Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

On 5/24/2023 at 10:32 PM, Alex@ said:

Μας είπαν να το ανανεώσει στο τηλ. Την Παρασκευή το πρωί θα γίνει η ωοληψία. Πριν καμιά ώρα έκανα και τις 2 αβερκαπ που μου ειπανε.

Ελπίζω όλα να έχουν γίνει σωστά.

Σε ευχαριστώ πολύ  

@Alex@ κορίτσι μου πως πήγε η ωοληψία σου; σε έχω στο μυαλό μου όλη μέρα

 

Κορίτσια μου, δώστε σημεία ζωής και οι υπόλοιπες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

5 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Ξέρετε που είναι το πρόβλημα;;; Ο γιατρός το ρίχνει στα έμβρυα; Φαντάζομαι έχουν γίνει όλες οι γνωστές εξετάσεις. Έχεις εμβρυακια κατάψυξη;

Με δανεικά είμασταν. Πουθενά δεν είναι το πρόβλημα σύμφωνα με τους γιατρούς...έτυχε.... τι να πω 😏

Κορίτσια μου όσες έχετε πετύχει με δανεικά ποια φορά πετύχατε; Θεωρητικά με δανεικά δε θα έπρεπε την 1η ή 2η φορά να είναι επιτυχής;

Τι άλλο μπορεί να φταίει; Να ελέγξω παράθυρο εμφύτευσης ξέταση ERA) 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Με δανεικά είμασταν. Πουθενά δεν είναι το πρόβλημα σύμφωνα με τους γιατρούς...έτυχε.... τι να πω 😏

Κορίτσια μου όσες έχετε πετύχει με δανεικά ποια φορά πετύχατε; Θεωρητικά με δανεικά δε θα έπρεπε την 1η ή 2η φορά να είναι επιτυχής;

Τι άλλο μπορεί να φταίει; Να ελέγξω παράθυρο εμφύτευσης ξέταση ERA) 

Μετά από τόσες προσπάθειες και με δανεικά πρέπει να δεις και το παράθυρο. Εμένα με έβαλε να το κάνω μετά την 1η αποτυχία. Αν είστε οκ και με το σπερμα καλό είναι να κλείσεις με όλες τις εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Με δανεικά είμασταν. Πουθενά δεν είναι το πρόβλημα σύμφωνα με τους γιατρούς...έτυχε.... τι να πω 😏

Κορίτσια μου όσες έχετε πετύχει με δανεικά ποια φορά πετύχατε; Θεωρητικά με δανεικά δε θα έπρεπε την 1η ή 2η φορά να είναι επιτυχής;

Τι άλλο μπορεί να φταίει; Να ελέγξω παράθυρο εμφύτευσης ξέταση ERA) 

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτελεσμα σου. Ήταν δλδ η 7η εμβρυομεταφορα σου με εμβρυα που προέκυψαν από δωρεά ωαρίων? Πόσες διεγερσεις έχουν γίνει μέχρι τώρα και πόσες βλαστοκυστες είχατε στην καθεμία?
Έχεις μείνει ποτέ έγκυος στο παρελθόν έστω και αν κατέληξε σε παλινδρομη η κυηση? Για ποιο λόγο επιλέξατε δωρεά, λόγω μεγάλης ηλικίας ή υπήρχε κάποιο άλλο πρόβλημα?
Το σπερμα το έχετε ελέγξει διεξοδικά (κατακερματισμος, καλλιέργεια εκτός σπερμοδιαγραματος)?
Εσύ έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες εξετασεις για θυροειδη, βιταμινες,υστεροσκοπηση, έλεγχο μικροβιωματος, αντισωματα, ΝΚ κύτταρα, θρομβοφιλια, ορμόνες κλπ?
Αν έχετε κάνει όλα τα παραπάνω και η μεταφορά γίνεται σε τεχνητό κύκλο τοτε έχει νόημα να ελέγξετε και το παραθυρο εμφυτευσης.
Δεν έχω εμπειρία από το πόσες προσπάθειες χρειάζονται συνήθως για επίτευξη εγκυμοσύνης με δωρεά ωαρίων πάντως μια φίλη μου πέτυχε με την τριτη αλλά μετέφερε ένα εμβρυο τη φορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

@Alex@ κορίτσι μου πως πήγε η ωοληψία σου; σε έχω στο μυαλό μου όλη μέρα

 

Κορίτσια μου, δώστε σημεία ζωής και οι υπόλοιπες. 

Να σαι καλά κορίτσι μου,.σε ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον 

Καλά πήγε, 14 μου είπε η εμβρυολογους πως πήρανε και πως θα γίνει μικρογονιμοποιηση καθώς το σπέρμα είναι οριακό. Αύριο θα ξέρω πόσα γονιμοποιηθηκαν. 

Βέβαια εγώ είναι κάπως γτ με πείραξε το φάρμακο της μέθης με αποτέλεσμα να ανακατεύομαι συνέχεια.

