Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Epsiloniotakappa3CC0nualpha0737_zps904b92ba.jpg

μολις μπαινουν φουρνο.. σουπερ ντουπερ σαρδελιτσες

ο αντρας κ η κορη μου στραβομουτσουνιασαν, τσ'οκευ τσ'οκευ!!!! "αμα δε θετε παιδια, εχει κ στραγαλια στο ντουλαπι, μπον απετι!!!!"

βραζω κ φαβουλα, αμα δεν την φανε , θα τους την κανω εμπλαστρο


Parents are the last people on earth who ought to have children

Link to comment
Share on other sites

nina-tom,ακολουθω πιστα την συνταγη.η ζυμη δεν βγαινει πολυ σφιχτη.μετα παιρνω το κουταλι του παγωτου κ βαζω κουταλια κουταλια πανω στη λαδοκολλα.στο φουρνο απλωνουν!!ενω εχουν τοσο ωραια γευση ντρεπομαι να κερασω κανεναν ανθρωπο!!μηπως πρεπει να ειναι πιο σφιχτη η ζυμη??!!:confused::confused::confused::confused:


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!!!

σήμερα έχουμε φακές από χτες και πέστροφες

για αύριο έβαλα στο αυγό και το γάλα φιλέτα κοτόπουλου για σνίτσελ στο φούρνου και μάλιστα λέω για αλλαγή να κάνω αυτή τη συνταγή,πώς σας φαίνεται;αν έχετε κάποια καλύτερη και δοκιμασμένη δεκτή!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/snitsel-sto-fourno-light.html

Νίνα,το τσουρέκι αυτό της Μπαρμπαρήγου τοχεις κάνει;λέει πως θέλει σοκολάτα,να υποθέσω υγείας;και αλεύρι για τσουρέκια,το Robin Hood βάζει μια θεία μου και γίνονται τέλεια!ή να βάλω το άλλο για τσουρέκια το σκληρό;

Ειρήνη μου,σίγουρα είναι τσιπούρες αυτές;εμένα για πέστροφες μου κάνουν!

Mykelly,τέλειο το γλυκάκι σου!

αλλά βρε κορίτσια εμείς εδώ σκάμε!!!έχουμε 20 βαθμούς!

έπλυνα τα μάλλινα και δε με νοιάζει,δεν τα επαναφέρω!:tongue::tongue::tongue::P

Ναι βρε κορίτσια μου! ΠΕΣΤΡΟΦΕΣ ήθελα να γράψω!!!

Πόσο μπούφος! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[quote name='Nina-Tom;2011650

matilnta η ζύμη όταν τελειώνεις με τα υλικά και τα ετοιμάζεις για το ταψί' date=' είναι σαν τρίμμα ή σαν ζύμη εύπλαστη?[/quote']

τριμμα οχι.αρκετα υγρη.δλδ δεν μπορω να την πιασω με τα χερια μου κ να κανω μπαλακια ας πουμε.


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

τριμμα οχι.αρκετα υγρη.δλδ δεν μπορω να την πιασω με τα χερια μου κ να κανω μπαλακια ας πουμε.

Αααα τότε υπάρχει θέμα... βασικά όταν την κάνω εγώ, δεν είναι σαν ζύμη, αλλά πιο πολύ τρίμματα, που τα πιάνω και τα πιέζω στην παλάμη μου για να γίνει στρογγυλό μπαλάκι και μετά το πατικώνω στο ταψί για να γίνει στρογγυλό μπισκότο... άρα κάτι δεν πάει καλά;) μήπως βάζεις πιο πολύ υγρά από ότι λέμε? ή περισσότερο βούτυρο? για δοκίμασε να βάλεις περισσότερο αλεύρι, εφόσον είναι τόσο υγρή.

Link to comment
Share on other sites

Αααα τότε υπάρχει θέμα... βασικά όταν την κάνω εγώ, δεν είναι σαν ζύμη, αλλά πιο πολύ τρίμματα, που τα πιάνω και τα πιέζω στην παλάμη μου για να γίνει στρογγυλό μπαλάκι και μετά το πατικώνω στο ταψί για να γίνει στρογγυλό μπισκότο... άρα κάτι δεν πάει καλά;) μήπως βάζεις πιο πολύ υγρά από ότι λέμε? ή περισσότερο βούτυρο? για δοκίμασε να βάλεις περισσότερο αλεύρι, εφόσον είναι τόσο υγρή.

