Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Γεια σας, και σ' εσάς!!!!

Το καιρος για δύο Ελένη, ξέχνα το....απο εδώ και πέρα θα λες τρεις...κι εμείς 4!!!

Ελένη τώρα στον 7ο, ξέρεις ε; σιγά σιγά να είσαι έτοιμη για όλα...να ετοιμάσεις την βαλιτσούλα σου, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται...Δεν κάνω πλάκα...Έτσι λένε...απο τον 7ο πρέπει να είσαι έτοιμη για κάθε περίπτωση... Έγώ τώρα είμαι στον 6ο, και σιγά σιγά ήδη αρχίζω να το σκέπτομαι...Να ζητήσεις απο τον γιατρό σου, την άλλη φορά που θα πας την λίστα με τα πράγματα που θα πρέπει να έχεις μαζί σου στην κλινική...

Το θήλαστρο το αποστειρώνεις κανονικά..Αν θυμάμαι καλά το Medela (επειδή τώρα το έχω δώσει στην κολλητή μου, και δεν μπορώ να δω...) αφού ξεβιδώσεις το θήλαστρο από το μπουκάλι, έχει δικιά του πιπίλα-θηλή, που την βιδώνεις και το κάνεις μπιμπερόν.....αλλά μπορείς να το φυλάξεις και στα άλλα σου μπιμπερόν...τώρα αυτό που μου είχαν πει, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει...ότι το μητρικό γάλα δεν κάνει να το αποθηκεύεις σε γυάλινα μπιμπερόν....εγώ βέβαια, αν δεν το είχα στο μπουκάλι του θήλαστρου, σε γυάλινο το έβαζα γιατί δεν χρησιμοποιούσα πλαστικά, στην βρεφική του ηλικία...Τώρα αν έχεις τόσο πολύ, υπάρχουν μέχρι και σακουλάκια αποθήκευσης - κατάψυξης, αποστειρωμένα, τα οποία είχα αγοράσει, αλλά δεν τα χρησιμοποίησα...ούτε καν τα άνοιξα για να μην χαλάσουν.

(Αφου λοιπον τελειωσω με το θηλαστρο τι ακριβως κανω; Το κανω μεταγγιση σε αλλο μπουκαλακι φυλαξης μητρικου γαλακτος (επισης αποστειρωμενο) και στο ψυγειο μεχρι να το φαει το μωρο;) Ναι, έτσι απλά!!!

Επίσης, έχω εδώ απο την κλινική που γέννησα, ένα τευχάκι το οποίο το είχε γράψει η προισταμένη - μαία της κλινικής μου....( είναι γραμμένο λιτά και κατανοητά...επειδή κάθε μέρα σχεδόν έπρέπε να λέει τα ίδια, και για να μην της ξεφύγει κάτι, τα είχε φτιάξει σε βιβλιαράκι...με έχει βοηθήσει πάρα πολύ αυτό, και πολλές φορές με έβγαλε από δύσκολη θέση που είχα απορίες....) Λοιπόν γράφει εδώ ότι:

  1. το μητρικό γάλα, μπορεί να διατηρηθεί σε θερμοκρασία δωματίου περίπου 6 ώρες (λόγω της ικανότητάς του να επιβραδύνει την ανάπτυξη μικροβίων...
  2. Στην συντήρηση του ψυγείου (+4 βαθμούςC) για 24ώρες.
  3. Στην κατάψυξη (-20C)
  4. To μητρικό γάλα μπορεί να διατηρηθεί για 2 εβδομάδες στην κατάψυξη ενός μονόπορτου ψυγείου, για 3 μήνες στην κατάψυξη ενός δίπορτου, και 6 μήνες σε ένα καταψύκτη με σταθερή θερμοκρασία (-20C)

Επίσης το μητρικό γάλα που έχει διατηρηθεί στο ψυγείο, όταν το βγάλεις έξω, σε θερμοκρασία δωματίου, μπορεί να μείνει έως 2 ώρες...

Αν το βγάλεις από την κατάψυξη, το αφήνεις να ξεπαγώσει σε θερμοκρασία δωματίου και στην συνέχεια το ζεσταίνουμε μέσα σε χλιαρό νερό...με αυτόν τον τρόπο ζεσταίνεις και αυτό που θα βγάλεις από το ψυγείο....δεν θα το ζεσταίνεις ποτέ απ' ευθείας...

Αυτά ως προς το μητρικό γάλα και το θήλαστρο...ελπίζω να σου έλυσα κάποιες απορίες...

Όσο για τον γιατρό μου, το ομολογώ...δεν τον αλλάζω με κανέναν...είναι τέλειος...ο πιο ήρεμος και γλυκός άνθρωπος που έχω συναντήσει...ξέρει τον τρόπο, ώστε να μην σε αγχώνει, και να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια...το πληρώνεις βέβαια κάτι παραπάνω...αλλά ειλικρινά του αξίζει!!!!!!!!!! Ααααααααα, τώρα που είπα το πληρώνεις...προχθές μπήκα στην διαδικασία να βρω το συμβόλαιο με την biohelenika τα βλαστοκύταρρα...αμ δεν είχαμε δώσει 1800ευρω...2400 είχαμε δώσει...(πώπωπω...πραγματικά πολλά λεφτά...μακάρι βέβαια να μην χρειαστούν ποτέ...στο κάτω κάτω....τότε....ΛΕΦΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ χεχεχεχε!!!!!!!!!!΄) Και η αλήθεια είναι ότι παρ' ΄΄ολο που ούτε να το σκεφτώ τώρα, είμαι περίεργη, και νομίζω πως κάποια στιγμή θα μπω στην διαδικασία να τηλεφωνήσω και να ρωτήσω τις σημερινές τιμές, στα αντίστοιχα βλαστοκύταρρα (και των 2 ειδών που είχαμε κρατήσει).

