Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα θα κάνω κουνουπίδι ογκρατέν και θα φάμε μαζί τις σαρδελίτσες και πιπεριές φλωρίνης.

Ντέμιιιι η συνταγή που έκανα είναι ακριβώς αυτή που σου έγραψα... απλά αποφάσισα να βάλω και ξύδι και λεμόνι, επειδή κάποιος από την οικογένεια δεν του αρέσει το ξύδι, αλλά εμένα μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ'ευχαριστώ κορίτσι!!!αυτό δε θα μπορούσα να το κάνω και σε ψωμάκια;για να τα έχουμε για πρωινό;

καλημέρα και στα υπόλοιπα μαγειροκόριτσα!!!!

για σήμερα έβγαλα πέστροφες!έχουμε μέρες να φάμε!

θα κάνω και ένα κεικ νηστήσιμο να έχουμε για το σκ

αύριο θα κάνω για τη μικρή ψάρι,εμείς κλάσσικά κάτι γρήγορο ή έξω!

Ntemi μου οποιαδήποτε συνταγή για ψωμί μπορείς να την μοιράσεις σε ψωμάκια δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο. Απλά στα ψωμάκια επειδή είναι μικρότερα προσέχεις το χρόνο ψήνονται λίγο πιο γρήγορα από το καρβέλι. ;):D

Λατρεύω πέστροφες !!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock:

Τι θέλω και μπαίνω τέτοια ώρα εδω μέσα Παναγιά μου;;;;;;;; Ξελιγώθηκα...

Υπέροχα όλα, θέλω να τα φτιάξω όλα και να τους ταίζω συνέχεια διάφορα γιατρέ μου... έχω κάτι;;; :tongue::rolleyes:

Λοιπόν, τα διπλωτάρια που είχα βάλει, δεν ξέρω αν είναι παραδοσιακά, πάντως εύκολα σίγουρα. Απλά θα μου έληγε η μοτσαρέλα και η ζύμη.

Ζύμη κουρού έτοιμη, και μίγμα μοτσαρέλα/ φέτα/ βασιλικού/ ντομάτα ψιλοκομένη (αντί για τη ζύμη κουρού, γίνεται επίσης τέλεια πίτσα ;))

Η συνταγή υπήρχε πάνω στο κουτί της ζύμης Κανάκη .

http://www.kanaki.gr/?pname=RecipeView&rec=66&la=1


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!!

λοιπόν,έκανα κρέπες δίχως αυγό για πρωινό,κέικ λαδιού με χυμό πορτοκάλι,ψάρι με λαχανικά στον ατμομάγειρα για τη μικρή

για εμάς θα κάνω λουκάνικα με πατάτες στη λαδόκολλα

έχω κι εγώ υλικά για ταμπουλέ,καλαμαράκι,να το κάνω αλλά με τι ταιριάζει;θα μου πεις και σκέτο τέλειο είναι

όσο για τα διπλωτάρια,τέλεια καλέ!!!!!:P και όντως πολύ εύκολα!ευχαριστούμε Tuwethiel!:P

ζύμη κουρού δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!

ήρθε η ώρα μάλλον!στα υπόψιν!

Νίνα,δεν πήρα γαύρο να φιλετάρω,θα λείπουμε σήμερα,αλλά από βδομαδα θα τον κάνω!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα έλα να κάνουμε προμήθειες για το καλοκαίρι χειμώνα

Μια βδομάδα είναι όντως πολυ....:( Ελα θα περάσει θα δεις :D

Γύρισα αισίως μετά από μια εβδομάδα μακριά από το σπιτάκι μου -στην πόλη σου ήμουν Καλαμαράκι!!Στενοχωριόμουν βέβαια αλλά να πω πως όλη την εβδομάδα έφαγα ΘΕΙΚΑ!!!!!!!!!!!!Τώρα γύρισα, βρήκα την μικρή με ιωσούλα και προσπαθώ να συνέλθω για να δω τι θα μαγειρέψω αύριο που δεν έχω πάει για ψώνια....:eek:

Ο,τι έχετε κάνει όλες αυτές τις μέρες πάντως το καμάρωσα δεόντως!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! και καλή Κυριακή:P

Χτυπήσαμε χτες τα σουβλάκια μας, αλλά βρε παιδί μου 2 άτομα, 9 πιάτα... έλεος! αλλά άξιζε... στην εντέλει ευτυχώς που υπάρχουν και τα πλυντήρια πιάτων:tongue:

10106071.jpg

Σήμερα έχουμε κοτοπουλάκι στα κάρβουνα που μαρινάρεται από χτες το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!! Καλή βδομάδα να έχουμε!!

Πού είσαστε κορίτσια? δε βλέπω πολύ κίνηση τελευταία...

Σήμερα το τραπέζι έχει φακές με τα σχετικά συνοδευτικά, δηλ. ελιές, φετούλα, σαρδελίτσες, ξερό κρεμμύδι και φυσικά φρέσκο ψωμάκι:P

Για πείτε καμία νέα συνταγή... τελευταία κάνω τα ίδια και τα ίδια... ή δεν έχω έμπνευση ή βαριέμαι να ψάξω για νέες συνταγές... ίσως με χτύπησε η άνοιξη:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εχετε δικιο, επεσε μια εξαφανιση. απο ολες μας.

