Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανούλες Ιανουαρίου 2024❤️


Recommended Posts

Κορίτσια Μ καλησπέρα γενησα 16/01 δεύτερη καισαρική η μπέμπα Μ όλα καλά 3240 γεννήθηκε Πέμπτη έχουμε πρώτη φορά παιδίατρο είχαμε λίγο χαμηλο ζαχαρο όταν γεννήθηκε αλλά όλα καλά τώρα 🥰 εγώ ακόμα αναρωνω από την καισαρική πονάω πολύ καμία σχέση με την πρώτη καισαρική ίσως επίδη ήταν κοντινό το διάστημα της προηγούμενης δεν ξέρω αλλά πολύς πόνος 😕

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια Μ καλησπέρα γενησα 16/01 δεύτερη καισαρική η μπέμπα Μ όλα καλά 3240 γεννήθηκε Πέμπτη έχουμε πρώτη φορά παιδίατρο είχαμε λίγο χαμηλο ζαχαρο όταν γεννήθηκε αλλά όλα καλά τώρα 🥰 εγώ ακόμα αναρωνω από την καισαρική πονάω πολύ καμία σχέση με την πρώτη καισαρική ίσως επίδη ήταν κοντινό το διάστημα της προηγούμενης δεν ξέρω αλλά πολύς πόνος 😕

Να σου ζήσει κορίτσι μου, γερή και τυχερή να είναι η μπεμπουλα σου.. Καλή ανάρρωση, είχες μήπως διαφορετικό γιατρό αυτή τη φορά? Μήπως παίζει αυτό ρόλο που πονάς περισσότερο? Εμένα το αντίθετο μου συνέβη στις 3 καισαρικές. Κάθε καισαρική κ ηπιότερη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2024 at 9:02 ΜΜ, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια Μ καλησπέρα γενησα 16/01 δεύτερη καισαρική η μπέμπα Μ όλα καλά 3240 γεννήθηκε Πέμπτη έχουμε πρώτη φορά παιδίατρο είχαμε λίγο χαμηλο ζαχαρο όταν γεννήθηκε αλλά όλα καλά τώρα 🥰 εγώ ακόμα αναρωνω από την καισαρική πονάω πολύ καμία σχέση με την πρώτη καισαρική ίσως επίδη ήταν κοντινό το διάστημα της προηγούμενης δεν ξέρω αλλά πολύς πόνος 😕

Να σου ζήσει κορίτσι μου! 

Κοριτσια έχει κανει κάποια ολική νάρκωση στην καισαρική να μας πει εμπειρια; μια γνωστή μου που έκανε μου είχε πει ότι είχε σηκωθεί αμεσως και ήταν πολύ καλά μετά το χειρουργείο! Δε ξέρω περιεγο μου φαίνεται, εγώ που είχα κάνει ραχιαια σηκώθηκα μετά από 5 -6 ώρες κ μέχρι να περάσουν αυτές οι ώρες ήμουν πολύ πεσμένη ίσως επειδή είχα χάσει κ πολύ αίμα δε ξέρω! Το μωρό  για να καταλαβετε το πήρα αγκαλιά μετά από πολλή ώρα γιατί ένιωθα πολύ αδύναμη! Εσείς ποια μεθοδο αναισθησίας θεωρείτε καλυτερη;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου! 

Κοριτσια έχει κανει κάποια ολική νάρκωση στην καισαρική να μας πει εμπειρια; μια γνωστή μου που έκανε μου είχε πει ότι είχε σηκωθεί αμεσως και ήταν πολύ καλά μετά το χειρουργείο! Δε ξέρω περιεγο μου φαίνεται, εγώ που είχα κάνει ραχιαια σηκώθηκα μετά από 5 -6 ώρες κ μέχρι να περάσουν αυτές οι ώρες ήμουν πολύ πεσμένη ίσως επειδή είχα χάσει κ πολύ αίμα δε ξέρω! Το μωρό  για να καταλαβετε το πήρα αγκαλιά μετά από πολλή ώρα γιατί ένιωθα πολύ αδύναμη! Εσείς ποια μεθοδο αναισθησίας θεωρείτε καλυτερη;

 

Σε αυτή την καισαρική ενώ μου έκαναν ραχιαία δεν με έπιασε κατευθείαν και επειδή αγχώθηκα μην αρχίσουν εκείνη την στιγμή κ πονέσω μου έκαναν κ ολική νάρκωση. Να σηκώθηκε κατευθείαν η κοπέλα αποκλείεται γιατί μετά την καισαρική δεν σε σηκώνουν αμέσως. Το μόνο θετικό της ολικής που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι όταν με είχαν στην ανάνηψη η ώρα πέρασε πολύ γρήγορα γιατί ήμουν λίγο στα χαμένα, ένιωθα νυστα οπότε πέρασε γρήγορα. Για μένα όμως η ραχιαία είναι η καλύτερη. Στεναχωρήθηκα πολύ που δεν καταλαβαινα την διαδικασία, πότε ακριβώς γεννήθηκε η μπέμπα μου, να ακούσω το πρώτο κλάμα της και να μου την φέρουν δίπλα μου κατευθείαν να της δώσω ένα φιλάκι όπως έκανα στα προηγούμενα παιδιά μου. Αν είχα την επιλογή θα τους έλεγα να μην μου κάνουν ολική και να περιμένουμε κανένα δεκάλεπτο για να με πιάσει... Αλλά για αυτούς ο χρόνος είναι πολύτιμος κ δεν έχουν την πολυτέλεια να περιμένουν..

Βέβαια έχω ακούσει κοπέλα που ήθελε αυτήν ολική για να μην καταλάβει καθόλου το χειρουργείο..

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2024 at 3:07 ΠΜ, mama16 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου, γερή και τυχερή να είναι η μπεμπουλα σου.. Καλή ανάρρωση, είχες μήπως διαφορετικό γιατρό αυτή τη φορά? Μήπως παίζει αυτό ρόλο που πονάς περισσότερο? Εμένα το αντίθετο μου συνέβη στις 3 καισαρικές. Κάθε καισαρική κ ηπιότερη.

Ευχαριστώ πολύ ν είσαι  κλ ❤️όχι τον ίδιο γιατρό είχα ...αλήθεια αχ πόσο τυχερή είσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...