Τώρα για το ζάχαρο, φαντάζομαι ότι ο γιατρός μου είναι και λίγο ελαστικός, γιατί ξέρει τον οργανισμό μου, είναι 2ο παιδί...και την άλλη φορά δεν το είχα κάνει...οπότε έχει το λόγο του, για να μου το πει έτσι...είναι πολύ υπεύθυνος...

Καληνύχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τα λέμε αύριο πάλι!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανουλίτσες!

Μπήκα να σας γράψω γρήγορα-γρήγορα τα νέα μου γιατί θα φύγουμε πάλι σε λίγο σε νεες εξορμήσεις...

Λοιπόν μέχρι στιγμής έχουμε πάει στο Ηρα και στο Λητώ όπου είδαμε καροτσάκια, στρώμα για το κρεβάτι, μπανάκι, και διάφορα άλλα, δεν ψωνίσαμε όμως τίποτα γιατί σήμερα θα πάμε και στο prenatal να δουμε τι παίζει και εκεί..προβληματίζομαι για το καροτσάκι γιατί είχαμε αποφασίσει για inglesina αλλά τώρα μου φαίνονται πολλά τα λεφτά, και θέλω να ψάξω κάτι πιό οικονομικό (όλο το σύστημα όμως, με καθισματάκι αυτοκινήτου και πορτ μπεμπε)...είναι και το μνημόνιο...και φοβάμαι ότι δεν θα έχουμε να φάμε στο τέλος...

εχθές πήγαμε στα jumbo και κάναμε "ζημια"!

πήραμε ένα σωρό πράγματα, κουβερτάκια,πανακια,σελτεδάκια, φορμάκια, καλτσάκια, παιχνίδια,μπιμπερό, πιπίλες, με όλα τα παρελκόμενα μπιχλιμπίδια τους, και μας βγήκε ένας λογαριασμός 340 ευρώ!!! Είναι νορμάλ, ή το παρακάναμε???

Τα μόνα που δεν πήρα γιατί δεν μου άρεσαν ήταν πετσετες και σεντόνια, θα πάρω πιό καλά από αλλού.

Είναι τα πρώτα πράγματα που πήραμε και δεν ξέρω αν πάμε καλά :wink::wink:

θα δείξει...

πάντως από συμβουλές ακούω τόσα διαφορετικά πράγματα που τα έχω χάσει...η κάθε μαμά έχει και κάτι διαφορετικό να μου πει και πολλές φορές εκ διαμέτρου αντίθετο η μια με την άλλη:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τι να κάνω...

ο θεός βοηθός:D:D:D

φιλιά πολλά στις κοιλίτσες, θα επανέλθω!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσακια μου!!! :D

Κατερινα μου, λες να αρχισω να ετοιμαζω βαλιτσα απο τωρα;;;; Λιγο νωρις δεν ειναι; Ελεγα το Μαρτη και οχι παλι αρχες-αρχες να τα ετοιμασω αυτα... Βεβαια ξερω οτι απο τον 7 μηνα και μετα ολα ειναι πιθανα και ισως γινει τιποτα απροβλεπτο, αλλα εχω και μικρη κοιλια ακομη και μου φαινεται καπως απιστευτο να τυχει να γεννησω αυτο το μηνα! :rolleyes: Τι να πω δεν ξερω! Εσυ ποτε θα την ετοιμασεις;; Ασε που για να την ετοιμασω πρεπει να ψωνισω καποια πραγματα ακομη, δεν τα εχω ολα... Εχω κατεβασει απο το ιντερνετ ολα οσα χρειαζονται για τη βαλιτσα. Για το μωρο δεν ξερω τι να παρω... Στο Ρεα λεει οτι δεν χρειαζεται σχεδον τιποτα τα δινουν ολα αυτοι, αλλα εγω θα κανω rooming in και θα το εχω ολη μερα, αρα θα το αλλαζω εγω ρουχακια... Αχ, δεν ξερω! Ασε που δεν εχω αρχισει ακομη να πλενω να ρουχακια και τα πραγματα του μωρου. Ελεγα ολα αυτα να τα αφησω για μαρτη, αλλα καλυτερα να τα κανω να ειναι ετοιμα απο τωρα,ε;;

Πολυ χρησιμα ολα αυτα που εγραψες Κατερινα για το θηλαστρο, με καλυψες πληρως!! Ευχαριστω πολυ! Εχω μονο ενα ερωτημα πανω σε αυτα που εγραψες. Ειπες οτι ζεσταινουμε το γαλα απο ψυγειο σε μπεν μαρι αν καταλαβα καλα και οχι κατευθειαν σε μπρικι και τετοια. Εγω που πηρα θερμαντηρα μπιμπερο δεν κανει αυτη τη δουλεια; Μπορω να ζεσταινω το μπιμπερο με το μητρικο γαλα κατευθειαν εκει μεσα; Ελπιζω ναι...

Και κατι ακομη... Η Λια εγραψε οτι αγορασαν του μπεμπη ηδη παιχνιδια απο τζαμπο. Εγω απο παιχνιδια δεν εχω παρει τιποτα. Χρειαζεται απο τοσο νωρις παιχνιδακια; Αν ναι, ποια; Τα λουτρινα τα κουκλακια;;;

