Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια. Παρασκευή σήμερα!!! :P:p:p:p Τι καλά!!!!!

Καλά τα τσουρεκάκια της Ρίτας είναι σκέτο ποίημα.:D:D:D

Ριτάκι έφερα σήμερα το πρωί στο γραφείο και τα τσάκισαν. Ψιχουλάκι δεν έμεινε και η συνταγή έχει κάνει γύρους σε όλα τα γραφεία :tongue::tongue::tongue:

Μωρέ, τώρα που μεγάλωσε η Αλεξάνδρα μου βοηθάνε. Και πιο πολύ θα την κρατήσουν, και βόλτα θα την πάνε κάποιες φορές, και το Καλοκαίρι για μπάνιο την πήγαν..... οι δικοί μου δηλαδή πιο πολύ γιατί με τα πεθερικά μου ήμαστε λίγο μακριά, αλλά και αυτοί έχουν έρθει αρκετά να την προσέξουν όσες φορές αρρώστησε. Εκείνον όμως τον πρώτο καιρό που εγώ έμενα πολλές ώρες μόνη μου με την μπέμπα και χρειαζόμουν μια πιο χειροπιαστή βοήθεια δεν την είχα. Και γι' αυτό έχω κάποια παράπονα. Δηλαδή τι να σας πω τώρα;; Να σας πω ότι απέχτησα πρόβλημα με το θέμα τουαλέτα γιατί το μωρό έκλαιγε σπαραχτικά από τους κολικούς και εγώ δεν είχα κάποιον να την κρατήσει 5 λεπτά για να πάω;;; :oops::oops::oops:

όταν γέννησα το πρώτο γιο αναγκάστηκα να νοσηλευτώ σε νοσοκομείο με λεχωειδή υπέρταση! ένα θα πω...ή θα μενε το νεογέννητο στο σπίτι μόνο του ή θα υπέγραφα με δική μου ευθύνη να βγω και να γυρίσω σπίτι...25 ετών, 4 ημερων χειρουργημένη με 22 πίεση παραμονή πρωτοχρονιάς. ω ναι δεν ήρθε ποτέ κανένα πεθερικό να συνδράμει (οι γονείς μου 500 χλμ μακριά).

δε βαριέσαι...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!!!

Τα τσουρεκια ειναι και εμενα στο δρομο... σε κανα 2 ωρο πιστευω θα ναι ετοιμα για φαγωμα:tongue:

Ριντι μου αυτο με το ικα το εχω ακουσει και εγω, απο μια φιλη που εκανε εξωσωματικη. Κοιταξε το με το νοσοκομειο, εγω απο κει παιρνω αδειες, αν κα ιστην αρχη το ξεκινησα απλα για να κατσω σπιτι, τελικα προεκυψαν προβληματακια. Ουτε εκει παντως πορεις να τις παιρνεις συνεχομενα, μου ειπαν οτι εχουν δυσκολεψει πολυ τα πραγματα! Ετσι για καμια εβδομαδα που μου μενει κενο παιρνω ή απο τον ιδωτη γιατρο μου ή χρησιμοποιω την κανονικη της δουλειας μου. Εσυ δεν εχεις κανονικη αδεια. Προς στο τελος μπορεις να πεις στο γιατρο σου να σου γραψει πιο μπροστα πιθανη ημερομηνια τοκετου ωστε να βγεις κα ιστην κανονικη σου αδεια λιγο νωριτερα! ΚΑλη επιτυχια!!

Ευτυχως τα κεφια φτιαξανε λιγακι, τουλαχιστον αρχισα να ετοιμαζω το παρτυ της μικρης μου, παρηγγειλα τουρτα και ξεκινησα τα προσκλητηρια μας.

Βρηκα και φορεμα για τη βαφτιση και ησυχασα και απο αυτο!

Αννα τα καταφερα με τις αγορες απο το newlook , μολις θα παραλαβω τα ρουχα θα σας πω εντυπωσεις!!!

Να εχετε ολες μια πολυ ομορφη μερα!!!

