ο διαβητολογος το κινητο του για αυτο κανω θεμα...κ εγω δεν θα ξαναπαω σε αυτον...


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

τις ινσουλινες θελεις να πεις???ειχες δλδ θεμα εσυ στην πρωτη σου εγκυμοσυνη??δλδ απο ποσο και πανω πρεπει να βαζουμε ινσουλινι??αχ τι με βρηκε τωρα??

ναι ειχα μεγαλο θεμα στην μεγαλη και εκανα μονη μου ινσουλινη δεν ειναι τιποτα μην αγχωνεσαι μπορει και να μην χρειαζεται τι φρυγανιες εφαγες???


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να πας τοτε ποπη μου μην το σκευτεσαι!! αλλα παρτον και αυτον ενα τηλ και ξεχεστον σε παρακαλω που δε δινει ουτε το κινητο!!!!! ναι εμενα κεντρο ειναι:rolleyes:

μινακι εχεις κανει ενεσεις για τα πνευμονια και σε αυτην την εγκυμοσυνη???

ναι εχω κανει ηδη 4 και λογικα σε καμια βδομαδα θα κανω αλλες 2 θα μου πει αυριο η γιατρος που θα την παρω τηλεφωνο στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα και φαρμακα για τις συσπασεις γιαυτο ανεβαινε τοσο το σακχαρο τωρα ειμαι καλα δεν εχω προβλημα οσο προσεχω τι τρωω


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

να πας τοτε ποπη μου μην το σκευτεσαι!! αλλα παρτον και αυτον ενα τηλ και ξεχεστον σε παρακαλω που δε δινει ουτε το κινητο!!!!! ναι εμενα κεντρο ειναι:rolleyes:

μινακι εχεις κανει ενεσεις για τα πνευμονια και σε αυτην την εγκυμοσυνη???

σε ρωταω γιατι και οι μετακινησεις μου ειναι δυσκολες ....αχ εχω μπερδευτει παλι:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλες αν και δεν διαβαζω να ειστε πολυ καλα...

Μινακι μου ολα μαζι σε βρηκαν. αυτο με τα αυτακια της μικρης αφου διορθωνεται εστω κ με επεμβαση μην στεναχωριεστε. ολα θα πανε καλα. τωρα με τον πεθερουλη... μακαρι να ειναι περαστικο κ να μην του αφησει κ τιποτα του ανθρωπου...

Ποπακι τι περιεργες μετρησεις ειναι αυτες βρε παιδι μου? μα γιατι σου βγαινει τοσο ψηλο το σακχαρο νηστεως? οταν ειχες κανει την καμπυλη ποσο ειχε βγει η πρωτη μετρηση? να παρεις την γυναικολογο να της πεις το θεμα που εχεις κ να μην το αφηνεις. να σε κατευθυνει εκεινη. εκινη σου εδωσε το τηλεφωνο του κ μην ξεχναμε ολοι εχουν σπουδασει γενικη ιατρικη πριν παρουν ειδικοτητα. οποτε γενικες γνωσεις εχουν. τωρα σε νοσοκομειο αν θα πας θα εχουν διαβητολογο? μηπως ταλαιπωρηθεις αδικως. εγω τα εχω φαει με το κουταλι κ με εστελνε ο ενας στον αλλον γιατρο. αστα που να στα λεω..

παντως δεν νομιζω να ειναι και τοσο σοβαρο. ουτε το οριο δεν περνας. απλα ειναι τσιμπημενο.

να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε ρωταω γιατι και οι μετακινησεις μου ειναι δυσκολες ....αχ εχω μπερδευτει παλι:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

αν εχεις καλο γιατρο κοντα σου προτιμοτερο να πας σε αυτον που ειναι κοντα για να μην ταλαιπωρησε τωρα που εχεις τις συσπασεις


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κανει ηδη 4 και λογικα σε καμια βδομαδα θα κανω αλλες 2 θα μου πει αυριο η γιατρος που θα την παρω τηλεφωνο στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα και φαρμακα για τις συσπασεις γιαυτο ανεβαινε τοσο το σακχαρο τωρα ειμαι καλα δεν εχω προβλημα οσο προσεχω τι τρωω

α εκανες ενεσεις γι'αυτο σου ειπε οτι 35 εβδομαδες εισαι καλα ε???? (και εγω χαρηκα, λεω στις 35 ειμαστε οκ δηλαδη...:rolleyes::rolleyes:)


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...