Οσο για το γιατρο σου, δεν αμφιβαλλω οτι ειναι υπευθυνος. Και για να τον εχεις θα ειναι πολυ καλος οπως λες σιγουρα. Και μπραβο του που ειναι τοσο σιγουρος για τον εαυτο του και δεν σε υποχρεωνει να κανεις ολη την καμπυλη. Ειναι και η δευτερη εγκυμοσυνη σου βεβαια, παιζει και αυτο το ρολο του. Και ο δικος μου ετσι οπως το περιγραφεις ειναι.... Πολυ καλος, γλυκος, ευγενικος, δεν με αγχωνει αντιθετως με ηρεμει γιατι ξερει οτι αγχωνομαι απο μονη μου... Ειναι και νεος, 42 ετων, εχουμε περασει πολλα μαζι του και τον νιωθουμε πολυ κοντα μας. Απλα με το θεμα σακχαρου γενικα απο ο,τι εχω καταλαβει ειναι λιγο τυπικος γιατι ο ιδιος αγχωνεται αν δει τσιμπημενη τιμη. Το θεωρει πολυ υπουλο και θελει να ειναι σιγουρος. Δε βαριεσαι... Αρκει να μη μου πει να κανω και τριτη φορα την παλιοεξεταση!!!:mad:

Λια μου, με ρεγουλα τα ψωνια σας γιατι θα χασετε τον ελεγχο! Ειδικα στο τζαμπο παρασυρεσαι γιατι γινεται της τρελης και παιρνεις παραπανισια πραγματακια. Βεβαια σας καταλαβαινω..το χαιρεστε!! Κατσε και σημειωσε ακριβως τι χρειαζεσαι και απο ποσοτητα, εγω ετσι εκανα και παρε μονο αυτα. Στο περιπου τωρα βεβαια. Φορμακια π.χ. μην παρεις παρα πολλα γιατι μικραινουν και πανε αδικα! Οταν λες πηρες σελτεδακια τι ακριβως βρηκες; Τα αδιβροχα ή απλα; Εγω στο τζαμπο δεν ειχα βρει τετοια! :rolleyes: Με το καλο και σημερα καντε την ερευνα αγορας και μπες να μας πεις που καταληξατε!

Σας φιλω για τωρα!! :-P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λία, βλέπω ξεκινήσατε δυναμικά!!!!! Καλά κάνατε και δεν ψωνίσατε αμέσως...καλύτερα να δείτε πρώτα και μετά να καταλήξετε, και από θέμα τιμών αλλά και από θέμα του ότι θα δεις πολλά και μετά θα αποφασίσεις για τα καλύτερα και πρακτικότερα που θεωρείς για σένα...Τώρα στο καροτσάκι, δεν ξέρω τι τιμή βρήκατε, αλλά πιστεύω ότι είναι από τα λίγα που πρέπει να δώσει λεφτά...για να είναι άνετο στην "οδήγηση του" να μην χρειάζεται να πεύτεις πάνω του για να πάει...και 2ον γιατί είναι το 1ο σας παιδάκι, άρα, καλώς εχόντων των πραγμάτων να μπορείς να μεγαλώσεις και ένα 2ο εκεί...μην τα ξαναπληρώνεις αργότερα...γιατί όπως λένε: "Το ακριβό, είναι και φθηνό!!!! - άμα στα βγάλει τα λεφτά του!!!"

Στο jumbo, όντως παρασύρεσε πολύ, είναι όλα τόσο φθηνά..που λές βάλε κι αυτό, βάλε κι αυτό...και στο τέλος ακούς την λυπητερή!!!!!!!!! Πάντως τα φορμάκια του είναι μια χαρά...επίσης είναι πολύ καλά και τα ζιπουνάκια, που είναι πάμφθηνα...εγώ του δικού μου από εκεί του τα παίρνω ακόμη....δεν παθαίνουν τίποτα...επίσης καλά είναι τα πανάκια...και οι πάνες για να τα τυλίγεις και να τα σκουπίζεις...για τα κουβερτάκια έχω μια ένσταση...μου φαίνονται λίγο ψεύτικα...και λεπτά...αλλά για καλοκαιρινά που θέλουμε εμείς...καλά είναι....Τώρα από παιχνίδια, θα σου έλεγα πέρα από αυτό θα του βάλεις στην κούνια του από πάνω να κρέμεται, που μπορεί να θές κάτι συγκεκριμένο...θα σου έλεγα μην αγοράζεις γιατί δεν καταλαβαίνουν ακόμη...θα περάσει κανένα τρίμηνο, μέχρι να αρχίσει να αντιδρά κάπως...οπότε μέχρι τότε έχεις καιρό...άσε που με τον καιρό σου φέρνουν κιόλας ένα σωρό μπιχλιμπίδια που δεν έχεις τι να τα κάνεις...λυπάσαι και να τα πετάξεις...αλλά κι αν δεν σου φέρουν έχεις όλο τον καιρό να τα αγοράσεις αργότερα....προτιμήστε τα απαραίτητα τώρα...και πιο ουσιαστικά...Και τα σεντονάκια του jumbo επίσης είναι πολύ λεπτά...να προτιμήσεις βαμβακερά κομμάτια πιο χονδρά για να είναι και απορροφητικά στον ιδρώτα και στην ζέστη που θα νιώθει!!! Και φυσικά όπως λες, η κάθε μαμά έχει τα δικά της κριτήρια...εσύ θα μας ακούς όλες....θα παίρνεις ιδέες από όλες...και στο τέλος θα κάνεις αυτό που εσύ κρίνεις καταλληλότερο για το μωρό σου...καμιά δεν γεννιέται μαμά...και καμιά δεν είναι τέλεια...ακόμα και μέσα από τα λάθη μας, μαθαίνουμε!!!!!!!!!!

Καλή συνέχεια, στα πιο γλυκά σας ψώνια!!!!!!!!