θα το δοκιμασω!!ευχαριστω:D


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ν

και ραβανί

001ffd.jpg

Καλημέρααα!!

πωπωπω! πολυ αφρατο και ωραιο φαινεται. εμενα γενικα το ραβαν και δεν εινια και η πρωτη μου επιλογη αν ακι ειμαι γλυκατζου και τα σιροπιαστα τα τρωω πολυ. αλλα αυτο το τρωω ανετα και ολο μη σου πω

Και το φαγάκι μας για σήμερα:

Mπάμιες

DSC01861_zps86ee0816.jpg

Με λατρεμένα πλευρώτους

Προ φούρνου

DSC01877_zpsed769185.jpg

Στο πιατάκι μου :tongue:

DSC01882_zpsc63b116f.jpg

καλε μας ξελιγωσες....

και μετα λες εμας χρυσοχερες.

ποσο καιρο εχω να κανω μπαμιες.... απο την αθηνα:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εκανα κοτοπουλο σουπα με ρυζι (για τα παιδια, καθως ο μεγαλος παλι αρρωστησε:evil::evil::evil::evil:. αμυγδαλιτιδα και δεν τη γλιτωσαμε την αντιβιωση:evil::evil::evil:)

εκανα κοτοπουλο μπυρατο με μανιταρια και ρυζι σαν συνοδευτικο.

και πηραμε κιμα για να κανω και γεμιστα. ειχα σκοπο να τα κανω σημερα το απογευμα αλλα ε τον παιδιατρο δεν τα καταφερακαι τωρα ειμια πτωμα. αυριο πρωτα ο θεος, ο μισος κιμας γεμιστα και ο αλλος μισος τι; μπιφτεκια, κιμας για μαγειρεμα ετοιμος η για μακαρονια, γιουβαρλακια; καμια ιδεα αλλη;

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω πω!!

τι καλούδια!!!

μπάμιες έχω πολύ καιρό να φάω!δεν τις πήρε όμως το μάτι μου να κυκλοφορούν!

κουρκουμπίνι,το μικρό σου τρώει μπάμιες;εγώ δεν της εχω δώσει αν και της δίνω όλα τα εποχής!σήμερα πήγαμε για καφέ και φαγαμε τα φρούτα μας μη αλεσμένα όλα!μήλο μπανάνα πορτοκάλι!:P:p:p:p γιναμε λίγο χάλια βέβαια αλλά δε μας νοιάζει!κι ας ήμασταν έξω!;)

εγώ θα σου πρότεινα να τον κάνεις παππουτσάκια!και να στειλεις και κατα δω!

περαστικά σας βρε παιδί μου!από που τις κληρονομείτε;απο παιδικό;

σ'ημερα φάγαμε σνίτσελ πάλι με φασολάκια και πατάτες στον ατμομάγειρα

αύριο θα πάρω ψαράκι για όλους

απόψε κάναμε κρεπες!είπα να φάω αύριο το πρωι καλύτερα!;):P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα κοριτσια μαρμελαδα φραουλα..και για να δεσει την εβραζα επι 2 ωρες..ειναι λογικο;..εβαλα τη ζαχαρη και τις φραουλες και εβρασαν μονο με το ζουμι τους ,και δεν ελεγε αυτο το ζουμι να σωθει και να δεσει..εσεις τι κανετε;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειρκόριτσα!!

που είστε καλέ;;

έφαγα τις κρεπούλες μου,πίνω το καφεδάκι μου!

έχω και ενα κεικ νηστίσιμο στο φούρνο!

ψαρακια σήμερα το μενού!μάλλον γαύρο στο φούρνο με λεμονάκι σκορδάκι και κρεμμυδακι

σημείωσα και τα υλικά για το γλυκό της mykelly!μύρισε καλοκαιράκι!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...