Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!

βρε κουρκουμπίνι,τι καλούδια είναι πάλι αυτά;

το μικρό τρωει γεμιστά;

εγώ κάνω φακές τώρα για όλους για αύριο

είχα σκοπό να κάνω και ένα κεικ αλλά επειδή λήγει το γάλα μας θα κάνω κρεμούλες


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω φοβερο καλαμαρακι!!(παλι μου τρεχουν τα σαλια!!):tongue:

χε χε :tongue::D

Σε ευχαριστώ! Αν και δεν την διάβασα ακόμη, πιστεύω ότι θα με βοήθησει στην πρώτη μου προσπάθεια!!

Μακάρι γιατί κ εγώ αν κάνω φέτος αυτή θα κάνω , γιατί την έχει μελετήσει πολύ η φίλη :D;)

τελικα την εκανα τωρα την παστα φλωρα.

καλαμαρακι ευχαριστω πολυγια τα τοπικ στις συνταγες της παρεας. μπαινω στο σαιτ εδω και πεντε-εξι χρονια (βεβαια γραφτηκα λιαν προσφατως) αλλα δεν ειχα ασχοληθει καθολου με το κομματι των συμβουλων κτλ. πιστευω οτι θα μου λυθουν αποριες.

Καλά έκανες έχουν πολλά άρθρα κ αναλυτικές οδηγίες , εμένα τουλάχιστον με έχουν βοηθήσει πολύ ;)

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!

βρε κουρκουμπίνι,τι καλούδια είναι πάλι αυτά;

το μικρό τρωει γεμιστά;

εγώ κάνω φακές τώρα για όλους για αύριο

είχα σκοπό να κάνω και ένα κεικ αλλά επειδή λήγει το γάλα μας θα κάνω κρεμούλες

ΓΙατί να μη φάει γεμιστά το μικρό βρε? Ρύζι είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!

βρε κουρκουμπίνι,τι καλούδια είναι πάλι αυτά;

το μικρό τρωει γεμιστά;

εγώ κάνω φακές τώρα για όλους για αύριο

είχα σκοπό να κάνω και ένα κεικ αλλά επειδή λήγει το γάλα μας θα κάνω κρεμούλες

ελα ντεμακι,

ναι καλε, γεμιστα τρωει ετσι οπως εινια η γεμιση και επισης και το κριθαρακι ετσι το τρωει. αλλα εινια δευτερο παιδι και φαγανο επισης και τρωει κανονικη ποσοτητα. αλλα και ο μεγαλος σε αυτην ηλικια ηταν στη φαση που το εκοψε το αλεσμα τελειως. με προσπαθεια βεβαια αλλα το εκοψε. ο μικρος εκοψε το αλεσμα εδω και 3 μηνες μονος του.

Link to comment
Share on other sites

για σημερα ειχαμε κοτοπουκιες στο φουρνο με πατατες σαν τηγανητες.

εκανα και ψωμακι, εβγαλα 3 καρβελακια.

φωτογραφιες μετα.

τι κανουμε για να βγει η κορα πιο πολλη και πιο τραγανη;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια:P

Τί υπέροχη Κυριακή σήμερα!! Μετά την βόλτα στη θάλασσα, τηγάνισα τις γόπες και φάγαμε μαζί με παντζάρια...με φόβισαν χτες οι γόπες όταν τις καθάριζα... μύριζαν τα εντόσθια:(... δεν είχα ξανακαθαρίσει γόπες πριν και τρόμαξα... τελικά μου είπε η πεθερά μου ότι οι γόπες μυρίζουν:| και σήμερα που τις φάγαμε, ήταν ωραιότατες... θα δείξει σε λίγες ώρες εάν ήταν καλές;)

matilnta αφού έχουμε χρόνο ακόμα, θα στην γράψω αύριο την συνταγή!

Καλή υπόλοιπη Κυριακή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περισσότερο δικό μου θέμα ειναι το άλεσμα μου φαίνεται!

σήμέρα έφαγε δυο κομμάτια αντίδωρο(την πήγα και κοινώνησε),πατάτα κομματάκια,ενα κομμάτι μήλο οπότε εγώ ακόμη αλέθω;;;:shock:

κομμένα όλα αποδω και πέρα!:P

φαγαμε στη γιαγιά οπότε δε μαγείρεψα,αυριο έχουμε τις φακούλες μας και τωρα εκανα κρεμούλες!

άρπαξε μία η μάνα!:P:p:p

Νίνα,κι εμάς μας έδωσε σήμερα η γιαγιά σπαράγγια και θα τα κάνω κι εγώ με αυγά!

μιας και λέτε για τσουρέκια έχετε καμια συνταγή χωρίς αυγά;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή βδομάδα!!