Ελένη, μην ρωτάς καθόλου...ξεκίνα, γιατί στο τέλος θα σου μαζευτούν πολλά....Εγώ τώρα είμαι στον 6ο (25η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά). Στον Χρήστο μόλις πάτησα τον 7ο την ξεκίνησα...και επειδή δεν την έφτιαξα σε μια ημέρα...είχα δίπλα ένα μπλοκάκι και σημείωνα τι έβαζα μέσα...και δίπλα τι εκρεμμότητες είχα....ή μια λίστα που καθώς γεμίζει η βαλιτσα σβήνω πράγματα....αυτό με βοήθησε πολύ, γιατί κατά καιρούς ξέχναγα και δεν ήθελα να την ανακατεύω κάθε τρεις και λίγο. Εμένα στην κλινική μου χρειάστεικαν, πάνες (πανιά) για τύλιγμα 10 - 15 κομμάτια, ζιπουνάκια - ρουχαλάκια (μου τον έντυναν κανονικά...αλλού δεν τα ντύνουν...τα τυλίγουν μόνο) καλτσάκια, σαλιάρες και πανάκια μικρά για το τάισμα, ίσως σκουφάκι και γαντάκια για να μην γρατζουνάει με τα νυχάκια του το μουτράκι του...παμπεράκια εφόσον θα το έχεις στο δωμάτιο σου...και μωρομάντηλα κρεμούλα για τον πωπώ του...(η sudocream είναι πολύ καλή) τα σεντονάκια του και την κουβερτούλα του...και καμιά πετσετούλα για το μπάνιο του...μήπως και χρειαστεί....εμένα μου τον σκούπιζαν με τα μεγάλα πανιά τα βαμβακερά, γιατί τον έντυναν.... Όπως βλέπεις είναι αρκετά μικροπραγματάκια, γι αυτό καλό είναι να ξεκινήσεις, μέχρι να τα πλύνεις, να τα σιδερώσεις να τα βάζεις από λίγα λίγα...πάει ο καιρός έφυγε...μην τα αφήνες για τον Μάρτη...γιατί καλού κακού αν σου χρειαστούν, ποιος θα σου τα ψάχνει μετά να στα ετοιμάζει...οι άντρες σ' αυτά συνήθως σηκώνουν τα χέρια ψηλά...ή είναι πρόθυμοι μεν, αλλά σου φέρνουν άλλα των άλλων!!!!!!!!!!!!

Ααααα, για το γάλα...δεν θα το κάνεις μπεν μαρι....απλά θα το βάζεις μέσα σε ήδη βρασμένο νερό για λίγο να παίρνει μια νορμάλ θερμοκρασία...τώρα αυτό για τον θερμαντήρα που πήρες εσύ, δεν το ξέρω, και καλό θα ήταν να ρωτήσεις την μαία του γιατρού σου, ή στην κλινική σου...Τα παιχνιδάκια για το μωράκι από τώρα είναι πολύ νωρίς...θυμάμαι που του είχα πάρει κάτι κουδουνίστρες, μετά από κανένα μήνα που γεννήθηκε, και τις κούναγα εγώ...το ίδιο μου έκανε...Τα λουτρινα τα κουκλακια εγώ τα απέφευγα, γιατί μαζεύουν σκόνη, και επίσης μπορεί να μαδάει, να φάει τίποτα, κανένα χνουδάκι και να πνιγεί...πιστεύω ότι κουδουνίστρες, παιχνίδια με ήχους, καθρεπτάκια και πολύ έντονα χρώματα είναι τα καλύτερα..αλλά μετά που θα γίνει min 3 - 4 μηνών...

Φιλάκια!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κατερίνα μου μπράβο για το β' επιπέδου, όλα καλά με το μπέμπη ε?

Μεγάλωσε κι αυτός!

Ναι οι εξετάσεις πράγματι δεν βγαίνουν καλές όταν είσαι κρυωμένη άρα μπορεί να ευθύνεται κι αυτό για τιο ανεβασμένο ζάχαρο, κάνε μια επανάληψη βέβαια να είσαι σίγουρη!

Λιάκι το iglessina zippy έχουμε κι εμείς καρότσι με πορτ μπεμπέ και τράβελερ και είναι πολύ καλό, το καταευχαριστήθηκα στις βόλτες με το μικρό και τώρα βέβαια θα το έχει και η μπέμπα! Κι εγώ συμφωνώ με την Κατερίνα, πάρε καλό καρότσι αν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιείς πολύ, να κοιτάξεις να είναι και εύκολο στην οδήγηση! Αυτά δεν πάνε χαμένα, περνάνε και στο δεύτερο παιδάκι!

Καλά στο τζάμπο κι εγώ δεν πέφτω κάτω από 200άρι και δεν παίρνω και τόσα πράγματα φαντάσου όταν πάω, όταν παίρναμε κι εμείς του μικρού μας τα πρώτα του τόσα είχαμε δώσει, μπιμπερό, πιπίλες, σελτεδάκια, ζιπουνάκια, στην αρχή τα φοβόμουν κι εγώ τα ρουχαλάκια αλλά μετά που τα σύγκρινα με τα άλλα καταστήματα είδα ότι είναι μια χαρά η ποιότητά τους, ειδικά τα ζιπουνάκια και τα φανελάκαι που του βάζω και τώρα, τα άλλα ρουχαλάκια του τα φοράω πιο πολύ μέσα στο σπίτι σαν πιο απλά, αλλά μια χαρά είναι.

Παιχνιδάκια ένα-δυο του είχαμε πάρει μόνο, εξάλλου μετά τον τρίτο μήνα ξεκινάνε να τα πιάνουν με τα χεράκια τους και να τα παίζουν.

Καλέ νωρίς δεν είναι λίγο για να πλύνουμε ρουχαλάκια?