Κ πάλι ευχαριστώ.

  • Καλή τύχη! 6
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτελεσμα σου. Ήταν δλδ η 7η εμβρυομεταφορα σου με εμβρυα που προέκυψαν από δωρεά ωαρίων? Πόσες διεγερσεις έχουν γίνει μέχρι τώρα και πόσες βλαστοκυστες είχατε στην καθεμία?
Έχεις μείνει ποτέ έγκυος στο παρελθόν έστω και αν κατέληξε σε παλινδρομη η κυηση? Για ποιο λόγο επιλέξατε δωρεά, λόγω μεγάλης ηλικίας ή υπήρχε κάποιο άλλο πρόβλημα?
Το σπερμα το έχετε ελέγξει διεξοδικά (κατακερματισμος, καλλιέργεια εκτός σπερμοδιαγραματος)?
Εσύ έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες εξετασεις για θυροειδη, βιταμινες,υστεροσκοπηση, έλεγχο μικροβιωματος, αντισωματα, ΝΚ κύτταρα, θρομβοφιλια, ορμόνες κλπ?
Αν έχετε κάνει όλα τα παραπάνω και η μεταφορά γίνεται σε τεχνητό κύκλο τοτε έχει νόημα να ελέγξετε και το παραθυρο εμφυτευσης.
Δεν έχω εμπειρία από το πόσες προσπάθειες χρειάζονται συνήθως για επίτευξη εγκυμοσύνης με δωρεά ωαρίων πάντως μια φίλη μου πέτυχε με την τριτη αλλά μετέφερε ένα εμβρυο τη φορά.

4 εμβρυομεταφορές με δικά μου ωάρια με φάρμακα (διέγερση), 1 εμβρυομεταφορά με δικά μου ωάρια μαζεμένα από φυσικούς κύκλους και 2 εμβρυομεταφορές με δανεικά. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο).

 Ευτυχώς έκανα έλεγχο μικροβιώματος, είχα χαμηλούς γαλακτοβάκιλλους και πολλοι γιατροί θεωρούν ότι επηρεάζει αυτό την εμφύτευση....εκανα θεραπεία 2,5 μηνες....τι άλλο να δω;

Θα μιλήσω με τον γιατρό για το παράθυρο εμφύτευσης....ή αυτό είναι ή κάτι υπάρχει στο ενδομήτριο που δε το έχουν βρει ή κάτι στο σπέρμα που δε το βρήκαν...κουράστηκα να σκέφτομαι εγω......

Επίσης πριν από κάθε εμβρυομεταφορά δε θα έπρεπε να μας υποχρεώνουν να κάνουμε κολπικό έλεγχο στη γυναικολόγο μας για μικρόβια; Παλιότερα που ειχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι δε θεωρούν ότι επηρεάζει.

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Μετά από τόσες προσπάθειες και με δανεικά πρέπει να δεις και το παράθυρο. Εμένα με έβαλε να το κάνω μετά την 1η αποτυχία. Αν είστε οκ και με το σπερμα καλό είναι να κλείσεις με όλες τις εξετάσεις.

οι 2 από τις 7 είναι με δανεικά...οι προηγούμενες με δικά μου....Θα μιλήσω με τον γιατρό....σε βοήθησε η εξέταση που την έκανες;

πρίν από 13 λεπτά , Alex@ είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου,.σε ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον 

Καλά πήγε, 14 μου είπε η εμβρυολογους πως πήρανε και πως θα γίνει μικρογονιμοποιηση καθώς το σπέρμα είναι οριακό. Αύριο θα ξέρω πόσα γονιμοποιηθηκαν. 

Βέβαια εγώ είναι κάπως γτ με πείραξε το φάρμακο της μέθης με αποτέλεσμα να ανακατεύομαι συνέχεια.

Κ πάλι ευχαριστώ.

Πολύ καλα με 14 που πήρατε! Ευχομαι να έχετε πολλά και υγιή εμβρυάκια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eflenew είπε:

4 εμβρυομεταφορές με δικά μου ωάρια με φάρμακα (διέγερση), 1 εμβρυομεταφορά με δικά μου ωάρια μαζεμένα από φυσικούς κύκλους και 2 εμβρυομεταφορές με δανεικά. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο).

 Ευτυχώς έκανα έλεγχο μικροβιώματος, είχα χαμηλούς γαλακτοβάκιλλους και πολλοι γιατροί θεωρούν ότι επηρεάζει αυτό την εμφύτευση....εκανα θεραπεία 2,5 μηνες....τι άλλο να δω;

Θα μιλήσω με τον γιατρό για το παράθυρο εμφύτευσης....ή αυτό είναι ή κάτι υπάρχει στο ενδομήτριο που δε το έχουν βρει ή κάτι στο σπέρμα που δε το βρήκαν...κουράστηκα να σκέφτομαι εγω......

