Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με σαλτσούλα κόκκινη που έιχα στην καταψυξη.

Εβιράκι πως υποδέχτηκε ο κόσμος την επανεκλογή της Μέρκελ?

ggeny είστε καλύτερα σήμερα?

Φωτεινούλα αυτό με τα ψώνια των παιδιών μεγάλος μπελάς! Και εντάξει ο μικρός ακόμη δεν έχει άποψη και του αγοράζω ότι θεωρώ βολικό και ωραίο. Η μεγάλη όμως μου βγάζει το λάδι καθώς ναι μεν έχει πλέον άποψη, και καλά κάνει εννοείται, αλλά από την άλλη δεν πάει για ψώνια!!! Κι όταν πάμε μαζί είναι μέσα στην γκρίνια και μόλις μετά βίας θα δοκιμάσει 2-3 ρούχα!!!! Χρειάζεται ρούχα για το σχολείο και το σκέφτομαι να πάμε να ψωνίσουμε. Έχουμε κι έναν γάμο το Σάββατο και πρέπει να πάρει ένα φορεματάκι, ωιμέ τι έχω να τραβήξω! :confused:

Αρετούλα μου ελπίζω η μπεμπούλα να μην σου κάνει κανένα άλλο σύμπτωμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αγγελικούλα και σ'ευχαριστώ!

Τι είναι αυτό βρε παιδιά που έχουν ακι άποψη για; τα ρούχα. Ο ΜΙχάλης μου (σχεδόν 4) θέλει να φοράει το χειμώνα κάθε μέρα στο σχολείο πουκάμισο και παντελόνι, αν μπορούσε θα φόραγε και γραβάτα! Βρε πώς θα κατουράς; του λέω, "αφού θέλω" λέει αυτός! Ε βγάλε άκρη, δεν μπορώ να τσακώνομαι πρωι-πρωί... Μου το παίζει γαμπρός, τρομάρα του!

Ξέχασα να πω: Εμείς θα φάμε λίγο απ'όλα. Έχω ακόμα μπριζόλες και έχει μείνει και σούπα από την μπέμπα, κοτόπουλο με κριθαράκι, ό,τι θέλει ο καθένας, τρώει.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη με παρεξηγήσεις Αγγελικούλα μου,:oops: σε είχα για μικρότερη και ξαφνιάστηκα που είδα 13 χρ. κόρη.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα ! Αρνικολ κ ο δικος μου τα ιδια! Στην τριχα παει καθε μερα σχολειο !! Φορμα δεν φοραει με τιποτα μονο στην προπονηση!!

Εμεις καλα ειμαστε σημερα. Ελαχιστο μπουκωμα ο μικρος αλλα ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Μακαρονάδα και εγώ σήμερα... και κάποια άλλη την έφτιαξε,αλλά δεν θυμάμαι ποια.. η σάλτσα βγήκε ωραία, την έκανα με μπέικον, μελιτζάνα και φυσικά ντομάτα.

Νινα εσυ δεν εφτιαξες την τηγανια με φετα; Πως σου φανηκε; Αξιζει να την προσπαθησω;Δεν θυμάμαι να την έχω κάνει κοπέλα μου... μήπως κάποια άλλη την έκανε?

Χαίρομαι που τα παιδάκια σας είναι καλύτερα... εγώ από χτες έχω έναν έντονο πόνο στο αυτί...μάλλον άρπαξα κρύωμα... το παλεύω με θερμοφόρα και πάει καλύτερα σήμερα... δεν θέλω να πάω γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα ρεβυθάκια και λίγες γλυκιές τηγανίτες με σταφίδες. Μοιάζουν στην εμφάνιση με κρέπες αλλά είναι πιο αφράτες σαν σφουγγαράκια και μαλακές.

8yrb.jpg

Καλημέρα σε όλες! Πρωινη σημερα γιατι θα προσπαθησω να παω να ψωνισω στα παιδια (του μικρου δεν του κανει τιποτε απο τα αντιστοιχα που ειχα απο τη μεγαλη-γκρρρ).

Με 'γεια σας αυτά που ψωνίσατε.

Καλύτερα είναι ο Δημητράκης.

Ευτυχώς, τουλάχιστον αρχίζει να το ξεπερνάει ο ένας.

Την μπέμπα δεν μου την κράτησαν κι έχει ήδη συναχωθεί το πουλάκι μου... ελπίζω να μην προχωρήσει,

Μακάρι να το περάσει στο πόδι.

τι να πω, τι να πω... Είμαι εξαντλημένη...

Έχεις δίκιο.

Καλημέρα μαγειρισσομανούλες!

Γεια σου Παραμυθένια.

Εβιράκι πως υποδέχτηκε ο κόσμος την επανεκλογή της Μέρκελ?

Τη Δευτέρα δεν έτυχε να πάω κάπου έξω και δεν έμαθα. Σήμερα που πήγα μαζί με την Εβιρίνα στο ιδιαίτερο μάθημα, ρώτησα τη δασκάλα μας τις εντυπώσεις των Γερμανών και μου είπε: ότι σε γενικές γραμμές ο κόσμος είναι απογοητευμένος και πολλοί δεν πήγαν να ψηφίσουν.

Μια άλλη ελληνίδα φίλη μου όμως, την προηγούμενη εβδομάδα μου είχε πει ότι στη Στουτγκάρδη οι πιο πολλοί είναι αριστεροί κι ότι το SPD το κόμμα των σοσιαλιστών έχει πολύ ρεύμα εδώ.

Δική μου γνώμη δεν έχω, καθώς δεν έχω συζητήσει με κανέναν ντόπιο.

Ο ΜΙχάλης μου (σχεδόν 4) θέλει να φοράει το χειμώνα κάθε μέρα στο σχολείο πουκάμισο και παντελόνι, αν μπορούσε θα φόραγε και γραβάτα!

χαχαχαχα

Ε στην ηλικία μου πάνω-κάτω...μέχρι 35 το πολύ.

Την ίδια αόριστη εντύπωση είχα κι εγώ. Ότι θα ήταν γύρω στα 35 η Αγγελική.

Εμεις καλα ειμαστε σημερα. Ελαχιστο μπουκωμα ο μικρος αλλα ολα καλα!

Είναι μεγάλη ανακούφιση να περνάνε στο πόδι τα παιδιά τις ιωσούλες.

Χαίρομαι που τα παιδάκια σας είναι καλύτερα... εγώ από χτες έχω έναν έντονο πόνο στο αυτί...μάλλον άρπαξα κρύωμα... το παλεύω με θερμοφόρα και πάει καλύτερα σήμερα... δεν θέλω να πάω γιατρό.

Περαστικά σου Νίνα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...