Εγώ λέω στον 8ο να τα κάνω, καλά σίγουρα ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά και πάλι μου φαίνεται νωρίς.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας, ζουζουνες μου, καλημερα!!! :P:p:p

Τι μου κανετε;;; Εμεις καλα....τα ιδια! :rolleyes: Αγορασαμε χθες καποια πραγματακια ακομη για το μωρο και για μενα και συνεχιζουμε οταν ξαναπληρωθουμε γιατι δε γινεται.... :tongue: Τα περισσοτερα ομως τα εχουμε παρει... Κατι πιτζαμες για μενα για την κλινικη θελω να παρω και κανενα φανελακι με κουμπακια. Μεχρι και μεσα Ιουνιου φανελακια φοραω γιατι ειμαι κρυουλιαρα....:o Αρα εκτος απο την πιτζαμα που πρεπει να εχει κουμπια για το θηλασμο πρεπει να εχει και το φανελακι... :rolleyes:

Σοφακι μου πώς ειστε;; Φιλακια στο αγορακι σου! :lol:

Κατερινα μου, σιγα σιγα θα κανω τις βαλιτσες... Θα αρχισω απο της μπεμπας πρωτα γιατι τα δικα μου δεν τα εχω παρει ολα ακομη! Απο πιτζαμες λογικα θελει η μια να ειναι νυχτικια με ρομπακι,ε; Σκεφτηκα οτι την πρωτη μερα που θα εχουμε καθετηρα θα ειναι δυσκολο με πιτζαμα παντελονι, σωστα;; Απο αυτα που εγραψες για τη βαλιτσα του μωρου τα εχω ολα σχεδον. Αυτο που με προβληματισε ειναι τα 10-15 κομματια πανια που εγραψες για το τυλιγμα. Εγω που θα το εχω στο δωματιο σχεδον συνεχεια θα χρειαζομαι τετοια πανια; Το εσωρουχο και το φορμακι που θα φοραει δεν ειναι αρκετα; Απαραιτητως τα τυλίγουμε και με πανι απο πανω; Και γιατι τοσα πολλα (10-15) ;Εγω σκεφτηκα να παρω κανα δυο φλις κουβερτακια μαζι μου για το σκεπασμα και αν χρειαστει το τυλιγω με αυτα οσο θα ειναι στην αγκαλια π.χ. Δεν ξερω κιολας, απλα ετσι το σκεφτηκα. Η΄με κανενα σεντονακι... Τι λες; Κατα τα αλλα ειμαστε κομπλε, τα εχω.

Μπραβο για τον καλο Β' επιπεδου που κανατε!!!! Ειχα κι εγω αρκετο αγχος για αυτη την εξεταση και καταλαβαινω την ανακουφιση σου!!! Εχεις ενα γερο μωρακι (και ζωηρο!) !!!! :-P

Οσο για τα παιχνιδακια δεν θα παρω ακομη. Να δω αν μου φερουν κατι και εν πασει περιπτωσει να περασει οπως ειπες κανα 3μηνο να νιωθει και λιγο!

Λια - Λια, που εισαι;;;; Ελα να μας πεις τι ωραια πραγματα πηρατε!!! :lol:

Φιλακια για τωρα!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

.... Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!

Εεεεεεεε, μαμάδες, τι γίνατε?

Ελένη, δεν φαντάζομαι να έπεσες με τα μούτρα στην βαλίτσα....?

Λία, για σένα δεν ρωτάω, θα κάνατε ακόμα ψώνια!!!!!!!!!!!!!!!΄

Όσο για την Σοφία, την καταλαβαίνω απόλυτα....άμα έχεις ένα "γλυκό κανιβαλάκι στο σπίτι" που χρόνος για να μπαινοβγαίνεις στο ίντερνετ....κι εγώ εδώ, μπαίνω ή πολύ αργά που κοιμάται, ή το πρωί από το γραφείο που τον έχω στον παιδικό!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελένη, από πιτζάμες παρόλο που εγώ φοράω πάντα πατελόνια (πιτζαμες) στην κλινική και μόνο με βόλεψε η νυχτικια, ίσως επειδή νιώθεις λίγο να σε τραβάει η κοιλιά, κι επειδή δεν ήθελα να με ακουμπάει και τίποτα στην τομή της καισαρικής. Ρομπακι κρατούσα, αλλά δεν το χρησιμοποίησα... Αυτό για τα πανιά που γράφω, εννοώ πάνες, αλλά της λεπτές, όχι της αγκαλιάς (με κεντήματα που είναι χονδρές)...Απ'΄ότι είδα τις χρησιμοποιούσαν και για τύλιγμα (άν το τυλίγεις το παιδί, μέσα από την διακοσμητική πάνα) αλλά και για να το σκουπίζουν μετά το μπανάκι του....ίσως επειδή οι πετσέτες είναι χονδρές σαν ύφασμα, ενώ αυτά είναι λεπτά, και αποροφούν καλύτερα την υγρασία...

Πολλά φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

εμφανίστηκα και εγώ!!!

Πολύ κούραση βρε κορίτσια, σήμερα είναι η πρώτη μέρα που θα είμαστε στο σπίτι, με έχει κουράσει και το αυτοκίνητο πήγαινε-έλα Μάκρη-Αθήνα....

τι κάνουν οι μανούλες μας?

Σοφία μπράβο για την β επιπέδου, τα δύσκολα πέρασαν, τώρα έχουμε την γλυκιά αναμονή!Και εμένα μου φαίνεται τέλειο το ινγκλεσίνα, αύριο θα πάμε να πάρουμε καρότσι και μάλλον αυτό θα είναι, φαίνεται τόοοοσο βολικό!

Κατερινάκι οι συμβουλές σου είναι φοβερές και πολύτιμες!δεν υπάρχει καλύτερος σύμβουλος από την εμπειρία!

Ελένη για το μαιευτήριο καλύτερα να μη πάρεις φανελάκια για μέσα από τις πυζάμες, η μαία του γιατρού μου, μου είπε ότι κάνει αφόρητη ζέστη μέσα στα δωμάτια και να πάρω ότι πιο λεπτό έχω γιατί θα αγανακτήσω...

Σχετικά με τα παιχνίδια, δεν πήραμε και τίποτα σπουδαίο καλέ:P δύο λούτρινα για το δωμάτιο και έναν φωτεινούλη πήραμε, γιατί μετά άντε να βρούμε τζάμπο στο νησί...