Επίσης πριν από κάθε εμβρυομεταφορά δε θα έπρεπε να μας υποχρεώνουν να κάνουμε κολπικό έλεγχο στη γυναικολόγο μας για μικρόβια; Παλιότερα που ειχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι δε θεωρούν ότι επηρεάζει.

οι 2 από τις 7 είναι με δανεικά...οι προηγούμενες με δικά μου....Θα μιλήσω με τον γιατρό....σε βοήθησε η εξέταση που την έκανες;

Πολύ καλα με 14 που πήρατε! Ευχομαι να έχετε πολλά και υγιή εμβρυάκια!

Μια μέρα μετατόπιση βρήκαν αλλά ο γιατρός μου δεν αποδίδει εκεί την αποτυχία. Φυσικά το ακολουθούμε κανονικά τώρα. Είχα μια εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε, έχω κάνει και μικροβιωμα που βγήκε καθαρό. Θέμα εμβρύων, ψάχνω το καλό με φυσικούς. Πραγματικά φαίνεται βουνό, δεν ξέρω ποιο και αν έχω όριο αλλά η επόμενη θα είναι η τέταρτη. Αν αντέχεις μη σταματάς, θέλω να πιστεύω πως για όλες μας υπάρχει αυτή η τυχερή εμβρυομεταφορά. Ίσως πρέπει να ξαναδείς τους γαλακτοβακιλους, πολλές κοπέλες δεν καθαρίζουν με δυο μήνες θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μια μέρα μετατόπιση βρήκαν αλλά ο γιατρός μου δεν αποδίδει εκεί την αποτυχία. Φυσικά το ακολουθούμε κανονικά τώρα. Είχα μια εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε, έχω κάνει και μικροβιωμα που βγήκε καθαρό. Θέμα εμβρύων, ψάχνω το καλό με φυσικούς. Πραγματικά φαίνεται βουνό, δεν ξέρω ποιο και αν έχω όριο αλλά η επόμενη θα είναι η τέταρτη. Αν αντέχεις μη σταματάς, θέλω να πιστεύω πως για όλες μας υπάρχει αυτή η τυχερή εμβρυομεταφορά. Ίσως πρέπει να ξαναδείς τους γαλακτοβακιλους, πολλές κοπέλες δεν καθαρίζουν με δυο μήνες θεραπεία.

Σε ευχαριστώ έχεις δίκιο....'ίσως δε καθάρισα και αυτό ελέγχεται μόνο με υστεροσκόπηση πάλι σωστά;...πόσες υστεροσκοπήσεις πια....πόσα χρήματα..... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Eflenew είπε:

Σε ευχαριστώ έχεις δίκιο....'ίσως δε καθάρισα και αυτό ελέγχεται μόνο με υστεροσκόπηση πάλι σωστά;...πόσες υστεροσκοπήσεις πια....πόσα χρήματα..... 

Υστεροσκοπηση ή ngs (το δεύτερο είχα κάνει εγώ). Πραγματικά δεν υπάρχει απάντηση, όλο δίνουμε, δίνουμε και δεν ξέρουμε πότε θα τελειώσει. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Καλημέρα.....όπως το περίμενα...χοριακή 5,93......θα είχε δείξει το συγκεκριμένο τεστ.....πάμε για την 8η εμβρυομεταφορά ή τα παρατάμε όλα;

Σου δίνουν χαρτί ότι έκανες και παίρνεις αναρρωτική σίγουρα την μέρα που έκανες και αν πονάς και την επόμενη. Πες να είναι αναρρωτική 2 ημερών για παν ενδεχόμενο. Εγώ σε 2 υστεροσκοπήσεις πήγα την επόμενη στη δουλειά και στη 3η πονούσα και πήρα αναρρωτική και 2η ημέρα.

Ευχαριστώ πολύ!

19 ώρες πρίν, Liony είπε:

Καλησπερα,

εγω είχα κάνει επεμβατική όμως υστεροσκοπηση και μου είχαν δικαιολογήσει 3 ημέρες αναρρωτική .

Καλησπέρα! Ναι όντως έτσι είναι στην επεμβατική,θεωρώ μια ημέρα διαγνωστική, ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, μόλις μίλησα με την εμβρυολογο.

Μου είπε πως από τα 14 τα 8 ηταν καταλληλα για γονιμοποίηση και από αυτά τα κατάφεραν 5, τώρα μου είπε θα περιμένουμε πέντε μέρες να δούμε πως θα πάνε οι διαιρέσεις. Θα ξαναμιλήσουμε την Τετάρτη.

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα, μόλις μίλησα με την εμβρυολογο.

Μου είπε πως από τα 14 τα 8 ηταν καταλληλα για γονιμοποίηση και από αυτά τα κατάφεραν 5, τώρα μου είπε θα περιμένουμε πέντε μέρες να δούμε πως θα πάνε οι διαιρέσεις. Θα ξαναμιλήσουμε την Τετάρτη.

Υπομονή έως Τετάρτη, σου εύχομαι όσο το δυνατόν περισσότερες βλαστοκυστες 🙏❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...