δεν ξερω γιατι δεν προλαβαινω να κανω τιποτα...:?:-?:? εννοω στον υπολογιστη.

το προηγουμενο σκ εκανα αρκετα και τα φαγαμε. και τωρα μαγειρευω επισης.

εκανα

μοσχαρι με χυλοπιτες, σημερα το τελειωσαμε

254p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και εδω η μεριδα του μωρου ειδικα για εσενα ντεμι για να δεις ποσο πατημενη εινια

255rx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

εκανα kima

256e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

παστιτσιο αλλα η μπεσαμελ ενω ηταν αρκετη χαθηκε

260yy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

γεμιστα

257om.jpg

Uploaded with ImageShack.us

πιτσα

261yy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

κρεμα με σιμιγδαλι

262rl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

πορτοκαλοπιτα

258hl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

τωρα φτιαχνω βραστο (κρεατοσουπα)

φασολακια με κρεας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Και εγώ είχα διάφορα το σκ κ δεν προλάβαινα, δουλειές βόλτες κτλ

Τώρα {απολαμβάνοντας την ησυχία μου λείπουν όλοι για μπαλέτο...:mrgreen:} ψήνω μια τάρτα με πράσα το ροκφορ δεν το έβαλα για να φάει κ η μικρή

photo-2013-04-09-18-17-40-783_zpsca4823ef.jpg

κ ετοιμάζομαι να μαγειρέψω το αυριανό μας φαγητό μοσχαράκι αλλά πως δεν έχω αποφασίσει.

Εφτιαξα μια παντζαροσαλάτα προχθές το σάββατο

524608_10200741008106122_53801437_n_zps4bd23f1f.jpg

Ο χαζμπαντ έψησε παιδάκια κοτόπουλου κ τα συνοδέψαμε με την τούρμπο τυροκαυτερή που έφτιαξα κ πατάτες ΣΑΝ τηγανιτές

photo-2013-04-07-15-29-56-175_zps0ee26b5b.jpg

Τα κλασικά κριτσίνια με ούζο για τσιμπολόγημα

photo-2013-04-07-15-31-15-49_zps4be8b4bc.jpg

Και έφτιαξα μπισκότα με ινδοκάρυδο Θ Ε Ι Κ Α αν σας αρέσει η καρύδα αφράτα κ πεντανόστιμα.

Στη προηγούμενη συνταγή έβγαιναν μαστιχωτά ενώ σε αυτή πάρα πολύ αφράτα!

photo-2013-04-07-15-27-38-191_zpsaa23b036.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα το μοσχαράκι με ουίσκι στην Αγία Χύτρα χε χε κ θα το συνοδεύσω με χοντρά μακαρόνια που θα τα κάνω αύριο λίγο πριν φύγω για μάθημα

photo-2013-04-09-23-23-52-199_zps461bd1e6.jpg

Και τώρα που κρύωσε η τάρτα τσίμπησα κ το κομμάτι μου

photo-2013-04-09-23-22-06-319_zps5b25e0cc.jpg

Τέλος για σήμερα τα μαγειρέματα αύριο πάλι.

Την καληνύχτα μου στις επόμενες ;):D

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη κ η πρασόπιτα μας :mrgreen::mrgreen:

photo-2013-04-09-18-57-45-474_zpsdf674feb.jpg

πάω για το μοσχαράκι τώρα θα δούμε

Τελικά το έκανα το μοσχαράκι με ουίσκι στην Αγία Χύτρα χε χε κ θα το συνοδεύσω με χοντρά μακαρόνια που θα τα κάνω αύριο λίγο πριν φύγω για μάθημα

photo-2013-04-09-23-23-52-199_zps461bd1e6.jpg

Και τώρα που κρύωσε η τάρτα τσίμπησα κ το κομμάτι μου

photo-2013-04-09-23-22-06-319_zps5b25e0cc.jpg

Τέλος για σήμερα τα μαγειρέματα αύριο πάλι.

Την καληνύχτα μου στις επόμενες ;):D

τι βλεπουν τα ματακια μου πρωι πρωι....

αν και δεν τρωω το πρασο φαινεται πολυ ωραια η ταρτα σου και το μοσχαρακι σου επισης.

αχ θελω να κανω τα κριτσινια και τα μπισκοτακια που εκανες με την καρυδα. για τα κριτσινια την εχω τη συνατγη. για τα μπισκοτα θα τη βρω. αλλιως θα κανω τα κουκις των κοριτσιων.

πωπω βρε κοριτσια, δεν προαβα να σχολιασω καμια σας δημιουργια αλλα ολες τις λιγουρευτηκα:rolleyes::rolleyes:

για σημερα εχω μαγειρεψει απο χθες. οποτε θα προσπαθησω να κανω μονο αυτα που ειπαμε. αντε καλη ημερα να εχουμε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...