Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μανούλες Ιανουαρίου 2024❤️


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες είπα να φτιάξω μια ομάδα για τον Ιανουάριο μιας και π δεν υπήρχε είχα πολύ καιρό να μπω Στο φόρουμ  έχω μια κορούλα ο σήμερα εγυνε ενός ετών 🥰 ήμουνα και στις μανούλες Οκτωβρίου 2022 και τώρα είμαι έγγυος στο δεύτερο κοριτσάκι Μ κλείνω τον έκτο μήνα την Τρίτη ❤️ πόσες μανούλες γεναμε Ιανουάριο ??? Κορίτσια Μ εγώ θα γενησα μέσα Γενάρη με καισαρική δυστυχία στο πρώτο Μ μωράκι δεν κατάφερα φυσιολογικά κανονικά αν δεν είχα γεννήσει με καισαρική θα γεναγα 31 Γενάρη ότι αλλά τώρα θα πάω νοριτερα δύο εβδομάδες Μ είπε ο γυναικολόγος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας βρε μανουλες! 

εγω γενναω Φεβρουάριο, 21/2 εχουμε πητ αλλα λόγω καισαρικης θα γεννήσω αρχές Φεβρουαρίου μαλλον 6 η 8 καπου εκει! 

περιμένουμε αγοράκι! εχουμε κ ακομα μια ζουζουνα 2,5 χρονων.

Πως ειναι η εγκυμοσύνη σας κοριτσια;

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Γεια σας βρε μανουλες! 

εγω γενναω Φεβρουάριο, 21/2 εχουμε πητ αλλα λόγω καισαρικης θα γεννήσω αρχές Φεβρουαρίου μαλλον 6 η 8 καπου εκει! 

περιμένουμε αγοράκι! εχουμε κ ακομα μια ζουζουνα 2,5 χρονων.

Πως ειναι η εγκυμοσύνη σας κοριτσια;

 

 

Καλησπερα !! Και εγώ εχω πητ 21/2 🌟

και εμεις αγορακι! Το πρώτο μας🐣

ηρεμα ευτυχώς μέχρι τώρα η εγκυμοσύνη, εσυ πως τα πας;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει ότι έχει δημιουργηθεί θέμα για τις μανουλες Ιανουαρίου.. Εγώ έχω ΠΗΤ 11/1 αλλά επειδή πάω με καισαρική θα γεννήσω τέλη Δεκεμβρίου.. Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωρακια μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες ❤️ εμείς εχθές κάναμε το Doppler  εχθές όλα μια χαρά με την μπεμπουλα είμαι 32+2 η μικρή ήταν 2.130 γεναω λογικά 16 Γενάρη με καισαρική .....έχω άλλο ένα κοριτσάκι 13 μηνών🥰 να σας ζήσουν τα παιδάκια σας όσες έχετε ήδη ένα και όσες περίμενετε το πρώτο με το καλό να γεννηθούν τα αστεράκια σας ❤️ εντομεταξυ είχα ένα διάστημα έμπενα να δω αν υπάρχει κάποια μανούλα π να γεννάει το 24 αλλά τίποτα και λέω τώρα κάτσε να μπω μπας και έγραψε καμία μανούλα και να π μπήκα και είδα π γράψατε 🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stellab88 είπε:

Αχ παναγια μου, εγω εχω αρχισει να βαραινω πολυ κ εχω κ πονοκεφαλους ευκολα τελευταια..

Αχ σε καταλαβαίνω και εγώ έχω βαρινει   ξεκίνησα 57 κιλά την εγγυμοσινη Μ δεν πρόλαβα να χάσω τα κιλά της προηγούμενης γτ έμεινα έγγυος όταν η μικρή ήταν στον έκτο μήνα και τώρα έχω φτάσει 69 κιλά π δεν έχω φτάσει ποτέ και νιοθω ότι θα κάνω μπαμ τα πόδια Μ τα νιοθω κουρασμένα φουλ τα πλευρά ν πονανε η μέση Μ και ακόμα και πλευρό π γυρίζω  στο κρεβάτι Μ  είναι δύσκολο με τη κοιλουμπα είναι πιο μεγάλη και δυσκολεύομαι πολύ 😬 ανοιπομωνω να γενησω να ξαλαφρώσω ...και εγώ έχω πονοκεφάλους σε αυτή την εγγυμοσινη πόλους περνώ κάνα ντεπον π και που αλλά όχι συνεχια όταν είμαι πολύ χάλια ...οι καούρες με έχουν πεθάνει τι στομάχι π ότι και να φάω το νιοθω βαρύ ...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω και εγώ έχω βαρινει   ξεκίνησα 57 κιλά την εγγυμοσινη Μ δεν πρόλαβα να χάσω τα κιλά της προηγούμενης γτ έμεινα έγγυος όταν η μικρή ήταν στον έκτο μήνα και τώρα έχω φτάσει 69 κιλά π δεν έχω φτάσει ποτέ και νιοθω ότι θα κάνω μπαμ τα πόδια Μ τα νιοθω κουρασμένα φουλ τα πλευρά ν πονανε η μέση Μ και ακόμα και πλευρό π γυρίζω  στο κρεβάτι Μ  είναι δύσκολο με τη κοιλουμπα είναι πιο μεγάλη και δυσκολεύομαι πολύ 😬 ανοιπομωνω να γενησω να ξαλαφρώσω ...και εγώ έχω πονοκεφάλους σε αυτή την εγγυμοσινη πόλους περνώ κάνα ντεπον π και που αλλά όχι συνεχια όταν είμαι πολύ χάλια ...οι καούρες με έχουν πεθάνει τι στομάχι π ότι και να φάω το νιοθω βαρύ ...