μη σας μπερδέυω γιατί εγώ σκέφτομαι και τους επόμενους μήνες που δεν θα μπορώ να φύγω από το νησί με το βρέφος...

Εμείς πήγαμε στον γιατρό και ο μπεμπάκος είναι 880 γραμμάρια:D:D:D, με το κεφάλι κάτω κάτω και τα πόδια τεντωμένα στο στομάχι μου!Μακαρί να μη γυρίσει αν και είναι νωρίς ακόμα..

να σας ρωτήσω και κάτι, τα χτυπηματάκια του μικρούλη μου είναι σχεδόν πάντα κάτω χαμηλά, δηλ. μου δίνει κεφαλιές και μπουνιές, τα ποδαράκια του δεν τα νιώθω ψηλά στο στομάχι...είναι φυσιολογικό να κουνάει περισσότερο χέρια και όχι πόδια?

μερικές φορές παραλογίζομαι και σκέφτομαι ένα σωρό βλακείες...

τα δικά σας μωράκια τι δίνουν πιό πολύ, κλωτσιές ή μπουνιές????????????????????????????????????????


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοπελουδες!! :P

Εμεις και χθες και σημερα σουρτουκεψαμε για τα καλα! Σημερα ειδικα πηγαμαι απο το πρωι απο τον Πειραια που μενουμε στη Νεα Μακρη στομοναστηρι του Αγιου Εφραιμ, αναψαμε τη λαμπαδιτσα μας, εκκλησιαστηκαμε οσο προλαβαμε γιατι ηταν και 1 ωρα γεματι δρομος και μετα κατσαμε παραλιακα για καφε. Στη συνεχεια πηγαμε Ραφηνα για ψαρακι και τελος μια βολτα στο Συνταγμα. Πριν λιγακι γυρισαμε και ξεκουραζομαστε!:rolleyes:

Κατερινακι πηρα κι εγω λεπτη και κοντομανηκι νυχτικια και ρομπακι λεπτο πολυ σε περιπτωση που το χρειαστω... Θα παρω και παντελονι πυτζαμα καλου κακου..

Λια μου ξεκουρσατειτε κι εσεις λιγακι! Ποτε γυριζετε Συρο; Αγορασατε τιποτα αλλο εκτος απο το καροτσι που θα παρετε αυριο; Με το καλο!!! :-P Εχουν πολλη ζεστη,ε; Το σκεφτηκα και πηρα πολυ λεπτη νυχτικια και αν ειναι δεν παιρνω φανελακια. Ειμαι βεβαια κρυουλιαρα, αλλα αν εχει μπολικη ζεστη δν πιστευω να εχω προβλημα. Ειναι και το ρομπακι που πηρα οποτε...

Με το κεφαλακι κατω ειναι,ε; Κι εμενα! Τους αρεσει το κατακορυφο! χιχι Μην ανησυχεις κι εμενα πιο πολυ χαμηλα μου ριχνει μπουνιες! Ψηλα πολυ λογοτερο. Και στα πλαγια μου ριχνει, αλλα περισσοτερο χαμηλα κι εμενα. Οι αλλες μανουλες οι εμπειρες τι εχουν να πουν;;;;

Σοφακι φιλακια! :-P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσάκια μου!

Σήμερα μπήκα 3 φορές και ξεκίνησα να γράφω και όλο κάτι γινόταν και το έκλεινα...

Λοιπόν εμείς τελειώσαμε με τα ψώνια μας:D:D:D:D

Τα πήραμε όλα όσα είχαμε στη λίστα και ηρέμησα!!!!!!!!Ο άντρας μου κοντέυει να πάθει συγκοπή από τα έξοδα που βγήκαν τελικά...δεν το φανταζόταν ούτε

στα πιό τρελά του όνειρα ή καλύτερα να πω εφιάλτες???:lol::lol::lol:

Στα γρήγορα θα σας πω ότι πήραμε τελικά το καροτσάκι της cam το combi family σε χρώμα σκούρο μπλέ με ζαχαρί, με το πορτ μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου, πήραμε στρωματακι για το κρεβάτι του, της cocomat, πήραμε μπανάκι με βάση,προίκα, σεντονάκια, πετσετούλες και διάφορα ψιλολόγια!

Αύριο φεύγουμε για το πατρικό του άντρα μου:rolleyes::rolleyes: τι να κάνω πρέπει να δω και τα πεθερικά:rolleyes::rolleyes::rolleyes: οπότε δεν θα έχω ιντερνετ για την επόμενη εβδομάδα:-(:sad::-(

θα σας ξαναδώ όταν γυρίσω στη Σύρο πλέον!

πάω να ετοιμάσω τη βαλίτσα...σας φιλώ στις κοιλίτσες!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσάκια μου!

Σήμερα μπήκα 3 φορές και ξεκίνησα να γράφω και όλο κάτι γινόταν και το έκλεινα...

Λοιπόν εμείς τελειώσαμε με τα ψώνια μας:D:D:D:D

Τα πήραμε όλα όσα είχαμε στη λίστα και ηρέμησα!!!!!!!!Ο άντρας μου κοντέυει να πάθει συγκοπή από τα έξοδα που βγήκαν τελικά...δεν το φανταζόταν ούτε

στα πιό τρελά του όνειρα ή καλύτερα να πω εφιάλτες???:lol::lol::lol:

Στα γρήγορα θα σας πω ότι πήραμε τελικά το καροτσάκι της cam το combi family σε χρώμα σκούρο μπλέ με ζαχαρί, με το πορτ μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου, πήραμε στρωματακι για το κρεβάτι του, της cocomat, πήραμε μπανάκι με βάση,προίκα, σεντονάκια, πετσετούλες και διάφορα ψιλολόγια!

