Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Lotos είπε:

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές...η 17η εβδομάδα είναι μια ασφαλής εβδομάδα για περίδεση ;

Σε μια φίλη μου είχε δίδυμα ββ της τα πήραν νωρίτερα γτ δεν έπαιρναν βάρος...είναι υγιεστατα μωράκια τώρα !

Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι τα χω παιξει και γω τοσους μηνες μεσα στο αγχος. Μια χαρά βδομάδα είναι. Στην κόρη μου 17η βδομάδα την έκανα την περιδεση. Στην Αμερική την κάνουν νωρίτερα 12 με 14η βδομάδα αλλά Ευρώπη αργότερα. Εύχομαι να θρέψει γρήγορα ο πλακούντας και να χεις μια καλή εγκυμοσύνη. Α!! Επίσης έκανα συχνά καλλιέργειες κολπικου για να προλάβουμε τυχόν λοιμώξεις. Οι γιατροί σου θα σε καθοδηγήσουν. Ξέρω γυναίκες που με τραχηλο 1 εκατοστό και περιδεση γέννησαν υγιέστατα μωρακια στις 38 βδομαδες. Υπομονη !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Della21 είπε:

Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι τα χω παιξει και γω τοσους μηνες μεσα στο αγχος. Μια χαρά βδομάδα είναι. Στην κόρη μου 17η βδομάδα την έκανα την περιδεση. Στην Αμερική την κάνουν νωρίτερα 12 με 14η βδομάδα αλλά Ευρώπη αργότερα. Εύχομαι να θρέψει γρήγορα ο πλακούντας και να χεις μια καλή εγκυμοσύνη. Α!! Επίσης έκανα συχνά καλλιέργειες κολπικου για να προλάβουμε τυχόν λοιμώξεις. Οι γιατροί σου θα σε καθοδηγήσουν. Ξέρω γυναίκες που με τραχηλο 1 εκατοστό και περιδεση γέννησαν υγιέστατα μωρακια στις 38 βδομαδες. Υπομονη !!

Όχι όχι, ξέρω περιπτώσεις  που τα πήραν κ μάλιστα αρκετά νωρίτερα από την εβδομαδα σου !!είσαι ασφαλής πλέον ...να το θυμάσαι..

Κάνω καλλιεργειες αλλά μια βρίσκω ουρεοπλασμα μια ecoli για αυτό φοβάμαι πολύ!!crpαρνητικη ββ π έκανα...Λες ρε κοριτσι μου να τα καταφέρω ;μακάρι !

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Όχι όχι, ξέρω περιπτώσεις  που τα πήραν κ μάλιστα αρκετά νωρίτερα από την εβδομαδα σου !!είσαι ασφαλής πλέον ...να το θυμάσαι..

Κάνω καλλιεργειες αλλά μια βρίσκω ουρεοπλασμα μια ecoli για αυτό φοβάμαι πολύ!!crpαρνητικη ββ π έκανα...Λες ρε κοριτσι μου να τα καταφέρω ;μακάρι !

Καλημέρα. Είχα και γω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ecoli πηρα αντιβιωση και έφυγε. Τρωγε πολλά γιαούρτια βοηθάνε πολύ. Για κάποιες από μας είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης για άλλες πιο εύκολος....τι να κάνουμε....υπομονή και προσευχή να πάνε όλα καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...