Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 3

Μανούλες Ιανουαρίου 2024❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, άσχετο αλλά ξέρετε κάτι για το επίδομα γέννας των 2000 ευρώ? Θα δίνεται τους πρώτους μήνες με μετρητά ή θα γίνει κατευθείαν μέσω προπληρωμενης κάρτας? Γνωρίζει καμία?

Καλημέρα  κορίτσια εγώ δεν έχω ιδέα  τι θα γίνει με τα 2.000 ευρώ της γέννας άλλοι λένε  από Σεπτέμβρη του 24   θα το αλλάξουν άλλοι λένε με το  π μπει το νέο έτος ....το θέμα είναι κορίτσια όπως και να τα δώσουν αυτά τα χρήματα να μπορούμε πχ να αγοράσουμε πχ σούπερ μάρκετ πάνες φαρμακείο ότι χρειαζόμαστε για το μωρό.....

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 7:36 ΜΜ, Dimitra97 είπε:

Πο πο δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα αυτό με την σόδα ....παλιά Μ είχε πει ο γιατρός σκέψου επίδη είχα πέτρα στην κύστη να πίνω κάθε μέρα ενα κγ σε ένα ποτήρι νερό και δεν μπορούσα  ......καλά τώρα και με ναυτίες με τίποτα 😅...... 

 

Αχ ούτε εμένα τίποτα δεν μου κάνει τίποτα όμως  θέλω να πάρω πιτζάμες  εντομεταξυ και δεν ξέρω τι να πάρω για το νοσοκομείο νυχτικό η με παντελόνι από κάτω στην προηγούμενη γέννα π γενησα πέρυσι τον Οκτώβριο  είχα πάρει κοντομανικο νυχτικό και βόλεψε πολύ αλλά τώρα επίδη είναι χειμώνας σκέφτομαι να πάρω με παντελόνι αλλά θα βολεύει αυτό δεν ξέρω 😬....μια από τα ίδια και εγώ σκέφτομαι ... εντομεταξυ εγώ είχα πολύ χάλια εμποιρία με την καισαρική με είχε επηρεάσει πολύ ψιχολογικα γτ πήγαινα για φυσιολογικά  και φοβάμαι πολύ  ποναγα τόσο πολύ και σκέφτομαι ότι θα ξαναπεράσω τα ίδια και φρικαρω είμαι και τρομερά φοβιτσιαρα βλέπω βελόνες και τρέχω όλοι Μ λένε ότι θα είναι καλύτερα τώρα γτ θα πάω προγραμματισμένα δεν θα πονάω τόσο επίδη ταλεπορηθηοα δεκατρείς ώρες στην πρώτη Μ γέννα μακάρι να είναι αλιως ....ααα θα το δοκιμάσω αυτό  με τις καούρες π λες ελπίζω να πιάσει .... Τίποτα δεν έχω ετυμασει για την μικρή Μ θα τα ετυμασω όλα τώρα όλα μέσα  στις γιορτές ..... εντομεταξυ έχω και συσπάσεις αρκετές πονάκια και φοβάμαι μην με πιάσουν τίποτα πόνοι νοτιότερα και θα τα ετυμασω σιγά σιγά....

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα! Εγώ γέννησα με ραχιαια νάρκωση όλα καλα έχασα όμως αρκετό αίμα και ειδικά τις πρώτες 1 2 ώρες ήμουν πολύ αδύναμη! Μετά τις 5 ώρες σηκώθηκα βέβαια κ πιστεύω μου έκανε καλό που κινηθηκα γρήγορα γιατί μετά ήμουν μια χαρά! 

Για τις νυχτικιες κ εγώ δε ξέρω τι θα βολέψει καλύτερα, σκέφτομαι να παραγγείλω από shein μπιτζαμες θηλασμού  αλλά κ πάλι δε ξέρω αν θα βολεύει το παντελόνι από κάτω με τον καθετήρα κ τις γάζες κλπ!  Εγώ γέννησα κ καλοκαίρι την κόρη μου όποτε δεν έχω ιδέα πως είναι οι θερμοκρασίες στα νοσοκομεία το χειμώνα! Αλλά δε νομίζω να κάνει κ πολύ κρύο με τα μωράκια!

Για το επίδομα δε νομίζω να το αλλάξουν από τωρα βρε κορίτσια Αφού δεν έχει ψηφιστεί ακόμα! Μακάρι να πάρουμε έστω την 1η δόση κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλημέρα  κορίτσια εγώ δεν έχω ιδέα  τι θα γίνει με τα 2.000 ευρώ της γέννας άλλοι λένε  από Σεπτέμβρη του 24   θα το αλλάξουν άλλοι λένε με το  π μπει το νέο έτος ....το θέμα είναι κορίτσια όπως και να τα δώσουν αυτά τα χρήματα να μπορούμε πχ να αγοράσουμε πχ σούπερ μάρκετ πάνες φαρμακείο ότι χρειαζόμαστε για το μωρό.....