Παω να συμμαζεψω, να τελειωσω και τα τσουρεκια και τα ξαναλεμε!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

λοιπον σας εχω νεα απο χτες που πηγα στο γιατρο!!!!τελικα αυτος ο αυγουστος θα εχει πολλα αγορακια!!!!!χιχιχιχιιχ!ναι ναι αγορι εχουμε ειναι στα 270 τωρα ειχε το χερακι του πισω απο το κεφαλι,αραχτος ο μαγκας κ χασμουριοταν!!!!σε 2 βδομαδες θα κανω τον β επιπεδου....μου ειπε ή την μεγαλη βδομαδα ή την επομενη....θα παρω να κλεισω σημερα γιατι φανταζομαι τι κοσμο θα εχει.......οποτε βαλτε με στην λιστα με τον μικρο!!!!!ευχαριστωωωωωωω!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

να τος κι άλλος αγόραρος!!!!!! με το καλόοοοο!

όντως έχουν πολύ πλάκα στους υπερήχους!

ο δικός μας έκλεινε τα μάτια μου μάλλον τον ενοχλούσε το φως του υπερήχου είπε ο γιατρός.....μακάρι να βγει υπναράς!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες σε όλες τις κοπέλες!

Λιμπερό μου τί έκπληξη!!!! Κι άλλος παίδαρος στην παρέα μας!!! Με το καλό λοιπόν ο γιόκας σου! Πώς νιώθεις που είναι αγοράκι??

Άννα και Γιοβάνα τί να πώ! Αυτά που σας κάναν) ή μαλλον που δεν σας κάναν) αγγίζει το όριο της γαιδουριάς. Δεν περιράζει όμως. Το ζευγάρι να είναι γερό και θα τα καταφέρει και μόνο του μια χαρά.

Δεσποινάκι ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Να έχεις ένα υπέροχο σκ με πολύ πολύ ξεκούραση! Όλες το περιμένουμε πώς και πώς για να ξεκουραστούμε λίγο! Κι εγώ σήμερα δεν ήθελα να ξυπνήσω με τίποτα. Με έπιασε και μια ζαλάδα, μια νατυτία στον δρόμο για το γραφείο και μόλις ήρθα τα έβγαλα όλα! Ανυπομονώ να περάσει η ώρα να πάω σπίτι μου!

Τάνια μπράβο που έφτιαξε η διαθεσή σου! Τώρα με τις ετοιμασίες για το πάρτυ θα ξεχαστείς τελείως! Καλοφάγωτα τα τσουρέκια!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.Despina80 6/8 κοριτσάκι

3.mimika84 6/8 αγοράκι

4.evri 10/8 αγοράκι

5.chiqui 11/08 αγοράκι

6.zipounaki 13/08

7.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

8.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

9.afroad 24/8 κοριτσάκι

10.libero10 27/08 αγοράκι

11. Marilenaath 28/08

12.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

13.Giovanna 1/9 αγοράκι

14.moritsa 2/9

15.myrina 3/9

16.elisabeth 6/9 αγοράκι

17.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

18.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

19.annia 10/9 (Αρεταιειο)

20 angelikig 10/9 μάλλον κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ριντι καλα λεει η τανια να εχεια κανονικη αδεια χρησιμοποιησε τη!

τανια μεγεια το φορεμα και τα υπολοιπα ρουχα!

μπραβο σε οσα κοριτσακια κανανε τσουρεκια κ εγω θελω να κανω...εχει φοβερη συνταγη η μαμα μου για γεμιστα με καρυδι και μαρμελαδα(σα ρολο) αλλα δε μου τη δινει ειναι λεει το μυστικο της;)

λιμπερο αγορακι κι εσυ?με το καλο να ερθει!!εγω-μη με βρισετε-ακομα διατηρω μια μικρη ελπιδα μηπως τελικα ειναι κοριτσακι...περιμενω τη β επιπεδου με αγωνια!

αννα δεν εχω ιδεα τι δωρο να παρεις στους νονους...αφου εχετε καλες σχεσεις μηπως να τους ρωταγες?εγω δεν εχω παρει τιποτε στη νονα μας(δε το ηξερα βασικα οτι πρεπει να κανουμε κ εμεις δωρο το πασχα:oops: μονο στη βαφτιση της ειχα παρει)

εμεις ειχαμε μια δυσκολη μερα(και νυχτα χθες) ολο γκρινια και ουρλιαχτα...λες και ειχε σεληνιαστει το παιδι μου...ελπιζω σημερα να ειναι πιο ηρεμη.θα παμε και για τα δωρα της σε λιγακι.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

πάντα παίρνω δώρα στους νονούς, χριστούγεννα και πάσχα. κάτι συμβολικό μη φανταστείς.

το έθιμο και καλά επιβάλλει ένα καλάθι με κρασιά και γλυκά.