Από ότι βλέπω, έχω πολύ γράψιμο σήμερα... έχω συνταγή για νηστίσιμο τσουρέκι για την ntemiiii, καταπληκτικό, το οποίο το έχω κάνει και ας μην νήστευα... και γλυκό με ανανά για την matilda... xa xa θα σας τα γράψω αργότερα... να ανοίξει λίγο το μάτι:P

Link to comment
Share on other sites

Γριπώθηκα η γυναίκα και έμεινα 2 βδομάδες σχεδόν εκτός αλλά σας κάνω "ντου" μαζεμένο! :tongue:

Το σημερινό μας φαγάκι, ρυζάκι με κρασάτα καλαμαράκια

DSC01857_zps35020085.jpg

Σαλατούλα για βραδινό με πρασινάδες, ρόκα, παξιμάδι, αυγό και καλαμπόκι :P

DSC01844_zps86f8637b.jpg

Μπιφτεκάκια με πατατούλες τηγανιτές, μαζί με πιπεριές κέρατο

DSC01813_zps51e36203.jpg

DSC01814_zpsb2e100bb.jpg

Κολοκυθοκεφτέδες

DSC01724_zps129f1dcc.jpg

Φασόλια

DSC01715_zps81161f31.jpg

Σας φιλώ όλες, χρυσοχέρες μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κάναμε τα σπαράγγια με αυγουλάκια

βάζετε αλάτι;έβαλα με τη λογική ότι θα τα βοηθήσει να βγάλουν τα ζουμιά τους και να μαλακώσουν

ή έριξα πολύ και δεν το κατάλαβα ή δεν ήθελαν καθόλου εξαρχής

για αύριο έχουμε φακές από σημερα και έβγαλα και δυο πέστροφες

Τετάρτη να φάμε κανά κρεατικό,αλλά τι;

στην κατάψυξη πέρα από χόρτα δεν έχω τίποτα

να κάνω κανένα σνιτσελάκι;στο φούρνο;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:P πάει η άνοιξη? μας τελειώσε κιόλας?:( τί κρύο είναι αυτό σήμερα? και όχι τίποτα άλλο, φύλαξα όλα τα χοντρά ρούχα...τεσπα!

Χτες είχαμε πιλαφάκι με αρακά φρέσκο... άλλο πράγμα τελικά ο φρέσκος αρακάς... μεγάλη διαφορά από το κατεψυγμένο... θα πάρω μπόλικο από την λαική να φυλάξω στην κατάψυξη!

144002.jpg

και σαλατούλα με μαρούλι, αγκινάρα, παντζάρι και φινόκιο.

144001.jpg

Σε ποιά χρώσταγα μία συνταγή για τσουρέκι νηστίσιμο? Δεν θυμάμαι, νομίζω στην ntemiii... όπως και να έχει, εδώ είναι: http://www.argiro.gr/search. χτυπάτε: νηστίσιμο τσουρέκι και είναι η πρώτη συνταγή που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή είναι συνταγή με το δροσερό γλυκό με ανανά για την matilda.

1 μεγάλη κονσέρβα ανανά, 3 γιαούρτια, 10 φύλλα ζελατίνας.

Μουλιάζουμε τα φύλλα ζελατίνας σε κρύο νερό. Κόβουμε τον ανανά σε μικρά κομμάτια, κρατώντας 2-3 μεγάλα κομμάτια για γαρνιτούρα. Ζεσταίνουμε το σιρόπι του ανανά και βάζουμε μέσα την ζελατίνα που έχει μαλακώσει και ανακατεύουμε καλά. Βάζουμε τα 3 γιαούρτια σε μία λεκάνη και χτυπάμε με ένα σύρμα να αφρατέψει. Ανακατεύουμε με το σιρόπι και τα κομματάκια του ανανά πολύ καλά. Στρώνουμε σε μία φόρμα μεμβράνη στον πάτο και τα τοιχώματα και βάζουμε στον πάτο τα μεγάλα κομμάτια ανανά. Ρίχνουμε από πάνω στο μείγμα, σκεπάζουμε με την μεμβράνη που περισσεύει γύρω σύρω και βάζουμε στο ψυγείο για 2-3 ώρες . Ξεκολλάμε λίγο την ζελατίνη από τα τοιχώματα και αναποδογυρίζουμε σε μία πιατέλα το γλυκό προσεκτικά. Γαρνίρουμε με γλυκό του κουταλιού, αν θέλουμε.

Αν θες μπορείς να το κάνεις σε μικρά ατομικά μπολάκια, για τον καθένα... είναι εξίσου εντυπωσιακό! και διαιτητικό, θα έλεγα;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...