Ε ναι αν μπορούμε κ από μάρκετ κλπ μια χαρά θα είναι, το θέμα θα είναι να μην είναι μόνο από κατάστημα βρεφικών 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/12/2023 at 12:22 ΜΜ, Evouska είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα! Εγώ γέννησα με ραχιαια νάρκωση όλα καλα έχασα όμως αρκετό αίμα και ειδικά τις πρώτες 1 2 ώρες ήμουν πολύ αδύναμη! Μετά τις 5 ώρες σηκώθηκα βέβαια κ πιστεύω μου έκανε καλό που κινηθηκα γρήγορα γιατί μετά ήμουν μια χαρά! 

Για τις νυχτικιες κ εγώ δε ξέρω τι θα βολέψει καλύτερα, σκέφτομαι να παραγγείλω από shein μπιτζαμες θηλασμού  αλλά κ πάλι δε ξέρω αν θα βολεύει το παντελόνι από κάτω με τον καθετήρα κ τις γάζες κλπ!  Εγώ γέννησα κ καλοκαίρι την κόρη μου όποτε δεν έχω ιδέα πως είναι οι θερμοκρασίες στα νοσοκομεία το χειμώνα! Αλλά δε νομίζω να κάνει κ πολύ κρύο με τα μωράκια!

Για το επίδομα δε νομίζω να το αλλάξουν από τωρα βρε κορίτσια Αφού δεν έχει ψηφιστεί ακόμα! Μακάρι να πάρουμε έστω την 1η δόση κανονικά!

Εγώ είχα σικοθει την επόμενη μέρα το πρωί είχα ζαλιστεί παρά πολύ θυμάμαι παρά λίγο να λιποθυμήσω  δεν ξέρω γτ ....τελικά πήγα και πήρα από μαγαζί με πιτζάμες βρήκα νυχτικό χειμερινό με κουμπάκια μπροστά ....εγώ είχα γεννήσει Οκτωβρίο δεν είχε κρύο η αλήθεια είναι  είχαν  κ φουλ τα καλοριφέρ και φόραγα νυχτικό κοντομανικο...οπότε και τώρα λογικά θα τα έχουν φουλ τα καλοριφέρ σίγουρα !!!μακάρι έστω να πάρουμε την μια δόση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
On 3/1/2024 at 6:32 ΜΜ, mama16 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα σήμερα, κοριτσάκι 2510γρ.. Με το καλό σε όλες σας!

 να σας ζησειιι γερή και τυχερή να είναι❤️ εγώ γεναω την τρίτη με καισαρική 🥰

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

 να σας ζησειιι γερή και τυχερή να είναι❤️ εγώ γεναω την τρίτη με καισαρική 🥰

Ευχαριστώ πολύ, άντε με το καλό κ σε σένα!!!! Πλησιάζουν οι μέρες!😍

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα! Με καισαρική γενναω και εγώ λογω προηγούμενης αρχές Φλεβάρη! Σας έκανε ο γιατρος εξετάσεις για κολπικο επιχρισμα όσες είναι με καισαρική;; νομιζα μόνο για φυσιολογικό είναι αυτό 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με καισαρική γενναω και εγώ λογω προηγούμενης αρχές Φλεβάρη! Σας έκανε ο γιατρος εξετάσεις για κολπικο επιχρισμα όσες είναι με καισαρική;; νομιζα μόνο για φυσιολογικό είναι αυτό 

Εμένα μου έκαναν.. Μάλλον είτε φυσιολογικά είτε καισαρική κάνουν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 6:32 ΜΜ, mama16 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα σήμερα, κοριτσάκι 2510γρ.. Με το καλό σε όλες σας!

Να σας ζήσει κορίτσι μου! ❤️

On 15/1/2024 at 9:46 ΠΜ, Paris.33 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με καισαρική γενναω και εγώ λογω προηγούμενης αρχές Φλεβάρη! Σας έκανε ο γιατρος εξετάσεις για κολπικο επιχρισμα όσες είναι με καισαρική;; νομιζα μόνο για φυσιολογικό είναι αυτό 

Κ εγώ αρχές Φλεβάρη, είναι η 2η καισαρική μου κ δεν έχω κάνει τέτοια εξέταση! Για στρεπτοκοκο που ρώτησα μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο αφού θα πάμε για προγραμματισμένη καισαρική.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου! ❤️

Κ εγώ αρχές Φλεβάρη, είναι η 2η καισαρική μου κ δεν έχω κάνει τέτοια εξέταση! Για στρεπτοκοκο που ρώτησα μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο αφού θα πάμε για προγραμματισμένη καισαρική.

 

Να σαι καλά κοπέλα μου. Κ εσύ με το καλό να γεννηθεί το δεύτερο μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...