στο κουμπάρό συνήθως καλάθι με ποτά στέλνουμε. στις κουμπάρες επειδή είναι ανύπαντρες και μένουν με τους γονείς τους φτιάχνω καλάθια με αφρόλουτρα και καλλυντικά, ή κοσμηματάκια ή αρώματα. τα χω πάρει όλα όμως!!!!

η μία νονά φέτος συγκατοίκησε με το αμόρε σε δικό τους σπίτι και παρήγγειλα από καλή μου φίλη αυτό....

https://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=1bd8df3eb3182c8b09f70c93b0515ee0&mid=id.325107917550989&ext=1333095097&hash=AQB8wmAw2x8zP8tD

είναι τούρτα από πετσέτες μπάνιου.

καλή ιδέα ε; τι λέτε;

για τις άλλες δύο προβληματίζομαι...προφανώς θα πάρω το μανιώ μου αγκαζε και θα ξαμολυθούμε στα μαγαζιά...καλό μου κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Καλα δεν πιανω το θεμα πεθεριξ γιατι θα αρχισω και δε θα σταματαω χαχα!

Λιμπερο με το καλο ο γιοκας σου λοιπον!!!

Αννα οι νονοι εχουν παιδια;Γιατι εγω εχω καθιερωσει να μην περνω δωρο στους νονους μας αλλα στο γιο τους οποτε ξεμπερδευω ευκολα ;)

Γιοβαννακι μπραβο που τους αρεσαν τα τσουρεκια!

Τανια καλη ευκολια με τις προετοιμασιες

Σοφια τι επαθε η μικρουλα σου;Κοριτσακι θες ε;χαχα!

Ριντι δε ξερω να σε βοηθησω στο θεμα σου...

Δεσποινα εσυ ολα καλα;

Θα επανελθω σορρυ οποια ξεχασα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σοφία απορία!!!!!

πως το αγοράκι γίνεται κοριτσάκι;;; που πάνε τα αξεσουάρ του;

το χω ξανακούσει βέβαια αλλά η απορία μένει.

έλα μη το βλέπεις έτσι έχουν τ αγόρια τη χάρη τους. έχει ενδιαφέρον να περιμένεις παιδί άλλου φύλου απ αυτό που έχεις!!!

μη κοιτάς εγώ που δε ξέρω...χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

η μία νονά φέτος συγκατοίκησε με το αμόρε σε δικό τους σπίτι και παρήγγειλα από καλή μου φίλη αυτό....

https://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=1bd8df3eb3182c8b09f70c93b0515ee0&mid=id.325107917550989&ext=1333095097&hash=AQB8wmAw2x8zP8tD

είναι τούρτα από πετσέτες μπάνιου.

καλή ιδέα ε; τι λέτε;

Καλε δε μου ανοιγει αυτο το λινκ αλλα μια καλη φιλη σαλονικια στο φβ κανει πετσετοτουρτες καταπληκτικες .Μαλλον την ιδια θα λεμε...Ωραια ιδεα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

αννα τελεια η ιδεα με τη τουρτα!καλα ψωνια!

ριτα ειναι αρρωστη η ελλη και την εχω μια βδομαδα σπιτι...λαλησε μαλλον απ τη κλεισουρα η καυμενη!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

σοφία απορία!!!!!

πως το αγοράκι γίνεται κοριτσάκι;;; που πάνε τα αξεσουάρ του;

το χω ξανακούσει βέβαια αλλά η απορία μένει.

έλα μη το βλέπεις έτσι έχουν τ αγόρια τη χάρη τους. έχει ενδιαφέρον να περιμένεις παιδί άλλου φύλου απ αυτό που έχεις!!!

μη κοιτάς εγώ που δε ξέρω...χαχαχαχαχαχα

να σου πω τι μου εχει πει ο γιατρος μου...λεει λοιπον οτι στην αρχη τα γεννητικα οργανα του εμβρυου μοιαζουν...αυτο που μπορει στον υπερηχο να μοιαζει με πουλακι μπορει να ειναι τμημα του λωρου η διογκωμενη κλειτοριδα κατι τετοιο...εχω ακουσει παντως αρκετες περιπτωσεις που στην αυχενικη ειχαν πει για αγορι και στη β επιπεδου φαινεται κοριτσι.

σιγουρα εχουν τη χαρη τους τ αγορια δεν αντιλεγω,,,εγω δε μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να μεγαλωνει αγορι...με φανταζομουν παντα κοριτσομανα:D


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...