Παλι καλα καουρες δεν εχω.. αλλα μου ειχε πει η ξαδελφη μου που ειχε πολλες οτι εναζε ενα κουταλακι του γλυκου μαγειρικη σοδα στην γλωσσα κ με λιγο νερακι καταπινε κ την βοηθησε πολυ αυτο..

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2023 at 7:32 ΜΜ, Liony είπε:

Καλησπερα !! Και εγώ εχω πητ 21/2 🌟

και εμεις αγορακι! Το πρώτο μας🐣

ηρεμα ευτυχώς μέχρι τώρα η εγκυμοσύνη, εσυ πως τα πας;;

μαζι εμεις εε!! τελεια με το καλο κοριτσι μου! 

αυτη η εγκυμοσυνη ηταν ευκολη και για μενα ευτυχως! βεβαια ειμαι κ ολη μερα στο ποδι με τη μικρη κ δεν προλαβαινω κ πολλα ! χθες καναμε κ ντοπλερ κ ειναι ολα καλα! 

@Dimitra97 και εγω εχω βαρυνει αρκετα κ δε μου κανει τιποτα πια! νιωθω σαν μπαλα!😂 και απ τη μια ανυπομονω να γεννησω αλλα απ την αλλη επειδη θυμαμαι οτι ηταν δυσκολα στην αρχη με την τομη αγχωνομαι και λιγο για το πως θα τα βγαζω περα με τη μεγαλη ζουζουνα!  για τις καουρες θα σε βοηθησει να ξαπλωνεις απο την αριστερη πλευρα σου, ειναι καλυτερα για το στομαχι! 

Κοριτσια εχετε ετοιμασει τα πραγματα για τα μωρακια σας; εγω ακομα δεν εκανα τιποτα, την παρασκευη θα ξεκινησει η αδεια μου απο τη δουλεια και πρεπει να ξεκινησω τις ετοιμασιες σιγα σιγα ! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Stellab88 είπε:

Παλι καλα καουρες δεν εχω.. αλλα μου ειχε πει η ξαδελφη μου που ειχε πολλες οτι εναζε ενα κουταλακι του γλυκου μαγειρικη σοδα στην γλωσσα κ με λιγο νερακι καταπινε κ την βοηθησε πολυ αυτο..

Πο πο δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα αυτό με την σόδα ....παλιά Μ είχε πει ο γιατρός σκέψου επίδη είχα πέτρα στην κύστη να πίνω κάθε μέρα ενα κγ σε ένα ποτήρι νερό και δεν μπορούσα  ......καλά τώρα και με ναυτίες με τίποτα 😅...... 

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

μαζι εμεις εε!! τελεια με το καλο κοριτσι μου! 

αυτη η εγκυμοσυνη ηταν ευκολη και για μενα ευτυχως! βεβαια ειμαι κ ολη μερα στο ποδι με τη μικρη κ δεν προλαβαινω κ πολλα ! χθες καναμε κ ντοπλερ κ ειναι ολα καλα! 

@Dimitra97 και εγω εχω βαρυνει αρκετα κ δε μου κανει τιποτα πια! νιωθω σαν μπαλα!😂 και απ τη μια ανυπομονω να γεννησω αλλα απ την αλλη επειδη θυμαμαι οτι ηταν δυσκολα στην αρχη με την τομη αγχωνομαι και λιγο για το πως θα τα βγαζω περα με τη μεγαλη ζουζουνα!  για τις καουρες θα σε βοηθησει να ξαπλωνεις απο την αριστερη πλευρα σου, ειναι καλυτερα για το στομαχι! 