Αύριο φεύγουμε για το πατρικό του άντρα μου:rolleyes::rolleyes: τι να κάνω πρέπει να δω και τα πεθερικά:rolleyes::rolleyes::rolleyes: οπότε δεν θα έχω ιντερνετ για την επόμενη εβδομάδα:-(:sad::-(

θα σας ξαναδώ όταν γυρίσω στη Σύρο πλέον!

πάω να ετοιμάσω τη βαλίτσα...σας φιλώ στις κοιλίτσες!!!

Με γειες τα πραγματακια σας! Σουπερ μου ακουγονται!!! Με το καλο να ερθει το αγορακι σας και να τα χαρει! :lol:

Οσο για τα χρηματα ειναι οντως πολλααα..... Κι εμεις εχουμε δωσει αρκετα αν τα βαλεις μαζεμενα και κρεβατακι δεν θα παρουμε ακομη. Εχω λικνο της κουνιαδας μου και λεω μεσα στο καλοκαιρι ή Φθινοπωρο να παρω. Οσο μπορουν βοηθανε και οι παπουδες! Υγεια να εχουμε!!! :-P

Εμεις καλα.. Καποια βραδια (οπως το χθεσινο) με ξυπναει η μπουμπου γιατι κανει σα να εχει παθει αμοκ βρε κοριτσια! Πολυ κλωτσιδι!!! Σε ολες τις μεριες ταυτοχρονα βαραει και αλλαζει σχημα σε ολη την κοιλια!!! :shock: Αοταν το κανει (ευτυχως οχι πολυ συχνα) τρομαζω μην επαθε τιποτα και σηκωνομαι και κοβω βολτες για να σταματησει!!

Και το αλλο που με ξενιζει... Εχω μπει στον εβδομο και η κοιλια ειναι σαν να μπηκα στον εκτο, κατα τη γνωμη μου παντα. Ολες μου ελεγαν οτι απο τον εβδομο και μετα θα πεταξω κοιλαρα! Που ειναι βρε κοριτσια;;; Οι ηδη μανουλες τι εχετε να πειτε; Παντως η μπεμπα μεγαλωνει κανονικα και οι μετρησεις ειναι καλες, φυσιολογικες... Τι να πω! Θα παω να γεννησω με κοιλιτσα; Γινεται αυτο;;; Βλεπω πολλες με κατι κοιλουμπες και απορω! Help!:confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι καινούργια στο forum, είμαι σχεδόν 27 εβδομάδων (αγοράκι) και έχω πητ 31/5. Από ότι διάβασα έχετε ξεκινήσει τα ψώνια και αγχώθηκα λίγο..

Μήπως μπορειτε να με συμβουλέψετε τι πρέπει να αγοράσω? από έπιπλα και από εξοπλισμό και ρουχαλάκια του μωρού?επίσης και για την βαλίτσα του μαιευτηρίου?μάλλον αργησα να ξεκινήσω, αλλά όλοι μου έλεγαν νωρίς είναι ακόμα στον 8 μήνα να πας..

να σας πω ότι μένουμε σε διάρι 1 υπνοδωμάτιο και σαλονοκουζίνα οπότε υπάρχει περιορισμός χώρου και το μωρό θα το έχουμε μαζί μας μέχρι να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.

Thanks :)


mammy to be soon:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Γυρίσαμε και εμείς από τα πεθερικά...αμαρτία που το λέω αλλά ποτέ δε νιώθω άνετα μαζί τους...και πολύ φοβάμαι πως τώρα με το μωρό θα θέλει ο άντρας μου να πηγαίνουμε συχνά για να το βλέπουν(μένουν στη Μάνη) ενώ εγώ θα θέλω να πηγαίνω στους γονείς μου που θα με βοηθάνε κιόλας(μένουν στη Βόρεια Ελλάδα) και θα αρχίσουν τα προβλήματα...τέλοσπάντων, ας μην προδικάζω τα πράγματα..είδωμεν...

Σήμερα το απόγευμα φεύγουμε για το νησί και η αλήθεια είναι ότι ανηπομονώ να βρεθώ στο σπίτι μου...νιώθω ότι έχω χίλια πράγματα να κάνω:rolleyes::rolleyes:

Ελένη@ καλως ήρθες στην παρέα μας!

είναι το πρώτο σου παιδάκι?Με το καλό να το δεχτείς!!!Από ότι κατάλαβα ο Μάιος είναι αγορομήνας έτσι???

Λοιπόν δεν έχετε ψωνίσει τίποτα ακόμα?Καλό θα ήταν να κάνεις τις αγορές σου αυτό το μήνα γιατί πιστεύω ότι μετά θα βαρύνεις και θα σου είναι πιό δύσκολο...εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά και ένιωθα τρομερή κούραση κάθε φορά που πηγαίναμε σε κάποιο κατάστημα...

εφόσον δεν έχετε δωμάτιο για τον μπέμπη μπορείς στην αρχή να τον έχεις στο δωμάτιο σας να κοιμάται στο πορτ μπεμπε.Εμείς αυτό θα κάνουμε για τους πρώτους μήνες, πήραμε καρότσι με πόρτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου(υπάρχουν και σκέτα αν θέλεις), και μαζί πήραμε και μια βάση που βάζεις επάνω το πορτ μπεμπε και το τοποθετείς δίπλα στο κρεβάτι σου.Επίσης πήραμε και στρωματάκι για το πορτ μπεμπέ ξεχωριστό.

όταν αρχίσει να μεγαλώνει (περίπου 3 μηνών) θα τον πάμε στην κούνια του σε ξεχωριστό δωμάτιο. Μια λύση αφού δεν έχεις δωμάτιο, για όταν μεγαλώσει,είναι το παρκοκρέββατο, με ένα καλό στρώμα μπορείς να το χρησιμοποιείς και για κρεβάτι και για να παίζει, και χωράει καλύτερα στον χώρο, είναι ελαφρύ και έχει και ροδάκια να το μετακινείς μέσα στο σπίτι.