Κοριτσια εχετε ετοιμασει τα πραγματα για τα μωρακια σας; εγω ακομα δεν εκανα τιποτα, την παρασκευη θα ξεκινησει η αδεια μου απο τη δουλεια και πρεπει να ξεκινησω τις ετοιμασιες σιγα σιγα ! 

 

 

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

μαζι εμεις εε!! τελεια με το καλο κοριτσι μου! 

αυτη η εγκυμοσυνη ηταν ευκολη και για μενα ευτυχως! βεβαια ειμαι κ ολη μερα στο ποδι με τη μικρη κ δεν προλαβαινω κ πολλα ! χθες καναμε κ ντοπλερ κ ειναι ολα καλα! 

@Dimitra97 και εγω εχω βαρυνει αρκετα κ δε μου κανει τιποτα πια! νιωθω σαν μπαλα!😂 και απ τη μια ανυπομονω να γεννησω αλλα απ την αλλη επειδη θυμαμαι οτι ηταν δυσκολα στην αρχη με την τομη αγχωνομαι και λιγο για το πως θα τα βγαζω περα με τη μεγαλη ζουζουνα!  για τις καουρες θα σε βοηθησει να ξαπλωνεις απο την αριστερη πλευρα σου, ειναι καλυτερα για το στομαχι! 

Κοριτσια εχετε ετοιμασει τα πραγματα για τα μωρακια σας; εγω ακομα δεν εκανα τιποτα, την παρασκευη θα ξεκινησει η αδεια μου απο τη δουλεια και πρεπει να ξεκινησω τις ετοιμασιες σιγα σιγα ! 

 

Αχ ούτε εμένα τίποτα δεν μου κάνει τίποτα όμως  θέλω να πάρω πιτζάμες  εντομεταξυ και δεν ξέρω τι να πάρω για το νοσοκομείο νυχτικό η με παντελόνι από κάτω στην προηγούμενη γέννα π γενησα πέρυσι τον Οκτώβριο  είχα πάρει κοντομανικο νυχτικό και βόλεψε πολύ αλλά τώρα επίδη είναι χειμώνας σκέφτομαι να πάρω με παντελόνι αλλά θα βολεύει αυτό δεν ξέρω 😬....μια από τα ίδια και εγώ σκέφτομαι ... εντομεταξυ εγώ είχα πολύ χάλια εμποιρία με την καισαρική με είχε επηρεάσει πολύ ψιχολογικα γτ πήγαινα για φυσιολογικά  και φοβάμαι πολύ  ποναγα τόσο πολύ και σκέφτομαι ότι θα ξαναπεράσω τα ίδια και φρικαρω είμαι και τρομερά φοβιτσιαρα βλέπω βελόνες και τρέχω όλοι Μ λένε ότι θα είναι καλύτερα τώρα γτ θα πάω προγραμματισμένα δεν θα πονάω τόσο επίδη ταλεπορηθηοα δεκατρείς ώρες στην πρώτη Μ γέννα μακάρι να είναι αλιως ....ααα θα το δοκιμάσω αυτό  με τις καούρες π λες ελπίζω να πιάσει .... Τίποτα δεν έχω ετυμασει για την μικρή Μ θα τα ετυμασω όλα τώρα όλα μέσα  στις γιορτές ..... εντομεταξυ έχω και συσπάσεις αρκετές πονάκια και φοβάμαι μην με πιάσουν τίποτα πόνοι νοτιότερα και θα τα ετυμασω σιγά σιγά....

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, άσχετο αλλά ξέρετε κάτι για το επίδομα γέννας των 2000 ευρώ? Θα δίνεται τους πρώτους μήνες με μετρητά ή θα γίνει κατευθείαν μέσω προπληρωμενης κάρτας? Γνωρίζει καμία?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , mama16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, άσχετο αλλά ξέρετε κάτι για το επίδομα γέννας των 2000 ευρώ? Θα δίνεται τους πρώτους μήνες με μετρητά ή θα γίνει κατευθείαν μέσω προπληρωμενης κάρτας? Γνωρίζει καμία?

Καλημέρα! Το μόνο που είχα διαβάσει είναι πως θα κατατεθεί στη βουλή αρχές του 2024.. Οπότε για εμάς που γενναμε Γενάρη δεν ξέρω τι θα μας πιάσει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημέρα! Το μόνο που είχα διαβάσει είναι πως θα κατατεθεί στη βουλή αρχές του 2024.. Οπότε για εμάς που γενναμε Γενάρη δεν ξέρω τι θα μας πιάσει.. 

Ναι κ εγώ δεν ξέρω.. Μακάρι να μας δώσουν χρήματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...