Επίσης καλό είναι να αρχίσεις να παίρνεις μερικά σεντονάκια, σελτεδάκια(είναι αδιάβροχα για όταν τον αλλάζεις, πετσετούλες και πανάκια, σε όποιο κατάστημα και να πας θα σε κατατοπίσουν σχετικά με τα απαραίτητα μην ανησυχείς!

Αυτά για αρχή, ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε!

Πες μας και τίποτα για σένα...από που είσαι, που θα γεννήσεις..

Τα άλλα κορίτσια που χάθηκαν καλέ????


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα, καλημερα!!!! :P

Λια μου με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας! Δεν ξερεις ποσο σε καταλαβαινω για αυτα που εγραψες για τα πεθερικα.... Αν και ειναι νορμαλ και καλοι ανθρωποι ουτε εγω νιωθω ανετα μαζι τους! Ειναι και η πεθερα μου ελαφρως αδιακριτη με την εννοια οτι παιρνει συχνα τηλ. (βρισκονται στην Καβαλα, ευτυχως) ρωταει διαφορα και τετοια. Με τον πεθερο αν και βαρυς και σχετικα διακριτικος, ε, αντρας ειναι δεν ειναι και το καλυτερο μου να περναω την ωρα μου! Το καλο ειναι οτι δε βρισκομαστε συχνα... Και ευτυχως ο αντρας μου δεν εχει πολλες αδειες για φετος οποτε τις κραταμε για τη γεννα και τη βαπτιση και δεν ανεβαινουμε πανω. Βεβαια ετσι δε βλεπω και τους δικους μου γονεις που ειναι Θεσσαλονικη...:( Τωρα δινω αγωνα για να γινει η βαπτιση θεσσαλονικη στο μερος μου και οχι καβαλα που θελει ο αντρας μου. Και μαλλον ετσι θα γινει ευτυχως! :) Που να γινει Καβαλα και να μενουμε με το μωρο και μαζι με τα πεθερικα 3-4 μερες σε ενα μικρο σπιτι;;; Δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!! :mad: Τα λεω με τροπο στον αντρα μου για το οτι δε νιωθω ανετα πολυ μαζι τους και ειδικα στο σπιτι τους που ειναι και μικρο και καταλαβαινει εν μερη, αλλα ειναι γονεις του και οσο να'ναι δεν του αρεσει να τα ακουει αυτα.... Ευτυχως ειναι συζητησιμος και τα βρισκουμε. :rolleyes: Η αγωνια μου ειναι για τη γεννα... 1-2 μερες πριν μπω για καισαρικη θα ερθουν στανταρ και οι γονεις μου και τα πεθερικα...Τωρα το που θα βολευτουν...ενας Θεος ξερει! Επισης οσο θα ειμαι στην κλινικη θα ειναι ολοι εδω λογικα, ας τακτοπιηθουν τι να τους κανω. Οταν με το καλο ομως βγω και γυρισουμε με τη μπεμπα στο σπιτι θελω ΜΟΝΟ τη μαμα μου να μεινει. Ακομη και τον μπαμπα μου θα τον στειλω επανω. Ελπιζω να το καταλαβουν και να αποχωρησουν! :rolleyes: Εσυ Λια μου πώς θα το κανεις; Ποιους θα εχεις εδω οσο θα εισαι κλινικη και ποιους μετα στο σπιτι;;; Αχ, αγωνια το εχω κι αυτο...:(

Μια χαρα μου ακουγονται αυτα που πηρες. Θηλαστρο; Αποστειρωτη; Πηρες τετοια; Εμενα μου εμειναν κατι πανες αγκαλιας να παρω και μια λιστα απο το φαρμακειο με κρεμες, σαμπουαν, αποφρακτικο μυτης - φυσιολογικο ορο, γαζες, και μερικα ακομη...:rolleyes: Α! Και κανενα ακομη φορμακι απο τζαμπο θα παρω. Απλα περιμενω να ορθοποδησουμε λιγακι γιατι ειμαστε μειον αυτο μηνα! Πιστωτικη, ενοικιο, δεη κοινοχρηστα μας γονατισαν! Μου κανουν και αναδρομικες κρατησεις και παιρνω ελαχιστα απο αυτο το μηνα.... Δυσκολα τα πραγματα.... Εχω αγχωθει και με αυτη την κατασταση...

Με εστειλε και ο γιατρος μου σε ενδοκρινολογο χθες γιατι εκανα δευτερη καμπυλη και βγηκε λιγο παραπανω η ωρα... Ευτυχως δεν μου εδωσε διαιτα αυστηρη. Απλα μου ειπε να προσεχω τα πολλα πολλα και οχι γλυκα εκτος απο λιγο χαλβα και μια μαρμελαδα χωρις ζαχαρη - ωραιοτατη ειναι! Θα μετριεμαι καθημερινα μετα τα γευματα και σε μια βδομαδα θα με ξαναδει! Ανοιξαμε πορτα και δεν ειναι τζαμπα φυσικα! Κι εκει λεφτα! Ουφφφφ!!!

Ελενη, καλωσηλθες! Με το καλο να ερθει το αγορακι σου! Οπως σου τα ειπε και η Λια. Ξεκινα πριν βαρυνεις χωρις να θελω να σε αγχωσω φυσικα... Εχει πολλα ψιλολογια εκτος απο τα χοντρα. Για τη βαλιτσα μαιευτηριου ψαξε στο ιντερνετ και στην κλινικη οπου θα γεννησεις. Εκει θα λεει τι θα χρειαστεις. Η καθε κλινικη εχει αλλες παροχες γι αυτο στο λεω. Αληθεια που θα γεννησεις; Πες μας για σενα!:-P

Η Κατερινα, η Σοφια και η αλλη Ελενιτσα που ειναι;;;; Γιουχου!!! :-P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...